Наукова періодика України Фізика аеродисперсних систем


Doroshenko A. V. 
Evaporative coolers of gases and liquids with a lowered level of cooling / A. V. Doroshenko, M. A. Glauberman, K.O. Shestopalov, A. S. Bodnia, V. F. Khalak // Фізика аеродисперсних систем. - 2019. - Вип. 56. - С. 80-90. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fas_2019_56_10
Інтерес до можливостей випарного охолодження середовищ в останні роки неухильно зростає, що зумовлено їх малим енергоспоживанням і екологічною чистотою. Широке практичне застосування знаходять випарні охолоджувачі прямого типу (повітроохолоджувачі і водоохолоджувачі-градирні), і непрямого типів (повітро- і водоохолоджувачі). Можливості таких охолоджувачів, що досягаються за температурним рівнем охолодження, обмежені температурою зовнішнього повітря, їх ефективність суттєво залежить від місцевих кліматичних умов. Значний інтерес в останні роки викликають випарні охолоджувачі (ВО) зі зниженим межею випарного охолодження середовищ. Зниження температурного рівня охолодження забезпечує і загальне зменшення кількості води, використовуваної у ВО, що для сучасних енергетичних систем означає реальне зменшення кількості води, необхідну для компенсації втрат на випаровування. Розроблено принципові рішення випарних водо- і повітряохолоджувачів непрямого типу (повітряних і водяних чілерів) з межею охолоджування, пониженою по відношенню до температури мокрого термометра повітряного потоку, що поступає в охолоджувач. Для низькотемпературних ВО нового покоління цією межею є температура точки роси повітряного потоку, що поступає. Насадкову частину тепло-масообмінних апаратів плівкового типу виконано на основі багатоканальних композицій з полімерних матеріалів. Перехід на схемні рішення низькотемпературних випарних водо- і повітряохолоджувачів забезпечує у порівнянні з традиційним оформленням охолоджувача непрямого типу суттєве зниження температури охолоджуваного потоку, але вимагає розгляду небезпеки виникнення "реконденсації" в допоміжному повітряному потоці, що безпосередньо контактує з водою, рециркулюючою крізь "мокру" частку апарату. Запропоновано математичну модель процесів спільного тепло-масообміну у ВО газів і рідин непрямого типу, що надає змогу врахувати небезпеку "реконденсації" в допоміжному повітряному потоці, що принципово важливе під час переходу до низькотемпературного випарного охолоджування повітря або води. На підставі одержаних експериментальних даних щодо ефективності процесів тепло-масообміну виконано порівняльний аналіз можливостей розроблених охолоджувачів-чілерів. Показанл небезпеку реконденсації в допоміжному повітряному потоці зі зростанням глибини охолоджування (зміна стану допоміжного повітряного потоку в низькотемпературному ВО відбувається уздовж лінії <$Ephi sub в ~=~100~%>, що може призводити до реконденсації і зниження ефективності охолоджування), запропоновано шляхи роза'язання цієї проблеми. Це визначається, зокрема, правильним вибором співвідношення контактуючих повітряних потоків l = Gо/Gд (основного і допоміжного) для випарного повітряохолоджувача і l = Gг/Gр (газу і рідини) для випарного водоохолоджувача.
  Повний текст PDF - 632.111 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Doroshenko A.
  • Glauberman M.
  • Shestopalov K.
  • Bodnia A.
  • Khalak V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Doroshenko A. V. Evaporative coolers of gases and liquids with a lowered level of cooling / A. V. Doroshenko, M. A. Glauberman, K.O. Shestopalov, A. S. Bodnia, V. F. Khalak // Фізика аеродисперсних систем. - 2019. - Вип. 56. - С. 80-90. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Fas_2019_56_10.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського