РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
45-річний досвід клініки факультетської хірургії у діагностиці та лікуванні симптоматичних артерійних гіпертензій
Пошуковий запит: (<.>I=Ж15657<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 214
Представлено документи з 1 до 20
...

Павловський, М. П.

45-річний досвід клініки факультетської хірургії у діагностиці та лікуванні симптоматичних артерійних гіпертензій. 11: 4, 2005


Наведено результати діагностики і лікування протягом 45-ти років хворих з патологією надниркових залоз віком від 8-ми до 73-х років. Різноманітність клінічних симптомів залежала від ураження надниркових залоз. Проаналізовано результати біохімічних, інструментальних методів обстеження хворих, рівня гормонів в крові, методи підготування хворих до операції, післяопераційні ускладнення. Наведено результати лапароскопічної адреналектомії. Вивчено віддалені наслідки проведених операцій.


Проведены результаты диагностики и лечения в течении 45-ти лет больных с патологией надпочечников в возрасте от 8-ми до 73-х лет. Разнообразие клинических симптомов зависело от степени поражения надпочечников. Проанализированы результаты биохимических, инструментальных методов обследования больных, уровня гормонов в крови, методы подготовки больных к операции, послеоперационные осложнения. Приведены результаты лапароскопической адреналэктомии. Изучены отдаленные последствия проведенных операций.



НАДХОДЖЕННЯ:
Імунокорекція у малоінвазійному лікуванні хворих з поверхневими пухлинами сечового міхура

Борис, Б. Ю.

Імунокорекція у малоінвазійному лікуванні хворих з поверхневими пухлинами сечового міхура. 11: 2, 2005


Досліджено хворих з поверхневими пухлинами сечового міхура. Хворим проводили повне урологічне обстеження. Проаналізовано введення реаферону даним хворим тричі на тиждень за два тижні до трансуретральної резекції пухлини сечового міхура. Виявлено, що в групі, яка не одержала у передопераційному періоді реаферон, рецидиви пухлин сечового міхура були у 3-х хворих, а в групі, яка одержувала реаферон, - лише в одного хворого.


Исследования провели у больных с поверхностными опухолями мочевого пузыря. Больным провели полное урологическое обследование. Введение реаферона больным с поверхностными опухолями мочевого пузыря три раза в неделю за две недели перед ТУР опухоли мочевого пузыря. Наблюдения за больными на протяжении одного года выявило в группе, которая не получала в предоперационном периоде реаферон, рецидивы опухоли мочевого пузыря у 3-х больных, а в группе, которая получала реаферон, рецидив был только у одного больного.



НАДХОДЖЕННЯ:
Імунологічні докази автозапального генезу системного ювенільного ідіопатичного артриту

Бойко, Я. Є.

Імунологічні докази автозапального генезу системного ювенільного ідіопатичного артриту


Мета - дослідження цитокінової мережі у хворих на сЮІА та порівняння її показників з результатами контрольної групи та іншими варіантами сЮІА. Цитокінова дисрегуляція у вродженому імунітеті з підвищенням рівнів ІL-6 та IL-1Ra є ключовим механізмом патогенезу у хворих на сЮІА. Підвищення рівнів ІL-6 та IL-1Ra можна використовувати для верифікації діагнозу сЮІА.


Цель - исследование цитокиновой сети у больных на сЮИА и сравнение ее показателей с результатами контрольной группы и другими вариантами сЮИА. Цитокиновая дисрегуляция во врожденном иммунитете с повышением уровней ІL-6 и IL-1Ra является ключевым механизмом патогенеза у больных на сЮИА. Повышение уровней ІL-6 и IL-1ra можно использовать для верификации диагноза сЮИА.



НАДХОДЖЕННЯ:
Імунологічні фактори в етіопатогенезі звичних викидів

Імунологічні фактори в етіопатогенезі звичних викидів


Проаналізовано результати останніх наукових досліджень та публікацій щодо алоімунних та автоімунних причин звичних викиднів у жінок. Основними причинами імунозалежних звичних викиднів у жінок можна вважати порушення регуляції імунної відповіді, а також наявність антиспермальних та антифосфоліпідних антитіл.


Проанализированы результаты последних научных исследований и публикаций по алуиммунным и аутоиммунным причинам привычных выкидышей у женщин. Основными причинами иммунозависимых привычных выкидышей у женщин можно считать нарушение регуляции иммунного ответа, а также наличие антиспермальных и антифосфолипидных антител.



НАДХОДЖЕННЯ:
Індивідуально-активна тактика, прогноз і модифікації органозберігаючих операцій при виразкових кровотечах

Індивідуально-активна тактика, прогноз і модифікації органозберігаючих операцій при виразкових кровотечах


Проведено узагальнення багаторічного досвіду застосування органозберігальних операцій й індивідуально-активної тактики під час кровотеч з виразки дванадцятипалої кишки та надано оцінку сучасних методів консервативного лікування. Хірургічна тактика повинна залишатися індивідуально-активною, але акцент повинен бути зроблений на максимальне використання нових сучасних методів медикаментозного та ендоскопічного гемостазу.


Проведено обобщение многолетнего опыта применения органосохраняющих операций и индивидуальной активной тактики при кровотечениях из язвы двенадцатиперстной кишки и проведена оценка современных методов консервативного лечения. Хирургическая тактика должна оставаться индивидуально-активной, но акцент должен быть сделан на максимальное использование новых современных методов медикаментозного и эндоскопического гемостаза.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інтраопераційний кишковий лаваж у хірургічному лікуванні хворих на обтураційну непрохідність товстої кишки пухлинного генезу

Патер, Я. З

Інтраопераційний кишковий лаваж у хірургічному лікуванні хворих на обтураційну непрохідність товстої кишки пухлинного генезу. 11: 4, 2005


Проаналізовано результати оперованих пацієнтів з обструктивним раком товстої кишки. Під час порівняння динаміки показників ендогенної інтоксикації у ранньому післяопераційному періоді встановлено істотне зниження концентрації лейкоцитного індексу інтоксикації, молекул середньої маси та IL1в у пацієнтів, яким проведено інтраопераційний кишковий лаваж. Застосування інтраопераційного кишкового лаважу у разі невідкладних операцій з приводу обструктивного раку товстої кишки призвело до істотного зменшення кількості післяопераційних ускладнень. Використання інтраопераційного кишкового лаважу збільшило виконання первинно-відновних операційних втручань у процесі хірургічного лікування хворих на обструктивний рак товстої кишки.


Проанализированы результаты лечения оперированных пациентов с обструкционным раком толстой кишки. При сравнении динамики показателей эндогенной интоксикации в раннем послеоперационном периоде установлено значительное снижение концентрации лейкоцитного индекса интоксикации, молекул средней массы и IL1в у больных, которым проведен интраоперационный кишечный лаваж. Применение интраоперационного кишечного лаважа при неотложных операциях по поводу обструкционного рака толстой кишки привело к существенному уменьшению количества послеоперационных осложнений. Использование интраоперационного кишечного лаважа увеличило выполнение первично-восстановительных вмешательств при хирургическом лечении больных обструкционным раком толстой кишки.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інформаційно-математичний алгоритм об'єктивізації захворюваності на туберкульоз в умовах відносної стабілізації епідемії

Інформаційно-математичний алгоритм об'єктивізації захворюваності на туберкульоз в умовах відносної стабілізації епідемії


Грунтуючись на цифрових комп'ютерно-інформаційних технологіях спостереження, проведено вибіркове оцінювання захворюваності на туберкульоз в різних вікових категоріях населення. Із цією метою використано щорічні форми звітних матеріалів, передбачених МОЗ України, результати спостережень і дані банківського накопичення інформації в системі "MS EXCEL". Одержано дані досліджень серед загальної популяції населення дозволили стверджувати, що за рівнем середній показник захворюваності на туберкульоз в Україні значно перевищував такий у Львівській області незалежно від вікового цензу населення. Водночас, захворюваність у вогнищах туберкульозної інфекції свідчила про зростання цього показника у Львівській області як у дитячому, підлітковому віці, так і у дорослих, що обгрунтовувало більш якісну реалізацію лікувально-профілактичних заходів.


Основываясь на цифровых компьютерно-информационных технологиях наблюдения, проведена выборочная оценка заболеваемости туберкулезом в различных возрастных категориях населения. С этой целью использованы ежегодные формы отчетных материалов, предусмотренных МЗ Украины, результаты собственных наблюдений и данные банковского накопления информации в системе "MS EXCEL". Полученные данные исследований среди общей популяции населения позволили утверждать, что по уровню средний показатель заболеваемости туберкулезом в Украине значительно превышал во Львовской области независимо от возрастного ценза населения. В то же время, заболеваемость в очагах туберкулезной инфекции свидетельствовала о росте данного показателя во Львовской области как в детском, подростковом возрасте, так и у взрослых, обосновывало более качественную реализацию лечебно-профилактических мероприятий.



НАДХОДЖЕННЯ:
Академік М.П. Павловський (До 75-річчя від дня народження)

Академік М.П. Павловський (До 75-річчя від дня народження). 11: 4, 2005



НАДХОДЖЕННЯ:
Аналіз 627 діагностично-лікувальних фібробронхоскопій у 294 пацієнтів

Артющенко, М.

Аналіз 627 діагностично-лікувальних фібробронхоскопій у 294 пацієнтів. 11: 1, 2005


За період 2001 - 2003 рр. у МКЛШМД м. Львова виконано 627 діагностично-лікувальних фібробронхоскопій (ФБС) 294-м пацієнтам. Середній вік хворих становив 50 - 18 років. У 81,3 % випадків це пацієнти реанімаційно-анестезіологічного відділення. Тільки з діагностичною метою виконано 40 ФБС : у 17-ти пацієнтів виявлено злоякісні новоутворення бронхів, у п'яти - доброякісні, у трьох обстежено травматичні пошкодження трахеї і бронхів, у 15-ти - патології не виявлено. Діагностично-лікувальну ФБС виконано 254-м пацієнтам, 223 мали пневмонію, 148 хворих - пневмонію з ендоскопічною картиною ендобронхіту, 52 - аспіраційний синдром, 10 - клінічну і рентгенологічну картину ателектазу легень, 13 - обструктивний ендобронхіт на рівні сегментних і субсегментних бронхів без маніфестних клінічних і рентгенографічних ознак, гострий респіраційний дистрес-синдром (ГРДС) розвинувся у п'ятьох хворих. У кожному другому випадку виникла потреба у повторних процедурах: двічі ФБС виконували 59-ти пацієнтам, тричі - 25-м, чотири рази - 10-м, п'ять - 11-м, шість - 11-м, 7 - 11-м, одному - 17 і ще одному - 26 протягом двох місяців. Виконано 17 ФБС за травми грудної клітини. Двічі видалено сторонні тіла з просвіту бронхів. ФБС є малоінвазійним високоінформативним діагностичним і ефективним лікувальним методом. Не зафіксовано жодного ускладнення процедури.


За период 2001 - 2003гг. в ГКБСМП г. Львова выполнено 627 диагностико-лечебных фибробронхоскопий (ФБС) 294-м пациентам. Средний возраст составлял 50 - 18 лет. В 81,3 % случаев это пациенты реанимационно-диагностического отделения. Только с диагностической целью выполнено 40 ФБС: у 17-ти пациентов обнаружены злокачественные новообразования бронхов, у 5 - доброкачественные, у 3 - травматические повреждения трахеи и бронхов, у 15-ти - патологии не обнаружено. Диагностико-лечебную ФБС проведено 254-м пациентам, 223 имели пневмонию,148 больных - пневмонию с эндоскопической картиной эндобронхита, 52 - аспирационный синдром, 10 - клиническую и рентгенологическую картину ателектаза легких, 13 - обструктивный эндобронхит на уровне сегментных и субсегментных бронхов без манифестных клинических и рентгенографических признаков, острый респираторный дистресс-синдром (ОРДС) развился у 5 больных. В каждом втором случае возникла необходимость в повторных процедурах: дважды ФБС выполняли 59 пациентам, трижды - 25-ти, 4 раза - 10-ти, пять - 11-ти, шесть - 11-ти, 7 - 11-семерым, одному - 17 и еще одному 26 - в течении двух месяцев. Проведено 17 ФБС при травме грудной клетки. Дважды удалены посторонние предметы из просвета бронхов. ФБС - это малоинвазивный высокоинформационный диагностический и эффективный лечебный метод.



НАДХОДЖЕННЯ:
Аналіз структури патології при багато- і одновузловому зобі

Брилинський, О. Р.

Аналіз структури патології при багато- і одновузловому зобі. 11: 4, 2005


Наведено результати ретроспективного аналізу медичної документації осіб, яких лікували з приводу вузлового зоба хірургічним методом впродовж 2001 - 2003 рр. Проаналізовано анамнез захворювання, встановлено чинники ризику, спектр патоморфологічних змін щитовидної залози у разі захворювання на багато- і одновузловий зоб, вказано на можливість поєднання різних патологічних процесів у межах однієї залози. Виявлено суттєві відмінності у патоморфології вузлового зоба: переважання колоїдного зоба у випадку багатовузлового і фолікулярної аденоми за одновузлового зоба. Тироїдектомію і гемітироїдектомію найчастіше виконують у разі вузлового зоба. Запропоновано диференційований підхід у тактиці операційного лікування. Наголошено, що у разі захворювання на вузловий колоїдний зоб тироїдектомія є найбільш поширеним методом хірургічного лікування, а гемітироїдектомію найчастіше проводять у випадку діагностування фолікулярної аденоми.


Приведены результаты ретроспективного анализа медицинской документации больных, которые лечились по поводу узлового зоба хирургическим путем в течение 2001 - 2003 гг. Проанализирован анамнез заболевания, установлена степень риска, спектр патоморфологических изменений щитовидной железы при заболевании на много- и одноузловой зоб, указана возможность сочетанности разных патологических процессов в пределах одной железы. Выявлены существенные изменения в патоморфологии узлового зоба: преобладание коллоидного зоба в случае многоузлового и фолликулярной аденомы при одноузловом зобе. Разработан дифференцированный подход к тактике операционного лечения. При заболевании узловым коллоидным зобом тироидэктомия является наиболее распространенным методом хирургического лечения, а гемитироидэктомию чаще проводят при диагностированной фолликулярной аденоме.



НАДХОДЖЕННЯ:
Ангіографічна діагностика у хворих на синдром діабетичної стопи

Макаренко, Г. І.

Ангіографічна діагностика у хворих на синдром діабетичної стопи. 11: 2, 2005


Наведено досвід та результати ангіографічної діагностики оклюзійно-стенотичних уражень артерії у 108-ми хворих на синдром діабетичної стопи. Встановлено, що своєчасне виконання артеріографії у хворих з синдромом діабетичної стопи на ранніх стадіях захворювання, дозволяє виконувати мінімальні втручання на артеріях за показанням з позитивним ефектом.


Показан опыт и результаты ангиографической диагностики окклюзионно-стенотических поражений артерий у 108-ми больных синдромом диабетической стопы. Установлено, что своевременное выполнение артериографии у больных с синдромом диабетической стопы на ранних стадиях заболевания позволяет выполнить минимальные вмешательства на артериях по показаниям с положительным эффектом.



НАДХОДЖЕННЯ:
Антимікробна активність композиційної суміші похідних гама-кротонолактону та Zn-карнозину за умов in vitro та in vivo

Огоновський, Р. С.

Антимікробна активність композиційної суміші похідних гама-кротонолактону та Zn-карнозину за умов in vitro та in vivo


Встановлено та підтверджено експериментальними дослідженнями саногенний ефект зазначеної композиційної суміші, що дозволяє рекомендувати опрацювання й експериментально-клінічне дослідження нових препаратів на її основі для лікування інфекційно-механічних пошкоджень м'яких тканин та інших, схожих за патогенезом захворювань.


Установлен и подтвержден экспериментальными исследованиями саногенный эффект этой композиционной смеси, что позволяет рекомендовать проработку и экспериментально-клиническое исследование новых препаратов на ее основе для лечения инфекционно-механических повреждений мягких тканей и других, похожих по патогенезу заболеваний.



НАДХОДЖЕННЯ:
Біоелектрична активність головного мозку у хворих на печінкову енцефалопатію за вислідами електроенцефалографії

Біоелектрична активність головного мозку у хворих на печінкову енцефалопатію за вислідами електроенцефалографії


Наявність у всіх хворих на печінкову енцефалопатію дифузних змін є результатом неспецифічної реакції кори головного мозку на патогенетичний чинник, що свідчить про зворотні, нейродинамічні порушення функціонального стану кіркових нейронів.


Наличие у всех больных печеночной энцефалопатией диффузных изменений является результатом неспецифической реакции коры головного мозга на патогенетический фактор, что свидетельствует об обратных, нейродинамических нарушениях функционального состояния корковых нейронов.



НАДХОДЖЕННЯ:
Біомаркери ремоделювання міокарду лівого шлуночка у хворих на гіпертонічну хворобу з надмірною масою тіла

Демиденко, Г. В.

Біомаркери ремоделювання міокарду лівого шлуночка у хворих на гіпертонічну хворобу з надмірною масою тіла


У ході кореляційного аналізу виявлено позитивну залежність між онкостатином М, ІЛ-6 та систолічним й діастолічним тиском, антропометричними параметрами та показниками ремоделювання міокарду у хворих на гіпертонічну хворобу.


В ходе корреляционного анализа выявлена позитивная зависимость между онкостатином М, ИЛ- 6 и систолическим и диастолическим давлением, антропометрическими параметрами и показателями ремоделирования миокарда у больных гипертонической болезнью.



НАДХОДЖЕННЯ:
Безпосередні результати комбінованого лікування хворих на рак шийки матки ІІВ стадії

Крижанівська, А. Є.

Безпосередні результати комбінованого лікування хворих на рак шийки матки ІІВ стадії


Мета роботи - підвищити ефективність лікування хворих на рак шийки матки ІІВ стадії, шляхом застосування неод'ювантної хіміотерапії у комбінованому лікуванні. За попередніми даними, неоад'ювантна хіміотерапія у комбінованому лікуванні хворих на рак шийки матки ІІВ стадії є малотоксичним і ефективним методом передопераційного лікування, який дозволяє досягти резектабельності пухлини у 87,1 % випадків та забезпечує високий ступінь лікувального патоморфозу злоякісної пухлини.


Цель работы - повысить эффективность лечения больных раком шейки матки ІІВ стадии, путем применения неодъювантной химиотерапии в комбинированном лечении. По предварительным данным, неоадъювантная химиотерапия в комбинированном лечении больных раком шейки матки ІІВ стадии является малотоксичным и эффективным методом предоперационного лечения, который позволяет достичь резектабельности опухоли в 87,1 % случаев и обеспечивает высокую степень лечебного патоморфоза злокачественной опухоли.



НАДХОДЖЕННЯ:
Відеоендоскопічні втручання на щитоподібній залозі та тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія

Грубник, В. В.

Відеоендоскопічні втручання на щитоподібній залозі та тонкоголкова аспіраційна пункційна біопсія. 11: 2, 2005


Наведено результати обстеження і лікування 198-ми пацієнтів з вузлами щитовидної залози. За результатами клінічного обстеження і тонкоголкової аспіраційної біопсії (ТАПБ) визначено показання до операції у 136-ти пацієнтів, з них 95-ти виконано відкрите втручання, 41-му - відеоендоскопічне. У 14-ти пацієнтів за результатами ТАПБ діагностовано рак щитовидної залози, а 5-ти пацієнтам діагностовано рак за експрес-гістологічного дослідження під час відеоендоскопічного втручання, після чого усім виконано тиреоїдектомію. Відеоендоскопічне втручання є малотравматичним, дозволяє скоротити терміни перебування у стаціонарі, час трудової реабілітації, а у випадках інтраопераційної діагностики раку є діагностичним методом.


Приведены результаты исследования и лечения пациентов с узлами щитовидной железы. Видеоэндоскопическое вмешательство является малотравматичным, что позволяет сократить сроки пребывания в стационаре, время трудовой реабилитации, а в случаях интраоперационной диагностики рака является диагностическим методом.



НАДХОДЖЕННЯ:
Вартісно-корисний аналіз комбінованої терапії цукрового діабету 2 типу із застосуванням аналізу чутливості

Івкова, Т. І.

Вартісно-корисний аналіз комбінованої терапії цукрового діабету 2 типу із застосуванням аналізу чутливості


Встановлено, що схема метформін + глімепірид була дешевшою та кориснішою у порівнянні зі схемою фармакотерапії метформін + гліклазид за врахування як мінімальних, так й максимальних цін генериків.


Установлено, что схема метформин + глимепирид была дешевле и более полезной в сравнении с схемой фармакотерапии метформин + гликлазид при учете как минимальных, так и максимальных цен генериков.



НАДХОДЖЕННЯ:
Верифікація нервів гортані в операційній рані при операційних втручаннях на щитоподібній залозі

Розновський, Я. Р.

Верифікація нервів гортані в операційній рані при операційних втручаннях на щитоподібній залозі


Описано розробку методу інтраопераційної ідентифікації та моніторингу гортанних нервів із їх наступним виділенням та свідомим збереженням. Використання змінного струму із заданими параметрами для ідентифікації гортанних нервів не викликає рефрактерності та виснаження системи нейрон - м'яз. Амплітуда й частота одержаних сигналів залежать від відстані стимулювального електрода до нерва, що дозволяє проводити безпомилковий пошук гортанних нервів та інтраопераційно підтвердити їх цілісність.


Представлены разработки метода интраоперационной идентификации и мониторинга гортанных нервов с их последующим выделением и сознательным сохранением. Использование переменного тока с заданными параметрами для идентификации гортанных нервов не вызывает рефрактерности и истощения системы нейрон - мышца. Амплитуда и частота полученных сигналов зависят от расстояния стимулирующего электрода к нерву, что позволяет проводить безошибочный поиск гортанных нервов и интраоперационно подтвердить их целостность.



НАДХОДЖЕННЯ:
Вертебральний больовий синдром в жінок та чоловіків: зв'язок із якістю трабекулярної кісткової тканини

Поворознюк, В. В.

Вертебральний больовий синдром в жінок та чоловіків: зв'язок із якістю трабекулярної кісткової тканини


Зменшення показника якості трабекулярної кісткової тканини у жінок сприяє розвитку больового синдрому у грудному та поперековому відділах хребта та негативно корелює з рівнем болю у зазначених відділах. Наявність болю у грудному та/чи поперековому відділах хребта на тлі зниження показника якості трабекулярної кісткової тканини може слугувати "раннім маркером" втрати кісткової маси. У чоловіків статистично значимих відмінностей показника якості трабекулярної кісткової тканини та кореляційних зв'язків залежно від наявності больового синдрому не виявлено.


Уменьшение показателя качества трабекулярной костной ткани у женщин способствует развитию болевого синдрома в грудном и поясничном отделах позвоночника и отрицательно коррелирует с уровнем боли в указанных отделах. Наличие боли в грудном и / или поясничном отделах позвоночника на фоне снижения показателя качества трабекулярной костной ткани может служить "ранним маркером" потери костной массы. У мужчин статистически значимых различий показателя качества трабекулярной костной ткани и корреляционных связей в зависимости от наличия болевого синдрома не выявлено.



НАДХОДЖЕННЯ:
Вибір показань до резекції нирки у хворих на нирково-клітинний рак на основі прогнозу захворювання

Серняк, П. С.

Вибір показань до резекції нирки у хворих на нирково-клітинний рак на основі прогнозу захворювання. 11: 4, 2005


Досліджено частоту мультифокального ураження нирки у хворих на нирково-клітинний рак (НКР) у різних прогностичних групах, визначено на підставі цього показання до резекції нирки. У хворих на НКР, де прогноз перебігу захворювання визначено як добрий, п'ятирічні результати лікування після резекції нирки дещо кращі, ніж після радикальної нефроектомії.


Исследована частота мультифокального поражения почки у больных почечноклеточным раком (ПКР) в разных прогностических группах, определены на основании этого показания к резекции почки. У больных ПКР, где прогноз протекания заболевания определяют как хороший, пятилетние результаты лечения после резекции почки лучше, чем после радикальной нефроэктомии.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського