РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Шляхи та структурні фази демократизації суспільства
Пошуковий запит: (<.>I=Ж24488<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 810
Представлено документи з 1 до 20
...

Латигіна, Н.

Шляхи та структурні фази демократизації суспільства: 2, 2005


Масштабні прояви трансформаційних перетворень, які відбуваються як на глобальному, так і на локальному рівнях, не вкладаються у звичні раніш теоретичні схеми, котрі грунтувалися переважно на детерміністських і лінійно-прогресистських ідеях. Головну увагу приділено проблемі демократизації суспільства, тобто певній спрямованості політичного процесу, яка характеризується розширенням прав і свобод громадян, участю народу в політичному житті, посиленням контролю з боку суспільства за діяльністю держави, забезпеченням вільної конкуренції різних політичних сил, ідеологічного та політичного плюралізму.



НАДХОДЖЕННЯ:
Церква і вибори: хроніка "помаранчевої" революції

Перевезій, В.

Церква і вибори: хроніка "помаранчевої" революції: 3, 2005


Розглянуто процес наростання суспільно-політичної активності релігійних організацій протягом останніх місяців 2004 р. Проаналізовано позицію різних релігійних організацій під час "помаранчевої" революції.



НАДХОДЖЕННЯ:
Формування особистості вчителя в сучасних умовах

Андрущенко, В.

Формування особистості вчителя в сучасних умовах: 1, 2005


Одна з найактуальніших у педагогіці й філософії освіти проблем - проблема професіоналізму, світоглядної культури, духовно-морального обличчя вчителя. Адже саме від вчителя, його особистісних характеристик залежить реалізація навчальних планів, якість освітніх послуг, виховання учнів як у процесі навчання, так і в позанавчальний час. Наголошено на необхідності формування особистості вчителя відповідно до потреб сучасної практики, динамічних змін, що відбуваються в країні і світі.



НАДХОДЖЕННЯ:
Управлінська культура: теоретичне поняття чи управлінська поведінка?

Нижник, Н.

Управлінська культура: теоретичне поняття чи управлінська поведінка?: 5, 2005


Розглянуто досвід Національної академії державного управління при Президентові України щодо ефективності підготовки вищих державних службовців.



НАДХОДЖЕННЯ:
Український персоналізм як фактор політичної культури

Розумний, М.

Український персоналізм як фактор політичної культури: 3, 2005


Розглянуто фактори, що впливають на формування моделі особистості в сучасному українському суспільстві. Особливу увагу звернуто на виміри, за якими ці фактори можна класифікувати.



НАДХОДЖЕННЯ:
Український варіант демократизації

Хорошилов, О.

Український варіант демократизації: 1, 2005


Зроблено спробу з'ясувати особливості сценарію, за яким відбувається процес демократизації країни, визначити специфіку українського варіанта переходу від авторитарного політичного режиму до демократії як такої.



НАДХОДЖЕННЯ:
Українська національна ідея як детермінанта державотворчих процесів

Медвідь, Ф.

Українська національна ідея як детермінанта державотворчих процесів: 1, 2005


Сучасна українська держава відбулася завдяки консолідуючій силі державницької національної ідеї. На базі аналізу наукових праць, присвячених процесові становлення і змісту української національної ідеї, запропоновано розглядати її з позиції політичної суб'єктності української нації. За умов значного поширення нігілізму на українському грунті важливим є національне самовизначення, усвідомлення національної ідеї на особистісному рівні.



НАДХОДЖЕННЯ:
Україна - ЄС: нові перспективи націотворення

Кафарський, В.

Україна - ЄС: нові перспективи націотворення: 3, 2005


Окреслено євроінтеграційні перспективи України після президентських виборів 2004 року та значення цього процесу для подальшого політичного й економічного розвитку нашої країни.



НАДХОДЖЕННЯ:
Трансформації віртуального простору та парадигми впливу мас-медійних дискурсів

Зернецька, О.

Трансформації віртуального простору та парадигми впливу мас-медійних дискурсів: 3, 2005


Розглянуто одну з найактуальніших проблем сучасної теорії комунікації - визначення процесів формування віртуального простору. Виокремлено різні рівні організації віртуального простору: цивілізаційний, культурний, релігійний, політичний, мотиваційний, когнітивний тощо. Проаналізовано приклади стратегій трансформацій віртуального простору.



НАДХОДЖЕННЯ:
Томаш Гаррі Масарик про державотворчі процеси в Україні в першій половині XX століття

Нагорняк, М.

Томаш Гаррі Масарик про державотворчі процеси в Україні в першій половині XX століття: 5, 2005


Проаналізовано погляди та практичні дії першого президента Чехословацької Республіки Томаша Масарика щодо українських визвольних змагань 1917 - 1920 років. Розкрито причини їх суперечливості.



НАДХОДЖЕННЯ:
Типологічне позиціювання національних організацій в інституціональній структурі громадянського суспільства

Лойко, Л.

Типологічне позиціювання національних організацій в інституціональній структурі громадянського суспільства: 5, 2005


Запропоновано методологічні підходи до узагальнення та систематизації різних форм громадських організацій етнічного спрямування у контексті з'ясування їх місця в інституціональній структурі громадянського суспільства.



НАДХОДЖЕННЯ:
Типології політичних систем: основні підходи

Фісун, О.

Типології політичних систем: основні підходи: 5, 2005


Розглянуто основні підходи до класифікації політичних систем, розроблені в сучасній західній порівняльній політології. Особливу увагу звернуто на класифікації, створені в межах біхевіористської революції у політичній науці (Е. Шилз, Г. Алмонд, Р. Даль та ін.). Зроблено висновок щодо найбільшої евристичності тривимірних координатних типологій.



НАДХОДЖЕННЯ:
Сучасний тероризм: українські реалії

Телешун, С.

Сучасний тероризм: українські реалії: 1, 2005


Досліджено проблеми сучасного тероризму як реалізацію конфліктного потенціалу суспільства. Відзначено, що невирішеність політичних, економічних, територіальних, етнічних, конфесійних та інших протиріч завжди створює психологічний грунт, насамперед у середовищі інтелектуалів, для "вдосконалення" державних інститутів влади "силовими методами". На відміну від еволюційного та тривалого тиску на владу й політичну еліту, революційний терор мобільно реагує на суспільні та глобальні зміни, провокуючи певні соціальні групи на акти громадянської непокори. Розглянуто окремі аспекти потенційних загроз і передумови можливого виникнення тероризму в Україні.



НАДХОДЖЕННЯ:
Суспільно-політичні погляди Станіслава Оріховського

Куташев, І.

Суспільно-політичні погляди Станіслава Оріховського: 3, 2005


Переосмислено суспільно-політичні ідеї Станіслава Оріховського, проаналізовано його бачення концепції держави та правителя. Акцентовано на ідеї антропоцентризму у спадщині мислителя, яка вплинула на його бачення державного устрою, ролі та завдання правителя. Здійснено спробу проаналізувати суспільно-політичні погляди С. Оріховського в контексті широкого спектра ідей доби Відродження.



НАДХОДЖЕННЯ:
Структурування інтересів економіко-політичних еліт у процесі ринкових перетворень в Україні

Куценко, О.

Структурування інтересів економіко-політичних еліт у процесі ринкових перетворень в Україні: 1, 2005


Висвітлено проблеми: зв'язок особливостей структурування інтересів економіко-політичних еліт в Україні та ринкових перетворень, роль альянсу з політичною владою у зміцненні мережі економічних еліт, стосовно змін орієнтацій України на зближення з Євросоюзом після президентських виборів 2004 р. Висловлено думку, що зміцнення мереж економіко-політичних еліт до початку 2000-х р. ускладнювалося особливостями ринкових реформ, процесу приватизації, низьким припливом іноземних інвестицій. Обгрунтовано висновок про поляризацію в 2004 р. політичних і економічних макроінтересів у суспільстві та мереж еліт, які їх підтримують, а також про нагромадження домінуючими елітними мережами "критичної маси" європейського вибору, який має посилюватися незалежно від перемоги будь-якої мережі у президентській виборчій кампанії.



НАДХОДЖЕННЯ:
Стратегічне управління політичними партіями

Сергеєв, В.

Стратегічне управління політичними партіями: 1, 2005


Розглянуто питання стратегії політичної партії. Увагу акцентуєтовано на виявленні специфічних особливостей стратегії, розкрито підходи і методи її побудови.



НАДХОДЖЕННЯ:
Становлення єдиної національної ідентичності в Україні

Палій, Г.

Становлення єдиної національної ідентичності в Україні: 2, 2005


В Україні спостерігається суттєва різниця в системі ідентичностей громадян з різних регіонів. Регіональний зріз дає можливість виявити найочевидніші розбіжності в усьому масиві етнічних, мовних, релігійно-конфесійних, геополітичних, політико-ідеологічних орієнтацій та пріоритетності тих чи інших типів ідентичності громадян. Це дає підстави для виявлення впливу регіональних особливостей на перспективи становлення нації та спільної ідентичності в країні.



НАДХОДЖЕННЯ:
Соціально-політичні наслідки інформаційної революції

Сіленко, А.

Соціально-політичні наслідки інформаційної революції: 5, 2005


Розглянуто феномен інформаційної революції та її вплив на політичні, культурні, соціальні й економічні зміни в суспільстві. Зроблено спробу з'ясувати, з огляду на сучасні соціально-політичні процеси, особливості інформаційного суспільства, виявити позитивні та негативні наслідки його розвитку.



НАДХОДЖЕННЯ:
Соціальне партнерство як виклик сьогодення

Нижник, Н.

Соціальне партнерство як виклик сьогодення: 2, 2005


Розглянуто актуальні проблеми ефективності соціального партнерства влади і громадянського суспільства. Проаналізовано умови, необхідні для активного й ефективного соціального діалогу між державою і громадянським суспільством, його функції і роль, висловлено пропозиції, спрямовані на налагодження дієвого соціального партнерства.



НАДХОДЖЕННЯ:
Системні чинники самовідновлення близькосхідного конфлікту

Галушко, К.

Системні чинники самовідновлення близькосхідного конфлікту: 5, 2005


Проаналізовано чинники сталого самовідновлення близькосхідного конфлікту, котрий несе в собі тенденцію переростання з регіонального на цивілізаційний. Простежено вплив на ескалацію кризи інститутів глобального контролю, актуальних економічних тенденцій, радикального ісламізму.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського