РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Пошуковий запит: (<.>I=Ж72488<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

Дніпропетр. нац. ун-т.


. – Д. – 2005

Висвітлено аспекти історії Наддніпрянської України від найдавніших часів до ХХІ ст. Проаналізовано соціально-політичні та культурні процеси у регіональному та краєзнавчому вимірах. Розглянуто проблеми типології українського козацтва в контексті східно-європейських козацтв в XVI - першій половині XVII ст., питання зародження бібліотечної справи в Катеринославі від початку ХІХ ст - до 1917 р. Розкрито соціально-економічні аспекти життя селян Катеринославщини у 1917 - 1921 рр., а також аспекти діяльності партизанських загонів на Дніпропетровщині в період Великої Вітчизняної війни.


Освещены аспекты истории Надднепрянской Украины от древнейших времен до ХХІ ст. Проанализированы социально-политические и культурные процессы в региональном и краеведческом измерениях. Рассмотрены проблемы типологии украинского казачества в контексте восточно-европейских казачеств в XVI - первой половине XVII ст., вопросы зарождения библиотечного дела в Катеринославе от начала ХІХ ст. - до 1917 г. Раскрыты социально-экономические аспекты жизни крестьян Катеринославского региона в 1917 - 1921 гг., а также аспекты деятельности партизанских загонов в Днепропетровском регионе в период Великой Отечественной войны.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Світленко С. І.

Дніпропетр. нац. ун-т.


. – Д. – 2006

Розглянуто топоніми та етноніми Наддніпрянщини як складові середньовічних етногенетичних легенд Центрально-Східної Європи у русько-польському вимірі. Проаналізовано етнодемографічні процеси в межах кордону України та Криму в контексті взаємин української та кримськотатарської спільнот в XVI - XVII ст. Висвітлено роль польського українофільства у формуванні українського духовно-культурного простору, взаємодію православного духовенства з громадськістю в процесі антирелігійної політики більшовиків на Наддніпрянщині в 1920 - 1930 рр., особливості нацистської пропаганди в окупованій Україні в 1941 -1944 рр.


Рассмотрены топонимы и этнонимы Надднепрянского региона как составные средневековых этногенетических легенд Центрально-Восточной Европы в русско-польском измерении. Проанализированы этнодемографические процессы в пределах границы Украины и Крыма в контексте взаимоотношений украинских и крымскотатарских сообществ в XVI - XVII ст. Освещены роль польского украинофильства в формировании украинского духовно-культурного пространства, взаимодействие православного духовенства с общественностью в процессе антирелигиозной политики большевиков на Надднепрянщине в 1920 - 1930 гг., особенности нацистской пропаганды в оккупированной Украине в 1941 - 1944 гг.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Світленко С. І.

Дніпропетр. нац. ун-т.


. – Д. – 2007

Висвітлено аспекти національної та соціальної ідентичності визначного українського вченого Д.І.Яворницького, його внесок у розвиток української культури. Розглянуто питання історії Наддніпрянської України від XVI до ХХ ст., зокрема, соціальні, військово- та суспільно-політичні, етнокультурні, церковно-релігійні аспекти. Проаналізовано особливості слов'янського національного Відродження та його вплив на формування українського бароко. Розкрито витоки теорії православ'я, самодержавства та народності в київському "Синопсисі" XVII ст.


Освещены аспекты национальной и социальной идентичности выдающегося украинского учёного Д.И.Яворницкого, его вклад в развитие украинской культуры. Рассмотрены вопросы истории Надднепрянской Украины от XVI до ХХ ст., в частности, социальные, военно- и общественно-политические, этнокультурные, церковно-религиозные аспекты. Проанализированы главные факторы славянского национального Возрождения и его влияние на формирование украинского барокко. Раскрыты истоки теории православия, самодержавия и народности в киевском "Синопсисе" XVII ст.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Світленко С. І.

Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара.


. – Д. – 2008

Описано соціокультурні та державно-політичні процеси у Наддніпрянщині пізньоантичної та середньовічної доби. Висвітлено генезу адміністративного устрою православної церкви в Україні у XVIII - першій половині ХІХ ст. Розглянуто питання розвитку початкової та професійної освіти на Катеринославщині у першій половині ХІХ ст. Визначено культурну компоненту в ідеології та діяльності українського національного руху Наддніпрянщини в 1840 - 1880 рр. Проаналізовано науково-культурницьку і громадську діяльність О.О. Русова у контексті дослідження Наддніпрянщини Південно-Західним відділом Імператорського російського географічного товариства у 1870-ті рр., розвиток кооперативного шкільництва у даному регіоні в 1920-ті рр., діяльність бібліотеки Катеринославської земської управи як культурно-просвітницького осередку губернії.


Описаны социокультурные и государственно-политические процессы в Надднепрянском регионе (НР) позднеантической и средневековой эпохи. Освещен генезис административного строя православной церкви в Украине в XVIII - первой половине ХІХ ст. Рассмотрены вопросы развития начального и профессионального образования в Катеринославском регионе в первой половине ХІХ ст. Определена культурная компонента в идеологии и деятельности украинского национального движения НР в 1840 - 1880 гг. Проанализированы научно-культурническая и общественная деятельность А.А. Русова в контексте исследования НР Юго-Западным отделом Императорского русского географического общества в 1870-е гг., развитие кооперативного школьного дела в данном регионе в 1920-е гг., деятельность библиотеки Катеринославского земского управления как культурно-просветительского центра губернии.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Світленко С. І.
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського