Наукова періодика України Економіка України


Амоша О. І. 
Удосконалення системи управління інноваціями як умова прискорення структурних реформ в Україні / О. І. Амоша, А. І. Землянкін, І. Ю. Підоричева // Економіка України. - 2015. - № 9. - С. 49-65. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/EkUk_2015_9_5
Нині будь-яка держава, що демонструє прихильність до сприяння промисловій конкурентоспроможності та економічному зростанню, підвищенню добробуту громадян, відносить до переліку своїх провідних цілей забезпечення процвітання науки та виробничого характеру науковим дослідженням і розробкам. У країнах, що зазнали істотних економічних потрясінь, стимулювання прихованого інноваційного потенціалу розглядається як важливий каталізатор відновлення їх економік. В Україні досі не сформувалося чітке ставлення до інноваційної діяльності. Система державного управління інноваціями (УІ), яку було створено в результаті численних реформувань, поки що не довела свою ефективність. Основними її недоліками є низький рівень координації міжвідомчих взаємодій, високий рівень бюрократизації, фактична відсутність функції моніторингу реалізації державних ініціатив, недостатня прозорість діяльності органів державного управління на всіх рівнях, відсутність відповідальності представників влади за власні дії та прийняті рішення. Діючі механізми УІ не створюють ефективних стимулів для співробітництва виробників і споживачів знань, державного і приватного секторів економіки, не сприяють нарощуванню інвестицій в інноваційну діяльність і високотехнологічні виробництва. Попит промислових підприємств на інновації є обмеженим, а взаємозв'язки між ключовими суб'єктами інноваційного процесу - наукою та виробництвом - мають здебільшого формальний характер. Сполучних "мостів" між ними, як і раніше, немає, що не дозволяє їм ефективно взаємодіяти, обмінюватися ресурсами, знаннями та створювати ланцюжки зворотного зв'язку. Вирішення існуючих проблем потребує проведення цілеспрямованої державної економічної політики та різкого підвищення вимог до системи УІ для прискорення структурних реформ у сучасній українській економіці. Конкретні кроки в цьому напрямі мають передбачати підтримку та розвиток міжсекторального співробітництва, посилення прозорості, відкритості і відповідальності діяльності органів влади, розвиток їх комунікаційної взаємодії з наукою, бізнесом і громадськістю.
  Повний текст PDF - 170.964 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Амоша О.
  • Землянкін А.
  • Підоричева І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Амоша О. І. Удосконалення системи управління інноваціями як умова прискорення структурних реформ в Україні / О. І. Амоша, А. І. Землянкін, І. Ю. Підоричева // Економіка України. - 2015. - № 9. - С. 49-65. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/EkUk_2015_9_5.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Амоша Олександр Іванович (1937–) (економічні науки)
  • Землянкін Анатолій Іванович (економічні науки)
  • Підоричева Ірина Юріївна (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського