РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Пошуковий запит: (<.>I=Ж70112<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця.


. – К. – 2000

Наведено результати клінічних та експериментальних досліджень, а також новітні дані щодо змін в нирках, головному мозку, органах кровообігу й травлення, вегетативні порушення за наявності гломерулонефритів, пієлонефритів, діабетичної нефропатії, ревматичних, лімфопроліферативних захворювань, енурезу в дітей, хронічної ниркової недостатності. Приділено увагу медикаментозним, фізичним методам лікування і психотерапії.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Никула Т. Д.

Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця.


. – К. – 2001

Проаналізовано залежність поверхневого натягу сечі від морфологічних змін тканин нирок у хворих на хронічний мезангіальний гломерулонефрит. Значну увагу приділено корекції анемії у хворих із термінальною хронічною нирковою недостатністю, способу корекції дисмікроелементемії, особливостям резидуально-органічної недостатності за різних рівнів ураження вегетативної нервової системи у дітей. Досліджено використання фенсукциналу в комплексній терапії діабетичної нефропатії у хворих на цукровий діабет II типу.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Никула Т. Д.

Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця.


. – К. – 2004

Наведено клініко-функціональну класифікацію хронічного захворювання нирок та хронічної ниркової недостатності Української асоціації нефрологів. Розглянуто питання артеріальної гіпертензії у хворих на хронічний гломерулонефрит зі збереженою функцією нирок. Проаналізовано фактори ризику кардіоваскулярних уражень в еволюції захворювань нирок, особливості глікованого гемоглобіну та протеїнурії у хворих з діабетичною нефропатією. Визначено структурно-гемодинамічні параметри лівого шлуночка в динаміці тривалої терапії лізиноприлом та ірбесартаном у разі гломерулонефритів з артеріальною гіпертензією. Наведено клінічну оцінку порушень ліпідного метаболізму у хворих на хронічний гломерулонефрит. Висвітлено порівняльну ефективність цукрознижувальних препаратів у хворих на цукровий діабет залежно від ураження нирок та артеріальної гіпертензії, ефективність використання фосфоліпідного препарату "Ліпін" у лікуванні хворих з хронічною нирковою недостатністю. Описано особливості порушень ниркової гемодинаміки у дітей з первинною артеріальною гіпертензією.


Приведена клинико-функциональная классификация хронического заболевания почек и хронической почечной недостаточности Украинской ассоциации нефрологов. Рассмотрены вопросы артериальной гипертензии у больных хроническим гломерулонефритом с сохраненной функцией почек. Проанализированы факторы риска кардиоваскулярных поражений в эволюции заболевания почек, особенности глицированного гемоглобина и протеинурии у больных с диабетической нефропатией. Определены структурно-гемодинамические параметры левого желудочка в динамике продолжительной терапии лизиноприлом и ирбесартаном при гломерулонефритах с артериальной гипертензией. Представлена клиническая оценка нарушений липидного метаболизма у больных хроническим гломерулонефритом. Освещены сравнительная эффективность сахароснижающих препаратов у больных сахарным диабетом в зависимости от поражения почек и артериальной гипертензии, эффективность использования фосфолипидного препарата "Липин" в лечении больных с хронической почечной недостаточностью. Изучены особенности нарушений почечной гемодинамики у детей с первичной артериальной гипертензией.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Никула Т. Д.

Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця.


. – К. – 2003

Розглянуто питання реабілітації в нефрології, актуальні проблеми лікування, гломеруло- та пієлонефриту, хронічної ниркової недостатності, гемодіалізу, трансплантації нирки. Визначено шляхи удосконалення спеціалізованої допомоги нефрологічним хворим, висвітлено загальну стратегію їх реабілітації. Наведено прогностичні критерії хронізації та прогресування гломерулонефриту у дітей. Викладено сучасні підходи до терапії гострого гломерулонефриту з нефритичним синдромом у дітей, нові підходи до корекції протирецидивної терапії хронічного гломерулонефриту. Проаналізовано клінічну ефективність кальцеміну у разі остеопатій у хворих з захворюванням нирок, роль гомоцистеїну у прогнозуванні перебігу хронічного гломерулонефриту. Описано особливості профілактики гестозу у вагітних з хронічним пієлонефритом, зміни неспецифічних адаптаційних реакцій організму залежно від способу лікування у хворих з хронічною нирковою недостатністю, процеси вільно-радикального та перекисного окиснення ліпідів у хворих з нирковою недостатністю. Розкрито вплив препарату "Рекормон" на показники варіабельності серцевого ритму у хворих з термінальною хронічною нирковою недостатністю в період лікування гемодіалізом. Наведено результати імуносупресивної індукційної терапії у реципієнтів ниркових алотрансплантантів з використанням комбінації препаратів "Зенапакс" та "Сел-Септ".


Рассмотрены вопросы реабилитации в нефрологии, гломеруло- и пиелонефрита, хронической почечной недостаточности, гемодиализа, трансплантации почки. Определены пути усовершенствования специализированной помощи нефрологическим больным, освещена общая стратегия их реабилитации. Приведены прогностические критерии хронизации и прогрессирования гломерулонефрита у детей. Представлены современные подходы к терапии острого гломерулонефрита с нефритическим синдромом у детей, новые подходы к коррекции противорецидивной терапии хронического гломерулонефрита. Проанализированы клиническая эффективность кальцемина при остеопатиях у больных с заболеванием почек, роль гомецистеина в прогнозировании протекания хронического гломерулонефрита. Описаны особенности профилактики гестоза у беременных с хроническим пиелонефритом, изменения неспецифических адаптационных реакций организма в зависимости от способа лечения у больных с хронической почечной недостаточностью, процессы свободно-радикального и перекисного окисления липидов у больных почечной недостаточностью. Изучено влияние препарата "Рекормон" на показатели вариабельности сердечного ритма у больных с терминальной хронической почечной недостаточностью в период лечения гемодиализом. Приведены результаты иммуносупрессивной индукционной терапии у реципиентов почечных алотрансплантантов с использованием комбинации препаратов "Зенапакс" и "Сел-Септ".



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Никула Т. Д.

Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця.


. – К. – 2001

Досліджено особливості нефротичного синдрому при деяких вторинних нефропатіях. Висвітлено особливості нефрогенної артеріальної гіпертензії у хворих на цукровий діабет. Наведено результати та перспективи замісного лікування хворих у термінальній стадії діабетичної нефропатії; проаналізовано вплив судинної та антиоксидантної терапії на гемодинаміку, гемореологію у даних хворих, описано особливості їх лікування програмним гемодіалізом. Визначено показники лізосомної ферментурії як індикатори ураження нирок та прогресування діабетичної ретинопатії, а також фактори ризику прогресування діабетичної нефропатії. Досліджено параметри поверхневого натягу сечі при діабетичній нефропатії та їх клінічне значення. Вивчено вплив терапії інгібіторами ангіотензинперетворювального ферменту на рівень артеріального тиску і протеїнурії у даних хворих. Розглянуто деякі питання консервативного лікування хворих на діабетичний гломерулосклероз. Описано клініко-морфологічні особливості перебігу гломерулонефриту, асоційованого з інфекцією, у дитячому віці. Відображено вплив бактеріальних та вірусних інфекцій на розвиток гострого гломерулонефриту у дітей. Розкрито клінічні аспекти перебігу гострого гломерулонефриту в юнаків з коростою, яка ускладнилась стрептодермією. Досліджено особливості морфогенезу вовчакового гломерулонефриту. Проаналізовано особливості клінічного перебігу вовчакового нефротичного синдрому в дитячому віці.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Никула Т. Д.

Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця.


. – К. – 2002

Наведено результати експериментальних і клінічних досліджень про зміни в нирках та інших органах за гломерулонефриту, пієлонефриту, хронічної ниркової недостатності. Висвітлено клінічну ефективність небівололу в хворих на хронічний гломерулонефрит з артеріальною гіпертензією. Проаналізовано місце інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту в лікуванні хворих на хронічний гломерулонефрит. Викладено сучасні погляди на патогенез та лікування патології клубочків нирок. Описано аспекти порушення вегетативного гомеостазу у дітей з нефрологічною та урологічною патологією. Проведено оцінку активності фібринолітичної системи системного та ниркового судинного русла у хворих на хронічні гепатити залежно від наявності ураження нирок за допомогою тесту венозної оклюзії. Розкрито показники морфофункціонального стану серця у хворих з хронічною нирковою недостатністю, особливості оцінки ефективності антигіпертензивної терапії у нефрологічних хворих з нейровегетативними ураженнями.


Приведены результаты экспериментальных и клинических исследований об изменениях в почках и других органах при гломерулонефрите, пиелонефрите, хронической почечной недостаточности. Освещена клиническая эффективность небиволола у больных с хроническим гломерулонефритом с артериальной гипертензией. Проанализировано место ингибиторов ангиотензинпреобразующего фермента в лечении больных с хроническим гломерулонефритом. Изложены современные взгляды на патогенез и лечение патологии клубочков почек. Описаны аспекты нарушения вегетативного гомеостаза у детей с нефрологической и урологической патологией. Проведена оценка активности фибринолитической системы системного и почечного сосудистого течения у больных с хроническими гепатитами в зависимости от наличия поражения почек с помощью теста венозной оклюзии. Раскрыты показатели морфофункционального состояния сердца у больных с хронической почечной недостаточностью, особенности оценки эффективности антигипертензивной терапии у нефрологических больных с нейровегетативными поражениями.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Никула Т. Д.

Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця.


. – К. – 2003

Наведено результати клінічних досліджень змін у нирках та інших органах у разі гломерулонефриту, пієлонефриту, хронічної ниркової недостатності. Визначено церебральні компенсаторні чинники регуляції артеріального тиску на стадіях хронічного гломерулонефриту, нові напрямки корекції артеріальної гіпертензії у нефрологічних хворих. Описано математичний алгоритм диференціальної діагностики гломерулонефриту у дітей. Викладено сучасні аспекти патогенезу та діагностики діабетичної нефропатії. Проаналізовано значення порушень обміну ліпідів та дисфункції ендотелію у прогресуванні ниркової недостатності.


Приведены результаты клинических исследований об изменениях в почках и других органах при гломерулонефрите, пиелонефрите, хронической почечной недостаточности. Определены церебральные компенсаторные факторы регуляции артериального давления на стадиях хронического гломерулонефрита, новые направления коррекции артериальной гипертензии у нефрологических больных. Описан математический алгоритм дифференциальной диагностики гломерулонефрита у детей. Изложены современные аспекты патогенеза и диагностики диабетической нефропатии. Проанализировано значение нарушений обмена липидов и дисфункции эндотелия в прогрессировании почечной недостаточности.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Никула Т. Д.

Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця.


. – К. – 2005

Розглянуто питання використання ентеросорбенту "Ентеросгель" у комплексній терапії піелонефриту у дітей. Висвітлено особливості радіонуклідної оцінки функціонального стану дітей з єдиною ниркою, зміни мікроциркуляторного русла та мозкового кровообігу у дітей з енурезом. Вивчено вплив комплексного лікування з включенням квантових методів на клінічні прояви у хворих на хронічний гломерулонефрит. Проаналізовано клінічне значення визначення елімінації мікроелементів у хворих з хронічною нирковою недостатністю під час лікування гемодіалізом.


Рассмотрены вопросы использования энтеросорбента "Энтеросгель" в комплексной терапии пиелонефрита у детей. Освещены особенности радионуклидной оценки функционального состояния детей с единственной почкой, изменения микроциркуляторного русла и мозгового кровообращения у детей с энурезом. Изучено влияние комплексного лечения с включением квантовых методов на клинические проявления у больных на хронический гломерулонефрит. Проанализировано клиническое значение определения элиминации микроэлементов у больных с хронической почечной недостаточностью при лечении гемодиализом.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Никула Т. Д.

Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця.


. – К. – 2006

Проаналізовано ефективність застосування Селл-Септу - специфічного селективного інгібітору інозинмонофосфатдегідрогенази - у хворих на хронічний гломерулонефрит. Визначено зміни уродинаміки у дітей з різними клінічними формами енурезу. Висвітлено динаміку показників секреторної та кислототвірної функцій шлунка у хворих на хронічну хворобу нирок. Розглянуто питання діагностики уремічної кардіоміопатії й її диференціювання з ішемічною хворобою серця у хворих з хронічною нирковою недостатністю. Наведено результати досліджень сорбційної активності мікотону щодо азотистого обміну в тест-системах in vitro у хворих на хронічний гломерулонефрит з хронічною нирковою недостатністю.


Проанализирована эффективность применения Селл-Септа - специфического селективного ингибитора инозинмонофосфатдегидрогеназы - у больных на хронической гломерулонефрит. Определены изменения уродинамики у детей с разными клиническими формами энуреза у детей. Освещена динамика показателей секреторной и кислотообразующей функций желудка у больных на хроническую болезнь почек. Рассмотрены вопросы диагностики уремической кардиомиопатии и её дифференцирования с ишемической болезнью сердца у больных с хронической почечной недостаточностью. Приведены результаты исследований сорбционной активности микотона относительно азотистого обмена в тест-системах in vitro у больных на хронический гломерулонефрит с хронической почечной недостаточностью.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Никула Т. Д.

Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця.


. – К. – 2007

Розглянуто питання прогнозування перебігу хронічного гломерулонефриту (ХГ) з нефротичним синдромом у хворих зі збереженою функцією нирок. Проаналізовано значення контролю глікозилювання (глікування) у хворих на ХГ, вплив поєднаного застосування сорбційної терапії та полівітамінномікроелементного препарату на концентрацію мікроелементів у крові хворих на ХГ без хронічної ниркової недостатності. Визначено динаміку клінічних проявів у хворих на ХГ з ураженням гастродуоденальної зони за допомогою антигомотоксичної терапії. Висвітлено ефективність хітинвмісного препарату мікотон у комплексному лікуванні хворих на ХГ. Вивчено вплив ентеросорбції на антимікробну резистентність та імунну реактивність під час пієлонефриту у дітей.


Рассмотрены вопросы прогнозирования протекания хронического гломерулонефрита (ХГ) с нефротическим синдромом у больных с сохраненной функцией почек. Проанализированы значение контроля гликозилирования (гликования) у больных с ХГ, влияние совмещенного применения сорбционной терапии и поливитаминномикроэлементного препарата на концентрацию микроэлементов у крови больных ХГ без хронической почечной недостаточности. Определена динамика клинических проявлений у больных ХГ с поражением гастродуоденальной зоны с помощью антигомотоксической терапии. Освещена эффективность хитинсодержащего препарата микотон в комплексном лечении больных ХГ. Изучено влияние энтеросорбции на антимикробную резистентность и иммунную реактивность при пиелонефрите у детей.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Никула Т. Д.

Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця.


. – К. – 2008

Визначено гетерогенність імунних порушень у разі хронічних запальних захворювань нирок та описано особливості цілеспрямованої корекції. Проаналізовано вплив антигомотоксичної терапії на клінічний перебіг та функціональний стан системи травлення у хворих на хронічний пієлонефрит з ураженням гастродуоденальної зони. Висвітлено особливості променевої діагностики для уточнення процесу артеріальної гіпертензії у разі нейрометамерних уражень нирок і хребта у нефрологічних та ревматологічних хворих. Описано цитокінову модель прогресування хронічного гломерулонефриту. Розглянуто питання порушення балансу активатора плазміногена та його інгібітора у хворих на діабетичну нефропатію.


Определены гетерогенность иммунных нарушений при хронических воспалительных заболеваниях почек и особенности целенаправленной коррекции. Проанализировано влияние антигомотоксической терапии на клиническое протекание и функциональное состояние пищеварения у больных хроническим пиелонефритом с поражением гастродуоденальной зоны. Освещены особенности лучевой диагностики для уточнения процесса артериальной гипертензии при нейрометамерных поражениях почек и позвоночника у нефрологических и ревматологических больных. Описана цитокиновая модель прогрессирования хронического гломерулонефрита. Рассмотрены вопросы нарушения баланса активатора плазминогена и его ингибитора у больных диабетической нефропатией.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Никула Т. Д.

Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця.


. – К. – 2009

Розглянуто питання розробки та впровадження системи методів діагностики, профілактики та лікування хвороб нирок, застосування інфузій реосорбілакту в комплексному лікуванні токсичної тубулоінтерстиціальної нефропатії. Висвітлено патофізіологічні аспекти ниркової недостатності (НН) у хворих на серцеву недостатність. Проаналізовано вплив препарату ентеросгель на структурні компоненти нирки у разі тривалого введення та його ефективність у разі експериментальної НН. Описано особливості ураження нирок у хворих на системну склеродермію, когнітивних порушень у разі хронічної хвороби нирок (ХХН). Визначено клініко-імунологічні критерії ефективності антигомотоксичної терапії у лікуванні ХХН - пієлонефриту з ураженням гастродуоденальної зони, фактори ризику під час зниження швидкості клубочкової фільтрації у хворих з набутими вадами серця.


Рассмотрены вопросы разработки и внедрения системы методов диагностики, профилактики и лечения болезней почек, применения инфузий реосорбилакта в комплексном лечении токсической тубулоинтерстициальной нефропатии. Освещены патофизиологические аспекты почечной недостаточности (ПН) у больных сердечной недостаточностью. Проанализированы влияние препарата энтеросгель на структурные компоненты почки при продолжительном введении и его эффективность при экспериментальной ПН. Описаны особенности поражения почек у больных системной склеродермией, когнитивных нарушений при хронической болезни почек (ХБП). Определены клинико-иммунологические критерии эффективности антигомотоксической терапии в лечении ХБП - пиелонефрита с поражением гастродуоденальной зоны, факторы риска при снижении скорости клубчатой фильтрации у больных с приобретенными дефектами сердца.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Никула Т. Д.
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського