РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Пошуковий запит: (<.>I=Ж70897<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

Дип. акад. при М-ві закордон. справ України.


. – К. – 2000

Висвітлено факти та події дипломатичного життя Української Народної Республіки, діяльність українських послів, спогади учасників того надзвичайно цікавого періоду: Д.Дорошенка, Ю.Налисника, Є.Лукасевича, а також розповіді про перші кроки нової української дипломатії. Детально охарактеризовано правове забезпечення основ зовнішньої політики нашої держави на сучасному етапі державотворення.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Денисенко А.

Дип. акад. при М-ві закордон. справ України.


. – К. – 2003

Описано міжнародні зв'язки Київської Русі, дипломатію українського козацтва та Кримського ханату у XVII ст. Висвітлено міжнародно-інформаційну діяльність УСРР у 1917 - 1923 рр., боротьбу українських соціал-демократів за державність, дипломатичну діяльність української держави у країнах Західної Європи у зазначений період. Розглянуто рукописну та друковану україніку у Франції як джерело дослідження українсько-французьких відносин. Розкрито концептуальні засади зовнішньополітичної діяльності України. Значну увагу приділено проблемам консульської служби країни. Проаналізовано роль Києва як столиці у становленні та розвитку дипломатичних відносин сучасної української держави.


Описаны международные связи Киевской Руси, дипломатия украинского казачества и Крымского ханата в XVII ст. Освещены международно-информационная деятельность УССР в 1917 - 1923 гг., борьба украинских социал-демократов за государственность, дипломатическая деятельность украинского государства в странах Западной Европы в указанный период. Рассмотрены рукописная и печатная украиника у Франции как источник исследования украинско-французских отношений. Раскрыты концептуальные основы внешнеполитической деятельности Украины. Значительное внимание уделено проблемам консульской службы страны. Проанализирована роль Киева как столицы в становлении и развитии дипломатических отношений современного украинского государства.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Денисенко А.

Дип. акад. при М-ві закордон. справ України.


. – К. – 2005

Розглянуто питання історії української дипломатії, зокрема, в період Київської Русі на етапі формування державності, Галицько-Волинської держави, розвитку дипломатії в київських монастирях XVIII ст., політичного протистояння України та Росії в 1917 р. Наведено оцінки Варшавської дипломатичної угоди 1920 р. в українській історіографії, а також дипломатичних угод в Ялті у 1945 р. Висвітлено проблеми та перспективи євроатлантичного стратегічного партнерства між Україною та Польщею в сучасний період. Проаналізовано роль України в соціальній та гуманітарній діяльності ООН, політичні події Помаранчевої революції 2004 р. в країні.


Рассмотрены вопросы истории украинской дипломатии, в частности, в период Киевской Руси на этапе формирования государственности, Галицко-Волынского государства, развития дипломатии в Киевских монастырях XVIII ст., политического противостояния Украины и России в 1917 г. Приведены оценки Варшавского дипломатического соглашения 1920 г. в украинской историографии, а также дипломатических соглашений в Ялте в 1945 г. Освещены проблемы и перспективы евроатлантического стратегического партнерства между Украиной и Польшей в современный период. Проанализированы роль Украины в социальной и гуманитарной деятельности ООН, политические события оранжевой революции 2004 г. в стране.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Денисенко А.

Дип. акад. при М-ві закордон. справ України.


. – К. – 2006

Проаналізовано вплив візантійської та болгарської культур на формування духовної освіти у давній Русі - Україні в дипломатичному аспекті. Визначено військову складову Берестейського договору 1918 р. в контексті її реалізації в Україні. Висвітлено польсько-українські взаємовідносини в період більшовизму 1919 - 1921 рр. Описано європейську модель української державності в ідеологемі історико-філософського дослідження видатного українського історика В.К.Липинського. Розглянуто питання реформування сектору безпеки і оборони України після Помаранчевої революції. Розкрито роль зовнішньої політики держави в контексті європейської та євроатлантичної інтеграції.


Проанализировано влияние византийской и болгарской культур на формирование духовного образования в древней Руси - Украине в дипломатическом аспекте. Определена военная составная Берестейского договора 1918 г. в контексте её реализации в Украине. Освещены польско-украинские взаимоотношения в период большевизма 1919 - 1921 гг. Описана европейская модель украинской государственности в идеологеме историко-философского исследования известного украинского историка В.К.Липинского. Рассмотрены вопросы реформирования сектора безопасности и обороны Украины после оранжевой революции. Раскрыта роль внешней политики государства в контексте европейской и евроатлантической интеграции.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Денисенко А.
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського