Наукова періодика України Физиология растений и генетика


Радченко М. П. 
Підвищення вибірної фітотоксичності та стан прооксидантно-антиоксидантної рівноваги в разі застосування грамініциду феноксапроп-Р-етилу в потрійній суміші з гербіцидами синергістом та антагоністом / М. П. Радченко, А. М. Сичук, О. П. Родзевич, Є. Ю. Мордерер // Физиология растений и генетика. - 2013. - Т. 45, № 4. - С. 306-312. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/FBKR_2013_45_4_7
Досліджено фітотоксичну дію грамініциду пума супер (феноксапроп-P-етил + антидот (фенхлоразон-етил)) на чутливі до феноксапроп-P-етилу рослини вівса та стійкі до нього рослини озимої пшениці у бінарній суміші з синергістом - гербіцидом зенкором (метрибузин), який за механізмом дії належить до інгібіторів транспорту електронів у ФС II хлоропластів, та у потрійній суміші із зенкором та антагоністом - комплексним гербіцидом гродил максі (амідосульфурон + йодсульфурон + антидот (мефенпірдіетил)), діючі речовини якого є інгібіторами ферменту ацетолактатсинтази (АЛС). Встановлено, що метрибузин у широкому діапазоні доз може синергічно підвищувати фітотоксичну дію феноксапроп-P-етилу на обидва види рослин. У разі добавляння до бінарної суміші гербіциду інгібітору АЛС вибірна фітотоксичність грамініциду збільшувалась: фітотоксична дія на чутливі рослини вівса синергічно зростала, а вплив на стійку пшеницю - зменшувався. Зміни фітотоксичності корелювали зі змінами індукованих окиснювальних процесів у листках рослин, що є підтвердженням ролі стану прооксидантно-антиоксидантної рівноваги у детермінації характеру взаємодії грамініцидів з гербіцидами інших класів.
  Повний текст PDF - 195.412 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації
Цитованість авторів публікації:

Цитованість авторів публікації:

Бібліографічний опис для цитування:

Радченко М. П. Підвищення вибірної фітотоксичності та стан прооксидантно-антиоксидантної рівноваги в разі застосування грамініциду феноксапроп-Р-етилу в потрійній суміші з гербіцидами синергістом та антагоністом / М. П. Радченко, А. М. Сичук, О. П. Родзевич, Є. Ю. Мордерер // Физиология растений и генетика. - 2013. - Т. 45, № 4. - С. 306-312. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/FBKR_2013_45_4_7.
 

   Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського