Наукова періодика України Економіка України


Бородіна О. М. 
САП ЄС як динамічне сполучення галузевих потреб і суспільних інтересів / О. М. Бородіна // Економіка України. - 2016. - № 11. - С. 58-70. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/EkUk_2016_11_6
САП - це історія динамічного партнерства між громадянами, фермерами і політиками, яке розвивалося відповідно до глобальних викликів. САП пройшла шлях від вирішення проблем нестачі продовольства до вирішення проблем його якості та безпечності, створення належних умов утримання тварин, забезпечення контрольованості та збереження навколишнього природного середовища, продукування суспільних благ, якими виробники забезпечують громадян ЄС. Завдяки САП громадяни ЄС мають гарантії відносно вирішення ряду соціальних питань (таких, як якість і безпечність продовольства, споживчий вибір, збереження сільської місцевості та природних ресурсів, процвітання сільських громад, збереження традиційного стилю життя, забезпечення здоров'я тварин), а також глобальних проблем - зміни клімату і продовольчої безпеки. Гарантії САП відносно цих економічних, соціальних і екологічних питань свідчать, що вона служить не тільки фермерам, але й усім європейцям, адже саме вони платять за її реалізацію. Нова аграрна політика до 2020 р. відповідає економічним, екологічним і територіальним викликам, з якими Європа і світ стикнулись у третьому тисячолітті, та демонструє реальну відповідальність за вирішення глобальних завдань, що впливають на багатьох людей як всередині ЄС, так і поза ним (а особливо - питань продовольчої безпеки, зміни клімату і міграції). При цьому вона демонструє відданість європейській моделі сільського господарства, побудованій на сімейному фермерстві, розкриває його переваги, а також не тільки можливості для продовольчого самозабезпечення 500-мільйонного населення єврорегіону, але й потенціальну здатність до господарювання на засадах сталості, що, у свою чергу, убезпечить його майбутнє на довгострокову перспективу. Україна може дістати з еволюції САП важливі уроки для створення нової ідеологічної платформи державної підтримки розвитку вітчизняного сільського господарства і села. Ті часи, коли монокультуризація та нарощування сировинного експорту виносились у політичні пріоритети, мають відійти у минуле. Така практика підриває основи не тільки сільського життя, але й самого сільськогосподарського виробництва.
  Повний текст PDF - 131.873 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Бородіна О.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Бородіна О. М. САП ЄС як динамічне сполучення галузевих потреб і суспільних інтересів / О. М. Бородіна // Економіка України. - 2016. - № 11. - С. 58-70. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/EkUk_2016_11_6.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Бородіна Олена Миколаївна (економічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського