Наукова періодика України Фізіологія рослин і генетика


Бабенко Л. М. 
Бактеріальні сигнальні молекули класу ацилгомосеринлактонів: вплив на ріст і стресостійкість рослин / Л. М. Бабенко, І. В. Косаківська, Л. В. Войтенко, К. О. Романенко // Фізіологія рослин і генетика. - 2021. - Т. 53, № 5. - С. 371-386. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/FBKR_2021_53_5_3
В огляді проаналізовано й узагальнено новітні літературні дані щодо ролі ацилгомосеринлактонів (АГЛ) - сигнальних молекул бактеріального походження - у регуляції росту і розвитку рослин, формуванні стресостійкості до біотичних і абіотичних стресів. АГЛ синхронізують індивідуальні клітинні геноми, забезпечують дистанційний сигналінг між бактеріями-колонізаторами фітосфери, що надає популяції змогу реагувати на зовнішні сигнали і встановлювати симбіотичні або антагоністичні відносини з рослиною-хазяїном. Регулювання функцій ризосфери - найбільш динамічного сайта взаємодії рослини й асоційованої з нею мікрофлори - за участю АГЛ набуває особливого значення при розробці нових біотехнологічних підходів, спрямованих на підвищення врожайності та стресостійкості аграрних культур. Останні дослідження продемонстрували прямі (спрямовані на рослини) і непрямі (спрямовані на мікрофлору ризосфери) ефекти АГЛ. Доведено, що АГЛ-праймування індукує посилення росту рослин, підвищення вмісту фотосинтетичних пігментів, зміни балансу ендогенних фітогормонів, впливає на формування механізмів захисту, змінює архітектоніку коренів, впливає на продихову провідність, відкладання калози тощо. Оскільки АГЛ відповідають вимогам інтенсивного органічного землеробства, їх розглядають як перспективні екологічні фітостимулятори і фітомодулятори, що здатні підвищити кількість і якість сільськогосподарської продукції.
  Повний текст PDF - 222.138 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Бабенко Л.
 • Косаківська І.
 • Войтенко Л.
 • Романенко К.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Бабенко Л. М. Бактеріальні сигнальні молекули класу ацилгомосеринлактонів: вплив на ріст і стресостійкість рослин / Л. М. Бабенко, І. В. Косаківська, Л. В. Войтенко, К. О. Романенко // Фізіологія рослин і генетика. - 2021. - Т. 53, № 5. - С. 371-386. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/FBKR_2021_53_5_3.

    Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   
  Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
  Пам`ятка користувача

  Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського