РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Банківська система та необхідність її державного регулювання
Пошуковий запит: (<.>I=Ж70135<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

Сігайов, А. О.

Банківська система та необхідність її державного регулювання: 1, 2001


Обгрунтовано необхідність державного регулювання банківської системи. Наведено методологію державного регулювання банківської діяльності. Проаналізовано інструментарій регулювання. Сформовано особисту точку зору на проблему поєднання важелів державного впливу на діяльність банківського сектора й економічну незалежність Центрального банку.



НАДХОДЖЕННЯ:
Вдосконалення бюджетного процесу в органах місцевого самоврядування

Міщенко, В. І.

Вдосконалення бюджетного процесу в органах місцевого самоврядування: 1, 2001


Висвітлено проблеми організації та вдосконалення бюджетного процесу в Україні. Розглянуто основні напрямки вдосконалення бюджетної політики держави. Показано особливості розробки та затвердження місцевих бюджетів.



НАДХОДЖЕННЯ:

/ А. О. Єпіфанов. – Суми. – 2000

Розглянуто антимонопольну стратегію держави, а також теоретичні засади й особливості механізму грошово-кредитної політики в Україні. Детально проаналізовано особливості фінансово-кредитної підтримки розвитку малого підприємництва, актуальні проблеми фінансового забезпечення конкурентоспроможності АПК нашої держави. Окремі розділи присвчено реструктуризації підприємств, формуванню маркетингової стратегії підприємства з урахуванням екологічної складової, динаміці амортизаційних відрахувань основних фондів тощо.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Єпіфанов А. О.

. – Суми. – 2000

Висвітлено проблеми удосконалення форм фінансово-кредитної підтримки суб'єктів малого підприємництва на основі особливостей створення та вивчення діяльності недержавних фондів підтримки підприємницької діяльності, інститутів кооперативної самоорганізації, кооперативних банків, товариств взаємних гарантій та державних гарантійних фондів. Проаналізовано ситуацію у сфері ціноутворення. Запропоновано заходи щодо поліпшення роботи органів державного контролю за цінами. Розглянуто питання оптимізації системи оподаткування з метою підвищення конкурентоспроможності вітчизняного виробництва. Наведено рекомендації щодо удосконалення існуючої податкової системи. Досліджено проблеми встановлення оптимального обсягу зовнішньої інформації, необхідної для прийняття управлінських рішень у комерційному банку, а також проблеми визначення вартості використаної інформації. Описано переваги та недоліки нової концепції формування собівартості продукції за умов прийняття Національних стандартів бухгалтерського обліку. Розкрито причини зменшення накопичення капіталу в Україні. Викладено пропозиції щодо поліпшення ситуації на фінансовому ринку та забезпечення підприємств капіталовкладеннями. Особливу увагу приділено формуванню ринкового механізму господарювання, який передбачає реалізацію заходів щодо зміни планових та економічних умов функціонування підприємств. На підставі аналізу літератури з даної теми та узагальнення практичного досвіду машинобудівних підприємств розроблено деякі методичні рекомендації щодо удосконалення планування собівартості продукції машинобудівного комплексу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Доходи населення у структурі факторів конкурентоспроможності

Головний редактор:

Єпіфанов А. О.

Гончарук, Т. І.

Доходи населення у структурі факторів конкурентоспроможності: 1, 2001


Висвітлено питання формування доходів населення за умов переходу до ринку у контексті необхідності підвищення конкурентоспроможності вітчизняного виробництва. Проаналізовано особливості кризового стану політики доходів, напрямків удосконалення з точки зору впливу на механізм реалізації конкурентних переваг на мікрорівні. Запропоновано рекомендації щодо стимулювання попиту як важливого фактора реалізації конкурентних переваг.



НАДХОДЖЕННЯ:
Економічне стимулювання науково-технічного прогресу в умовах трансформації економіки до ринку

Рябченко, О. Д.

Економічне стимулювання науково-технічного прогресу в умовах трансформації економіки до ринку: 1, 2001


Розглянуто питання, пов'язані з економічним стимулюванням науково-технічного прогресу за умов економіки перехідного періоду. Проаналізовано основні методи стимулювання новітніх досягнень науки та форм державного фінансування науково-технічного розвитку. Досліджено досвід країн з розвинутою економікою в галузі фінансування науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт. Обгрунтовано основні напрямки першочергового розвитку вітчизняних галузей науки.



НАДХОДЖЕННЯ:
Ефект абсорбації капіталу на ринках країн з перехідною економікою і стабільність національних фінансових систем

Чуйко, О. В.

Ефект абсорбації капіталу на ринках країн з перехідною економікою і стабільність національних фінансових систем: 1, 2001


Вивчено ефект абсорбації капіталу, який є найбільш дієвим ринковим механізмом впливу на покращання ефективності функціонування національної фінансової системи за умов кризи. Зроблено висновок, що він дійсно сприяє поціновуванню національної валюти, але далеко не всі країни з перехідною економікою, у тому числі й Україна, відзначаються наявністю ефекту абсорбації, що негативно впливає на стабільний розвиток національної фінансової системи під час кризи.



НАДХОДЖЕННЯ:
Заставна як інструмент на ринку іпотечного капіталу

Євтух, О. Т.

Заставна як інструмент на ринку іпотечного капіталу: 1, 2001


Розглянуто сутність заставної. Простежено історію виникнення та сформульовано її класифікацію. Описано механізм використання заставної іпотечним механізмом. Показано роль вторинного ринку заставних у підвищенні ефективності іпотечного інвестування.



НАДХОДЖЕННЯ:
Кориснісна модель ціни та її придатність для використання у регуляторному процесі

Макаренко, М. І.

Кориснісна модель ціни та її придатність для використання у регуляторному процесі : 1, 2001


Зазначено, що регулювання цін у перехідній економіці потребує звернення до теоретичних засад ціноутворення. Проаналізовано процес виникнення теорії граничної корисності. Розглянуто засадничі положення, викладені в ученнях К.Менгера та Е.Бем.Баверка. Сформульовано основні рівняння цінової моделі на базі граничної корисності.



НАДХОДЖЕННЯ:
Кредитні кооперативи в Україні: проблеми і перспективи розвитку

Дадашев, Б. А.

Кредитні кооперативи в Україні: проблеми і перспективи розвитку: 1, 2001


Висвітлено проблеми кредитних кооперативів в Україні. Простежено шляхи розвитку кредитних кооперативів з урахуванням зарубіжного досвіду. Запропоновано послідовність етапів розвитку сільськогосподарської кредитної кооперації в Україні.



НАДХОДЖЕННЯ:
Методологические аспекты оценки эффективности в социальной сфере

Бабич, В. П.

Методологические аспекты оценки эффективности в социальной сфере: 1 / В. П. Бабич, Н. А. Соколов, 2001


Рассмотрены методологические вопросы оценки эффективности мероприятий в социальной сфере. Акцентировано внимание на использовании такого инструмента как система социальных стандартов.



НАДХОДЖЕННЯ:
Методологічні принципи дослідження фінансової рівноваги підприємств торгівлі

Бурденко, І. М.

Методологічні принципи дослідження фінансової рівноваги підприємств торгівлі: 1, 2001


Визначено основні складові фінансової рівноваги: чистий оборотний капітал і потребу в оборотному капіталі. За допомогою цих складових проаналізовано типи фінансової рівноваги підприємств торгівлі м.Суми з урахуванням специфіки галузі.



НАДХОДЖЕННЯ:
Напрями формування й розвитку інвестиційно-банківських інститутів в Україні

Луців, Б. Л.

Напрями формування й розвитку інвестиційно-банківських інститутів в Україні: 1, 2001


Розкрито суть інвестиційного банку на підставі аналізу його діяльності. Вивчено механізм андерайтингу, починаючи з укладання андерайтингової угоди до злиття та поглинання капіталом інвестиційного банку інших компаній.



НАДХОДЖЕННЯ:
Организация документооборота при проведении дилинговых операций

Новак, С. Н.

Организация документооборота при проведении дилинговых операций: 1 / С. Н. Новак, Ф. А. Журавка, 2001


Проанализированы различные методы заключения сделок. Рассмотрены основные элементы организации документооборота при проведении дилинговых операций на биржевом и межбанковском рынках, а также при организации массового трейдинга.



НАДХОДЖЕННЯ:
Основні напрями пожвавлення інвестиційної діяльності комерційних банків

Музиченко, А. С.

Основні напрями пожвавлення інвестиційної діяльності комерційних банків: 1, 2001


Розглянуто стан інвестиційної діяльності комерційних банків. Проаналізовано можливі напрями активізації інвестиційної діяльності комерційними банками. Пояснено причини інвестиційної кризи. Вказано шляхи залучення джерел інвестиційного потенціалу. Визначено економічні регулятори активізації інвестиційної діяльності. Запропоновано механізм їх застосування.



НАДХОДЖЕННЯ:
Особенности достижения финансовой результативности профсоюзных здравниц

Федоров, И. А.

Особенности достижения финансовой результативности профсоюзных здравниц: 1 / И. А. Федоров, 2001


Рассмотрены основные направления достижения финансовой результативности профсоюзных здравниц. Проанализирована эффективность управления финансовыми ресурсами. Приведены факторы, способствующие повышению эффективности деятельности предприятий санаторно-курортного комплекса профсоюзной формы собственности. Освещены особенности, которые усложняют процесс управления финансами и отрицательно влияют на эффективность их использования. На основании анализа сложившейся на сегодняшний день ситуации с финансированием санаторно-курортного комплекса профсоюзов предложены пути относительно изменения системы организации управления и финансирования профсоюзного курорта.



НАДХОДЖЕННЯ:
Оценка степени определенности информационного обеспечения инвестиционной деятельности

Просяник, В. М.

Оценка степени определенности информационного обеспечения инвестиционной деятельности: 1 / В. М. Просяник, 2001


Исследована информационная неопределенность - один из наиболее важных факторов, оказывающих влияние на будущую эффективность инвестиционного проекта. Для уменьшения информационной неопределенности предложен комплексный подход, основанный на измерении энтропии - меры неопределенности информации.



НАДХОДЖЕННЯ:
Оцінка статей фінансової звітності суб'єктів економічної діяльності в інфляційних умовах

Коротка, Ю. М.

Оцінка статей фінансової звітності суб'єктів економічної діяльності в інфляційних умовах : 1, 2001


Досліджено проблеми вартісної оцінки фінансової звітності підприємств за умов інфляції. Розглянуто динаміку економічних показників, які свідчать про наявність інфляційних процесів в Україні. Доведено необхідність застосування методів коригування статей звітності підприємств за сучасних умов.



НАДХОДЖЕННЯ:
Порівняльний аналіз вітчизняного і закордонного досвіду реалізації окремих напрямків науково-технічної політики

Бондаренко, А. Т.

Порівняльний аналіз вітчизняного і закордонного досвіду реалізації окремих напрямків науково-технічної політики: 1, 2001


Обгрунтовано значення вітчизнянного та закордонного досвіду реалізації окремих напрямків науково-технічної та інноваційної політики. Проаналізовано окремі аспекти перспектив соціально-економічного та науково-технічного розвитку України. Вивчено головні тенденції глобальних інноваційних процесів у контексті науково-технічного прогресу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Правове регулювання діяльності державного банку у XIX столітті

Ткаченко, А. О.

Правове регулювання діяльності державного банку у XIX столітті: 1, 2001


Досліджено історію розвитку кредитно-фінансових установ XIX ст. Проаналізовано правове регулювання діяльності Державного банку. Розглянуто здійснення операцій. Простежено нормативне забезпечення функціонування контор і відділень.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського