Наукова періодика України Ukrainian Biochemical Journal


Родрігес Р. Р. 
Стехіометрична модель фолатзалежного метаболізму одновуглецевих груп у плаценті людини / Р. Р. Родрігес, І. С. Лущик, М. Ю. Оболенська // Український біохімічний журнал. - 2012. - Т. 84, № 4. - С. 20-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/BioChem_2012_84_4_4
Мета роботи - створення математичної моделі фолатзалежного метаболізму одновуглецевих груп (ФЗМОГ) і дослідження її функціонування в плаценті людини за умов навантаження гомоцистеїном і найпоширеніших мутацій в генах метилентетрагідрофолатредуктази та цистатіонін-beta-синтази. У процесі моделювання враховано специфічні для плаценти особливості експресії генів, які кодують ензими ФЗМОГ. За допомогою програмних інструментів Metatool і COBRAToolbox визначено ключові метаболіти, елементарні моди та метаболічні потоки в різних реакціях системи. Показано, що найвразливішими ланками системи є реакції фолатного циклу та синтезу попередників нуклеїнових кислот, інозин- і тимідинмонофосфатів, які залежно від умов змінюються в межах від істотного пригнічення до активації. Найстабільнішими ланками системи виявляються реакції синтезу глутатіону та таурину. Результати моделювання ФЗМОГ збігаються з результатами, експериментально одержаними за схожих умов. За деяких накладених умов виявляються раніше неочевидні зв'язки між ланками системи, що стає підставою для цілеспрямованої перевірки передбачень, одержаних за допомогою моделі.
  Повний текст PDF - 1.442 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Родрігес Р.
 • Лущик І.
 • Оболенська М.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Родрігес Р. Р. Стехіометрична модель фолатзалежного метаболізму одновуглецевих груп у плаценті людини / Р. Р. Родрігес, І. С. Лущик, М. Ю. Оболенська // Український біохімічний журнал. - 2012. - Т. 84, № 4. - С. 20-31. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/BioChem_2012_84_4_4.

  Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
  (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
 • Оболенська Марія Юріївна (біологічні науки)
 •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського