РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Ідеологи лівого центризму про проблеми внутрішньої політики Болгарії: щоденник "Наперед" з питання зміни Тирнівської конституції
Пошуковий запит: (<.>I=Ж70200<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 260
Представлено документи з 1 до 20
...

Лобанова (Тортіка), М. В.

Ідеологи лівого центризму про проблеми внутрішньої політики Болгарії: щоденник "Наперед" з питання зміни Тирнівської конституції: Вип. 19, 2007


Проаналізовано погляди болгарських центристів на проблеми внутрішньої політики держави (1911 р.). Виявлено, що у період змін Тирнівської конституції центристи (ліві в БРСДП(о)) оцінювали щоденник "Наперед" як платформу щодо об'єднання обох болгарських соціал-демократичних партій.


Проанализированы взгляды болгарских центристов на проблемы внутренней политики страны (1911 г.). Установлено, что в период изменения Тырнавской конституции центристы (левые в БРСДП(о)) рассматривали ежедневник "Наперед" в качестве платформы для объединения обеих болгарских социал-демократических партий.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інституалізація сфери інформаційної політики і проблема вибору стратегічних напрямів

Ільганаєва, В. О.

Інституалізація сфери інформаційної політики і проблема вибору стратегічних напрямів: Вип. 6, 2001


Розглянуто основні етапи становлення державної політики у сфері інформаційної діяльності. Визначено взаємозв'язок рівнів розвитку інформаційних технологій та змісту інформаційної політики, умови формування цілей управління для вирішення практичних питань розвитку інформаційного суспільства.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інтернет в сучасному світі

Шейко, В. М.

Інтернет в сучасному світі: Вип. 1, 1999


З системних позицій розглянуто роль і місце Інтернет-технологій у розвитку сучасної світової інформаційної інфраструктури.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інформатизація охорони здоров'я і медичних бібліотек України

Білякова, Т. В.

Інформатизація охорони здоров'я і медичних бібліотек України: Вип. 8, 2001


Проаналізовано загальні положення, розглянуто принципи та напрями інформатизації у галузі охорони здоров'я, визначено перспективи розвитку інформатизації медичних бібліотек України.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інформаційні потреби користувачів бібліотек вищих навчальних закладів

Коржик, Н. А.

Інформаційні потреби користувачів бібліотек вищих навчальних закладів: Вип. 20, 2007


Розглянуто інформаційні потреби користувачів та бібліотечне обслуговування в сучасному контексті. Підкреслено актуальність автоматизації бібліотечних процесів у бібліотеках вищих навчальних закладів.


Рассмотрены информационные потребности пользователей и билиотечное обслуживание в современном контексте. Подчеркнута актуальность автоматизации библиотечных процессов в библиотеках высших учебных заведений.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інформаційне забезпечення книговидання і книгорозповсюдження

Сищенко, С. В.

Інформаційне забезпечення книговидання і книгорозповсюдження: Вип. 6, 2001


Розкрито сутність понять "єдиний інформаційний книжковий простір" та "інформаційне забезпечення книжкової сфери". Обгрунтовано необхідність підготовки інформаційних менеджерів для книжкової сфери України.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інформаційне забезпечення наукових досліджень та розповсюдження сільськогосподарської науково-технічної інформації у бібліотеках Української академії аграрних наук

Дерлеменко, В. В.

Інформаційне забезпечення наукових досліджень та розповсюдження сільськогосподарської науково-технічної інформації у бібліотеках Української академії аграрних наук: Вип. 7, 2001


Визначено стратегічні напрями вдосконалення системи інформаційного забезпечення наукових досліджень і розповсюдження сільськогосподарської науково-технічної інформації в бібліотеках Української академії аграрних наук.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інфраструктурні особливості діяльності бібліотек у науковому соціальному інституті

Шемаєва, Г. В.

Інфраструктурні особливості діяльності бібліотек у науковому соціальному інституті: Вип. 19, 2007


Встановлено, що об'єднувальна роль бібліотечної діяльності в науковому середовищі полягає у забезпеченні взаємозв'язку та взаємоучасті інфраструктурних компонентів засобами інформаційних ресурсів. Визначено інфраструктурні особливості діяльності бібліотек у науковому середовищі за сучасних умов. Досліджено стан інформаційної інфраструктури науки в Україні й обгрунтовано необхідність її подальшого розвитку та розробки відповідних стратегій.


Установлено, что объединяющая роль библиотечной деятельности в науке состоит в обеспечении взаимосвязи и взаимоучастия инфраструктурных компонентов средствами информационных ресурсов. Показаны инфраструктурные особенности деятельности библиотек в науке в современных условиях. Исследовано состояние информационной науки в Украине и обоснована необходимость ее дальнейшего развития и разработки соответствующих стратегий.



НАДХОДЖЕННЯ:
Історіографія та джерела з історії церковної благодійності в Харківській єпархії у ХІХ - на початку ХХ ст.

Кравченко, О. В.

Історіографія та джерела з історії церковної благодійності в Харківській єпархії у ХІХ - на початку ХХ ст.: Вип. 6, 2001


Визначено основні етапи історіографії, проаналізовано архівні та періодичні джерела з історії благодійності Православної Церкви в Харківській єпархії в ХІХ - на початку ХХ ст.



НАДХОДЖЕННЯ:
Історія Cлобідської України у творах Г.Ф.Квітки-Основ'яненка

Малиновський, М. О.

Історія Cлобідської України у творах Г.Ф.Квітки-Основ'яненка: Вип. 8, 2001


Висвітлено громадську діяльність вченого-краєзнавцяГ.Ф.Квітки-Основ'яненка, розглянуто його концепцію щодо історії Слобідської України.



НАДХОДЖЕННЯ:
Історія культури та цивілізації в синергетичній парадигмі

Шейко, В. М.

Історія культури та цивілізації в синергетичній парадигмі: Вип. 8, 2001


На підставі узагальнення даних літературних джерел висвітлено основні концептуальні положення синергетики як інтегральної методології вивчення історії. Визначено роль історії та культури в цивільному світовому просторі.



НАДХОДЖЕННЯ:
Історія Північно-Західної Хазарії в дореволюційній та ранній Радянській (1920 - 1940 рр.) історіографії: підходи та методи

Тортіка, О. О.

Історія Північно-Західної Хазарії в дореволюційній та ранній Радянській (1920 - 1940 рр.) історіографії: підходи та методи: Вип. 21. – Х., 2007


Розвинуто теоретичне підгрунтя для критичного аналізу дореволюційної та ранньої радянської історіографії, присвяченої вивченню населення лісостепового варіанта салтово-маяцької культури (СМК) - Північно-Західної Хазарії VIII - X ст.



НАДХОДЖЕННЯ:
Історія середньовічної Польщі в дослідженнях учених українських земель Російської імперії в 50 - 60-х рр. XIX ст.

Лиман, С. І.

Історія середньовічної Польщі в дослідженнях учених українських земель Російської імперії в 50 - 60-х рр. XIX ст.: Вип. 20, 2007


Розглянуто історію вивчення різних проблем середньовічної Польщі в працях медієвістів українських земель Російської імперії в 1850 - 1860-х рр., простежено розширення тематики їх досліджень.


Рассмотрена история изучения различных проблем средневековой Польши в трудах медиевистов украинских земель Российской империи в 50 - 60-х гг. XIX ст., прослежено расширение тематики их исследований.



НАДХОДЖЕННЯ:
Історія середньовічної Сербії в дослідженнях учених українських земель Російської імперії в 1804 - першій половині 1880-х рр.

Лиман, С. І.

Історія середньовічної Сербії в дослідженнях учених українських земель Російської імперії в 1804 - першій половині 1880-х рр.: Вип. 21. – Х., 2007


Розглянуто історію вивчення різних проблем середньовічної Сербії у працях медієвістів українських земель Російської імперії в 1804 - першій половині 1880-х рр. Висвітлено розширення тематики їх досліджень.



НАДХОДЖЕННЯ:
Історико-джерелознавчий підхід у спільних книгознавчих та культурологічних дослідженнях книжкової культури

Франчук, Е. І.

Історико-джерелознавчий підхід у спільних книгознавчих та культурологічних дослідженнях книжкової культури: Вип. 1, 1999


Запропоновано новий історико-джерелознавчий підхід з широких загальнокультурологічних та книгознавчих позицій до української книги в історичному аспекті від рукописного до друкованого варіанта.



НАДХОДЖЕННЯ:
Історико-методичний аспект концепції ретроспективної національної бібліографії (РНБ) України

Тодорова, Є. М.

Історико-методичний аспект концепції ретроспективної національної бібліографії (РНБ) України: Вип. 21. – Х., 2007


Розкрито суть поняття "ретроспективна національна бібліографія". З'ясовано її об'єкт, принципи добору та характеристики документів у покажчиках, а також генезис формування системи посібників РНБ в Україні.



НАДХОДЖЕННЯ:
Історико-філософські аспекти феномену "цивілізація" (огляд літератури)

Шейко, В. М.

Історико-філософські аспекти феномену "цивілізація" (огляд літератури): Вип. 6, 2001


На підставі узагальнення філософсько-історичних поглядів і напрямків наукової діяльності мислителів, науковців ХІХ - ХХ ст. досліджено поняття цивілізації. Наведено перелік історико-філософських та культурологічних праць щодо феномену цивілізації.



НАДХОДЖЕННЯ:
Історичні аспекти криз техногенної цивілізації

Шейко, В. М.

Історичні аспекти криз техногенної цивілізації: Вип. 7, 2001


Проаналізовано етапи кризових явищ розвитку техногенної цивілізації у ХХ ст. Основну увагу приділено кризі взаємовідносин людини та природи.



НАДХОДЖЕННЯ:
Ітегративні функції мультимедіа в науково-комунікативному середовищі

Шемаєва, Г. В.

Ітегративні функції мультимедіа в науково-комунікативному середовищі: Вип. 18, 2006


Мультимедійні технології поєднують пізнавальну, наукову, культурологічну, антропологічну, навігаційну та комунікаційну функції, що розширює можливості системи науково-освітніх комунікацій, а саме: інформаційне середовище науки й освіти набуває ознак нелінійного інформаційно-когнітивного середовища; мультимедіа створює підгрунтя для розгортання інтелектуальної діяльності сучасних інформаційно-бібліотечних структур, орієнтує їх на опанування нових технологій роботи й аналізу змісту електронних ресурсів; когнітивні можливості мультимедіа розкриваються шляхом доповнення логіко-структурних елементів образно-інтуїтивними засобами, що сприяє розвиткові пізнавальної діяльності науковців і освітян; для мультимедійних продуктів характерним є багатовимірність доступного знакового простору, наявність внутрішніх і зовнішніх (з іншими електронними виданнями) динамічних зв'язків, забезпечення інтерактивної роботи.


Мультимедиационные технологии объединяют познавательную, научную, культурологическую, антропологическую, навигационную и комуникационную функции, что расширяет возможности системы научно-образовательных комуникаций, а именно: информационная среда науки и образования приобретает признаки нелинейной информационно-когнитивной среды; мультимедиа создает основы для развертывания интеллектуальной деятельности современных информационно-библиотечных структур, ориентирует их на овладевание новых технологий работы и анализу содержания электронных ресурсов; когнитивные возможности мультимедиа раскрываются путем дополнения логико-структурных элементов образно-интуитивными средствами, что способствует развитию познавательной деятельности работников науки и образования; для мультимедийных продуктов характерным является многоизмеряемость доступного знакового пространства, присутствие внутренних і внешних (с другими электронными изданиями) динамических связей, обеспечение интерактивной работи.



НАДХОДЖЕННЯ:
Автоматизовані бази даних у світовому інформаційному просторі

Філіпова, Л. Я.

Автоматизовані бази даних у світовому інформаційному просторі: Вип. 1, 1999


Проаналізовано сучасні тенденції розвитку автоматизованих бібліографічних баз даних у складі телекомунікаційних корпоративних бібліотечних мереж зарубіжних країн.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського