Наукова періодика України Biopolymers and cell


Kuklin A. V. 
Expression of isgylation related genes in regenerating rat liver / A. V. Kuklin, T. A. Poliezhaieva, I. O. Zhyryakova, V. V. Ogryzko, M. Yu. Obolenskaya // Biopolymers and cell. - 2015. - Vol. 31, № 5. - С. 351-361. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/BPK_2015_31_5_5
Нещодавно проведені дослідження показали, що на ранньому етапі відновлювального процесу активується синтез інтерферону alpha (IFN alpha), цитокина вродженого імунітету. Роль IFN alpha у процесі відновлення печінки поки що не з'ясовано. Мета роботи - проаналізувати експресію класичних інтерферон-стимульованих генів (ІСГ), Ube1l, Ube2l6, Trim25, Usp18 і Isg15, у печінці під час її переходу від стану спокою до проліферації у відповідь на часткову гепатектомію й під час реакції гострої фази після лапаротомії. Ці гени відповідають за посттрансляційну модифікацію білків шляхом ІСГілювання. Рівень експресії генів, які кодують 18S рРНК і транскрипційний фактор TBP, що зв'язується з TATA-боксом, використали як непрямий показник інтенсивності трансляції тв транскрипції. Концентрацію індивідуальних РНК визначали в тотальній РНК печінки за допомогою методу зворотної транскрипції і ланцюгової полімеризації в реальному часі. Часткова гепатектомія викликає поступове підвищення експресії генів Tbp і 18S rRNA впродовж 12 год після операції і зниження експресії генів ІСГілювання впродовж перших 3-х год з наступним незначним підвищенням до 12 год. Рівень Isg15 транскриптів залишався зниженим впродовж всього періоду дослідження. Встановлено, що лапаротомія викликає поступове зниження експресії генів Tbp і 18S rRNA і виражене підвищення концентрації транскриптів генів ІСГілювання на першому етапі (1 - 3 год), що змінюється різким зниженням до 6-ої год з наступним незначним підвищенням/зниженням до 12-ої год. Зміни в рівні транскриптів гена Ifn alpha і генів системи ІСГілювання носять протилежний характер на кожній зі стадій відповіді печінки на часткову гепатектомію і лапаротомію. Висновки: зроблено припущення, що експресія генів, які задіяні у процесі ІСГілювання, не залежить від експресії гена Ifn alpha. Використані "показники" активності транскрипції, трансляції і посттрансляційної модифікації білків шляхом ІСГілювання принципово відрізняються між двома реакціями відповіді печінки на часткову гепатектомію і лапаротомію, що свідчить про специфічність реакцій вродженого імунітету.
  Повний текст PDF - 388.336 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Kuklin A.
  • Poliezhaieva T.
  • Zhyryakova I.
  • Ogryzko V.
  • Obolenskaya M.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Kuklin A. V. Expression of isgylation related genes in regenerating rat liver / A. V. Kuklin, T. A. Poliezhaieva, I. O. Zhyryakova, V. V. Ogryzko, M. Yu. Obolenskaya // Biopolymers and cell. - 2015. - Vol. 31, № 5. - С. 351-361. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/BPK_2015_31_5_5.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського