Наукова періодика України Антропологічні виміри філософських досліджень


Melnyk V. V. 
Fear phenomenon in existential philosophy / V. V. Melnyk // Антропологічні виміри філософських досліджень. - 2017. - Вип. 11. - С. 41-48. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Avfd_2017_11_7
У роботі розглядається страх в людській свідомості як природний і конструктивний психологічний феномен, який вказує на безпредметний світ. Автор робить висновок про емпіричну замкненість визначення страху в прикладній психології і його вузьке феноменологічне трактування. Відношення людської особистості до страху була й залишається однією з актуальних та ключових проблем в психоаналітичній та філософській науці. Рефлексія щодо терміну та модусу страха є глибинним фундаментом для екзистенціального та метафізичного розуміння основ життя людини. Мотиваційна діяльність людини керується страхом перед новим не вивченим простором та часом самотністю перед Богом та трансцендентним. Почуття страху присутнє в кожній живій істоті, але більшою мірою реальне для людини зтонкою душевною організацією. Аналізується страх як інтегральне явище. Страх розглядається як емоція, необхідна для уникнення небезпек, тому в роботі використано герменевтичний та антропологічний підходи. Важливою в соціально-теософських трактуваннях страху є фіксація того, що страх не пригнічує, а навпаки, активізує діяльність людини. Зокрема, робиться акцент на те, що страх об'єктивується в культурі і піддається механізму мінімізації. Звернуто увагу на страх, що викликає депресію, яка теж тлумачиться як адаптивна форма поведінки, що надає змогу слабкій особі економити сили й запобігти можливих конфліктів.
  Повний текст PDF - 1.102 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Melnyk V.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Melnyk V. V. Fear phenomenon in existential philosophy / V. V. Melnyk // Антропологічні виміри філософських досліджень. - 2017. - Вип. 11. - С. 41-48. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Avfd_2017_11_7.

      Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського