РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Пошуковий запит: (<.>I=Ж72572<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України.


. – Л. – 2005

Розглянуто питання історіографії та історії археології. Наведено результати досліджень палеоліту та мезоліту у печерах Західної України. Проаналізовано роль азово-причорноморських культур у походженні та розвитку скотарства на заході Подільської височини в 3700 - 2900 рр. до н.е. Висвітлено проблеми археологічного дослідження пам'яток римського періоду Північної Буковини. Визначено етапи формування давньоруських міст Х - ХІІІ ст. у межиріччі територій між Верхнім Сиретом та Середнім Подністров'ям, описано середньовічну кераміку Прикарпаття та Західної Волині. Розглянуто питання про формування археологічної науки у Галичині в ХІХ ст.


Рассмотрены вопросы историографии и истории археологии. Приведены результаты исследований палеолита и мезолита в пещерах Западной Украины. Проанализирована роль азово-причерноморских культур в происхождении и развитии скотоводства на западе Подольского высокогорья в 3700 - 2900 гг. до н.э. Освещены проблемы археологического исследования памяток римского периода Северной Буковины. Определены этапы формирования древнерусских городов Х - ХІІІ ст. в междуречье территорий между Верхним Сиретом и Средним Поднестровьем, приведены описания средневековой керамики Прикарпатья и Западной Волыни. Рассмотрен вопрос о формировании археологической науки в Галиции в ХІХ в.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Ісаєвич Я.

Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України.


. – Л. – 2006

Висвітлено проблеми етнокультурної атрибуції пам'яток північно-західного Поділля, Волинської височини і прилеглого Полісся наприкінці середнього і пізнього періодів бронзової епохи. Розглянуто питання щодо зародження виробництва скла на Прикарпатті наприкінці І тис. до н.е. - першій половині І тис. н.е. Проаналізовано шляхи утворення слов'яно-руських міст X - XIV ст. у межиріччі Прута та Дністра. Наведено результати археологічно-архітектурних досліджень вулиці Руської у Львові, а також у Жовкві Львівської області. Описано вироби дрібної кам'яної пластики з давньоруських пам'яток Буковини, археологічні пам'ятки Волино-Подільського порубіжжя.


Освещены проблемы этно-культурной атрибуции памяток северо-западного Подолья, Волынского высокогорья и прилегающего Полесья конца среднего и позднего периодов бронзовой эпохи. Рассмотрен вопрос о зарождении производства стекла на Прикарпатье в конце І тыс. до н.э. - первой половине І тыс. н.э. Проанализированы пути образования славяно-русских городов X - XIV ст. в междуречье Прута и Днестра. Приведены результаты археологическо-архитектурных исследований улицы Русской во Львове, а также в Жовкве Львовской области. Представлены описания изделий мелкой каменной пластики из древнерусских памяток Буковины, археологических памяток Волыно-Подольского порубежья.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Ісаєвич Я.

Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України, Упр. охорони іст. середовища.


. – Л. – 2007

Розкрито витоки релігійних уявлень на заході українського Лісостепу в пізній період епохи бронзи. Розглянуто питання дослідження історії зооморфної пластики племен голіградської групи у Подністер'ї. Висвітлено проблему етнокультурної приналежності носіїв середньодністровської групи. Наведено результати дослідження оборонних укріплень Унівського городища, археологічних досліджень датування церкви Параскеви в Белзі. Описано поселенські структури V/VI - X ст. Верхньої Надбужанщини як підоснову формування Белзької та Червенської земель, нові знахідки стародавніх бронзових предметів на Закарпатті, культові речі з давньоруських пам'яток Західного Поділля.


Раскрыты истоки религиозных представлений на западе украинской Лесостепи в поздний период эпохи бронзы. Рассмотрены вопросы исследования истории зооморфной пластики племён голиградской группы в Поднестровье. Освещена проблема этнокультурной принадлежности носителей среднеднестровской группы. Приведены результаты исследования оборонных укреплений Уневского городища, археологических исследований датирования церкви Параскевии в Белзе. Описаны поселенские структуры V/VI - X ст. Верхней Надбужанщины как подоснова формирования Белжской и Червенской земель, новые находки древних бронзовых предметов в Закарпатье, культовые вещи с древнерусских памяток Западного Подолья.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Ситник О.

Ін-т українознав. ім. І.Крип'якевича НАН України, Упр. охорони іст. середовища.


. – Л. – 2008

Проаналізовано умови формування лесово-грунтової серії відкладів палеолітичної стоянки Молодове V на середньому Дністрі за даними фауни молюсків. Висвітлено проблеми хронології та періодизації голіградської культури і пам'ятки латорицької групи у контексті етнокультурної ситуації у Західній Україні в постгавський період. Описано типологію горщиків з поселення Грубешів Підгірний, розташованого в Грубешівському повіті Люблінського воєводства на території Польщі. Розглянуто питання розвитку сільського господарства у Надбужанщині за доби раннього середньовіччя. Наведено результати дослідження монастиря в смт. Підкамінь на Львівщині, історії досліджень планувальної структури Галича ХІ - ХІІІ ст.


Проанализированы условия формирования лессово-почвенной серии отложений палеолитической стоянки Молодове V на среднем Днестре по данным фауны моллюсков. Освещены проблемы хронологии и периодизации голиградской культуры и памятки латорицкой группы в контексте этнокультурной ситуации в Западной Украине в постгавский период. Описана типология горшков с поселения Грубешев Подгорный, размещенного в Грубешевском уезде Люблинского воеводства на территории Польши. Рассмотрены вопросы развития сельского хозяйства в Надбужанщине в эпоху раннего средневековья. Приведены результаты исследования монастыря в пгт. Подкамень Львовской области, истории исследований планировочной структуры Галича ХІ - ХІІІ ст.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Ситник О.
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського