РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Numerical analysis of lossy circular microstrip antenna
Пошуковий запит: (<.>I=Ж69398<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1055
Представлено документи з 1 до 20
...

Bliznyuk, N. Yu.

Numerical analysis of lossy circular microstrip antenna. 4: 3. – Х., 1999


Розглянуто задачу числового моделювання параметрів і характеристик мікросмугастої антени з резистивним диском, збуджуваної вертикальним електричним диполем. Для розв'язання задачі використано метод аналітичної регуляризації разом з методом Гальоркіна, що дозволило одержати нескінченну систему лінійних алгебричних рівнянь Фредгольма другого роду. Аналітично оптимізовано обчислювальний процес; отримано й обговорено енергетичні характеристики антени, такі як потужність просторової та поверхневих хвиль, діаграми спрямованості, ККД випромінювання для різних величин резистивності диска.



НАДХОДЖЕННЯ:
Автоматизированный спектрометр для эмиссионного спектрального анализа

Егоров, А. Д.

Автоматизированный спектрометр для эмиссионного спектрального анализа. 4: 3. – Х., 1999


Розроблено та виготовлено спектрометр для атомно-емісійного спектрального аналізу на основі високовольтного іскрового розряду з використанням багатоелементного фотоприймача і персонального комп'ютера. Можливості спектрометра показано на прикладах одержання за допомогою еталонних зразків градуювальних графіків для визначення концентрації ряду елементів у різних марках сталей.



НАДХОДЖЕННЯ:
Аксиально-поворотные скачкообразные сочленения прямоугольных волноводов и резонансные диафрагмы на их основе

Рудь, Л. А.

Аксиально-поворотные скачкообразные сочленения прямоугольных волноводов и резонансные диафрагмы на их основе. 5: 3, 2000


Із використанням методу часткових областей розроблено строгий числовий алгоритм розрахунку повнохвильової матриці розсіяння хвиль на стрибкоподібному з'єднанні двох прямокутних хвилеводів з можливістю повороту одного з них навколо своєї поздовжньої осі. Таке з'єднання використано під час побудови алгоритму аналізу характеристик похилих резонансних діафрагм кінцевої товщини в прямокутних хвилеводах. Показано, що можливості керування добротністю діафрагм за рахунок зміни кута їх повороту значно розширяються у разі заповнення щілин діафрагм діелектриком.



НАДХОДЖЕННЯ:
Активная антенна-зонд для измерения параметров импульсных электрических полей наносекундной длительности

Орленко, А. А.

Активная антенна-зонд для измерения параметров импульсных электрических полей наносекундной длительности. 5: 2, 2000


Розроблено активну антену-зонд для вимірювання часових характеристик електричної складової нестаціонарного електромагнітного поля. Антена-зонд є широкосмуговим диполем, виконаним у вигляді ромбічної металевої пластини з розрізом уздовж малої діагоналі та навантаженим на широкосмуговий підсилювач з регульованим коефіцієнтом підсилення. Відносна смуга робочих частот досягає 0,93. Активна антена-зонд запропонованої конструкції здатна приймати відеоімпульсні сигнали тривалістю до 10 нс за умови тривалості фронтів (зрізів) не меншої, ніж 3 нс. Діапазон зміни коефіцієнта підсилення активного елемента антени лежить в межах від -40 до 9,5 дБ. Динамічний діапазон активної антени-зонда не менший, ніж 80 дБ. Чутливість до електричного компонента електромагнітного поля 4,75 мВ/(В/м).



НАДХОДЖЕННЯ:
Активный преобразователь частоты на IMPATT диоде в коротковолновой части миллиметрового диапазона длин волн

Зоренко, А. В.

Активный преобразователь частоты на IMPATT диоде в коротковолновой части миллиметрового диапазона длин волн. 5: 3, 2000


Проведено теоретичні та експериментальні дослідження підвищувального перетворювача частоти у двоміліметровому діапазоні на Si DDR IMPATT діоді. Розглянуто можливість перетворення частоти в активному режимі з малими втратами та лінійною залежністю вихідної потужності від потужності низькочастотного сигналу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Алгоритм текущей оценки малых углов места движущейся цели с помощью РЛС на базе линейной ФАР при использовании метода наименьших квадратов

Манжос, В. Н.

Алгоритм текущей оценки малых углов места движущейся цели с помощью РЛС на базе линейной ФАР при использовании метода наименьших квадратов. 4: 2. – Х., 1999



НАДХОДЖЕННЯ:
Анализ двухкомпонентного ионного облака в неэквипотенциальном канале

Алексеев, Г. А.

Анализ двухкомпонентного ионного облака в неэквипотенциальном канале. 3: 2, 1998


На основі чисельного розрахунку самоузгодженої системи рівнянь безперервності амбіполярних струмів та рівняння Пуассона проведено аналіз впливу двохкомпонентного іонізованого газу на розподіл статичного потенціалу в нееквіпотенціальному каналі. Аналіз показав, що нееквіпотенціальність простору може бути додатковою причиною розсмоктування природної іонної пастки у мікрохвильових електронних приладах О-типу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Анализ эффективности спектрального метода обнаружения льдин на морской поверхности когерентными РЛС

Кулемин, Г. П.

Анализ эффективности спектрального метода обнаружения льдин на морской поверхности когерентными РЛС. 4: 2. – Х., 1999


Проаналізовано метод радіолокаційного виявлення-розрізнення льодів на фоні відбитків від морської поверхні когерентними РЛС сантиметрового та міліметрового діапазонів хвиль, що використовує різниці ширин енергетичних спектрів сигналів, розсіяних об'єктами і морською поверхнею. Розглянуто та узагальнено особливості радіолокаційних характеристик об'єктів і морської поверхні, наведено результати розрахунків характеристик виявлення-розрізнення. Проаналізовано вплив затінення крижин морською поверхнею на досяжну ефективність виявлення.



НАДХОДЖЕННЯ:
Анализ эффективности спектрального метода обнаружения льдин на морской поверхности когерентными РЛС

Кулемин, Г. П.

Анализ эффективности спектрального метода обнаружения льдин на морской поверхности когерентными РЛС. 4: 2, 1999


Проаналізовано метод радіолокаційного виявлення-розрізнення криги на фоні відбитків від морської поверхні когерентними РЛС сантиметрового та міліметрового діапазонів хвиль, що використовує різниці ширини енергетичних спектрів сигналів, розсіяних об'єктами та морською поверхнею. Розглянуто й узагальнено особливості радіолокаційних характеристик об'єктів і морської поверхні, наведено результати розрахунків характеристик виявлення-розрізнення. Проаналізовано вплив затінення крижин морською поверхнею на досяжну ефективність виявлення.



НАДХОДЖЕННЯ:
Аналитическая регуляризация парных сумматорных функциональных уравнений в базисе вытянутых угловых сфероидальных функций

Кошпаренок, В. Н.

Аналитическая регуляризация парных сумматорных функциональных уравнений в базисе вытянутых угловых сфероидальных функций. 5: 2, 2000


На прикладі задачі дифракції плоскої акустичної хвилі на витягнутому сфероїді розвинуто класичний координатний підхід до регуляризації парних суматорних рівнянь у базисі кутових сфероїдальних функцій, аналогічний відомому методу, для суматорних рівнянь з ядром у вигляді періодичних функцій Матьє. Отримано новий фізичний результат про вплив форми резонатора Гельмгольца на його резонансу частоту.



НАДХОДЖЕННЯ:
Аналитическая теория оротрона с жестким режимом возбуждения

Алексеев, Г. А.

Аналитическая теория оротрона с жестким режимом возбуждения. 4: 2. – Х., 1999


На основі зображення компонентів електронної потужності взаємодії поліномами шостої степені, здобутими за методом послідовних наближень з використанням примусово гармонізованого розв'язку для кута прольоту електронів, проаналізовано стаціонарні режими генерації приладів типу оротрон з однорідним розподілом амплітуди поля. Виявлено, що залежно від величини відносного кута прольоту електонів у оротроні може бути реалізовано м'який або жорсткий режими збудження коливань. Одержано аналітичні співвідношення для вихідних характеристик генератора, що описують явища електронного гістерезису за прискорюючою напругою та струмом. Доведено, що природа електронного гістерезису обумовлена особливостями нелінійної динаміки пролітних частинок, а безпосередньою причиною гістерезису є зміна середньої (за сукупністю електронів) швидкості в просторі взаємодії.



НАДХОДЖЕННЯ:
Быстрый алгоритм фокусирования радиолокационных изображений, получаемых при бистатическом видеоимпульсном зондировании

Коваленко, В. О.

Быстрый алгоритм фокусирования радиолокационных изображений, получаемых при бистатическом видеоимпульсном зондировании. 4: 3. – Харьков, 1999


Запропоновано швидкий алгоритм фокусування радіолокаційних зображень, отриманих за допомогою бістатичного зондування, з використанням відеоімпульсних сигналів. Методика не вносить додаткових похибок у порівнянні з класичною схемою проведення фокусування, але дозволяє скоротити обчислювальні витрати у три-вісім разів. Ефективність та коректність методу проілюстровано теоретичними розрахунками та результатами обчислювальних експериментів. Алгоритм, що запропоновано, можна використати для обробки радіолокаційних даних підповерхневого та дистанційного відеоімпульсного зондування.



НАДХОДЖЕННЯ:
Взаимное преобразование волн при резонансном рассеянии на двух и более диафрагмах в прямоугольном волноводе

Щербак, В. В.

Взаимное преобразование волн при резонансном рассеянии на двух и более диафрагмах в прямоугольном волноводе. 5: 2, 2000


Проаналізовано резонансні режими взаємного перетворення хвиль на каскадах багатострічкових діафрагм. Розглянуто нетривіальні ситуації оптимальної взаємодії хвиль і заглушення небажаних взаємодій мод. Використані для цього ефективні алгоритми доповнено регуляризаціями, необхідними для здійснення багатопараметричної оптимізації.



НАДХОДЖЕННЯ:
Взаимодействие потоков заряженных частиц с поверхностными колебаниями в неоднородных плазменных средах

Яковенко, И. В.

Взаимодействие потоков заряженных частиц с поверхностными колебаниями в неоднородных плазменных средах. 4: 2, 1999


Досліджено нестійкість поверхневих плазмонів під час їх взаємодії з потоком заряджених частинок, що перетинають межу розділу середовищ або відбиваються від неї. Вивчено вплив граничних умов для хвилевої функції електронів на величину інкремента нестійкості плазмонів. Подано нелінійні рівняння, які описують еволюцію густини електронів та плазмонів, і побудовано графіки залежності цих величин від часу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Взаимосвязь двупараметрических представлений случайных сигналов с конечной энергией в различных ортонормированных базисах

Могила, А. А.

Взаимосвязь двупараметрических представлений случайных сигналов с конечной энергией в различных ортонормированных базисах. 5: 3, 2000


Встановлено взаємний зв'язок між двопараметричними зображеннями випадкових сигналів з обмеженою енергією в різних ортонормованих базисах. На цій основі встановлено взаємозв'язок між двопараметричними зображеннями їх реалізацій та взаємозв'язок кореляційних функцій компонент цих сигналів. Для цього використано математичний апарат гільбертових просторів випадкових процесів над гільбертовим простором реалізацій гільбертового простору їх зважених вибірок. Введено енергетичні характеристики двопараметричних зображень випадкових сигналів у довільних ортонормованих базисах та встановлено взаємозв'язок між ними.



НАДХОДЖЕННЯ:
Визуализация поля в ближней зоне излучателей СВЧ с помощью вибрирующей струны

Кириченко, А. Я.

Визуализация поля в ближней зоне излучателей СВЧ с помощью вибрирующей струны. 5: 1, 2000


Описано пристрій для аналізу СВЧ полів у ближній зоні випромінювача, побудований за принципом збурення полів невеликим пробним тілом - металевою коливною струною. Коливання струни водночас виконують функцію переміщення пробного тіла у досліджуваному полі та модуляцію сигналу. Пристрій дозволяє оперативно у реальному часі спостерігати розподіл електромагнітного поля у вільному просторі та характер поведінки поля у разі зміни характеристик сигналу або параметрів випромінювальної системи. На прикладах розглянуто можливості застосування пристрою у фізичних експериментах.



НАДХОДЖЕННЯ:
Влияние микроволнового облучения на биологические объекты

Шкорбатов, Ю. Г.

Влияние микроволнового облучения на биологические объекты. 5: 1, 2000


В огляді проаналізовано дані літератури про вплив електромагнітних полів (ЕМП) мікрохвильового діапазону низької інтенсивності на біологічні об'єкти. Ефекти ЕМП розглянуто на рівнях молекулярному, субклітинному та клітинному організації біологічних систем. Наведено дані про вплив мікрохвильової радіації на цілий організм. На всіх рівнях організації знайдено ефекти мікрохвильового випромінювання. Припущено, що в еукаріотичних організмів особливе значення в реакції на опромінювання має реакція клітинного ядра, яку можна оцінити, вивчаючи біоелектричні властивості клітинних ядер. Розглянуто гіпотезу про роль власного електромагнітного випромінювання клітинного ядра в реакції клітини на зовнішнє ЕМП.



НАДХОДЖЕННЯ:
Влияние трансляционной симметрии на электродинамические свойства структуры полупроводник-диэлектрик в магнитном поле

Булгаков, А. А.

Влияние трансляционной симметрии на электродинамические свойства структуры полупроводник-диэлектрик в магнитном поле. 5: 3, 2000


Досліджено зонний спектр власних типів хвиль періодичної структури, утвореної з шарів діелектрика та напівпровідника, що чергуються, під час розповсюдження хвиль під кутом до магнітного поля з урахуванням ефекту запізнювання. Подано методику знаходження дисперсійного рівняння та проаналізовано його властивості. Встановлено, що за відсутності дисипації у розглянутій структурі, існує два незалежних спектри власних типів хвиль. Знайдено розподіли полів цих хвиль по шарах структури та проведено класифікацію областей їх існування. Встановлено можливість взаємного накладаня зон пропускання цих спектрів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Волноводный HCN-лазер с низкочастотной накачкой

Каменев, Ю. Е.

Волноводный HCN-лазер с низкочастотной накачкой. 5: 1, 2000


Досліджено електророзрядний HCN-лазер прокачного типу з розрядом на змінному струмі 50 Гц, електроди якого виконані у вигляді двох ідентичних стаканів з танталу. Виявлено вплив на генераційні характеристики взаємного напрямку прокачки та полярності розряду.



НАДХОДЖЕННЯ:
Выделение результатов регистрации световых потоков различной интенсивности на фоне шумовых изображений при наблюдении точечных источников излучения

Даник, Ю. Г.

Выделение результатов регистрации световых потоков различной интенсивности на фоне шумовых изображений при наблюдении точечных источников излучения. 4: 1, 1999


Запропоновано метод виділення зображення сукупності точкових об'єктів із послідовності зареєстрованих зображень, які схильні до впливу внутрішніх шумів матричного світлоприймача. Виконано оцінку ефективності методу шляхом теоретичного аналізу, статистичного моделювання та експериментальної перевірки. Отримано вираз для оптичної передавальної функції у випадку слабких світлових потоків.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського