Наукова періодика України Автоматизація виробничих процесів у машинобудуванні та приладобудуванні


Ловейкін В. С. 
Динамічний аналіз машин роликового формування з урахуванням дисипативних властивостей приводних механізмів / В. С. Ловейкін, К. І. Почка, Ю. О. Ромасевич, Ю. В. Ловейкін // Автоматизація виробничих процесів у машинобудуванні та приладобудуванні. - 2018. - Вип. 52. - С. 72-94. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Avtomatyzac_2018_52_8
Мета роботи - визначення навантажень в елементах роликових формувальних установок із різними приводними механізмами з урахуванням жорсткості та коефіцієнта дисипації передавального механізму. Об'єктом досліджень обрано роликові формувальні установки з рекупераційним приводним механізмом на 2 формувальні візки, енергетично врівноваженим приводним механізмом на 3 формувальні візки та врівноваженим приводним механізмом на 4 формувальні візки. Для кожної з установок розраховано навантаження в елементах їх конструкцій і приводу, отримано залежності для визначення зусилля в шатунах, яке необхідне для приведення в зворотно-поступальний рух формувальних візків, і нормальних реакцій напрямних руху формувальних візків на напрямні ролики залежно від кута повороту кривошипів. Для дослідження навантажень у кожній з установок використано двомасову динамічну модель, в якій враховано силові та інерційні характеристики привідного двигуна і кожного з формувальних візків, жорсткість привідного механізму та його дисипацію. Для кожної з установок визначено функцію зміни необхідного крутного моменту на привідному валу кривошипів для забезпечення процесу ущільнення виробів із будівельних сумішей із урахуванням дисипації привідного механізму. За середнім значенням моменту сил опору за цикл повороту кривошипів кожної з установок визначено номінальну розрахункову потужність, за якою вибрано електродвигун, підібрано з'єднувальні муфти та редуктор. Використовуючи рівняння Лагранжа другого роду, для роликової формувальної установки з рекупераційним, енергетично врівноваженим та врівноваженим привідними механізмами, представленої двомасовою динамічною моделлю, складено диференціальні рівняння руху. В результаті числового експерименту для кожної з установок визначено значення жорсткості привідного механізму, зведеної до осі обертання кривошипів, за якого спостерігаються мінімальні навантаження у муфтах привідного механізму. Встановлено залежність моменту у муфті приводу від величини коефіцієнта дисипації. Практична значущість. Визначено рекомендовану величину коефіцієнта дисипації для кожного із привідних механізмів роликової формувальної установки.
  Повний текст PDF - 1.18 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Ловейкін В.
  • Почка К.
  • Ромасевич Ю.
  • Ловейкін Ю.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Ловейкін В. С. Динамічний аналіз машин роликового формування з урахуванням дисипативних властивостей приводних механізмів / В. С. Ловейкін, К. І. Почка, Ю. О. Ромасевич, Ю. В. Ловейкін // Автоматизація виробничих процесів у машинобудуванні та приладобудуванні. - 2018. - Вип. 52. - С. 72-94. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Avtomatyzac_2018_52_8.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Почка Костянтин Іванович (1982–) (технічні науки)
  • Ромасевич Юрій Олександрович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського