Наукова періодика України Економіка України


Гуменюк В. В. 
Економічна природа курортної ренти та її фінансовий потенціал / В. В. Гуменюк // Економіка України. - 2014. - № 11. - С. 31-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/EkUk_2014_11_4
В умовах, коли ринок курортних послуг в Україні як саморегульована економічна система ефективно не функціонує, а потенціал державного регулювання є недостатнім для його розвитку, проблема вдосконалення рентного регулювання набуває особливо важливого значення. У багатьох країнах Європейського Союзу набув поширення механізм рентного регулювання ринку курортних послуг. Зокрема, у Греції, Іспанії, Німеччині, Австрії, Чехії, Болгарії, Хорватії, на Мальті проблеми управління власністю на унікальні та особливо цінні курортні ресурси дістають розвіязання через застосування фінансового інструментарію концесійної діяльності, публічно-приватного партнерства, таймшеру, координуються профільними неурядовими організаціями, узгоджуються з громадськістю. Метою є розробка теоретичних положень і практичних рекомендацій, спрямованих на вдосконалення рентного регулювання ринку курортних послуг. Курортна рента має спільну та водночас відмінну ресурсну базу не тільки з туристичною рентою, але й з рекреаційною, яку не слід ототожнювати з туристичною через просторово-економічні особливості функціонування рекреаційної, туристичної та курортної сфер. Ринок курортних послуг створює передумови для формування різних видів ренти, зумовлює економічні процеси їх синтезу, співіснування, інтеграції, взаємодії та детермінує умови несумісності генерування. Відсутність диференційованих підходів до рентного регулювання господарської діяльності різних категорій надрокористувачів на фоні реального заниження ставок плати за користування надрами перешкоджає становленню ефективного ринку курортних послуг. Вимагають впровадження преференції рентного регулювання, які б сприяли власному видобутку сировини виробниками санаторно-курортних послуг та унеможливлювали різноманітні маніпуляції щодо обмеження їх прямого доступу до гідромінералогічної бази. Інституційний механізм курортної ренти визначає умови генерування фінансових ресурсів у секторі реальної економіки, можливості зміцнення фіскальної достатності державного та місцевих бюджетів, перспективи активізації підприємництва, зростання ділової активності на ринку, формування інвестиційної привабливості курортної справи.
  Повний текст PDF - 136.785 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Гуменюк В.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Гуменюк В. В. Економічна природа курортної ренти та її фінансовий потенціал / В. В. Гуменюк // Економіка України. - 2014. - № 11. - С. 31-38. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/EkUk_2014_11_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Гуменюк Володимир Володимирович (економічні науки)
  • Гуменюк Віталій Віталійович (економічні науки)
  • Гуменюк Василь Васильович (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського