Наукова періодика України Biopolymers and cell


Kovalchuk M. V. 
Distribution of transplanted human mesenchymal stem cells from Wharton’s Jelly in the central nervous systems of the EAE rats / M. V. Kovalchuk, O. G. Deryabina, L. D. Pichkur, S. A. Verbovskaya, N. S. Shuvalova, O. L. Pichkur, V. A. Kordium // Biopolymers and cell. - 2015. - Vol. 31, № 5. - С. 371-378. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/BPK_2015_31_5_7
Мезенхімальні стовбурові клітини Вартонового студня пуповини людини (МСК-ВС) мають значну перевагу і потенціал у лікуванні захворювань центральної нервової системи (ЦНС) і можуть стати новою альтернативною терапією для розсіяного склерозу (РС). Мета роботи - вивчити виживання і розподіл МСК-ВС в ЦНС щурів з ЕAЕ після субокціпітальної трансплантації. У дослідженні застосовано методи: виділення і культивування МСК-ВС in vitro, імунологічне фенотипування за методом проточної цитофлюориметрії, індукція ЕАЕ, інтратекальне введення МСК в ЦНС щурів лінії Wistar з ЕАЕ, індукованим гомогенатом спинного мозку (ГСМ). Виживання МСК-ВС в ЦНС щурів оцінювали за допомогою виявлення людської альфа-сателітної ДНК у зразках тканин і спинномозковій рідині (СМР) на 2, 3, 4, та 5 дні за допомогою ПЛР. ПЛР-аналіз для альфа-сателітних послідовностей показав, що ДНК людини виявлялася протягом 5-ти днів після інтратекального введення, на піку симптомів. Було показано, що трансплантовані ксеногенні МСК-ВС мігрували через СМР в різні сегменти спинного мозку. Висновки: одержані результати надають змогу припустити, що МСК-ВС, введені інтратекально, можуть мігрувати зі струмом СМР в різні відділи ЦНС і перебувати в них протягом першого тижня після трансплантації на піку захворювання ЕAЕ в ксеногенному варіанті без імуносупресії. МСК-ВС можна розглядати як джерело клітин для доставки терапевтичних молекул для лікування запальних захворювань ЦНС.
  Повний текст PDF - 291.942 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Kovalchuk M.
  • Deryabina O.
  • Pichkur L.
  • Verbovskaya S.
  • Shuvalova N.
  • Pichkur O.
  • Kordium V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Kovalchuk M. V. Distribution of transplanted human mesenchymal stem cells from Wharton’s Jelly in the central nervous systems of the EAE rats / M. V. Kovalchuk, O. G. Deryabina, L. D. Pichkur, S. A. Verbovskaya, N. S. Shuvalova, O. L. Pichkur, V. A. Kordium // Biopolymers and cell. - 2015. - Vol. 31, № 5. - С. 371-378. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/BPK_2015_31_5_7.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Дерябіна Олена Григорівна (1956–) (біологічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського