РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Пошуковий запит: (<.>I=Ж68643<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 271
Представлено документи з 1 до 20
...

Ін-т хімії поверхні НАН України.


. – К.: Вид. дім "КМ Акад.". – 2004

Наведено результати досліджень механізмів сорбції, хімічних реакцій та інших перетворень в поверхневих шарах, теоретичне визначення потенціалу іон-поверхневої взаємодії для багатошарових адсорбентів на основі кремнезему. Розглянуто питання розробки теорії хімічної будови, реакційної здатності центрів поверхні твердих тіл, квантоворозмірних ефектів систем, фазових перетворень на поверхні, взаємодії з випромінюванням. Висвітлено технологічні аспекти одержання високодисперсних твердих тіл, їх модифікованих форм та нанокомпозитів. Описано особливості золь-гель синтезу оксидних систем та їх фізико-хімічні властивості. Представлено структурні характеристики мезопоруватих кремнеземів з бі- та трифункціональним поверхневим шаром. Проаналізовано вплив гідроксиду калію на розвиток поруватої структури вугілля під час нагрівання.


Приведены результаты исследований механизмов сорбции, химических реакций и других преобразований в поверхностных слоях, теоретическое определение потенциала ион-поверхностного взаимодействия для многослойных адсорбентов на основе кремнезема. Рассмотрены вопросы разработки теории химической структуры, реакционной способности центров поверхности твердых тел, кванторазмерных эффектов систем, фазовых преобразований на поверхности, взаимодействия с излучением. Освещены технологические аспекты получения высокодисперсных твердых тел, их модифицированных форм и нанокомпозитов. Описаны особенности золь-гель синтеза оксидных систем и их физико-химические свойства. Представлены структурные характеристики мезопористых кремнеземов с би- и трифункциональным поверхностным слоем. Проанализировано влияние гидроксида калия на развитие пористой структуры угля при нагревании.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Чуйко О. О.

НАН України. Ін-т хімії поверхні.


. – К.: Вид. дім "КМ Акад.". – 2003

Розглянуто питання розробки теорії хімічної будови та реакційної здатності поверхні твердих тіл, дослідження природи активних центрів, механізмів сорбції, хімічних реакцій та інших перетворень у поверхневому шарі, розв'язання медико-біологічних проблем поверхні, вивчення поверхневих станів. Описано явища дифузії, переносу заряду та маси, фазоутворень на поверхні, квантоворозмірних ефектів систем, взаємодії з випромінюванням. Висвітлено технологічні аспекти одержання високодисперсних твердих тіл, їх модифікованих форм та нанокомпозитів.


Рассмотрены вопросы разработки теории химической структуры и реакционной способности поверхности твердых тел, исследования природы активных центров, механизмов сорбции, химических реакций и других преобразований в поверхностном слое, решения медико-биологических проблем поверхности, изучения поверхностных состояний. Описаны явления диффузии, переноса заряда и массы, фазообразований на поверхности, квантоворазмерных эффектов систем, взаимодействия с излучением. Изложены технологические аспекты получения высокодисперсных твердых тел, их модифицированных форм и нанокомпозитов.



НАДХОДЖЕННЯ:
Адсорбция некоторыми азотсодержащими полисилоксанами ионов меди (II) из ацетонитрильных растворов

Головний редактор:

Чуйко О. О.

Стеченко, Е. В.

Адсорбция некоторыми азотсодержащими полисилоксанами ионов меди (II) из ацетонитрильных растворов: Вып. 3, 2002


Вивчено адсорбцію міді (II) полі(3-амінодипропіл)силоксаном і полі[3-(2-імідазолін-1-іл)пропіл] силоксаном із ацетонітрильних розчинів. Встановлено, що закріплення іону металу відбувається за рахунок координування ним двох атомів азоту матриці. З використанням електронної спектроскопії, дифузного відбиття та ЕПР показано, що утворювані комплекси за однакового складу координаційного вузла (<$E roman {CuN sub 2 O sub 2}>) відрізняються будовою координаційної сфери.



НАДХОДЖЕННЯ:
Влияние распределения включений по размерам в дисперсных системах на их оптические свойства

Гречко, Л. Г.

Влияние распределения включений по размерам в дисперсных системах на их оптические свойства: Вып. 3, 2002


Запропоновано теоретичний підхід до розрахунку ефективної діелектричної константи матричних дисперсних систем (МДС), які складаються із металевих частинок (сфер), випадково розташованих в навколишній діелектричній матриці. Виявлено суттєві відхилення від добре відомого наближення Максвела - Гарнета, обумовлені впливом парної взаємодії між частинками та їх розподілу за розмірами. Вивчено також зміну спектра поглинання випромінювання в разі зміни об'ємної фракції заповнення частинками середовища та співвідношення між радіусами кожної пари взаємодіючих частинок.



НАДХОДЖЕННЯ:
Изомеризация н-гексана в присутствии суперкислотных катализаторов на основе сульфатированного диоксида циркония

Патриляк, К. И.

Изомеризация н-гексана в присутствии суперкислотных катализаторов на основе сульфатированного диоксида циркония: Вып. 3, 2002


Синтезовано суперкислотні гранульовані каталізатори на основі сульфатованого діоксиду цирконію, що містять як зв'язуючий високодисперсний пірогенний діоксид кремнію (аеросил). Оптимальна активність (конверсія н-гексану 77 - 81 %) у рахі високої селективності за ізомерами гексану (98 - 92 %) спостерігається для композиційного каталізатора, промотованого 0,5 % платини, за температур 225 - 250 <$E symbol Р>C.



НАДХОДЖЕННЯ:
Математическая модель проводимости мембраны под влиянием шума внешнего напряжения

Чепелевская, Н. В.

Математическая модель проводимости мембраны под влиянием шума внешнего напряжения: Вып. 3, 2002


Досліджено переходи в іонній провідності біологічної мембрани під впливом зовнішнього шуму напруги. За базові рівняння взято систему рівнянь Ходжкіна - Хакслі. Під час побудови моделі такої взаємодії використовувалася теорія фазових переходів в нерівноважних відкритих системах, індукованих шумами зовнішнього середовища з використанням сучасної математичної теорії випадкових процесів. Одержаний розв'язок системи представлено у вигляді стаціонарної щільності ймовірності стану провідності системи залежно від коливань зовнішньої напруги. В ролі шуму напруги був вибраний марківський дихотомічний шум, завдяки його нескладній структурі та зручності в точних розрахунках за довільних кореляцій. Досліджено вплив частоти шуму напруги на можливі фазові переходи у стані провідності мембрани та появу деполяризації. Одержано фазові діаграми для параметрів іонної провідності під впливом випадкового телеграфного сигналу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Оптимизация технологии ВТСП керамики и покрытий

Абрамов, Н. В.

Оптимизация технологии ВТСП керамики и покрытий: Вып. 3, 2002


Розглянуто розроблену екологічно прийнятну технологічну методику одержання Tl-вмісної ВТНП кераміки, що містить 95 % мас. фази 2223 та динаміку структурних і фазових перетворень у процесі синтезу. Методами піролізу аерозолів та пульверізації суспензій одержано та досліджено плівкові покриття Bi-2212, Bi-2223, Y-123 та Tl-2212, Tl-2223 відповідно.



НАДХОДЖЕННЯ:
Перспективы создания лекарств на основе высокодисперсного кремнезема

Геращенко, И. И.

Перспективы создания лекарств на основе высокодисперсного кремнезема: Вып. 3, 2002


Наведено результати роботи щодо створення нових комплексних препаратів і лікарських форм на основі високодисперсного кремнезему, стисло описано властивості та технологію отримання ферментовмісної ранозагоювальної композиції, комплексної сорбційної пов'язки, пролонгованого препарату "Хінідин". Адсорбційні властивості високодисперсного кремнезему, зокрема, його білоксорбуюча здатність, є основою механізму терапевтичної дії та деяких технологічних засобів одержання комплексних кремнеземвмісних препаратів. Намічено перспективу подальших досліджень у цьому напрямку.



НАДХОДЖЕННЯ:
Полевая электронная эмиссия из пьезоактивного SiO<V>2<D>

Дадыкин, А. А.

Полевая электронная эмиссия из пьезоактивного SiO2: Вып. 3, 2002


За умови середніх електричних полів <$E roman {E~<<~10 sup 5~B "/" см}> одержано і досліджено стаціонарну холодну електронну емісію зі зразків SiO2, який має досить високу п'єзоелектричну активність. Емісія стабільна навіть у разі <$E roman {p~>>~10 sup -5 Top}> і відрізняється високою <$E j~>>~10 roman {A "/" см} sup 2> густиною струму. У випадку неп'єзоактивних зразків з плавкого кварцу та сапфіру емісію не зареєстровано, навіть за <$E roman {E~>>~10 sup 6~B "/" см}>. Результати пояснено великим (>> 100) підсиленням електричного поля біля торців плівок п'єзоелектриків, внаслідок чого внутрішні поля в приповерхневій області досягають значень ~<$E 10 sup 7~roman {B "/" см}>, достатніх для розвитку ефекту Зінера.



НАДХОДЖЕННЯ:
Синтез, структура и фотокаталитическая активность нанокристаллических пленок <$E bold roman TiO sub 2>

Смирнова, Н. П.

Синтез, структура и фотокаталитическая активность нанокристаллических пленок <$E bold roman TiO sub 2>: Вып. 3, 2002


Золь-гель методом за присутності лужних та кислотних каталізаторів синтезовано стабільні прекурсори, які містять 10 - 24 % <$E roman TiO sub 2> і є основою для одержання нанокристалічних плівок <$E roman TiO sub 2> (анатаз). Структурні характеристики плівок досліджено методами електронної мікроскопії, оптичної спектроскопії, рентгеноструктурного та термогравіметричного аналізу. Виявлено високу фотокаталітичну активність синтезованих плівок в реакції фотомінералізації дихлороцтової кислоти та досліджено взаємозв'язок між умовами синтезу прекурсорів та властивостями плівок.



НАДХОДЖЕННЯ:
Состояние поверхности и диэлектрические потери в дисперсном диоксиде ванадия

Тесленко, В. В.

Состояние поверхности и диэлектрические потери в дисперсном диоксиде ванадия: Вып. 3, 2002


Вивчено температурну залежність діелектричних втрат в дисперсному діоксиді ванадію (VO2) в надвисокочастотному (НВЧ) діапазоні (<$E lambda~symbol Ы~3~roman см>). Методами електронного парамагнітного резонансу (ЕПР) показано, що термоциклювання VO2 в кисеньвмісній атмосфері призводить до зміни структури приповерхневого шару, товщина якого залежить від умов термообробки. Характерною для вказаного шару є наявність пар іонів <$E roman V sup +4> - <$E roman V sup +5>.



НАДХОДЖЕННЯ:
Термические превращения кислородных соединений фосфора на поверхности пирогенного кремнезема

Богатырев, В. М.

Термические превращения кислородных соединений фосфора на поверхности пирогенного кремнезема: Вып. 3, 2002


Методами ІЧ-спектроскопії та ТПД мас-спектрометрії розглянуто термічні перетворення поверхневих хімічних сполук, утворених кисневими сполуками фосфору на кремнеземі. Встановлено розходження в протіканні термічних перетворень фосфорної та фосфористої кислот на поверхні пірогенного кремнезему. Показано повне зв'язування фосфорної кислоти з поверхнею в ході термовакуумування. Постадійний перебіг окиснювально-відновних реакцій диспропорціювання в зразках з фосфористою кислотою супроводжується виділенням молекулярного фосфору. Виявлено дві стадії виділення P4, які можуть бути пояснені протіканням диспропорціювання фосфору безпосередньо у моношарі та у шарах, більш віддалених від кремнеземної поверхні.



НАДХОДЖЕННЯ:
Физическая и химическая адсорбция молекул воды в металлоксидном сверхпроводнике <$E bold roman {YBa sub 2 ~Cu sub 3 ~O sub 7}>

Горелов, Б. М.

Физическая и химическая адсорбция молекул воды в металлоксидном сверхпроводнике <$E bold roman {YBa sub 2 ~Cu sub 3 ~O sub 7}>: Вып. 3, 2002


Методами гравіметрії та термогравіметричного аналізу досліджено адсорбцію молекул води в шаруватому високотемпературному надпровіднику <$E roman {YBa sub 2 ~Cu sub 3 ~O sub 7}>. Установлено, що адсорбція води розділяється на фізичну та хімічну, яка починається після утворення на поверхні фізично зв'язаного прошарку товщиною не менше, ніж 65 - 100 <$E A back 35 up 30 {symbol Р}>. У цьому разі в прошарку формуються два шари диполів води: біля поверхні, ймовірно, орієнтаційно впорядкований і зовнішній - об'ємної фази. Хемосорбція обумовлена взаємодією диполів з іонами Ba, O4, Cu1 у гратці ВТНП і призводить до дифузії води в кристалічну гратку, де вони локалізуються в міжвузлях прошарків Ba-O та Cu1-O, утворюючи чотири незалежні стани.



НАДХОДЖЕННЯ:
Флуоресценция замещенных стильбенов на поверхности титанокремнезема

Еременко, А. М.

Флуоресценция замещенных стильбенов на поверхности титанокремнезема: Вып. 3, 2002


Методами стаціонарної та імпульсної флуориметрії досліджено спектральні характеристики донорно-акцепторно заміщених стильбенів на поверхні силікагелю та титанокремнеземів. Показано, що зміни в положенні максимумів флуоресценції стильбенів та їх часів життя корелюють зі зміною полярності оточення за конкурентної адсорбції води та зміщенням молекул стильбену на місця з меншою полярністю. Ефективне гасіння флуоресценції стильбенів в титанокремнеземах може бути наслідком інжекції електронів від збуджених молекул стильбену до Ті-вмісних центрів на поверхні.



НАДХОДЖЕННЯ:
Химические аспекты пирогенного синтеза высокодисперсного кремнезема

Миронюк, И. Ф.

Химические аспекты пирогенного синтеза высокодисперсного кремнезема: Вып. 3, 2002


Розглянуто спектр елементарних реакцій утворення силоксанових зв'язків кремній-кисневого каркасу частинок високодисперсного кремнезему в процесі його пірогенного синтезу та основні шляхи формування його структури та гідратного покриву.



НАДХОДЖЕННЯ:
Электродинамические свойства тонких пленок на основе нелинейных металлокомпозитов

Гречко, Л. Г.

Электродинамические свойства тонких пленок на основе нелинейных металлокомпозитов: Вып. 3, 2002


Проведено розрахунок ефективної діелектричної проникності різних композитів, що містять металічну фракцію і фракцію нелінійного діелектрика (НД) керрівського типу (діелектрична проникність НД квадратично залежить від величини зовнішнього поля). Вивчено ефект оптичної бістабільності в плоскій структурі такого нелінійного металокомпозиту. Показано, що прикладання до тонких (~ 1 мкм) шарів таких композитів зовнішнього електричного поля (~ 10 B) може значно змінити коефіцієнти пропускання та відбивання електромагнітного випромінювання.



НАДХОДЖЕННЯ:
Адсорбенты желчных кислот

Роик, Н. В.

Адсорбенты желчных кислот: Вип. 2, 2010


Рассмотрены пути регулирования уровня холестерина в человеческом организме. Показана целесообразность использования сорбентов-секвестрантов желчных кислот для лечения атерогенных заболеваний. Проанализирована взаимосвязь между строением поверхностного слоя синтезированных адсорбентов и эффективностью извлечения желчных кислот. Выделены перспективные направления повышения сродства адсорбентов по отношению к желчным кислотам.



НАДХОДЖЕННЯ:
Адсорбционная система "полигидридсилоксан - благородный металл" как триггер

Тарасенко, Ю. А.

Адсорбционная система "полигидридсилоксан - благородный металл" как триггер: Вип. 2, 2010


Показано, что системы с восстановительной сорбцией полигидридсилоксан - раствор соединения благородного металла, в которых протекают различные окислительно-восстановительные и гидролитические процессы, функционируют как своеобразные "адсорционно-химические триггеры". Регуляторами устойчивых состояний - восстановления ионов благородных металлов на развитой поверхности сорбента, а также растворения осажденной металлической фазы и/или кремнеземной основы - являются внешние факторы (лиофилизация поверхности полигидридсилоксана, каталитическое действие нуклеофильных агентов, контакт системы с атмосферой). Анализ поведения таких систем служит основой разработки алгоритмов управления протекающими в них процессами.



НАДХОДЖЕННЯ:
Взаимодействие электромагнитного излучения с веществом: некоторые направления развития исследований и перспективы практического их использования

Махно, С. Н.

Взаимодействие электромагнитного излучения с веществом: некоторые направления развития исследований и перспективы практического их использования: Вип. 2, 2010


Приведены данные, характеризующие развитие научного направления, связанного с изучением взаимодействия электромагнитного излучения с веществом. Рассмотрены характеристики перспективных для использования в народном хозяйстве радиопоглощающих материалов.



НАДХОДЖЕННЯ:
Відбиття електромагнітного випромінювання від багатошарових металевих нанопокриттів

Лерман, Л. Б.

Відбиття електромагнітного випромінювання від багатошарових металевих нанопокриттів: Вип. 2, 2010


Розглянуто задачу взаємодії електромагнітного випромінювання з скінченним числом наношарів золота та срібла, що чергуються. Вважається, що шари розташовані на поверхні твердого тіла (діелектрика). Для плоских хвиль комплексні коефіцієнти відбиття та прозорості, їх модулі та фази, а також значення цих коефіцієнтів за потужністю визначаються за допомогою імпедансного методу. Це дозволяє дослідити як частотну залежність коефіцієнтів за фіксованого кута падіння хвилі, так і кутову залежність для обраного діапазону. Наведено залежності коефіцієнтів за потужністю від довжини плоскої хвилі у випадках перпендикулярної та паралельної поляризацій для шестишарового покриття за деяких кутів падіння хвилі.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського