РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Пошуковий запит: (<.>I=Ж71049<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

Чернів. нац. ун-т.


. – Чернівці: Рута. – 2001

Проаналізовано важливі аспекти українознавства та історії зарубіжних слов'янських народів, історії та теорії міжнародних відносин. Розглянуто питання щодо формування "нової" інтелігенції у західних областях України у 40-х рр. ХХ ст. Описано тенденції соціальних змін України та Росії у 90-х рр. ХХ ст. Визначено перспективи співробітництва регіонів України з країнами Арабського Сходу. Висвітлено проблеми прикордонних регіонів у контексті розширення НАТО.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Макар Ю. І.

Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича.


. – Чернівці: Рута. – 2005

Проаналізовано роль Кракова в українсько-польських літературних та культурних взаєминах наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. Описано етносоціальну структуру західноукраїнського політикуму у 1921 - 1939 рр. Розглянуто питання депортації українців з Польщі до УРСР у 1944 - 1946 рр. у політико-правовому аспекті, монополізації політичної пропаганди та створення спеціалізованих структур у радянському тоталітарному режимі. Висвітлено теоретичні та методологічні проблеми політичної трансформації у постсоціалістичних країнах. Розкрито вплив зовнішніх факторів на розвиток міжнародної діяльності України на початку ХХІ ст.


Проанализирована роль Кракова в украинско-польских литературных и культурных взаимоотношениях в конце ХІХ - начале ХХ ст. Раскрыта этносоциальная структура западноукраинского политикума в 1921 - 1939 гг. Рассмотрены вопросы депортации украинцев из Польши в УССР в 1944 - 1946 гг. в политико-правовом аспекте, монополизации политической пропаганды и создания специализированных структур в советском тоталитарном режиме. Освещены теоретические и методологические проблемы политической трансформации в постсоциалистических странах. Изучено влияние внешних факторов на развитие международной деятельности Украины в начале ХХІ ст.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Макар Ю. І.

Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича.


. – Чернівці: Рута. – 2002

Висвітлено проблеми всесвітньої історії та історії України, теоретичні та методологічні проблеми історичних та політичних досліджень, міжнародних відносин. Розкрито історичні передумови відновлення державної незалежності Польщі у 1914 - 1918 рр. Розглянуто питання української інтелігенції початку ХХ ст., висвітлено суб'єктивні причини поширення повоєнного голодомору 1946 - 1947 рр. в СРСР. Проведено порівняльний аналіз особливостей застосування політичних технологій в Україні на виборах 1998 - 2002 рр. Описано роль молодіжних об'єднань у політичних процесах сучасної України.


Освещены проблемы всемирной истории и истории Украины, теоретические и методологические проблемы исторических и политических исследований, международных отношений. Раскрыты исторические предпосылки восстановления государственной независимости Польши в 1914 - 1918 гг. Рассмотрены вопросы украинской интеллигенции начала ХХ ст., освещены субъективные причины распространения послевоенного голодомора 1946 - 1947 гг. в СССР. Проведен сравнительный анализ особенностей применения политических технологий в Украине на выборах 1998 - 2002 гг. Описана роль молодежных объединений в политических процессах современной Украины.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Макар Ю. І.

Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича.


. – Чернівці: Рута. – 2006

Розкрито витоки формування етнічної групи перших українців в Америці в 1865 - 1918 рр. Проаналізовано суспільно-громадську діяльність Союзу українців Великобританії у сфері соціального захисту і благодійництва в 1946 - 1949 рр., а також політику Великобританії щодо України у першій половині 1990-х рр. в контексті геополітичних трансформацій на пострадянському просторі. Розглянуто питання партійної структуризації західного регіону України на початку 1990-х рр., висвітлено діяльність політичних партій в країні. Визначено нові тенденції політики Росії в регіоні центральної Азії.


Раскрыты истоки формирования этнической группы первых украинцев в Америке в 1865 - 1918 гг. Проанализированы общественно-гражданская деятельность Союза украинцев Великобритании в сфере социальной защиты и благотворительности в 1946 - 1949 гг., а также политика Великобритании относительно Украины в первой половине 1990-х гг. в контексте геополитических трансформаций на постсоветском пространстве. Рассмотрены вопросы партийной структуризации западного региона Украины в начале 1990-х гг., освещена деятельность политических партий в стране. Определены новые тенденции политики России в регионе Центральной Азии.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Макар Ю. І.

Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича.


. – Чернівці: Рута. – 2006

Проаналізовано вплив багатопартійності на демократичну трансформацію суспільства в Болгарії. Розглянуто варіанти застосування рекламних і пропагандистсько-комунікативних технологій у сучасних виборчих кампаніях. Визначено основні складові модернізації політичної системи суспільства. Описано функції та форми політичної участі громадян у партисипативній теорії демократії. Наведено порівняльну характеристику референдумів в Україні та Білорусії. Розкрито політико-правові засади діяльності ЗМІ в Україні. Викладено основні теоретико-методологічні підходи до проблеми аналізу виборчих технологій. Висвітлено особливості становлення сучасної партійної системи Російської Федерації, теоретичні та методологічні аспекти дослідження партійних систем країн Центрально-Східної Європи, проблеми суспільно-політичного розвитку Польської Народної Республіки на початку 1980-х рр.


Проанализировано влияние многопартийности на демократическую трансформацию общества в Болгарии. Рассмотрены варианты применения рекламных и пропагандистско-коммуникативных технологий в современных избирательных кампаниях. Определены основные составные модернизации политической системы общества. Описаны функции и формы политического участия граждан в партисипативной теории демократии. Приведена сравнительная характеристика референдумов в Украине и Белоруссии. Раскрыты политико-правовые основы деятельности СМИ в Украине. Изложены основные теоретико-методологические подходы к проблеме анализа избирательных технологий. Освещены особенности становления современной партийной системы Российской Федерации, теоретические и методологические аспекты исследования партийных систем стран Центрально-Восточной Европы, проблемы общественно-политического развития Польской Народной Республики в начале 1980-х гг.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Макар Ю. І.

Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича.


. – Чернівці: Рута. – 2007

Висвітлено актуальні проблеми історичних і політичних досліджень, міжнародних відносин. Розглянуто питання, присвячені 140-річчю канадської державності, 100-річчю Саскачеванського університету та 30-річчю угоди про співпрацю між Чернівецьким і Саскачеванським університетами. Проаналізовано політичні трансформації постсоціалістичних країн Центрально-Східної Європи, особливості формування інноваційного суспільства в Канаді, зміни у правовому спектрі партійної системи Республіки Болгарія початку XXI ст. Охарактеризовано трасформаційні моделі протестної електоральної участі громадян України у президентських виборах. Розглянуто проблеми відповідальності народних депутатів України перед виборцями у контексті політичної реформи, перспективи запровадження електронного уряду в Україні.


Освещены актуальные проблемы исторических и политических исследований, международных отношений. Рассмотрены вопросы, посвященные 140-летию канадской государственности, 100-летию Саскачеванского университета и 30-летию договора о сотрудничестве между Черновицким и Саскачеванским университетами. Проанализированы политические трансформации постсоциалистических стран Центрально-Восточной Европы, особенности формирования инновационного общества в Канаде, изменения в правовом спектре партийной системы Республики Болгария начала XXI в. Охарактеризованы трансформационные модели протестного электорального участия граждан Украины в президентских выборах. Рассмотрены проблемы ответственности народных депутатов Украины перед избирателями в контексте политической реформы, перспективы внедрения электронного правительства в Украине.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Макар Ю. І.

Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича.


. – Чернівці: Рута. – 2008

Розглянуто інфраструктуру оборони та національної безпеки як потужний фактор трансформації сучасних ліберальних демократій. Проаналізовано вплив маргінальних ідей на становлення геополітики в Україні, Інтернет-ЗМІ на політичну систему держави. Розкрито витоки специфіки моделювання політичного протесту громадян країни. Визначено чинники формування та реалізації ефективної соціальної політики. Висвітлено проблему трансформації НАТО в трансатлантичних відносинах, ідеологію "слов'янського трикутника" та процеси регіональної інтеграції на пострадянському просторі.


Рассмотрена инфраструктура обороны и национальной безопасности как мощный фактор трансформации современных либеральных демократий. Проанализированы влияние маргинальных идей на становление геополитики в Украине, Интернет-СМИ на политическую систему государства. Раскрыты истоки специфики моделирования политического протеста граждан страны. Определены факторы формирования и реализации эффективной социальной политики. Освещены проблема трансформации НАТО в трансатлантических отношениях, идеология "славянского треугольника" и процессы региональной интеграции на постсоветском пространстве.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Макар Ю. І.

Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича.


. – Чернівці: Рута. – 2009

Проаналізовано глобалізацію та монополізацію світової економіки як фактори постліберальної трансформації сучасних політичних систем. Описано процес формування системи безпеки в СНД у 1990-ті рр. Визначено соціально-психологічні чинники ескалації етнополітичних конфліктів, вплив процесів демократизації на маргіналізацію політичного простору. Розкрито політичні аспекти правового регулювання діяльності політичної опозиції в Україні. Висвітлено еволюцію впливу політичної влади на розвиток політичної системи в державі та дію політичного прагматизму, особливості взаємодії виборчих і партійних систем.


Проанализированы глобализация и монополизация мировой экономики как факторы постлиберальной трансформации современных политических систем. Описан процесс формирования системы безопасности в СНГ в 1990-е гг. Определены социально-психологические факторы эскалации этнополитических конфликтов, влияние процессов демократизации на маргинализацию политического пространства. Раскрыты политические аспекты правового регулирования деятельности политической оппозиции в Украине. Освещены эволюция влияния политической власти на развитие политической системы в государстве и действие политического прагматизма, особенности взаимодействия избирательных и партийных систем.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Макар Ю. І.
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського