Наукова періодика України Энерготехнологии и ресурсосбережение


Тульський Г. Г. 
Електрохімічне одержання оксиду вольфраму з псевдосплаву карбідного типу WC–Cо / Г. Г. Тульський, Л. В. Ляшок, М. П. Османова, А. Е. Соболева // Энерготехнологии и ресурсосбережение. - 2019. - № 2. - С. 49-53. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ETRS_2019_2_7
Поширене використання спеціалізованих інструментів, складовою частиною яких є вольфрам, призводить до накопичення їх вторинної сировини (відпрацьовані інструменти, напайки, різці, свердла та ін.). У зв'язку з цим постає необхідність у своренні технологій для рециклінгу металів, що необхідні, зокрема вольфраму. Мета роботи - дослідження анодної поведінки псевдосплаву карбідного типу ВК у розчинах нітратної кислоти з додаванням флуоридної кислоти для одержання як цільового продукту вищого оксиду вольфраму в одну стадію. Досліджено корозійну поведінку псевдосплаву карбідного типу в розчинах кислот. Встановлено, що найбільша швидкість окиснення відбувається у концентрованому розчині нітратної кислоти. З метою пришвидшення перебігу процесу та для збільшення виходу за речовиною запропонованого додавання до робочого електроліту флуоридної кислоти. У результаті досліджень встановлено, що характер поведінки при розчиненні псевдосплаву карбідного типу характеризується властивостями основного компоненту - вольфраму. Запропоновано електроліт для одержання вищого оксиду вольфраму в одну стадію.
  Повний текст PDF - 130.42 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Тульський Г.
  • Ляшок Л.
  • Османова М.
  • Соболева А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Тульський Г. Г. Електрохімічне одержання оксиду вольфраму з псевдосплаву карбідного типу WC–Cо / Г. Г. Тульський, Л. В. Ляшок, М. П. Османова, А. Е. Соболева // Энерготехнологии и ресурсосбережение. - 2019. - № 2. - С. 49-53. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ETRS_2019_2_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Тульський Геннадій Георгійович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського