Наукова періодика України Biopolymers and cell


Dergai O. V. 
Interaction of ubiquitin ligase CBL with LMP2A protein of Epstein-Barr virus occurs via PTB domain of CBL and does not depend on adaptor ITSN1 / O. V. Dergai, M. V. Dergai, D. O. Gudkova, L. O. Tsyba, I. Ya. Skrypkina, A. V. Rynditch // Biopolymers and cell. - 2013. - Vol. 29, № 2. - С. 131-135. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/BPK_2013_29_2_7
Відомо, що мембранний білок латентної фази 2А вірусу Епштейна - Барр убіквітинілюється убіквітин-лігазою CBL, хоча прямої взаємодії цих двох білків не виявлено. Мета роботи - дослідити взаємодію LMP2A і CBL та вивчити можливість участі в цьому комплексі білкового адаптера. Беручи до уваги, що обидва зазначених білки взаємодіють з ендоцитозним адаптерним білком ITSN1, зроблено припущення, що останній може слугувати платформою для утворення комплексу LMP2A/CBL. Імунофлуоресцентний аналіз та коімунопреципітацію застосовано для дослідження можливості формування комплексу між ITSN1, CBL і ЕМР2А. Коімунопреципітація LMP2A і CBL свідчить про утворення комплексу цими білками, причому мутантна форма CBL, яка не здатна зв'язувати фосфотирозинові залишки, не взаємодіє з LMP2A. Спостережено потрійну колокалізацію ITSN1, CBL і LMP2A у клітинах лінії MCF-7, а також коімунопреципітацію всіх зазначених білків. Надекспресія ITSN1 не впливає на ефективність коімунопреципітації LMP2A з CBL. Більш того, мутантний варіант LMP2A, не здатний зв'язуватися із ITSN1, ефективно взаємодіє з CBL. Висновки: LMP2A може входити до комплексу ендоцитозного адаптерного білка ITSN1 та убіквітин-лігази CBL. Участь ITSN1 не є необхідною для формування комплексу між LMP2A і CBL. Показано, що РТВ-домен убіквітин-лігази CBL відповідає за зв'язування з LMP2A.
  Повний текст PDF - 1.414 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
 • Dergai O.
 • Dergai M.
 • Gudkova D.
 • Tsyba L.
 • Skrypkina I.
 • Rynditch A.

 • Бібліографічний опис для цитування:

  Dergai O. V. Interaction of ubiquitin ligase CBL with LMP2A protein of Epstein-Barr virus occurs via PTB domain of CBL and does not depend on adaptor ITSN1 / O. V. Dergai, M. V. Dergai, D. O. Gudkova, L. O. Tsyba, I. Ya. Skrypkina, A. V. Rynditch // Biopolymers and cell. - 2013. - Vol. 29, № 2. - С. 131-135. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/BPK_2013_29_2_7.

    Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
   

     Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського