РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Пошуковий запит: (<.>I=Ж72918<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

Нац. гірн. ун-т. Ін-т гуманіт. пробл.


. – Д. – 2005

Проаналізовано етнополітичну ситуацію на степовому кордоні України в історичному контексті як важливий чинник генези українського козацтва. Розглянуто питання формування козацького землеволодіння в працях українських істориків ХІХ - ХХ ст., історії розробки джерельної бази історичного краєзнавства на Катеринославщині у ХІХ - на початку ХХ ст. Розкрито витоки української геоекономіки наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст., висвітлено розвиток нових галузей наукових дисциплін, зокрема, політичних наук, географії, історії, економіки, філософії.


Проанализирована этнополитическая ситуация на степной границе Украины в историческом контексте как важный фактор генезиса украинского казачества. Рассмотрены вопросы формирования казаческого землевладения в трудах украинских историков ХІХ - ХХ ст., истории разработки архивной базы исторического краеведения на Катеринославщине в ХІХ - начале ХХ ст. Раскрыты истоки украинской геоэкономики в конце ХІХ - начале ХХ ст., освещено развитие новых отраслей научных дисциплин, в частности, политических наук, географии, истории, экономики, философии.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Швидько Г. К.

Нац. гірн. ун-т.


. – Д. – 2006

Висвітлено історіографічні, джерелознавчі та історичні дослідження запорозької спадщини та процесу заселення південної України в межах Катеринославщини в останній чверті XVIII ст. Розглянуто питання історії економічного, соціального і культурного розвитку даного регіону в ХІХ - на початку ХХ ст., а також в радянський період. Проаналізовано символіку сучасних адміністративно-територіальних гербів Дніпропетровщини.


Освещены историографические, источниковедческие и исторические исследования запорожского наследия и процесса заселения южной Украины в пределах Екатеринославщины в последней четверти XVIII ст. Рассмотрены вопросы истории экономического, социального и культурного развития данного региона в ХІХ - начале ХХ ст., а также в советский период. Проанализирована символика современных административно-территориальных гербов Днепропетровской области.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Швидько Г. К.

Нац. гірн. ун-т.


. – Д. – 2007

Висвітлено проблеми благодійництва та меценатства з історії Придніпров'я ХІХ - початку ХХ ст. Проаналізовано роль меценатства у збереженні культурної спадщини, благодійницьку діяльність промисловців південної України у другій половині ХІХ - на початку ХХ ст., катеринославської міської Думи в даний період. Розглянуто питання історії формування науково-технічної інтелігенції Катеринослава на початку ХХ ст.


Освещены проблемы благотворительности и меценатства по истории Приднепровья ХІХ - начала ХХ ст. Проанализированы роль меценатства в сохранении культурного наследия, благотворительная деятельность промышленников южной Украины во второй половине ХІХ - начале ХХ ст., катеринославской городской Думы в данный период. Рассмотрены вопросы истории формирования научно-технической интеллигенции Катеринослава в начале ХХ ст.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Швидько Г. К.
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського