РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Аналіз деяких результатів системних досліджень в вітчизняній і польській педагогічній науці
Пошуковий запит: (<.>I=Ж24990<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 231
Представлено документи з 1 до 20
...

Вознюк, О. В.

Аналіз деяких результатів системних досліджень в вітчизняній і польській педагогічній науці: Вип. 7, 2010


Проаналізовано результати системних досліджень в вітчизняній і польській педагогічній науці. Наведено різні системні класифікації (компоненти реальності, створені їх комбінуванням, монодидактичні системи, проблемні ситуації, групи структурних перетворень завдань в навчальному просторі та ін.), що засвідчує про потужний евристичний потенціал цього наукового методу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Вплив здібностей на формування професійної майстерності викладача вищої школи у контексті аналізу педагогічних фактів

Дубасенюк, О. А.

Вплив здібностей на формування професійної майстерності викладача вищої школи у контексті аналізу педагогічних фактів: Вип. 7, 2010


Виявлено залежність між результативністю педагога, рівнем його професіоналізму та проектувальними, конструктивними, організаторськими, комунікативними, гностичними здібностями. Проаналізовано особливості структури професійно необхідних властивостей педагога, що підтверджено об'єктивними та суб'єктивними характеристиками.



НАДХОДЖЕННЯ:
Графіко-орфографічні особливості Овруцької Актової книги 1678 р.

Макарова, О.

Графіко-орфографічні особливості Овруцької Актової книги 1678 р.: Вип. 8, 2011


Охарактеризовано графіко-орфографічні риси Актової книги Овруцького гродського уряду 1678 р. Окремо виділено риси, які є наслідком ведення книги двома мовами (сплутування графем, переходи з однієї графічної системи в іншу). Описано риси, характерні для української та польської графічних систем у контексті графічних узусів, які панували в той час на етнічних українських і польських теренах. Прослідковано головні тенденції в написанні слів разом та окремо, використанні великої літери та знаків інтерпункції.



НАДХОДЖЕННЯ:
Діяльність польських організацій на Житомирщині

Місяць, Н.

Діяльність польських організацій на Житомирщині: Вип. 8, 2011


Польська громада Житомирщини налічує понад 100 осередків, які на карті репрезентують Житомир та 11 районів. Польські громадські та культурні організації займаються справами збереження етнічних традицій, питаннями польської культури, навчанням польської мови і науковими дослідженнями польської тематики.



НАДХОДЖЕННЯ:
Дослідження доктринального змісту социніанства у польській історіографії

Соколовський, О. Л.

Дослідження доктринального змісту социніанства у польській історіографії: Вип. 7, 2010


Розглянуто науковий доробок польської дореволюційної й сучасної історіографії у дослідженні генезису, природи та доктринального змісту социніанства в Польщі. Визначено особливу роль социніанських ідей, які істотно вплинули на національно-культурне життя польського населення.



НАДХОДЖЕННЯ:
Духовна і фізична культура особистості студента (суперечності буття)

Васянович, Г.

Духовна і фізична культура особистості студента (суперечності буття): Вип. 8, 2011


Визначено сутність і зміст категорій "духовна культура", "фізична культура". Проаналізовано їх взаємозв'язок і взаємодію. Сформульовано соціально-педагогічні, особистісні суперечності, які існують між духовною і фізичною культурою особистості та обгрунтовано вірогідні шляхи їх розв'язання.



НАДХОДЖЕННЯ:
Культура і свобода самореалізації особистості

Слюсар, В. М.

Культура і свобода самореалізації особистості: Вип. 7, 2010


Розкрито зміст і визначено сутнісні ознаки взаємодії соціально-культурних детермінант та індивідуальної свободи в процесі самореалізації особистості. Доведено, що перебування людини у культурі визначає самореалізацію як процес, який розвивається в предметно-процесуальній формі, адекватно до індивідуальної й соціальної природи особистості.



НАДХОДЖЕННЯ:
Місце і роль ансамблю "Короліски" у відтворенні історичної пам'яті і історичної свідомості поляків Житомирщини

Герасимчук, А.

Місце і роль ансамблю "Короліски" у відтворенні історичної пам'яті і історичної свідомості поляків Житомирщини: Вип. 8, 2011


Представлено творчу діяльність народного польського танцювального ансамблю "Короліски" і його роль у відновленні історичної пам'яті та формуванні історичної свідомості поляків на теренах Житомирщини.



НАДХОДЖЕННЯ:
Осмислення феномену матерії у філософській спадщині М. Лоського

Ковтун, Н. М.

Осмислення феномену матерії у філософській спадщині М. Лоського: Вип. 8, 2011


Проаналізовано осмислення М. Лоським основних підходів до розуміння феномену матерії. Особлива увага зосереджена на дослідженні гілокінетизму, динамізму, активізму як основних підходів до осмислення феномену матерії у філософській і природничо-науковій парадигмі. Проаналізовано співвідношення гілокінетизму, динамізму, активізму з органічними й неорганічними підходами до розуміння картини світу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Основні напрями розвитку педагогічної думки у сучасній Польщі

Лісова, С. В.

Основні напрями розвитку педагогічної думки у сучасній Польщі: Вип. 8, 2011


Розглянуо основні напрямки педагогічної думки у сучасній Польщі, проаналізовано перспективи розвитку педагогічної науки у світлі Болонського процесу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Особливості структурної перебудови вищої освіти у Польщі

Лісова, С. В.

Особливості структурної перебудови вищої освіти у Польщі: Вип. 7, 2010


Проаналізовано складові структурної перебудови вищої освіти Польщі у світлі Болонського процесу, окреслено пріоритети й перспективи розвитку сучасної системи вищої освіти України.



НАДХОДЖЕННЯ:
Оd inteligencji typu umyslowego do inteligencji emocjonalnej - przeglad wybranych teorii i pojec

Kowal, J.

Оd inteligencji typu umyslowego do inteligencji emocjonalnej - przeglad wybranych teorii i pojec: Вип. 7, 2010


Niniejszy artykul przedstawia ramy/rys historyczny wyodrebnienia pojecia inteligencji emocjonalnej, roznicowanie pojec pokrewnych oraz koncepcje inteligencji emocjonalnej Saloveya i Mayera.



НАДХОДЖЕННЯ:
"Побудка" Йосипа Верещинського

Білоус, О. П.

"Побудка" Йосипа Верещинського: Вип. 7, 2010


Розглянуто польськомовний вірш українського поета Йосипа Верещинського. У ньому зроблено історичні екскурси, що стосуються боротьби слов'янських народів, передусім польського, українського, російського, проти турецько-татарської агресії. Твору притаманний не лише високий патріотичний зміст, а й літературна вправність автора.



НАДХОДЖЕННЯ:
Полонізми на позначення відносин у суспільстві (на матеріалі пам'яток XVI - XVII ст. північноукраїнського ареалу)

Титаренко, В.

Полонізми на позначення відносин у суспільстві (на матеріалі пам'яток XVI - XVII ст. північноукраїнського ареалу): Вип. 8, 2011


На матеріалах північноукраїнських пам'яток ділового стилю проаналізовано слова польського походження, що вживалися на позначення відносин у суспільстві. Відзначено, які з виявлених полонізмів у подальшому збереглися в українській мові, яких зазнали семантичних змін, а які перейшли до пасивного пласту лексики.



НАДХОДЖЕННЯ:
Польськомовні твори Мелетія Смотрицького

Білоус, П. В.

Польськомовні твори Мелетія Смотрицького: Вип. 7, 2010


Розглянуто польськомовні твори видатного українського письменника-полеміста Мелетія Смотрицького "Тренос" і "Мандрівка до країв східних". З'ясовано обставини написання цих творів, їх основні мотиви та образи, а також поетику, пов'язану з ранніми тенденціями бароко. Визначено місце польськомовних творів М. Смотрицького у його творчій спадщині.



НАДХОДЖЕННЯ:
Порівняльний аналіз полікультурної підготовки студентів у зарубіжній педагогічній науці і практиці

Якса, Н. В.

Порівняльний аналіз полікультурної підготовки студентів у зарубіжній педагогічній науці і практиці: Вип. 7, 2010


Проаналізовано проблему полікультурної підготовки студентів у зарубіжній педагогічній науці і практиці, що засвідчує: проблеми полікультурності, мультикультуралізму, діалогу культур, етнокультурної толерантності є переважно близькими за своєю сутністю для всіх розглянутих суспільних організмів, а тому залишаються спільними і принципи полікультурної професійної підготовки педагогів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Проблема відповідальності людини в процесі її взаємодії з природою в інтерпретації сучасних польських філософів

Герасимчук, А. А.

Проблема відповідальності людини в процесі її взаємодії з природою в інтерпретації сучасних польських філософів: Вип. 7, 2010


Розкрито особливості змісту поняття відповідальності людини у взаємодії з природою в інтерпретаціях сучасних польських філософів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Проблема формування дослідницьких умінь у майбутніх педагогів у процесі професійної підготовки

Дем'янчук, О. О.

Проблема формування дослідницьких умінь у майбутніх педагогів у процесі професійної підготовки: Вип. 7, 2010


Проаналізовано проблему формування дослідницьких умінь у майбутніх педагогів у процесі професійної підготовки, визначено головні характеристики та обгрунтовано класифікацію дослідницьких умінь молодих педагогів. Введено поняття "гностично-перцептивний комплекс", який постає важливою складовою дослідницьких умінь.



НАДХОДЖЕННЯ:
Психолого-педагогічні проблеми алкоголізації особистості: Україна і Польща

Калінчук, Ф. М.

Психолого-педагогічні проблеми алкоголізації особистості: Україна і Польща: Вип. 7, 2010


Проаналізовано психолого-педагогічні й соціальні аспекти проблеми алкоголізації особистості, розглянуто 6 концептуальних підходів до розв'язання проблеми наркотизму. Зроблено висновок, що зазначені проблеми мають вирішуватися також у сфері освіти як потужного суспільного інституту, здатного докорінно змінити суспільно-економічний ландшафт нашої держави.



НАДХОДЖЕННЯ:
Системне узагальнення концептуальних підходів до професійно-педагогічної підготовки: здобутки польських та українських науковців

Вознюк, О. В.

Системне узагальнення концептуальних підходів до професійно-педагогічної підготовки: здобутки польських та українських науковців: Вип. 8, 2011


Проаналізовано концептуальні підходи до професійно-педагогічної підготовки сучасного педагога, розроблені польськими та українськими науковцями; зроблено спробу узагальнити матеріал дослідження у контексті системно-синергетичного підходу.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського