РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Пошуковий запит: (<.>I=Ж68885<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

. – К. – 2000

Проаналізовано причини поглиблення кризової ситуації в аграрному секторі України, особливості макроекономічної політики нашої держави у системі кредитно-фінансових відносин з Євросоюзом. Детально охарактеризовано вплив іноземних фінансових ресурсів на економічний розвиток країни-реципієнта. Значну увагу приділено концептуальним засадам моделювання зовнішньоекономічної торгівлі між Україною та Росією, офшорному банківському бізнесу, національній фіскальній політиці та діяльності транснаціональних корпорацій, що випускають автомобілі та комплектуючі до них.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Новицький В. Є.

. – К. – 2000

Досліджено актуальні питання сучасних міжнародних економічних відносин і зарубіжний досвід макроекономічної політики, організації бізнесу. Проаналізовано міжнародні аспекти ринкової трансформації, реструктуризації власності, характер взаємодії країн світу з міжнародними економічними організаціями. Розглянуто роль і значення управлінського обліку в ефективному управлінні підприємством, механізми нейтралізації негативних наслідків світових фінансових криз, інтеграційні процеси та питання визначення зовнішньоекономічної політики України в геополітичному контексті.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Новицький В. Є.

. – К. – 2000

Розглянуто експортні можливості й перспективи оборонно-промислового комплексу України на порозі XXI ст. Охарактеризовано передумови та особливості формування інвестиційного клімату в Україні. Досліджено діяльність транснаціональних корпорацій у фармацевтичній промисловості. Значну увагу приділено основним рисам світових фінансових ринків, зовнішнім факторам ефективності стратегії міжнародного маркетингу, європейській системі центральних банків та проблемі глобалізації світової економіки. Докладно висвітлено питання обліку похідних фінансових інструментів у практиці закордонних корпорацій.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Новицький В. Є.

. – К. – 2004

Висвітлено геополітичні та геоекономічні аспекти формування зони вільної торгівлі СНД. Розглянуто питання використання в Україні світового досвіду організаційних форм нагромадження капіталу, удосконалення фінансової системи держави як основи формування конкурентоспроможного потенціалу національної економіки. Проаналізовано особливості системи транспортно-експедиційного обслуговування зовнішньоекономічної діяльності України за сучасних ринкових умов, її податкову політику на міжнародній арені, вплив інформатизації суспільства на розвиток міжнародного ринку послуг.


Освещены геополитические и геоэкономические аспекты формирования зоны свободной торговли СНГ. Рассмотрены вопросы использования в Украине мирового опыта организационных форм накопления капитала, усовершенствования финансовой системы государства как основы формирования конкурентоспособного потенциала национальной экономики. Проанализированы особенности системы транспортно-экспедиционного обслуживания внешнеэкономической деятельности страны в современных рыночных условиях, налоговая политика Украины на междунородной арене, влияние информатизации общества на развитие международного рынка услуг.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Новицький В. Є.

. – К. – 2004

Розглянуто інноваційні методи розвитку та регулювання ринку праці як умову підвищення міжнародної конкурентоспроможності держави. Висвітлено теоретичні основи розробки оптимальної фіскальної моделі за умов глобалізації світового господарства. Проаналізовано формування сучасної моделі ресурсоспоживання як фактор оптимізації екологічної ситуації в Україні. Розкрито вплив інформаційних технологій на прискорення інтеграції України в ЄС.


Рассмотрены инновационные методы развития и регулирования рынка труда как условие повышения международной конкурентоспособности государства. Освещены теоретические основы разработки оптимальной фискальной модели в условиях глобализации мирового хозяйства. Проанализировано формирование современной модели ресурсопотребления как фактор оптимизации экологической ситуации в Украине. Изучено влияние информационных технологий на ускорение интеграции Украины в ЕС.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Новицький В. Є.

. – К. – 2004

Висвітлено ментальний аспект монодетермінантної глобалізації "американської нації". Розкрито вплив транснаціональних корпорацій на нафтопереробний бізнес України. Розглянуто проблеми транскордонного співробітництва країни в системі єврорегіонів, питання приватизації в моделях традиційної та стратегічної реструктуризації. Описано теорії міжнародної конкурентоспроможності економіки різних держав. Проаналізовано світовий досвід проведення валютно-фінансової політики в країнах-членах інтеграційних угруповань різного ступеня інтеграції, роль венчурного капіталу на ринках корпоративного контролю.


Освещен ментальный аспект монодетерминантной глобализации "американской нации". Изучено влияние транснациональных корпораций на нефтеперерабатывающий бизнес Украины. Рассмотрены проблемы транспограничного сотрудничества страны в системе еврорегионов, вопросы приватизации в моделях традиционной и стратегической реструктуризации. Представлены теории международной конкурентоспособности экономики разных государств. Проанализированы мировой опыт проведения валютно-финансовой политики в странах-членах интеграционных группировок разной степени интеграции, роль венчурного капитала на рынках корпоративного контроля.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Новицький В. Є.

. – К. – 2005

Висвітлено теорію міжнародних економічних відносин в контексті ортодоксії та рефлексії, теоретичні та практичні аспекти формування інформаційного суспільства. Проаналізовано розвиток валютно-фінансової системи ЄС в процесі глобалізації міжнародних фінансових відносин, а також розвиток світової банківської індустрії. Розглянуто питання регіональної асиметрії в глобальній економіці у теоретичному аспекті. Визначено основні тенденції розвитку міжнародного туризму в Україні.


Освещены теория международных экономических отношений в контексте ортодоксии и рефлексии, теоретические и практические аспекты формирования информационного общества. Проанализированы развитие валютно-финансовой системы ЕС в процессе глобализации международных финансовых отношений, а также развитие мировой банковской индустрии. Рассмотрены вопросы региональной асимметрии в глобальной экономике в теоретическом аспекте. Определены основные тенденции развития международного туризма в Украине.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Новицький В. Є.

. – К. – 2001

Висвітлено інституційні аспекти економічного розвитку України. Визначено основні домінанти й особливості інвестиційної стратегії України. Розглянуто питання державного регулювання в сфері інтелектуальної власності. Вивчено умови функціонування спільних підприємств в Україні та перспективи їх розвитку. Досліджено вплив екологічного фактора на міжнародні економічні відносини. Охарактеризовано історичні та соціально-економічні передумови формування регіональної політики сталого розвитку в Україні. Викладено основні засади нормативно-правового забезпечення регіонального (транскордонного) співробітництва в Європі. Наведено сучасні підходи до визначення інвестиційної привабливості регіонів України. Розглянуто проблеми у сфері міжнародного маркетингу. Описано трансформаційну специфіку формування ринку праці в Україні на сучасному етапі.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Новицький В. Є.

. – К. – 2001

Висвітлено сучасні особливості та тенденції розвитку міжнародних економічних відносин. Проаналізовано зарубіжний досвід зовнішньоекономічної діяльності та інтеграційного розвитку. Описано сучасні тенденції розвитку міжнародної кооперації у науково-технічній сфері. Розглянуто роль Національного Банку України у здійсненні економічних реформ у державі. Акцентовано увагу на деяких питаннях конкурентоздатності українських підприємств за ринкових умов.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Новицький В. Є.

. – К. – 2002

Проаналізовано вплив факторів зовнішнього маркетингового середовища на функціонування дорожньо-транспортного комплексу. Висвітлено шляхи вдосконалення торговельних відносин між Україною та Європейським Співтовариством. Розкрито роль організованих ринків цінних паперів у розвитку фінансового ринку. Розглянуто проблеми реформування банківської системи країн Центральної та Східної Європи в процесі інтеграції до Європейського Союзу, а також питання стратегічного управління та регулювання національної банківської системи. Висвітлено аспекти регулювання інвестиційної діяльності у країнах з ринковою економікою. Описано перспективи міжнародного співробітництва держави у сфері освіти.


Проанализировано влияние факторов внешней маркетинговой среды на функционирование дорожно-транспортного комплекса. Освещены пути усовершенствования торговых отношений между Украиной и Европейским Содружеством. Раскрыта роль организованных рынков ценных бумаг в развитии финансового рынка. Рассмотрены проблемы реформирования банковской системы стран Центральной и Восточной Европы в процессе интеграции в Европейский Союз, вопросы стратегического управления и регулирования национальной банковской системы. Изложены аспекты регулирования инвестиционной деятельности в странах с рыночной экономикой. Описаны перспективы международного сотрудничества государства в сфере образования.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Новицький В. Є.

. – К. – 2002

Проаналізовано формування відкритої економіки у контексті системної трансформації, формування інтенсивної моделі прикордонного співробітництва у контексті євроінтеграційного курсу країни. Визначено стратегічні напрями інтеграції України до Європейського Союзу (ЄС), розкрито її передумови, механізм та соціальні аспекти. Розглянуто питання про наслідки приєднання держави до СОТ. Висвітлено аспекти міжнародного науково-технічного співробітництва.


Проанализированы формирование открытой экономики в контексте системной трансформации, формирование интенсивной модели пограничного сотрудничества в контексте евроинтеграционного курса страны. Определены стратегические направления интеграции Украины с Европейским Союзом (ЕС), раскрыты предпосылки, механизм и освещены проблемы ЕС, социальные аспекты интеграции Украины в ЕС. Рассмотрены вопросы о последствиях присоединения государства к СОТ. Изложены аспекты международного научно-технического содружества.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Новицький В. Є.

. – К. – 2002

Висвітлено концептуальні питання захисту інтересів України у контексті глобалізаційних процесів. Проаналізовано вплив зміни валютного курсу на динаміку експорту України, проведено порівняльний аналіз інвестиційного клімату країн Латинської Америки. Розкрито вплив фінансової глобалізації на ринок країн СНД. Визначено показники та методи оцінки платоспроможності країни, рівня та стану її зовнішньої заборгованості. Описано сучасні моделі прогнозування економічних криз, динаміку та характерні особливості зростання зовнішнього боргу України. Розглянуто питання про привабливість українського економічного простору для іноземних інвесторів. Викладено правові основи регулювання ринку фінансових послуг за умов глобалізації.


Освещены концептуальные вопросы защиты интересов Украины в контексте глобализационных процессов. Проанализировано влияние изменения валютного курса на динамику экспорта Украины, проведен сравнительный анализ инвестиционного климата стран Латинской Америки. Раскрыто влияние финансовой глобализации на рынок стран СНГ. Определены показатели и методы оценки платоспособности страны, уровня и состояния ее внешней задолженности. Описаны современные модели прогнозирования экономических кризисов, динамика и характерные особенности роста внешнего долга Украины. Рассмотрен вопрос о привлекательности украинского экономического пространства для иностранных инвесторов. Изложены правовые основы регулирования рынка финансовых услуг в условиях глобализации.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Новицький В. Є.

. – К. – 2002

Висвітлено проблеми глобалізації світової економіки на сучасному етапі. Викладено науково-методичні підходи до прогнозування та планування розвитку транспортного комплексу. Проведено порівняльний аналіз особливостей регулювання надходження закордонних інвестицій у країни Європейського Союзу. Визначено показники та описано динаміку розвитку конкурентоспроможності національної економіки. Розкрито вплив транснаціональних корпорацій на глобальні зрушення наприкінці ХХ - на початку ХХІ ст., економічні передумови виникнення фінансової кризи у США. Розглянуто проблеми розвитку міжнародних туристичних відносин в Україні та світі.


Освещены проблемы глобализации мировой экономики на современном этапе. Изложены научно-методические подходы к прогнозированию и планированию развития транспортного комплекса. Проведен сравнительный анализ особенностей регулирования прилива зарубежных инвестиций в страны Европейского Союза. Определены показатели и описана динамика развития конкурентоспособности национальной экономики. Раскрыты влияние транснациональных корпораций на глобальные сдвиги в конце ХХ - начале ХХІ ст., экономические предпосылки возникновения финансового кризиса в США. Рассмотрена проблема развития международных туристических отношений в Украине и мире.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Новицький В. Є.

. – К. – 2004

Розглянуто актуальні проблеми економічної теорії, глобального розвитку та міжнародних економічних відносин, використання зарубіжного досвіду під час проведення економічної політики в Україні. Визначено стратегії розвитку країн Арабського Сходу. Висвітлено питання морфології соціально-економічних систем суспільства у контексті цивілізаційного методу. Проаналізовано міжнародну взаємодію регіонів як фактор динамізації національного розвитку та поглиблення кооперації, технологічну політику держави, розкрито еколого-економічні засади моделі сталого розвитку.


Рассмотрены актуальные проблемы экономической теории, глобального развития и международных экономических отношений, использования зарубежного опыта при проведении экономической политики в Украине. Определены стратегии развития стран Арабского Востока. Освещены вопросы морфологии социально-экономических систем общества в контексте цивилизационного метода. Проанализированы международное взаимодействие регионов как фактор динамизации национального развития и углубления кооперации, технологическая политика государства, раскрыты эколого-экономические основы модели устойчивого развития.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Новицький В. Є.

. – К. – 2005

Проаналізовано тенденції розвитку інформаційного простору в контексті глобалізації. Висвітлено ресурсні основи побудови інформаційного суспільства. Розглянуто проблему становлення системи приватного інвестування в українську освіту. Описано транснаціональну економічну кластерну систему як нову теоретичну модель міжнародних економічних відносин. Визначено роль інноваційних структур в економічному розвитку держави, особливості співпраці України з Європейським банком реконструкції та розвитку.


Проанализированы тенденции развития информационного пространства в контексте глобализации. Освещены ресурсные основы построения информационного общества. Рассмотрена проблема становления системы частного инвестирования в украинское образование. Представлена транснациональная экономическая кластерная система как новая теоретическая модель международных экономических отношений. Определены роль инновационных структур в экономическом развитии государства, особенности сотрудничества Украины с Европейским банком реконструкции и развития.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Новицький В. Є.

. – К. – 2005

Проаналізовано глобальну інноваційну стратегію конкурентоспроможного розвитку, світовий досвід переходу на інноваційний тип розвитку. Висвітлено сутність та еволюційний розвиток корпорацій у світовій економіці, а також розвиток європейської валютно-фінансової інтеграції. Розкрито комунікаційні аспекти маркетингових програм ТНК за умов глобалізації. Визначено складові підтримки аграрного виробництва України в контексті вимог СОТ. Вивчено особливості іноземної інвестиційної діяльності українських підприємств. Розглянуто експортно-імпортні операції як домінанту формування конкурентоспроможності України.


Проанализированы глобальная инновационная стратегия конкурентоспособного развития, мировой опыт перехода на инновационный тип развития. Освещены сущность и эволюционное развитие корпораций в мировой экономике, а также развитие европейской валютно-финансовой интеграции. Раскрыты коммуникационные аспекты маркетинговых программ ТНК в условиях глобализации. Определены составные поддержки аграрного производства Украины в контексте требований ВТО. Изучены особенности иностранной инвестиционной деятельности украинских предприятий. Рассмотрены экспортно-импортные операции как доминанта формирования конкурентоспособности Украины.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Новицький В. Є.

. – К. – 2005

Розглянуто питання формування міжнародної конкурентоспроможності машинобудівної галузі України. Висвітлено організаційно-законодавчі основи становлення "Укрзалізниці". Проаналізовано ефективність інвестування в малий бізнес, а також напрями формування системи ризик-менеджменту в малому бізнесі. Наведено кількісну оцінку трансакційних витрат за умов глобалізації. Визначено пріоритети розвитку комерційного сектору в інституційній стратегії держави.


Рассмотрены вопросы формирования международной конкурентоспособности машиностроительной отрасли Украины. Освещены организационно-законодательные основы становления "Укрзалізниці". Проанализированы эффективность инвестирования в малый бизнес, а также направления формирования системы риск-менеджмента в малом бизнесе. Приведена количественная оценка трансакционных расходов в условиях глобализации. Определены приоритеты развития коммерческого сектора в институционной стратегии государства.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Новицький В. Є.

. – К. – 2006

Проаналізовано сучасні тенденції впливу глобалізації на міжнародну торгівлю. Визначено макроструктурні умови інноваційних процесів, фактори прямих іноземних інвестицій. Висвітлено цивілізаційні аспекти економічного розвитку та теоретичні засади становлення постіндустріального суспільства, перспективи розвитку європейської мережі швидкісних магістралей в Україні. Описано модель формування інвестиційної привабливості аграрного сектору. Розглянуто питання розвитку міжнародного туристичного бізнесу за сучасних умов.


Проанализированы современные тенденции влияния глобализации на международную торговлю. Определены макроструктурные условия инновационных процессов, факторы прямых иностранных инвестиций. Освещены цивилизационные аспекты экономического развития и теоретические основы становления постиндустриального общества, перспективы развития европейской сети скоростных магистралей в Украине. Описана модель формирования инвестиционной привлекательности аграрного сектора. Рассмотрены вопросы развития международного туристического бизнеса в современных условиях.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Новицький В. Є.

. – К. – 2006

Охарактеризовано приватизаційні процеси в залізничному комплексі України. Розкрито теоретико-методологічні засади суспільства інформаційних знань. Розглянуто технопарки України як механізм стимулювання інноваційної діяльності. Проаналізовано досвід зарубіжних країн у забезпеченні політики економічного зростання, світовий досвід розвитку моделей міжнародних валютно-фінансових відносин для модернізації економічної та фінансової стратегії України. Показано місце небанківських фінансово-кредитних інститутів у структурі кредитної системи. Викладено питання становлення неоекономіки як домінанти світового розвитку.


Охарактеризованы приватизационные процессы в железнодорожном комплексе Украины. Раскрыты теоретико-методологические основы общества информационных знаний. Рассмотрены технопарки Украины как механизм стимулирования инновационной деятельности. Проанализирован опыт зарубежных стран в обеспечении политики экономического роста, мировой опыт развития моделей международных валютно-финансовых отношений для модернизации экономической и финансовой стратегии Украины. Показано место небанковских финансово-кредитных институтов в структуре кредитной системы. Изложены вопросы становления неоэкономики как доминанты мирового развития.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Новицький В. Є.

. – К. – 2006

Визначено глобальні пріоритети розвитку в регіональних і національних інтерпретаціях країн Азії й Африки. Висвітлено новітні тенденції міжнародного поділу праці в контексті оптимізації включення до нього української економіки. Проведено аналіз польських економічних реформ другої половини 1990-х рр. - початку ХХІ ст. Наведено стратегічний підхід до розвитку транскордонного економічного співробітництва України після розширення ЄС. Описано механізми координації макроекономічної політики в сучасному світі. Розкрито сутність інформаційної складової "інноваційної економіки".


Определены глобальные приоритеты развития в региональных и национальных интерпретациях стран Азии и Африки. Освещены новейшие тенденции международного разделения труда в контексте оптимизации включения в него украинской экономики. Проведен анализ польских экономических реформ второй половины 1990-х гг. - начала ХХІ в. Приведен стратегический подход к развитию трансграничного экономического сотрудничества Украины после расширения ЕС. Описаны механизмы координации макроэкономической политики в современном мире. Раскрыта сущность информационной слагаемой "инновационной экономики".



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Новицький В. Є.
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського