РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Алгоритми відтворення контурів складних геометричних об'єктів та зображень використовуючи фрактальну інтерполяцію
Пошуковий запит: (<.>I=Ж23882<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 828
Представлено документи з 1 до 20
...

Хавалко, В. М.

Алгоритми відтворення контурів складних геометричних об'єктів та зображень використовуючи фрактальну інтерполяцію: 2, 2001


Запропоновано алгоритми лінійної та кусково-лінійної фрактальної інтерполяції, а також загальну схему фрактальної інтерполяції контурів складних геометричних об'єктів і зображень. На підставі експериментальних досліджень проаналізовано переваги та недоліки запропонованих алгоритмів і схем.



НАДХОДЖЕННЯ:
Аналіз впливу каналу зв'язку на процес передавання інформації

Кулик, А. Я.

Аналіз впливу каналу зв'язку на процес передавання інформації: 1, 2002


Запропоновано алгоритм адаптації форми сигналу передавання до параметрів каналу зв'язку.



НАДХОДЖЕННЯ:
Аналіз методики реставрації зображень "Inpainting"

Кожем'яко, В. П.

Аналіз методики реставрації зображень "Inpainting": 1, 2002


Проаналізовано існуючі методи для відновлення структури зображень. Пріоритет під час вибору методів реставрації віддано цифровим методам обробки зображень. За останні 30 років дані методи набули широкого використання під час обробки даних. Розглянуто метод "Inpainting", який останнім часом є самим прогресивним методом для відновлення пошкоджених елементів зображення.



НАДХОДЖЕННЯ:
Архівація зображень

Кожем'яко, В. П.

Архівація зображень: 1, 2001


Розглянуто питання стиснення статичних зображень в комп'ютерних системах. Поряд з традиційними методами стиснення зображень з утратами розглянуто методи без втрат інформації, оскільки значне зростання потужності комп'ютерних систем дозволить реалізувати в найближчі роки ефективні алгоритми стиснення без втрат не тільки текстових файлів, але і файлів фотореалістичних зображень.



НАДХОДЖЕННЯ:
Взаємозв'язок принципу динамічної багатофункціональності і паралельно-ієрархічного перетворення як основа побудови квазіімпульсно-потенціальної оптоелектронної елементної бази

Кожем'яко, В. П.

Взаємозв'язок принципу динамічної багатофункціональності і паралельно-ієрархічного перетворення як основа побудови квазіімпульсно-потенціальної оптоелектронної елементної бази: 2, 2001


Проаналізовано взаємозв'язок принципу динамічної багатофункціональності та паралельно-ієрархічного перетворення. Показано, що квантронна квазіімпульсно-потенціальна оптоеллектронна елементна база, пріоритет якої захищено більш 300-ми авторськими посвідченнями та патентами, і які мають більш-меншу динамічну багатофункціональність замість концентрації сил на точних обчисленнях із високостабільною елементною базою, орієнтовано на розв'язок задач за допомогою неточних методів і можуть бути конкурентоспроможними для реалізації пристроїв із "гнучкою" обробкою інформації або нежорсткою логікою.



НАДХОДЖЕННЯ:
Вибір та оцінка ефективності алгоритмів відеостиснення в цифрових системах нагляду

Дубовой, В. М.

Вибір та оцінка ефективності алгоритмів відеостиснення в цифрових системах нагляду: 1, 2002


Наведено методику оцінки якості стиснення відеоінформації за допомогою різних алгоритмів, для застосування в системах, які оперують даними через комп'ютерні мережі з обмеженою пропускною здатністю.



НАДХОДЖЕННЯ:
Визуализация автоматической классификации многомерных пространственных данных

Заварзин, А. В.

Визуализация автоматической классификации многомерных пространственных данных: 1, 2002


Определено понятие многомерных пространственных данных в геоинформационных системах и поставлена задача их классификации. С помощью ER-модели формализован процесс визуализации автоматической классификации многомерных пространственных данных. Произведено преобразование модели в реляционную модель данных. В терминах модели представлен фрагмент подсистемы визуализации, используемой в авторском программном продукте GisCluster.



НАДХОДЖЕННЯ:
Використання нейронних мереж для розпізнавання звуків мови

Биков, М. М.

Використання нейронних мереж для розпізнавання звуків мови: 2, 2001


Розглянуто принципи використання нейронних мереж для розпізнавання окремих звуків мови, представлених їх амплітудно-частотним спектром на стаціонарних участках мовного сигналу. Наведено результати навчання нейронної мережі на заданій вибірці звукових образів, а також результати розпізнавання тестової вибірки звуків які показали надійність розпізнавання 99 %, що свідчить про перспективність застосування нейронних мереж у системах автоматичного розпізнавання мови.



НАДХОДЖЕННЯ:
Вплив зворотного проходження світла в оптичній системі ока на точність визначення параметрів його аметропії та астигматизму

Чиж, І. Г.

Вплив зворотного проходження світла в оптичній системі ока на точність визначення параметрів його аметропії та астигматизму: 1, 2002


Досліджено вплив фактора подвійного ходу світла в оптичній системі ока на похибки визначення коефіцієнтів його аметропії й астигматизму за допомогою методу рейтресінгу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Дослідження базисних функцій стиснення даних в теоретико-числових перетвореннях Радемахера та Галуа

Яцків, Н. Г.

Дослідження базисних функцій стиснення даних в теоретико-числових перетвореннях Радемахера та Галуа: 1, 2002


Запропоновано методи стиснення даних на основі базисних функцій Галуа нульового та першого порядку, досліджено ефективність кодування з використанням указаних методів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Дослідження впливу оптичного випромінювання на напівпровідниковий діодний елемент

Осадчук, В. С.

Дослідження впливу оптичного випромінювання на напівпровідниковий діодний елемент: 1, 2001


Наведено результати дослідження фотореактивного ефекту в напівпровідникових діодах в динамічному режимі на основі розв'язку рівняння переносу за дії оптичного випромінювання, що дало можливість теоретично розрахувати повний опір базової області й одержати аналітичну залежність його складових від потужності оптичного випромінювання.



НАДХОДЖЕННЯ:
Дослідження деформацій металічних зразків за допомогою метода спекл-інтерферометрії

Смоляк, В. І.

Дослідження деформацій металічних зразків за допомогою метода спекл-інтерферометрії: 1, 2002


Наведено результати експериментальних досліджень поздовжніх і поперечних деформацій металевих балочних зразків за допомогою методів електронної спекл-інтерферометрії. Проведено теоретичні розрахунки переміщень поверхні зразка за поздовжніх деформацій і показано розбіжність між результатами теоретичних розрахунків та експериментальних досліджень.



НАДХОДЖЕННЯ:
Ефективність застосування лазерних технологій в медичній практиці

Павлов, С. В.

Ефективність застосування лазерних технологій в медичній практиці: 2, 2001


Наведено результати використання методу лазерної терапії в гінекологічній практиці. Пояснено ефективність методу у порівнянні з існуючими методами. Представлено основні характеристики методу лазерної терапії в ході лікування хвороб малого тазу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Застосування оптико-електронних інформаційних систем для аналізу мікроциркуляції кон'юнктиви ока

Салдан, Й. Р.

Застосування оптико-електронних інформаційних систем для аналізу мікроциркуляції кон'юнктиви ока: 2, 2001


Досліджено застосування оптико-електронних інформаційних систем аналізу мікроциркуляції кон'юнктиви ока в ході оцінки ступеня важкості захворювання кон'юнктиви. Також розглянуто питання практичної реалізації оптико-електронної інформаційної системи для дослідження стану мікроциркуляції кон'юнктиви ока, що надає нові можливості діагностики різноманітних захворювань, які супроводжуються порушенням мікроциркуляції.



НАДХОДЖЕННЯ:
Застосування <I>W<D>-спектра зв'язності для порівняння зображень

Кожем'яко, В. П.

Застосування W-спектра зв'язності для порівняння зображень: 1, 2002


Розглянуто варіанти представлення багатоградаційного зображення у вигляді дво- та тривимірного варіантів W-спектра зв'язності. Наведено методику дихотомічного розбиття W-спектра зв'язності зображень з наступним їх порівнянням.



НАДХОДЖЕННЯ:
Зонная инженерия: ионная реализация виртуальных квантово-размерных гетероструктур наноэлектроники

Осинский, В. И.

Зонная инженерия: ионная реализация виртуальных квантово-размерных гетероструктур наноэлектроники: 1, 2001


Рассмотрены проблемы растворимости мультикомпонентных систем полупроводников <$E roman {A sup 3 B sup 5}> в микро- и нанообластях. Показана перспективность ионных технологий реализации виртуальных зонных моделей гетерогенных информационных сред и их применений в одноэлектронных транзисторах СБИС, цветных и белых сверхярких светодиодах, гетеролазерах и квантовых нанопроцессорах.



НАДХОДЖЕННЯ:
Извлечение лингвистических причинно-следственных связей для медицинской диагностики на базе нечеткой логики и генетических алгоритмов

Ротштейн, A. П.

Извлечение лингвистических причинно-следственных связей для медицинской диагностики на базе нечеткой логики и генетических алгоритмов: 1, 2001


Запропоновано формальну процедуру розробки нечітких правил ЯКЩО - ТОДІ для експериментальних даних. Запропонована процедура передбачає вирощування оптимального розв'язку завдань з набору початкових варіантів правил ЯКЩО - ТОДІ шляхом застосування до них генетичних операцій схрещування, мутації та селекції. Ефективність генетичного алгоритму проілюстровано на прикладі діагностики ішемічної хвороби серця.



НАДХОДЖЕННЯ:
Измерение динамики градиентов физических полей в реальном времени с помощью адаптивной волоконно-оптической измерительной системы

Кульчин, Ю. Н.

Измерение динамики градиентов физических полей в реальном времени с помощью адаптивной волоконно-оптической измерительной системы: 2, 2001


Разработаны принципы организации адаптивной волоконно-оптической системы для измерения градиентов физических полей. В качестве чувствительного элемента в системе использован волоконно-оптический интерферометр Маха - Цендера. Для обработки выходного сигнала интерферометра использован адаптивный корреляционный фильтр, сформированный в фоторефрактивном кристалле.



НАДХОДЖЕННЯ:
Исследование влияния ионного облучения на параметры чувствительных элементов частотных магнитных преобразователей

Вербицький, В. Г.

Исследование влияния ионного облучения на параметры чувствительных элементов частотных магнитных преобразователей: 2, 2001


Исследовано влияние ионного облучения на параметры чувствительных элементов частотных магнитных преобразователей на основе металл - диэлектрик - полупроводник транзисторной структуры с отрицательным сопротивлением.



НАДХОДЖЕННЯ:
Исследование некоторых технологических параметров выращивания гетероструктур типа <$E bold {{roman InAs~-~InAs} sub 1-x {roman Sb} sub x}}> и перспективы их применения

Бабюк, Т. И.

Исследование некоторых технологических параметров выращивания гетероструктур типа <$E bold {{roman InAs~-~InAs} sub 1-x {roman Sb} sub x}}> и перспективы их применения: 2, 2001


Наведено результати дослідження технологічних параметрів вирощування гетероструктур типу <$E roman {InAs~-~InAs} sub 1-x {roman Sb} sub x> за різних концентрацій і температур. Оцінено коефіцієнти розподілу (<$E roman {K sab As ,~K sub Sb}>) компонентів цієї системи. Показано, що коефіцієнт розподілу миш'яку в інтервалі температур (<$E 780~symbol Г~Т~symbol Г~863>) і концентрації (<$E 0,35~symbol Г~x~symbol Г~0,45) дорівнює 2,2. Водночас коефіцієнт розподілу для сурми суттєво залежить від температури та для вказаного інтервалу температур і концентрацій змінюється в межах від 0,97 до 0,12. Розглянуто можливість практичного використання напружених гетероструктур для спектрального інтервалу 10 - 15 мкм.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського