РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Актуальні проблеми стану здоров'я підлітків, які освоюють радіотехнічні спеціальності в технікумі
Пошуковий запит: (<.>I=Ж16674<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1029
Представлено документи з 1 до 20
...

Подаваленко, О. В.

Актуальні проблеми стану здоров'я підлітків, які освоюють радіотехнічні спеціальності в технікумі


Наведено матеріали, що характеризують стан здоров'я підлітків, які освоюють радіотехнічні спеціальності, під час навчання в технікумі, подано характеристику процесу адаптації. Визначено основні принципи гігієнічної діагностики стану здоров'я цих студентів та основні заходи будування комплексної програми з гігієнічної оптимізації і запобігання захворюваності підлітків за умов навчально-професійного закладу.


Приведены материалы, характеризующие состояние здоровья подростков, осваивающих радиотехнические специальности, во время обучения в техникуме, дана характеристика процесса адаптации. Определены основные принципы гигиенической диагностики состояния здоровья студентов и основные мероприятия построения комплексной программы по гигиенической оптимизации и предупреждению заболеваемости подростков в условиях учебно-профессионального учреждения.



НАДХОДЖЕННЯ:
Аналгетическая активность солей замещенных акридинил-9-тиоуксусных кислот

Савохина, М. В.

Аналгетическая активность солей замещенных акридинил-9-тиоуксусных кислот


Аналгетична активність заміщених акридиніл-9-тіооцтових кислот проведена в дослідах на щурах на моделях "оцтових судорог" і "гарячої пластинки". Найбільшу аналгетичну активність на двох моделях проявило сполучення 28, яке знижувало поріг больової чутливості на 47,4 %, а за аналгетичним ефектом зіставлено з аналгіном і диклофенаком натрію, що робить його перспективним для подальшого більш поглибленого вивчення як потенційного аналгетичного засобу.


Аналгетическая активность замещенных акридинил-9-тиоуксусных кислот проведена в опытах на крысах на моделях "уксусных судорог" и "горячей пластинки". Наибольшую аналгетическую активность на двух моделях проявило соединение 28, которое снижало порог болевой чувствительности на 47,4 %, а по аналгетическому эффекту сопоставимо с анальгином и диклофенаком натрия, что делает его перспективным для дальнейшего более углубленного изучения в качестве потенциального аналгетического средства.



НАДХОДЖЕННЯ:
Аналгетична активність нових похідних 1, 2, 4-триазолу

Бакуменко, М. Г.

Аналгетична активність нових похідних 1, 2, 4-триазолу


Аналгетичну активність досліджуваних речовин визначали на моделі "оцтових судорог". Установили, що більшість досліджуваних речовин виявляють помірну аналгетичну активність, що робить перспективним створення на їх основі лікарських препаратів з групи нестероїдних протизапальних і аналгезивних засобів.


Аналгетическую активность исследуемых веществ определяли на модели "уксусных судорог". Установили, что большинство исследуемых соединений проявляют умеренную аналгетическую активность, что делает перспективным создание на их основе новых лекарственных препаратов из группы нестероидных противовоспалительных аналгезирующих средств.



НАДХОДЖЕННЯ:
Анализ маскулинности-феминности у населения Восточной Украины: половые и возрастные особенности, связь со структурой семьи и социальными признаками

Филипцова, О. В.

Анализ маскулинности-феминности у населения Восточной Украины: половые и возрастные особенности, связь со структурой семьи и социальными признаками


Вперше проведено популяційно-генетичний аналіз маскулінності-фемінності серед мешканців урбанізованих популяцій Східної України. Виявлено більш високу виразність маскулінності-фемінності у чоловіків молодшого покоління (репрезентованого академічною молоддю) у порівнянні з жінками. Статеві розходження у старшому поколінні збережені та виражені більшою мірою. Жінки старшого покоління більш фемінні в порівнянні з жінками молодшого покоління. Виявлено відносно високу кореляцію маскулінності-фемінності в одностатевих сибсових парах. Не виявлено зв'язку типу сім'ї та порядкового номера народження з виразністю маскулінності-фемінності. Розкрито тенденції виразності маскулінності-фемінності в різних професійних групах.


Впервые проведен популяционно-генетический анализ маскулинности-феминности среди жителей урбанизированных популяций Восточной Украины. Обнаружена более высокая выраженность маскулинности-феминности у мужчин молодого поколения (представленного академической молодежью) по сравнению с женщинами. Половые различия в старшем поколении сохранены и выражены в большей степени. Женщины старшего поколения более феминны по сравнению с женщинами младшего поколения. Выявлена относительно высокая корреляция по маскулинности-феминности в однополых сибсовых парах. Не обнаружено связи типа семьи и порядкового номера рождения с выраженностью маскулинности-феминности. Обнаружены тенденции выраженности маскулинности-феминности в разных профессиональных группах.



НАДХОДЖЕННЯ:
Антигіпертензивний, кардіопротекторний та антиапоптотичний потенціал комбінованої терапії артеріальної гіпертензії

Ащеулова, Т. В.

Антигіпертензивний, кардіопротекторний та антиапоптотичний потенціал комбінованої терапії артеріальної гіпертензії


Обстежено 81-го пацієнта, хворого на артеріальну гіпертензію (АГ). Встановлено, що включення в комбіновану терапію бісопрололу й індапаміду забезпечило достовірне зниження систолічного та діастолічного АТ. Відзначено зменшення маси міокарда лівого шлуночка (ММЛШ), індексу ММЛШ і тенденцію до покращання систолічної функції ЛШ у пацієнтів за наявності гіпертрофії МЛШ. Відзначено зниження плазматичного рівня прозапального цитокіну ФНП-альфа, зріст його ендогеннного антагоніста рФНП-Р1, зменшення величини співвідношення ФНП-альфа / рФНП-Р1 та вміст sFasL в плазмі крові, що свідчить про здатність даної комбінації пригнічувати імунозапальну активність і запобігати ФНП-Р1-медійованому та Fas-медійованому шляху реалізації апоптозу у хворих на АГ. Адекватний контроль АТ і частоти серцевих скорочень впродовж періоду спостереження, високий відсоток досягнення цільового АТ, регрес гіпертрофії МЛШ і покращання систолічної функції ЛШ, антиімунозапальний та антиапоптотичний ефекти визначають доцільність включення бісопрололу до комбінованої терапії у хворих на АГ.



НАДХОДЖЕННЯ:
Антиімунозапальний і клініко-гемодинамічний потенціал інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту у складі комбінованої терапії артеріальної гіпертензії

Ковальова, О. М.

Антиімунозапальний і клініко-гемодинамічний потенціал інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту у складі комбінованої терапії артеріальної гіпертензії


Оцінено клініко-гемодинамічну, антиімунозапальну і антиапоптотичну ефективність включення інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту (іАПФ) до комбінованої терапії пацієнтів з артеріальною гіпертензією. Адекватний контроль рівня артеріального тиску впродовж періоду спостереження, високий відсоток досягнення цільового артеріального тиску, регрес гіпертрофії міокарда лівого шлуночка та поліпшення систолічної функції, антиімунозапальний і антиапоптотичний ефекти визначають доцільність включення іАПФ до комбінованої терапії у пацієнтів з артеріальною гіпертензією.


Оценена клинико-гемодинамическая, антииммуновоспалительная и антиапоптотическая эффективность включения ингибиторов ангиотензинпревращающего фермента (иАПФ) в комбинированную терапию пациентов с артериальной гипертензией. Адекватный контроль уровня артериального давления в течение периода наблюдения, высокий процент достижения целевого артериального давления, регресс гипертрофии миокарда левого желудочка и улучшение систолической функции, антииммуновоспалительный и антиапоптотический эффект определяют целесообразность включения иАПФ в комбинированную терапию у пациентов с артериальной гипертензией.



НАДХОДЖЕННЯ:
Артериальное давление у горнорабочих угольных шахт с артериальной гипертензией на этапах амбулаторной терапии небивололом

Федько, И. Д.

Артериальное давление у горнорабочих угольных шахт с артериальной гипертензией на этапах амбулаторной терапии небивололом


За амбулаторних умов спостерігали за 44-ма пацієнтами чоловічої статі, хворими на ізольовану артеріальну гіпертензію, з них 22 робітники вугільних копалень підземних професій віком 48-ми років і 22 - наземних, віком 50-ти років двох вугільних шахт Донбасу. Оцінювали клінічні ознаки, рівень систолічного та діастолічного артеріального тиску небівололом у добовій дозі 5 - 10 мг. Результати показали, що небіволол дозволяє ефективно контролювати артеріальний тиск у робітників вугільних копалень підземних і наземних професій хворих на артеріальну гіпертензію.


В амбулаторных условиях наблюдали 44 пациента мужского пола с изолированной артериальной гипертензией, из них 22 горнорабочих подземных профессий в возрасте 48-ми лет и 22 - наземных в возрасте 50-ти лет двух угольных шахт Донбасса. Оценивали клинические признаки, уровень систолического и диастолического артериального давления небивололом в суточной дозе 5 - 10 мг. Результаты показали, что небиволол позволяет эффективно контролировать артериальное давление у горнорабочих подземных и наземных профессий с артериальной гипертензией.



НАДХОДЖЕННЯ:
Атеросклероз як хронічне запалення

Клименко, М. О.

Атеросклероз як хронічне запалення


Проаналізовано стан розвитку теорії атеросклерозу як запального процесу, сучасні погляди на роль різних типів клітин (ендотеліоцитів, моноцитів/макрофагів, гладеньких м'язових клітин, лімфоцитів, тромбоцитів) і хімічних сполук (ліпопротеїдів низької густини, цитокінів, хемокінів, факторів росту, металопротеїназ) в атерогенезі. Розглянуто роль розладів енергозабезпечення клітин у патогенезі запалення взагалі і атеросклеротичного процесу зокрема.


Проанализированы состояние развития атеросклероза как воспалительного процесса, современные взгляды на роль разных типов клеток (эндотелиоцитов, моноцитов/макрофагов, гладкомышечных клеток, лимфоцитов, тромбоцитов) и химических соединений (липопротеидов низкой плотности, цитокинов, хемокинов, факторов роста, металлопротеиназ) в атерогенезе. Рассмотрена роль расстройств энергообеспечения клеток в патогенезе воспаления вообще и атеросклеротического процесса в частности.



НАДХОДЖЕННЯ:
Біохімічні властивості жовчі та холесекреторна функція печінки у хворих на цукровий діабет, жирову дистрофію печінки та при їх поєднанні

Власенко, А. В.

Біохімічні властивості жовчі та холесекреторна функція печінки у хворих на цукровий діабет, жирову дистрофію печінки та при їх поєднанні


У хворих на ЦД встановлено основні порушення холесекреторної функції печінки зі змінами біохімічних властивостей жовчі, що виявляються у разі жирової дистрофії печінки. Наведено залежність основних біохімічних показників жовчоутворення і жовчовиділення від рівня компенсації обміну вуглеводів. Доведено, що ці зміни були найбільш виражені у хворих на ЦД II типу в поєднанні з жировою дистрофією печінки та підвищеною масою тіла.


У больных сахарным диабетом установлены основные нарушения холесекреторной функции печени с изменением биохимических свойств желчи, выявляемые при жировой дистрофии печени. Приведена зависимость основных биохимических показателей желчеобразования и желчевыделения от уровня компенсации обмена углеводов. Доказано, что эти изменения были наиболее выражены у больных сахарным диабетом II типа в сочетании с жировой дистрофией печени и повышенной массой тела.



НАДХОДЖЕННЯ:
Взаимосвязь вариабельности сердечного ритма с морфофункциональным состоянием левого желудочка у больных гипертонической болезнью

Бильченко, А. В.

Взаимосвязь вариабельности сердечного ритма с морфофункциональным состоянием левого желудочка у больных гипертонической болезнью


Обстежено 313 хворих на гіпертонічну хворобу І - ІІІ стадій. Виявлено взаємозв'язок гіпертрофії лівого шлуночка з показниками варіабельності серцевого ритму (ВСР) у чоловіків за відсутності такого у жінок. Найбільш значущий зв'язок за даними багатофакторного регресійного аналізу з показниками автономної нервової регуляції мала систолічна функція лівого шлуночка. У хворих на гіпертонічну хворобу з низькою фракцією викиду виявлено низькі значення абсолютної потужності спектра та і всіх спектральних компонентів за більш низького співвідношення низькочастотної компоненти та високочастотної. Виявлено взаємозв'язок автономної нервової регуляції з діастолічною функцією лівого шлуночка. У групі хворих з порушеною діастолічною функцією лівого шлуночка відзначали низькі значення загальної потужності спектра ВСР і спектральних компонентів, що демонстрували парадоксальні реакції в ході активного тілт-тесту.



НАДХОДЖЕННЯ:
Вивчення ролі асоціацій мікроорганізмів у розвитку запальних захворювань внутрішніх жіночих статевих органів та їх чутливості до антибіотиків

Конь, К. В.

Вивчення ролі асоціацій мікроорганізмів у розвитку запальних захворювань внутрішніх жіночих статевих органів та їх чутливості до антибіотиків


Вивчено результати ідентифікації й визначення чутливості до 48-ми антибіотиків мікроорганізмів, виділених з статевих шляхів у 183-х пацієнток із запальними захворюваннями внутрішніх жіночих статевих органів. Методом кореляційного аналізу досліджено взаємозв'язки між компонентами асоціацій мікроорганізмів. Використання ієрархічного кластерного аналізу дозволило точно й об'єктивно виділити найбільш активні антибіотики стосовно всіх досліджуваних штамів.


Изучены результаты идентификации и определения чувствительности к 48-ми антибиотикам микроорганизмов, выделенных из половых путей 183-х пациенток с воспалительными заболеваниями внутренних женских половых органов. Методом корреляционного анализа исследованы взаимосвязи между компонентами ассоциаций микроорганизмов. Использование иерархического кластерного анализа позволило точно и объективно выделить наиболее активные антибиотики в отношении всех исследуемых штаммов.



НАДХОДЖЕННЯ:
Вивчення хімічного складу і антиоксидантних властивостей кореневища скорцонери

Жуков, В. І.

Вивчення хімічного складу і антиоксидантних властивостей кореневища скорцонери


Встановлено, що в кореневищі скорцонери міститься велика кількість вітамінів і флавоноїдів - природних сполук антиоксидантної дії. Доведено, що вживання щурами подрібненого кореневища скорцонери призводить до зниження інтенсивності перекисного окиснення ліпідів і підвищення активності антиоксидантної системи.


Установлено, что в корневище скорцонеры содержится большое количество витаминов и флавоноидов - природных соединений антиоксидантного действия. Показано, что употребление крысами измельченного корневища скорцонеры приводит к снижению интенсивности перекисного окисления липидов и повышению активности антиоксидантной системы.



НАДХОДЖЕННЯ:
Видовая толерантность крыс и мышей к церебральной ишемии, вызванной двусторонней перевязкой общих сонных артерий

Штрыголь, В. С.

Видовая толерантность крыс и мышей к церебральной ишемии, вызванной двусторонней перевязкой общих сонных артерий


В дослідах на щурах і мишах з двобічною каротидною оклюзією встановлено, що виживаність щурів статистично значущо вища, ніж мишей (відповідно 29 і 0 %). У мишей більш виражений набряк головного мозку.


В опытах на крысах и мышах с двусторонней каротидной окклюзией установлено, что выживаемость крыс статистически значимо выше, чем мышей (соответственно 29 и 0 %). У мышей более выражен отек головного мозга.



НАДХОДЖЕННЯ:
Використання сліпої кишки для ортотопічної неоцистопластики

Лісовий, В. М.

Використання сліпої кишки для ортотопічної неоцистопластики


Наведено результати перших спостережень щодо впровадження нових способів ортотопічної реконструкції сечового міхура після радикальної цистектомії із сліпої кишки. Відмічено їх переваги над іншими способами інтестинонеоцистопластики.


Приведено описание и изложены результаты первых наблюдений за внедрением новых способов ортотопической реконструкции мочевого пузыря после радикальной цистэктомии из слепой кишки. Отмечены их преимущества перед другими способами интестинонеоцистопластики.



НАДХОДЖЕННЯ:
Влияние гелий-неонового лазерного излучения на состояние системы глутатиона при заживлении экспериментальных переломов

Адейшвили-Сыромятникова, М. К.

Влияние гелий-неонового лазерного излучения на состояние системы глутатиона при заживлении экспериментальных переломов


Зазначено, що нанесення щурам експериментальних переломів стегнової кістки викликало у плазмі крові та клітинах печінки стійке зниження рівня відновленого глутатіону та зміни активності глутатіонпероксидази та глутатіонредуктази. Використання гелій-неонового лазерного опромінювання позитивно впливало на стан системи глутатіону, що корелювало із більш швидким утворенням кісткової мозолі й більш раннім загоюванням переломів у щурів, які одержували сеанси лазеротерапії, у порівнянні з контрольною групою.


Указано, что нанесение крысам экспериментальных переломов бедренной кости вызывало в плазме крови и клетках печени стойкое снижение уровня восстановленного глутатиона и изменение активности глутатионпероксидазы и глутатионредуктазы. Использование гелийнеонового лазерного излучения положительно влияло на состояние системы глутатиона, что коррелировало с более быстрым образованием костной мозоли и более ранним заживлением переломов у крыс, получавших сеансы лазеротерапии, по сравнению с крысами контрольной группы.



НАДХОДЖЕННЯ:
Влияние естественного электромагнитного поля на функциональную активность головного мозга у пациентов с дисциркуляторными энцефалопатиями

Сухоруков, В. И.

Влияние естественного электромагнитного поля на функциональную активность головного мозга у пациентов с дисциркуляторными энцефалопатиями


Досліджували вплив збурень природного електромагнітного поля (ПЕМП) на динаміку церебрального електрогенезу у пацієнтів з дисциркуляторними енцефалопатіями гіпертонічного генезу. Виявлено три типи реакцій ЦНС на зниження та підвищення напруги ПЕМП. Ступінь вираженості патологічних форм активності на ЕЕГ відносно сумарного добового значення <$Eroman {К sub р }>-індексу у пацієнтів 1-ї групи збільшувалася за зростання напруги ПЕМП, тоді як у пацієнтів 3-ї групи - за зниження напруги ПЕМП. У пацієнтів 2-ї групи чіткої кореляції змін ЕЕГ з величиною добових значень Кр-індексу не було виявлено.


Исследовали влияние возмущений естественного электромагнитного поля (ЕЭМП) на динамику церебрального электрогенеза у пациентов с дисциркуляторными энцефалопатиями гипертонического генеза. Выявлены три типа реакций ЦНС на снижение и повышение напряженности ЕЭМП. Степень выраженности патологических форм активности на ЭЭГ относительно суммарного суточного значения <$Eroman {К sub р }>-индекса у пациентов 1-й группы увеличивалась при росте напряженности ЕЭМП, в то время как у пациентов 3-й группы - при снижении напряженности ЕЭМП. У пациентов 2-й группы четкой корреляции изменений ЭЭГ с величиной суточных значений Кр-индекса не было выявлено.



НАДХОДЖЕННЯ:
Влияние естественного электромагнитного поля сверхнизкой частоты (грозовых разрядов) на электрическую активность мозга здорового человека

Забродина, Л. П.

Влияние естественного электромагнитного поля сверхнизкой частоты (грозовых разрядов) на электрическую активность мозга здорового человека


Проведено кореляційний та порівняльний аналіз впливу далеких і близьких грозових розрядів на електричну активність мозку осіб з різним її типом (пароксизмальним, плоским, десинхронізованим). Показано динамічні перебудови функціональних відношень між відділами мозку здорових людей у відповідь на вплив грозових розрядів. Встановлено визначальну роль правої гемісфери у функціональній інтеграції реакцій мозку у відповідь на вплив електромагнітного поля наднизької частоти з ініціювальним включенням тім'яно-скроневих відділів за дії далеких грозових розрядів слабкої та середньої інтенсивності та фронтальних відділів мозку за дії потужних далеких, а також близьких грозових розрядів.


Проведены корреляционный и сопоставительный анализ воздействия дальних и ближних грозовых разрядов на электрическую активность мозга лиц с различным ее типом (пароксизмальным, плоским, десинхронизированным). Показаны динамические перестройки функциональных отношений между отделами мозга здоровых людей в ответ на воздействие грозовых разрядов. Установлена ведущая роль правой гемисферы в функциональной интеграции реакций мозга в ответ на воздействие электромагнитного поля сверхнизкой частоты с инициирующим включением теменно-височных отделов при действии дальних грозовых разрядов слабой и средней интенсивности и фронтальных отделов мозга при действии мощных дальних, а также ближних грозовых разрядов.



НАДХОДЖЕННЯ:
Влияние лозартана на функциональное состояние гипертиреоидной почки: экспериментальные исследования

Запорожан, В. Н.

Влияние лозартана на функциональное состояние гипертиреоидной почки: экспериментальные исследования


В експерименті на білих щурах з гіпертиреоїдною ниркою встановлено, що призначення лозартану збільшує кліренс креатиніну, знижує ниркові втрати протеїнів, осмотично активних речовин і рідини, а також посилює нирковий кліренс нітритів, ліквідуючи симптоми, характерні для гіпертиреоїдної нирки.


В эксперименте на белых крысах с гипертиреоидной почкой установлено, что назначение лозартана увеличивает клиренс креатинина, снижает почечные потери протеинов, осмотически активных веществ и жидкости, а также усиливает почечный клиренс нитритов, устраняя симптомы, характерные для гипертиреоидной почки.



НАДХОДЖЕННЯ:
Влияние нагрузки растворами хлорида натрия на функцию почек крыс

Шпак, В. С.

Влияние нагрузки растворами хлорида натрия на функцию почек крыс


Вивчено динаміку кліренсу креатиніну, ниркового транспорту осмотично активних речовин і метаболітів NO - ендогенних нітратів і нітритів - інтактними нирками щурів за умов гострого і тривалого навантаження розчинами хлориду натрію. Показано, що перебудова системних механізмів продукції NO і ниркового транспорту її метаболітів має важливе значення у формуванні адаптивної реакції у відповідь на гостре і тривале надходження в організм розчинів хлориду натрію.


Изучены динамика клиренса креатинина, почечного транспорта осмотически активных веществ и метаболитов NO - эндогенных нитратов и нитритов - интактными почками крыс в условиях острой и продолжительной (трехдневной) нагрузки растворами хлорида натрия. Показано, что перестройка системных механизмов продукции NO и почечного транспорта ее метаболитов имеет важное значение в формировании адаптивной реакции почек в ответ на острое и продолжительное поступление а организм растворов хлорида натрия.



НАДХОДЖЕННЯ:
Влияние органических смесей на основе полиолов на систему медиаторной регуляции внутриклеточного метаболизма теплокровных животных в подостром эксперименте

Сиренко, Е. В.

Влияние органических смесей на основе полиолов на систему медиаторной регуляции внутриклеточного метаболизма теплокровных животных в подостром эксперименте


Встановлено здатність органічних сумішей негативно впливати на процеси нейромедіаторної регуляції, що проявлялося інгібуванням аденілатциклазної системи, зниженням щільності клітинної мембрани, активацією гуанілатциклазної системи та переважанням реакцій гальмування над реакціями збудження.


Установлена способность органических смесей негативно влиять на процессы нейромедиаторной регуляции, что проявлялось ингибированием активности аденилатциклазной системы, снижением проницаемости клеточной мембраны, активацией гуанилатциклазной системы и преобладанием реакций торможения над возбуждением.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського