Бази даних


Журнали та продовжувані видання - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1)Автореферати дисертацій (2)Реферативна база даних (4)
Пошуковий запит: (<.>K=ФІГУРУВАЛИ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1
1.
Ж21379
 
НОВА ҐЕНЕРАЦІЯ : щомісяч. журн. революц. формації мистецтв / за ред. М. Семенка ; Держ. вид-во України; Сектор період. видань. - Харків : Держ. вид-во України, 1927 - 1930.- Отримується з 1927.
Припинено з 1931
Ред. : Семенко М. В.

Наявні надходження за: 1927–1930 Останнє надходження: 1930 : № 11-12



Анотація: Назва журналу “Нова ґенерація” і групи українських футуристів. Часопис виходив з жовтня 1927 до грудня 1930 року у Харкові.
Журнал був одним із найґрунтовніших на той час футуристичних літературно-мистецьких видань, який представляв погляди лівої формації мистецтв не тільки з України, СРСР, а й з-за кордону. Щомісячник виходив за редакцією М. Семенка в Державному видавництві України. На сторінках журналу вміщувалися вірші, оповідання, романи, статті (теоретичні, полемічні, критичні), памфлети, репортажі, фейлетони тощо. Характерним його можна вважати за висвітлення питання теорії і демонстрації практики лівих течій літератури, кіно, малярства, архітектури, театру тощо, В ту пору на видавничій ниві фігурували також інші журнальні видання – "Гарт", "Молодняк", "Авангард". Автори “Нової ґенерації” широко використовували трибуну журналу для зведення рахунків із творчими колективами названих видань, які вважали себе конкурентами.
Для підтвердження авторитету журналу були публікації статей відомих мистецтвознавців К. Малевича, А. Пальмова, М. Плато. Міста майбутнього, дизайн приміщень, індустріалізація житла – це мрія футуристів, які на сторінках журналу розміщували свої проекти, плани тощо. Однак основне місце в журналі все-таки посідала література. Друкувалися, насамперед, футуристичні вірші як самого М. Семенка, так і його товаришів по перу О. Влизька, В. Вера, І. Маловічка, О. Коржа, М. Гаска та ін. Значне місце посідала й проза О. Мар’ямова, Д. Бузька, Л. Недолі та ін. На полі літературної критики найчастіше поряд із самим М. Семенком, виступали О. Полторацький, Л. Скрипник та ін.
Журнал "Нова ґенерація" відігравав помітну роль у літературно-мистецькому житті України кінця 20-х – початку 30-х років, іншого, подібного йому за широтою охоплення і значимістю публікацій, видання не було.
В грудні 1930 року після чотирьох років існування було вирішено припинити видання цього часопису.


РОКИ:
1927 1928 1929 1930

Рубрикатор НБУВ:
УДК:
Тематичні рубрики:

Географічні рубрики:

  Матеріал з Вікіпедії,
  Анотації номерів,
  Семе́нко Миха́йло Васи́льович ,

 
Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
Пам`ятка користувача

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського