Наукова періодика України Антропологічні виміри філософських досліджень


Danylova T. V. 
Searching for the true self: the way of nondual wisdom / T. V. Danylova // Антропологічні виміри філософських досліджень. - 2017. - Вип. 12. - С. 7-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Avfd_2017_12_3
Проаналізовано феномен людського "я" в західній і східній традиціях, його дисоціацію і відчуження в сучасному світі та медитацію як шлях до істинного Я. Для проведення дослідження був використаний антропологічний інтегративний підхід, надбання філософської герме-невтики, а також трансперсональний підхід. Для подолання відчуття самотності, ізоляції та відчуження людині необхідно прорватися до духовного полюсу, який надасть її життю нового і глибокого сенсу; вийти за межі бінарного мислення, щоб сприймати справжню природу свого розуму. Представники східних релігійно-філософських шкіл приділяли значну увагу подоланню відчуження від себе й від світу та направляли людину на її шляху до її справжнього дому. Для досягнення стану абсолютної єдності східні традиції використовують медитативні техніки, які розроблялися століттями. Медитація сприяє переживанню глибокої причетності до всього сущого: це стан, в якому зникає сама ідея власного "Я" і виникає єдність "суб'єкт - об'єкт". Людина бачить речі в їх дійсному вигляді, її свідомість набуває стану абсолютного спокою та гармонії, коли все має значення та цінність. Це є стан свободи. Арена розуму повністю змінюється. Людина стає екзистенційно поглиненою світом. Це світ митця, а також і світ дитини, який трансформується кожну мить, і разом із ним трансформується і сама людина. інтегрування з космічним тілом всесвіту, усвідомлення єдності з усім, що існує, змінює сприйняття світу. Повертаючись до світу, обмеженого простором, часом і каузальністю, усвідомлюючи неможливість уникнення світу диференціації, людина опиняється перед новою дилемою, з якою раніше не зустрічалася. Це тягне за собою внутрішній конфлікт, подоланню якого необхідно навчитися, продовжуючи перебувати у цьому світі, уникати розрізнення, тобто розвивати у собі неприв'язаний розум. Інкорпорування медитації у повсякденне життя приносить чимало користі. Проте самі молекулярні механізми цих процесів ще й досі недостатньо вивчені. Сьогодні сучасна наука активно досліджує вплив медитативних практик. Оскільки сучасне життя стає все напруженішим і складнішим, людина шукає вихід, який поверне її до гармонійного, врівноваженого і щасливого існування. Тому зовсім невипадковим є те, що духовна спадщина Сходу привертає суттєву увагу та викликає глибокий інтерес. Східні духовні практики можуть стати дороговказом до щасливого життя зширюють свідомість, на фізичне і ментальне здоров'я людей.
  Повний текст PDF - 879.366 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Danylova T.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Danylova T. V. Searching for the true self: the way of nondual wisdom / T. V. Danylova // Антропологічні виміри філософських досліджень. - 2017. - Вип. 12. - С. 7-15. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Avfd_2017_12_3.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського