РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Актуальні проблеми історіографії Нового та Новітнього часу
Пошуковий запит: (<.>I=Ж72758<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича.


Актуальні проблеми історіографії Нового та Новітнього часу. – Чернівці, 2004


Проаналізовано робітничий рух Франції періоду Четвертої республіки у французькій історіографії 1950 - 1970 рр., політику багатокультурності в Канаді на основі етнічних досліджень. Розглянуто питання становлення радянської влади на території Північної Буковини та Бессарабії. Висвітлено тенденції розвитку королівської Румунії в міжвоєнний період, особливості радянської історіографії молодіжного руху 1960-х рр. в країнах Західної Європи та США.


Проанализированы рабочее движение Франции периода Четвертой республики в французской историографии 1950 - 1970 гг., политика многокультурности в Канаде на основе этнических исследований. Рассмотрены вопросы становления советской власти на территории Северной Буковины и Бессарабии. Освещены тенденции развития королевской Румынии в межвоенный период, особенности советской историографии молодежного движения 1960-х гг. в странах Западной Европы и США.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сич О. І.

Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича.


. – Чернівці: Рута. – 2004

Розглянуто питання застосування нових видів зброї у бойових діях Першої світової війни, зокрема авіації на Буковині. Проаналізовано зовнішньополітичну пропаганду Великої Британії в 1914 - 1918 рр., соціально-психологічні зміни у масовій свідомості британців після війни. Висвітлено аспекти фронтового побуту російської армії під час воєнних дій 1914 - 1918 рр.


Рассмотрены вопросы применения новых видов оружия в боевых действиях Первой мировой войны, в частности авиации на Буковине. Проанализированы внешнеполитическая пропаганда Великобритании в 1914 - 1918 гг., социально-психологические изменения в массовом сознании британцев после войны. Освещены аспекты фронтового быта русской армии в период военных действий 1914 - 1918 гг.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сич О. І.

Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича.


. – Чернівці: Рута. – 2006

Розглянуто феномен буковинської толерантності в контексті взаємин православних з представниками інших конфесій у XIV - на початку ХХ ст. Проаналізовано діяльність німецького колоніального союзу у ХІХ ст. Викладено питання про становище угорців у Румунії в міжвоєнний період. Розкрито сутність понять "субкультура" та "контркультура" в контексті молодіжного протесту другої половини 1960-х рр. у країнах Західної Європи та США. Показано роль НАТО й ЄС у вирішенні конфлікту 2001 р. у Македонії.


Рассмотрен феномен буковинской толерантности в контексте взаимоотношений православных с представителями других конфессий в XIV - в начале ХХ вв. Проанализирована деятельность немецкого колониального союза в ХІХ в. Изложен вопрос о положении венгров в Румынии в межвоенный период. Раскрыта сущность понятий "субкультура" и "контркультура" в контексте молодежного протеста второй половины 1960-х гг. в странах Западной Европы и США. Показана роль НАТО и ЕС в решении конфликта 2001 г. в Македонии.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сич О. І.

Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича.


. – Чернівці. – 2007

Викладено питання про статус військовополонених у міжнародному праві наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. Описано участь румунських військ у бойових операціях на території України (1941 - 1944 рр.). Проаналізовано діяльність аеропорту м.Чернівці у другій половині 1940-х рр. Охарактеризовано постать Ю.І.Гессена як історика європейського питання в Російській імперії. Висвітлено становлення та діяльність кафедри історії нового та новітнього часу Чернівецького державного університету за період 1940 - 1955 рр.


Изложены вопросы о статусе военнопленных в международном праве в конце ХІХ - начале ХХ вв. Описано участие румынских войск в боевых операциях на территории Украины (1941 - 1944 гг.). Проанализирована деятельность аэропорта г.Черновцы во второй половине 1940-х гг. Охарактеризована личность Ю.И.Гессена как историка европейского вопроса в Российской империи. Освещены вопросы становления и деятельности кафедры истории нового и новейшего времени Черновицкого государственного университета за период 1940 - 1955 гг.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сич О. І.

Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича.


. – Чернівці: Рута. – 2007

Висвітлено питання історії нового та новітнього періодів. Описано структуру та функції бессарабського дворянства другої половини ХІХ - початку ХХ ст. Проаналізовано релігійний чинник в контексті опозиційного руху в Центрально-Східній Європі другої половини ХХ ст. Визначено військово-політичний статус об'єднаної Німеччини за матеріалами слухань Конгресу США 1989 - 1990 рр.


Освещены вопросы истории нового и новейшего периодов. Описаны структура и функции бессарабского дворянства второй половины ХІХ - начала ХХ ст. Проанализирован религиозный фактор в контексте оппозиционного движения в Центрально-Восточной Европе второй половины ХХ ст. Определен военно-политический статус объединенной Германии по материалам слушаний Конгресса США 1989 - 1990 гг.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сич О. І.

Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича.


. – Чернівці: Рута. – 2008

Розглянуто проблеми історії нового та новітнього часу, питання методології та історіографії. Розкрито причини феноменів європоцентризму, соборності та регіоналізму у революційну добу 1917 - 1919 рр. Проаналізовано особливості розвитку чесько-словацьких відносин у міжвоєнний період, становище євреїв у Румунії в даний період.


Рассмотрены проблемы истории нового и новейшего времени, вопросы методологии и историографии. Раскрыты причины феноменов европоцентризма, соборности и регионализма в революционную эпоху 1917 - 1919 гг. Проанализированы особенности развития чешско-словацких отношений в междувоенный период, положение евреев в Румынии в данный период.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сич О. І.

Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича.


. – Чернівці: Рута. – 2008

Проаналізовано взаємовідносини церкви та держави в європейських країнах доби Просвітництва. Висвітлено події 1918 - 1919 рр. у прикордонному Хотинському повіті Бессарабії як складової частини території України за матеріалами Центрального державного архіву вищих органів влади й управління України. Розкрито причини та наслідки голоду 1921 - 1923 рр. у регіонах України, проблеми Голодомору 1932 - 1933 рр. Розглянуто питання про стан вітчизняних бібліотечних фондів у період Другої світової війни на підставі дослідження архівних матеріалів.


Проанализированы взаимоотношения церкви и государства в европейских странах эпохи Просветительства. Освещены события 1918 - 1919 гг. в пограничном Хотынском уезде Бессарабии как составляющей части территории Украины по материалам Центрального государственного архива высших органов власти и управления Украины. Раскрыты причины и последствия голода 1921 - 1923 гг. в регионах Украины, проблемы голодомора 1932 - 1933 гг. Рассмотрен вопрос о состоянии отечественных библиотечных фондов в период Второй мировой войны на основе исследования архивных материалов.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сич О. І.

Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича.


. – Чернівці. – 2009

Описано народні промисли та ремесла населення Гуцульщини другої половини ХІХ - початку ХХ ст. Розглянуто проблеми державотворення у Центральній та Східній Європі під час Першої світової війни. Висвітлено історію Голодомору 1932 - 1933 рр. в Україні у регіональному аспекті, зокрема на Миколаївщині. Проаналізовано проблему збереження музейних пам'яток Східної України у період Великої Вітчизняної війни.


Описаны народные промысли и ремёсла населений Гуцульского края второй половины ХІХ - начала ХХ ст. Рассмотрены проблемы государственно-созидательных процессов в Центральной и Восточной Европе в период Первой мировой войны. Освещена история Голодомора 1932 - 1933 гг. в Украине в региональном аспекте, в частности, в Николаевском регионе. Проанализирована проблема сохранения музейных памяток Восточной Украины в период Великой Отечественной войны.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Сич О. І.
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського