Наукова періодика України Економіка України


Пилипенко О. В. 
Державне управління інноваційною діяльністю в Україні: проблеми та перспективи / О. В. Пилипенко // Економіка України. - 2016. - № 9. - С. 31-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/EkUk_2016_9_4
Інновація для кожного окремого підприємства - справа ризикована, вартісна і не завжди прибуткова. Але на макрорівні здатність бізнесу впроваджувати та реалізовувати інновації забезпечує економіці країни зростання і розвиток, конкурентоспроможність і вихід на нові ринки збуту, доходи і зайнятість. Сталий соціально-економічний розвиток, високі темпи зростання економіки, якісна і конкурентоспроможна продукція, що забезпечує інтенсивне проникнення на світові ринки, притаманні не тільки країнам Великої Сімки, але й Китаю та "азійським тиграм". Конкурентоспроможне виробництво та його високий техніко-технологічний розвиток можливі завдяки реалізації державної політики, спрямованої на ефективне стимулювання та регулювання інноваційної діяльності підприємств, створенню умов для комерціалізації результатів наукових досліджень і розробок, застосуванню прозорих механізмів фінансування перспективних інноваційних проектів тощо. Метою є визначення впливу реформування системи державного управління інноваційною діяльністю суб'єктів господарювання в Україні на активізацію інноваційної діяльності, формування умов для інноваційного розвитку підприємства. Визначено напрями модернізації економіки України, шляхи забезпечення конкурентоспроможності виробництва, перспективні "точки зростання", сегменти економіки, інвестиції в які можуть забезпечити розвиток. Теперішня фінансово-економічна криза в Україні та військова агресія з боку Росії - безумовно, негативні фактори для розвитку, але ж недарма вважають, що "криза - сприятливий час для змін", а отже, для впровадження інновацій та оновлення організаційних структур. Ефективне цільове використання державних видатків на оборону, військові медицину, техніку й технології здатне стимулювати розвиток промислового виробництва, у тому числі транспортного машинобудування, авіації, фармацевтичної промисловості, створюючи таким чином "точки зростання" в економіці. Утворення конкурентоспроможних кластерів сприятиме економічному піднесенню в цілому.
  Повний текст PDF - 122.025 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Пилипенко О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Пилипенко О. В. Державне управління інноваційною діяльністю в Україні: проблеми та перспективи / О. В. Пилипенко // Економіка України. - 2016. - № 9. - С. 31-43. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/EkUk_2016_9_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Пилипенко Олена Віталіївна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського