Наукова періодика України Економіка України


Геєць В. М. 
"Новий Прагматизм" як інструмент інклюзивної глобалізації (до 70-річчя Гжегожа В. Колодко) / В. М. Геєць, А. А. Гриценко // Економіка України. - 2019. - № 1. - С. 3-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/EkUk_2019_1_2
Розкрито внесок Гж. В. Колодко в теорію і методологію пізнання та практичного перетворення сучасного світу. Показано, що основним суперечність сучасної епохи є протиріччя між глобалізацією, яка спирається на інформаційно-мережеві та фінансові механізми, і просторово-країновою локалізацією матеріальних і трудових ресурсів, які не можуть переміщатись у просторі з швидкістю інформаційних і фінансових потоків. Однією з форм поглиблення і загострення цієї суперечності стала глобалізація на неоліберальних засадах, яка багато в чому мала деструктивний характер. На зміну деструктивній повинна прийти інклюзивна лобалізація, яка веде не до диспропорцій у розвитку різних складових соціально-економічного простору, а до включеності всіх елементів системи у загальний процес розвитку. Показано, що інструментом досягнення інклюзивної глобалізації може слугувати "Новий Прагматизм" Гж. В. Колодко, який поєднує теоретичний, методологічний і практичний підходи до раціонально-етичного перетворення дійсності, в якому забезпечується інклюзивність при формуванні глобального простору, де екологічна, соціальна та економічна складові, держава, ринок і громадянське суспільство, цінності, інститути і політика перебувають у стані пошуку гармонійної взаємодії та забезпечення поступу в майбутнє.
  Повний текст PDF - 155.177 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Геєць В.
  • Гриценко А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Геєць В. М. "Новий Прагматизм" як інструмент інклюзивної глобалізації (до 70-річчя Гжегожа В. Колодко) / В. М. Геєць, А. А. Гриценко // Економіка України. - 2019. - № 1. - С. 3-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/EkUk_2019_1_2.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Геєць Валерій Михайлович (1945–) (економічні науки)
  • Гриценко Андрій Андрійович (1948–) (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського