Наукова періодика України Фізіологія рослин і генетика


Соколовська-Сергієнко О. Г. 
Антиоксидантна і фотопротекторна системи фотосинтетичного апарату озимої пшениці за дії мікродобрива, хелатованого бурштиновою кислотою / О. Г. Соколовська-Сергієнко, О. С. Капітанська, Г. О. Прядкіна, О. О. Стасик // Физиология растений и генетика. - 2017. - Т. 49, № 5. - С. 434-443. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/FBKR_2017_49_5_9
Проведено вивчення впливу позакореневого підживлення комплексом мікроелементів, хелатованих бурштиновою кислотою, на активність антиоксидантних ферментів хлоропластів, загальний пул і показник деепоксидації пігментів віолаксантинового циклу прапорцевого листка у фази молочної та молочно-воскової стиглості, а також на зернову продуктивність озимої пшениці. Встановлено, що обробка рослин хелатованим мікродобривом активує супероксиддисмутазу й аскорбатпероксидазу хлоропластів, сприяє збереженню високого вмісту хлорофілу в листках у період наливання зерна. Водночас суттєвих змін вмісту і ступеня деепоксидації пігментів віолаксантинового циклу не виявлено. Підвищення врожайності посівів за підживлення мікродобривом було пов'язане з більшою кількістю продуктивних пагонів на одиницю площі посіву: в необробленому варіанті густота рослин у сорту Фаворитка становила 318 +- 23, у сорту Смуглянка - 301 +- 16 шт/м<^>2, а в обробленому аватаром-1 - відповідно 397 +- 6 і 390 +- 16 шт/м<^>2. Урожайність у контрольному варіанті досягала 65,8 +- 2,5 ц/га у Фаворитки, 55,5 +- 2,5 у Смуглянки, а в дослідних варіантах - відповідно 80,2 +- 1,8 і 66,9 +- 4,5 ц/га. Прибавка врожаю за обробки рослин сорту Смуглянка і сорту Фаворитка аватаром-1 становила 21 і 22 % у порівнянні з відповідними контрольними варіантами. Обробка рослин комплексом мікроелементів, хелатованих бурштиновою кислотою, сприяла збереженню функціонального стану їх фотосинтетичного апарату внаслідок підвищення вмісту хлорофілу та ліпшого антиоксидантного захисту прапорцевого листка в період наливання зернівок, що зумовлювало зростання зернової продуктивності озимої пшениці.
  Повний текст PDF - 313.98 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Соколовська-Сергієнко О.
  • Капітанська О.
  • Прядкіна Г.
  • Стасик О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Соколовська-Сергієнко О. Г. Антиоксидантна і фотопротекторна системи фотосинтетичного апарату озимої пшениці за дії мікродобрива, хелатованого бурштиновою кислотою / О. Г. Соколовська-Сергієнко, О. С. Капітанська, Г. О. Прядкіна, О. О. Стасик // Физиология растений и генетика. - 2017. - Т. 49, № 5. - С. 434-443. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/FBKR_2017_49_5_9.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського