РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
An approach to predicting based on monitoring data by means of combined situational-inductive modeling (the main idea and expected results)
Пошуковий запит: (<.>I=Ж74400<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 99
Представлено документи з 1 до 20
...

Stefanyshyn, D. V.

An approach to predicting based on monitoring data by means of combined situational-inductive modeling (the main idea and expected results) = Підхід до прогнозування на основі даних моніторингу за допомогою комбінованого ситуаційно-індуктивного моделювання (основна ідея та очікувані результати)


Цей підхід пропонується використовувати для прогнозування поведінки складних природних, техногенних, екологічних та економічних систем на основі регулярних моніторингових даних, що формують часові ряди, за допомогою спрощених моделей регресійного типу. У підході використовується ідея декомпозиції складних завдань моделювання та прогнозування за допомогою регресійних моделей на основі даних моніторингу для подолання надмірної структурної та параметричної невизначеності реальних динамічних систем. Відповідно до запропонованого підходу, прогнозування на основі даних моніторингу за допомогою комбінованого ситуаційно-індуктивного моделювання складається зі встановлення відповідних ситуаційних моделей регресійного типу, адекватних у майбутньому протягом певних обмежених часових інтервалів.



НАДХОДЖЕННЯ:
An approximate method for solving assignment problem

Marko, M. Ya.

An approximate method for solving assignment problem = Наближений метод розв'язування задачі про призначення


Запропоновано наближений метод розв'язання задачі про призначення, який дає змогу так розподілити робітників по роботах, щоб загальна ефективність виконання всіх робіт була якомога найбільшою.



НАДХОДЖЕННЯ:
Economic science and economic-mathematical modelling

Veduta, E. N.

Economic science and economic-mathematical modelling = Економічна наука і економіко-математичне моделювання


Глобальна криза, що вимагає переосмислення економічних знань і нових економіко-математичних моделей (ЕММ), на яких ці знання базуються, змушує повернутися до витоків економічної науки і ЕММ. Тому виняткову актуальність для виходу з глобальної кризи набуває теорія відтворення К. Маркса, яка вивчає об'єктивні економічні закони, та ЕММ, яка базується на цій теорії, для побудови кіберсистеми, що допомагає вийти на траєкторію суспільного прогресу. Показано, що ЕММ, які історично виникли для більш глибокого розуміння економічних механізмів, отримали розвиток у двох основних напрямках. Розробники першого напряму пішли шляхом ускладнення використовуваного математичного апарату і збільшення кількості параметрів, задаються екзогенно, в описі економічних систем аналізу і прогнозування, заснованого на екстраполяції. Починаючи з 50-х років минулого століття прискорено розвивається саме цей напрямок, який, на думку багатьох дослідників, потрапив у глибоку кризу через неможливість використання ЕММ і економічних теорій, на яких вони базуються, для розробки антикризових заходів. Розробники іншого напряму розвивають ЕММ шляхом все більш повного відображення в моделі дії об'єктивних економічних законів для конструювання економічної кіберсистеми, що припускає використання сучасних інформаційних технологій як інструменту підвищення ефективності управління. По суті, використання кіберсистеми означає перехід управління економікою на принципово нову технологію, необхідну для виходу з глобальної кризи. Сформульовано основні принципи динамічної моделі міжгалузевого та міжсекторного балансу, яка може бути закладена в основу створення економічної кіберсистеми.



НАДХОДЖЕННЯ:
Game-theoretical resource model of balanced technological development

Polumiienko, S.

Game-theoretical resource model of balanced technological development = Теоретико-ігрова ресурсна модель збалансованого технологічного розвитку


Запропоновано теоретико-ігровий ресурсний підхід до моделювання процесів сталого розвитку. Вихідна система розглядається як сукупність різних ресурсів і учасників, які споживають і створюють ці ресурси для задоволення їх потреб або інтересів. Учасники системи не діляться на економічні, екологічні та соціальні підсистеми. Їх стратегії або технології спрямовані на отримання доходу від виробництва і споживання ресурсів, що, в свою чергу, спрямовані на коаліційні інтереси учасників. Стратегічна і кооперативна коаліційна гра, побудована на цій основі, описує процес розвитку системи. Її оптимальна стратегія, представлена вектором Шеплі, забезпечує компромісну стратегію збалансованого технологічного розвитку системи.



НАДХОДЖЕННЯ:
Improving diagnostic models for forecasting the behavior of dams equipped with automated monitoring systems

Stefanyshyn, D. V.

Improving diagnostic models for forecasting the behavior of dams equipped with automated monitoring systems = Удосконалення діагностичних моделей для прогнозування поведінки гребель, обладнаних автоматизованими системами моніторингу


Запропоновано підхід до прогнозування поведінки гребель за даними інструментальних спостережень з врахуванням можливостей автоматизованих систем моніторингу. Підхід грунтується на використанні ситуаційних та індуктивних моделей, де ситуаційні моделі відповідають вибірковим рядам динаміки спостережених даних на обмежених інтервалах часу, а індуктивні моделі, що будуються за модельними даними, які визначаються з ситуаційних регресійних моделей, відображають еволюції діагностичних параметрів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Innovation engineering as the instrument of decision-making support

Kraskevich, V.

Innovation engineering as the instrument of decision-making support = Інноваційний інжиніринг як інструмент підтримки прийняття рішень


Запропоновано метод оцінки інноваційного проекту на основі інноваційного інжинірингу як інформаційно-аналітичного інструменту. Застосування методології ситуаційного моделювання для оцінки ефективності технологічних рішень інноваційного проекту.



НАДХОДЖЕННЯ:
Modeling of financial flow regulators in systemic macroeconomic environment

Makarenko, I. P.

Modeling of financial flow regulators in systemic macroeconomic environment = Моделювання регуляторів фінансових потоків у системному макроекономічному середовищі


Досліджено особливості макроекономічного впливу на інноваційний процес розвитку в країнах із ринками, що розвиваються. Акцентовано увагу на економічних механізмах, які створюють зони нестабільного впливу інструментів монетарної і фіскальної політик. Визначено зовнішні і внутрішні фактори їх виникнення. Розглянуто грошовий, фінансовий та соціо-гуманітарний чинники, що реалізують функції перерозподілу фінансових потоків. Запропоновано економіко-математичний підхід до теоретичного моделювання процесів самоорганізації економіки.



НАДХОДЖЕННЯ:
Modeling of fire suppression in the ecological system of trees and shrubs

Beketova, G. M.

Modeling of fire suppression in the ecological system of trees and shrubs = Моделювання гасіння пожежі в екологічній системі дерев і кущів


Представлено підхід до математичного моделювання спрямованого гасіння пожеж в екосистемі дерев і кущів. Враховано, щодо ефективного гасіння пожежі в природній екосистемі необхідно забезпечити рівномірний і досить потужний вплив дисперсного потоку по всій площі горіння вогнища. Представлена модель може бути використана в якості базової при плануванні заходів попередження, локалізації і ліквідації пожеж у природних екосистемах поблизу промислових центрів. Даний підхід дозволить попередити розвиток пожежі і забруднення навколишнього середовища продуктами горіння.



НАДХОДЖЕННЯ:
On the use of the type I Gumbel distribution to assess risks given floods

Stefanyshyn, D. V.

On the use of the type I Gumbel distribution to assess risks given floods = Про використання розподілу Гумбеля типу I при оцінці ризиків повеней


Розглянуто можливість використання розподілу Гумбеля типу I як однієї з альтернативних прогнозних моделей під час оцінки ризиків повеней на ріках, що здійснюється на основі прогнозування максимальних гідрологічних характеристик за даними гідрологічних спостережень. Наведено приклади та проаналізовано результати прогнозування максимальних витрат води малої ймовірності перевищення, одержані з використанням розподілу Гумбеля типу I та альтернативних розподілів ймовірності, для Дніпра (гідрометричний пост Вишгород) та Стрия (Верхнє Синьовидне). Окрім аналітичних розподілів для ріки Дніпро під час порівняльного аналізу також було використано узагальнену функцію розподілу ймовірності, одержану моделюванням в межах теорії нечітких множин. Показано можливість розширення сфери застосуванням розподілу Гумбеля типу I під час прогнозування гідрологічних максимумів за рахунок логарифмічного перетворення.



НАДХОДЖЕННЯ:
Situational-event model of the hybrid patterns recognition for heterogeneous data processing in complex systems

Zakhozhay, O. I.

Situational-event model of the hybrid patterns recognition for heterogeneous data processing in complex systems = Ситуаційно-подійна модель гібридного розпізнавання образів для обробки неоднорідних даних в складних системах


Достовірність та швидкість прийняття рішень має велике значення для будь-яких прикладних сфер людської діяльності. Якість отриманого рішення однаково важлива для технічних, економічних або геополітичних процесів. При цьому, досить часто об'єкт, що підлягає аналізу, представляє собою складну систему, в якій для одержання рішення недостатньо апріорної інформації, а більшість процесів має стохастичний характер. Для таких випадків використовується гібридне розпізнавання, при якому об'єкт представляється сукупністю образів, ознаки яких мають різну природу походження. Для одержання достовірного і оперативного рішення при гібридному розпізнаванні представлено нову ситуаційно-подійну модель, яка дозволяє забезпечити у будь-який момент часу одержання достовірного рішення на основі аналізу меншої кількості, але найбільш інформативних ознак. В якості прояву ситуації в моделі використовується поточний рівень перешкод і викривлень, за яким визначаються рівні інформативності ознак об'єкта інформатизації.



НАДХОДЖЕННЯ:
Some of the special features of the tritium migration

Kryazhych, O. O.

Some of the special features of the tritium migration = Деякі особливості міграції тритію


За підсумками спостережень, що відбувалися протягом ряду років, виявлено, що різні показники активності тритію у вільній воді рослин, можуть бути обумовлені процесами життєдіяльності рослин, з урахуванням погодних умов, складу грунту, на якому росли рослини. Представлено результати польових і лабораторних досліджень з пошуку рослин, які можуть виступати в якості надійного індикатора для визначення забруднення навколишнього середовища тритієм.



НАДХОДЖЕННЯ:
Spatial strategies of firms under Stackelberg competition

Melnikov, S.

Spatial strategies of firms under Stackelberg competition = Просторові стратегії фірм в умовах конкуренції Штакельберга


Досліджено просторову дуополію фірм за умов конкуренції Штакельберга, коли одна з фірм є лідером за обсягом продукції. Знайдено рівноважні просторові стратегії фірм. В ході аналізу стійкості рівноваги доведено, що транспортний тариф є біфуркаційним параметром для фірм. Знайдено, що зміна стратегії центральної агломерації на стратегію диференціації відбувається в точці транскритичної біфуркації. Визначено умови повного покриття ринку для обох стратегій. З'ясовано, що інформаційна асиметрія призводить до асиметрії рівноважного розташування фірм. Встановлено, що за диференціації послідовник може на прилеглих ринках подолати інформаційну асиметрію за рахунок чинника простору й одержати більший прибуток, ніж у лідера.



НАДХОДЖЕННЯ:
Usage of the apparatus of ordinary differential equations in modelling of economic and environmental systems

Oliynyk, A. P.

Usage of the apparatus of ordinary differential equations in modelling of economic and environmental systems = Використання апарату звичайних диференціальних рівнянь при моделюванні економічних та екологічних систем


Представлено звичайні методи диференціальних рівнянь, що застосовуються для дослідження економічної та екологічної систем. Проведено моделювання взаємозв'язку розвитку економічних комплексів для країн з різним економічним потенціалом. Досліджено вплив економічної активності населення на забруднення навколишнього середовища та стан флори регіону. Вивчено економічну ефективність впровадження нової технічної діагностики. Представлено та досліджено методи реалізації представлених моделей, представлено результати перевірених розрахунків та надано аналіз. Визначено напрямки майбутніх досліджень.



НАДХОДЖЕННЯ:
Waste management: accounting problem

Kremenovska, I. V.

Waste management: accounting problem = Управління відходами: проблеми обліку


Дослідження присвячено оглядові статистичних даних у сфері утилізації та переробки твердих побутових відходів. У різних областях України. Наведено відомості щодо кількості, обсягу та морфологічного складу твердих побутових відходів за інформацією, одержаною від органів місцевого самоврядування міст, які є обласними центрами України (за винятком території тимчасово окупованих окремих районів Донецької та Луганської областей і Автономної Республіки Крим). На підставі аналізу підходів до формування звітності, які склалися у різних містах, показано наявність суттєвих розбіжностей й невідповідності деяких облікових показників, які впливають на стан роботи зі здійснення обрахування маси та обсягу твердих побутових відходів, а також визначення їх морфологічного складу. Сформульовано пропозиції щодо уніфікації підходу до здійснення обліку кількісних і якісних показників твердих побутових відходів, що сприятиме більш точному визначенню їх обсягу, маси та складу для підвищення ефективності заходів з їх утилізації.



НАДХОДЖЕННЯ:
Ієрархія факторів типових сценаріїв реалізації DDoS-атак (ч. I)

Качинський, А. Б.

Ієрархія факторів типових сценаріїв реалізації DDoS-атак (ч. I)


Запропоновано методологію ієрархічної структуризації когнітивних карт, що дозволяє визначити пріоритетність усунення причинних факторів для запобігання реалізації DDoS-атак.



НАДХОДЖЕННЯ:
Ієрархія факторів типових сценаріїв реалізації DDOS-атак. Ч. II

Качинський, А. Б.

Ієрархія факторів типових сценаріїв реалізації DDOS-атак. Ч. II


Запропоновано перелік рекомендацій щодо запобігання реалізації DDoS-атак залежно від об'єкта захисту на основі аналізу сценаріїв реалізації за допомогою методів аналізу ієрархій та аналізу мереж.



НАДХОДЖЕННЯ:
Індикатори та індекси рівня розвитку освіти

Тихонов, Ю. Л.

Індикатори та індекси рівня розвитку освіти


На основі аналізу систем індикаторів міжнародних організацій, окремих країн, рейтингів ВНЗ України виявлено сучасні тенденції розвитку системи базисних індикаторів. Зокрема, розглядалися індикатори, які використовують організації PISA, ПРООН, "Комісія Стігліца". "Комісія Всесвітньої організації охорони здоров'я" країн Канада, Корея, Нова Зеландія, Японія. Проаналізовано національні рейтинги ВНЗ "Освіта.ua", "Топ-200 Україна", "Бал ЗНО на контракт" тощо. В результаті проведених досліджень встановлено, що питання оцінки ефективності функціонування закладів освіти як системного організаційно-економічного механізму слабо висвітлені і практично не розроблені. Необхідно створювати інструментарій, який включає засоби оцінки рівня електронної освіти, ефективного створення складових електронної освіти. Наукова новизна отриманих результатів полягає в аналізі можливостей використання індикаторів для електронної освіти. Практична значимість отриманих результатів визначається можливістю їх застосування при вирішенні задач визначення оптимальних інвестицій в освіту по регіонах країни.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інформаційні технології для інноваційного інжинірингу

Краскевич, В. Є.

Інформаційні технології для інноваційного інжинірингу


Проаналізовано інформаційні інструменти для підтримки інноваційної діяльності. Розкрито поняття та особливості краудфандингових платформ. Проаналізовано перспективи розвитку краудфандингу в Україні.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інформаційний і кібернетичний простори як джерело сучасних загроз

Качинський, А. Б.

Інформаційний і кібернетичний простори як джерело сучасних загроз


Виділено найбільш небезпечні тенденції розвитку сучасних загроз, проаналізовано історію вживання термінів "інформаційний простір", "кібернетичний простір" науковим суспільством на основі онлайнових баз публікацій із використанням математичного апарату, зокрема вперше обчислено статистичні характеристики, які дозволяють зробити висновки про взаємозалежність категорій при існуванні водночас суттєвих відмінностей. Для цього здійснено підрахунок кількості наукових публікацій за джерелами JSTOR, ScienceDirect, GoogleScholar, в яких вживаються або цитуються категорії "інформаційний простір", "кіберпростір" (за період 1950 - 2018 рр.), побудовано відповідні залежності, що ілюструють динаміку змін. Відмічено наявність трьох часових періодів в характері розвитку вживання категорій інформаційного та кібернетичного просторів, які тісно пов'язані із усвідомленням суспільством відповідних класів загроз.



НАДХОДЖЕННЯ:
Аналіз і мінімізація промислових викидів в екологічних зонах індустріальних регіонів

Стенін, О. А.

Аналіз і мінімізація промислових викидів в екологічних зонах індустріальних регіонів


Для мінімізації викидів підприємств в екологічних зонах індустріальних регіонів запропоновано метод суперпозиції для розв'язання приватних задач шляхом зведення основного завдання до завдання лінійного програмування. Кількість обмежень може бути змінено відповідно до пріоритетів соціальних і економічних потреб конкретного індустріального регіону.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського