Наукова періодика України Економіка України


Дребот О. І. 
Ліси та лісівництво в Україні: стан і економічні наслідки землекористування у дзеркалі часу / О. І. Дребот, А. М. Бобко // Економіка України. - 2015. - № 1. - С. 82-94. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/EkUk_2015_1_7
Про ліси в Україні говорять багато, особливо - щодо недбалого ставлення до них. Водночас майже не йдеться про лісівництво і про використання при цьому земель лісових. Дослідженням увага акцентується на використанні земельних угідь замість "лісового фонду". У межах облікової категорії "землі лісові" (у 2011 р. - 6840,4 тис. га) здійснюється державне лісівництво, забезпечується користування його головною продукцією - деревиною. Висвітлено стратегічні напрями управління, відображені у доступних джерелах інформації за історичними етапами. На першому етапі з часу започаткування воно спрямовувалося на те, щоб іказенні ліси, крім загальнодержавного значення, дедалі більше і більше набували уже значення фінансовогоі. На другому етапі об'єктом праці та обліку стають "лісові ресурси". В ювілейному виданні до 200-річчя заснування Лісового департаменту стратегічним напрямом розвитку галузі визначалося: "Здійснювати функції державних органів управління лісами і забезпечувати державні інтереси - ось головні завдання лісового господарства". На третьому етапі (в Україні - з 60-х років ХХ ст.) маємо виразні підтвердження занепаду фінансово-економічних показників використання земельних угідь і відсутність системного наукового забезпечення. Землекористування у лісівництві повсюдно перетворюється на нерентабельне. Стратегічним напрямом галузі стає "необхідність зростання бюджетних щорічних видатків на лісівництво". На четвертому етапі, що збігається з проголошенням Україною незалежності та з початком третього сторіччя державного управління в лісовій справі, головним є "визначення основних напрямів збалансованого розвитку лісового господарства, спрямованих на посилення екологічних, соціальних та економічних функцій лісів", риторичний перелік яких вміщує Державна цільова програма "Ліси України" на 2010 - 2015 роки. Пропонуються заходи, здійснення яких повинне привести до остаточної відмови від радянсько-російських "державне управління лісами" та "лісокористування", переходу до землекористування з персональною відповідальністю суб'єктів у галузі лісівництва, а також на принципах самоокупності та прибутковості за кінцевими результатами господарювання.
  Повний текст PDF - 152.847 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Дребот О.
  • Бобко А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Дребот О. І. Ліси та лісівництво в Україні: стан і економічні наслідки землекористування у дзеркалі часу / О. І. Дребот, А. М. Бобко // Економіка України. - 2015. - № 1. - С. 82-94. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/EkUk_2015_1_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дребот Оксана Іванівна (1972–) (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського