РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Пошуковий запит: (<.>I=Ж72835<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка.


. – К. – 2004

Висвітлено питання історії України від кінця XVIII ст. до сучасного періоду, зокрема, проаналізовано суспільно-політичний, соціально-економічний та культурний розвиток України, історіографічні та етнографічні проблеми. Розкрито специфіку та описано особливості українського національного відродження наприкінці XVIII - на початку ХІХ ст., охарактеризовано діяльність українських партій Наддніпрянської України початку ХХ ст. у контексті національного відродження. Розглянуто питання чисельності та соціального складу українських демократичної, радикальної та демократично-радикальних партій на початку ХХ ст. Визначено динаміку процесів інкорпорації економіки України в структури економіки Росії в 1918 - 1928 рр. Проаналізовано особливості організаційного становлення українського націоналістичного руху на Буковині в 1920 - 1930 рр., політику Голокосту - запланованого тотального знищення єврейського населення на території України, формування в країні національної держави, роль національно-етнічного фактора в сучасному державному будівництві.


Освещены вопросы истории Украины от конца XVIII ст. до современного периода, в частности, проанализированы общественно-политическое, социально-экономическое и культурное развитие Украины, историографические и этнографические проблемы. Раскрыта специфика и описаны особенности украинского национального возрождения в конце XVIII - начале ХІХ ст., охарактеризована деятельность украинских партий Надднепрянской Украины начала ХХ ст. в контексте национального возрождения. Рассмотрены вопросы численности и социального состава украинских демократической, радикальной и демократическо-радикальных партий в начале ХХ ст. Определена динамика процессов инкорпорации экономики Украины в структуры экономики России в 1918 - 1928 гг. Проанализированы особенности организационного становления украинского националистического движения на Буковине в 1920 - 1930 гг., политика Голокоста - запланированного тотального уничтожения еврейского населения на территории Украины, формирование в стране национального государства, роль национально-этнического фактора в современном государственном строительстве.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Коцур А. П.

Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка.


. – К. – 2005

Проаналізовано агітаційно-пропагандистську діяльність Української радикальної партії у Російській імперії на початку ХХ ст., а також діяльність Одеської товарної біржі у період нової економічної політики в 1920-х рр. Описано форми активізації та стимулювання праці українських робітників у зазначений час. Розглянуто питання трансформації сільського побуту та дозвілля на початку перших п'ятирічок у контексті роботи культурно-освітніх установ. Висвітлено побутовий аспект життя сільського населення України у період Великої Вітчизняної війни.


Проанализированы агитационно-пропагандистская деятельность Украинской радикальной партии в Российской империи в начале ХХ ст., а также деятельность Одесской товарной биржи в период новой экономической политики в 1920-х гг. Освещены формы активизации и стимулирования труда украинских рабочих в указанный период. Рассмотрены вопросы трансформации сельского быта и досуга в начале первых пятилеток в контексте работы культурно-образовательных учреждений. Изучен бытовой аспект жизни сельского населения Украины в период Великой отечественной войны.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Коцур А. П.

Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка.


. – К. – 2005

Розглянуто питання історії України в контексті суспільно-політичного, соціально-економічного та культурного розвитку України. Висвітлено видавничу діяльність товариств "Просвіта" в Україні у 1868 - 1908 рр., ідею державності в програмі Української радикальної партії в 1905 р., етнополітичні пріоритети українського суспільства в роки Першої світової війни. Проаналізовано діяльність інструкторів Всеукраїнської Православної Церковної Ради по організації українських православних парафій в 1919 - 1921 рр. Визначено орієнтири більшовицької влади та Української автокефальної православної церкви в 1926 - 1927 рр.


Рассмотрены вопросы истории Украины в контексте общественно-политического, социально-экономического и культурного развития Украины. Освещены издательская деятельность обществ "Просвита" в Украине в 1868 - 1908 гг., идея государственности в программе Украинской радикальной партии в 1905 г., этнополитические приоритеты украинского общества в годы Первой мировой войны. Проанализирована деятельность инструкторов Всеукраинского Православного Церковного Совета по организации украинских православных парафий в 1919 - 1921 рр. Определены ориентиры большевистской власти и Украинской автокефальной православной церкви в 1926 - 1927 гг.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Коцур А. П.

Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка.


. – К. – 2008

Розглянуто питання становлення та розвитку сільськогосподарських освітніх закладів Черкащини другої половини ХІХ - початку ХХ ст. Проаналізовано підприємницьку діяльність дворянства Правобережної України в пореформений період. Висвітлено історію російського більшовизму та українських національних урядів наприкінці 1917 - початку 1919 рр. Визначено місце громадських організацій в сучасному українському суспільстві в контексті законодавчого регулювання.


Рассмотрены вопросы становления и развития сельскохозяйственных образовательных заведений Черкасского региона второй половины ХІХ - начала ХХ ст. Проанализирована предпринимательская деятельность дворянства Правобережной Украины в пореформенный период. Освещена история русского большевизма и украинских национальных правительств конца 1917 - начала 1919 гг. Определено место общественных организаций в современном украинском обществе в контексте законодательного регулирования.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Коцур А. П.

Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка.


. – К. – 2007

Проаналізовано внесок кошового отамана П.Калнишевського у розвиток української культури та духовності, генерал-губернатора Малоросії князя М.Рєпніна в створення першої систематичної історії України. Наведено характеристику органів виконавчої та судової влади на Правобережній Україні за правління Катерини ІІ в 1793 - 1796 рр. Висвітлено відносини духовенства даного регіону з державною владою у першій чверті ХІХ ст. Визначено економічний фактор як складову боротьби за втілення національної ідеї на західноукраїнських землях. Розглянуто питання пропагування українського театрально-музичного мистецтва в газеті "Рада" в 1906 - 1914 рр., відображення діяльності художньої інтелігенції в працях дослідників української діаспори в 1920 - на початку 1930-х рр. Описано операцію "Вісла" щодо насильницького виселення українців з етнічних земель у 1947 р. Розкрито методологічні засади вивчення діяльності громадських організацій у контексті консолідації української нації середини 1980 - 1990-х рр.


Проанализированы вклад кошевого атамана П.Калнышевского в развитие украинской культуры и духовности, генерал-губернатора Малороссии князя Н.Репнина в создание первой систематической истории Украины. Приведена характеристика органов исполнительной и судебной власти на Правобережной Украине в период правления Екатерины ІІ в 1793 - 1796 гг. Освещены отношения духовенства данного региона с государственной властью в первой четверти ХІХ ст. Определен экономический фактор как составная часть борьбы за воплощение национальной идеи на западноукраинских землях. Рассмотрены вопросы пропагандирования украинского театрально-музыкального искусства в газете "Рада" в 1906 - 1914 гг., отражения деятельности художественной интеллигенции в трудах исследователей украинской диаспоры в 1920 - начале 1930-х гг. Описана операция "Висла" относительно насильственного выселения украинцев из этнических земель в 1947 г. Раскрыты методологические основы изучения деятельности общественных организаций в контексте консолидации украинской нации середины 1980 - 1990-х гг.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Коцур А. П.

Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка.


. – К. – 2007

Розглянуто питання сучасної російської історіографії соціально-економічного та правового становища селянства пореформенного періоду. Висвітлено процес українського національного відродження в історіографії ХХ - ХХІ ст. Проаналізовано суспільно-політичну діяльність відомого українського громадського діяча та науковця С.Єфремова в період Гетьманату в квітні - грудні 1918 р., просвітній рух на Волині у період національно-визвольної революції 1917 - 1920 рр., організацію та політичні засади діяльності Української народної революційної армії.


Рассмотрены вопросы современной русской историографии социально-экономического и правового положения крестьянства послереформенного периода. Освещен процесс украинского национального возрождения в историографии ХХ - ХХІ ст. Проанализированы общественно-политическая деятельность известного украинского общественного деятеля и учёного С.Ефремова в период Гетманата в апреле - декабре 1918 г., просветительское движение на Волыни в период национально-освободительной революции 1917 - 1920 гг., организация и политические основы деятельности Украинской народной революционной армии.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Коцур А. П.

Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка.


. – К. – 2008

Висвітлено проблему історико-культурного членування пізнього палеоліту Середнього Подніпров'я в історіографічному аспекті. Визначено роль запорозьких козаків в російсько-турецьких війнах 1734 - 1775 рр. Розкрито аспекти соціальної історії України у другій четверті ХІХ - початку ХХ ст. Проаналізовано діяльність "Просвіт" Волині у 1906 - 1921 рр. Розглянуто "українське питання" в офіційній політиці режиму Кароля ІІ щодо національних меншин в Румунії в 1938 - 1939 рр.


Освещена проблема историко-культурного членирования позднего палеолита Среднего Поднепровья в историографическом аспекте. Определена роль запорожских казаков в русско-турецких войнах 1734 - 1775 гг. Раскрыты аспекты социальной истории Украины во второй четверти ХІХ - начале ХХ ст. Проанализирована деятельность "Просвит" Волыни в 1906 - 1921 гг. Рассмотрен "украинский вопрос" в официальной политике режима Кароля ІІ относительно национальных меньшинств в Румынии в 1938 - 1939 гг.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Коцур А. П.

Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка.


. – К. – 2006

Проаналізовано зміни устрою православних монастирів правобережної України наприкінці XVIII - в першій половині ХІХ ст. Розглянуто питання становлення українського парламентаризму в 1848 - 1918 рр. в історіографічному аспекті. Висвітлено культурно-освітню діяльність "Просвіти" в період національно-демократичної революції (1917 - 1920 рр.), релігійну та соціально-економічну політику радянської влади в 1920 - на початку 1930-х рр., регіональні особливості політики Голокосту нацистської окупаційної влади під час Другої світової війни. Розкрито проблему консолідації українського народу в статутних документах загальноукраїнських громадських організацій наприкінці 1980 - на початку 1990-х рр. Визначено роль Комуністичної партії України в конституційному процесі в 1990 - червні 1996 рр.


Проанализированы изменения строя православных монастырей правобережной Украины в конце XVIII - первой половине ХІХ ст. Рассмотрены вопросы становления украинского парламентаризма в 1848 - 1918 гг. в историографическом аспекте. Освещены культурно-образовательная деятельность "Просвит" в период национально-демократической революции (1917 - 1920 гг.), религиозная и социально-экономическая политика советской власти в 1920 - начале 1930-х гг., региональные особенности политики Голокоста нацистской оккупационной власти в период Второй мировой войны. Раскрыта проблема консолидации украинского народа в уставнxых документах общеукраинских гражданских организаций в конце 1980 - начале 1990-х гг. Определена роль Коммунистической партии Украины в конституционном процессе в 1990 - июне 1996 гг.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Коцур А. П.

Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка.


. – К. – 2006

Проаналізовано політику російського уряду щодо іноземних переселенців в Україні наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. у Київській, Волинській та Подільській губерніях. Висвітлено агітаційно-пропагандистську діяльність Української народної партії в 1902 - 1906 рр. Розглянуто питання українізації суспільства як важливий чинник утвердження державності в Україні в 1917 - 1920 рр., формування українського емігрантського середовища в Чехословаччині в 1920-ті рр. Розкрито причини та наслідки голодомору в Україні в 1932 - 1933 рр. Визначено фактори мобілізації населення Західної України в Червону армію в 1944 - 1945 рр. Описано процес громадської реабілітації кібернетичної науки в СРСР. Проаналізовано систему влади в Україні в 1991 - 1994 рр., організаційну структуру громадських організацій чисельних етнічних груп населення країни як специфічних суб'єктів сучасної етнонаціональної політики держави.


Проанализирована политика российского правительства относительно иностранных переселенцев в Украине в конце ХІХ - начале ХХ ст. в Киевской, Волынской и Подольской губерниях. Освещена агитационно-пропагандистская деятельность Украинской народной партии в 1902 - 1906 гг. Рассмотрены вопросы украинизации общества как важный фактор утверждения государственности в Украине в 1917 - 1920 гг., формирования украинской эмигрантской среды в Чехословакии в 1920-е гг. Раскрыты причины и последствия голодомора в Украине в 1932 - 1933 гг. Определены факторы мобилизации населения Западной Украины в Красную Армию в 1944 - 1945 гг. Изучен процесс гражданской реабилитации кибернетической науки в СССР. Проанализированы система власти в Украине в 1991 - 1994 гг., организационная структура общественных организаций многочисленных этнических групп населения страны как специфических субъектов современной этнонациональной политики государства.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Коцур А. П.

Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка.


. – К. – 2009

Описано організаційні моделі кадрового забезпечення військово-судових установ Російської імперії другої половини ХІХ - початку ХХ ст. за матеріалами Київського військово-окружного суду. Розглянуто питання української соборності в ідейно-політичному дискурсі наприкінці ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено просвітницьку діяльність Київського товариства грамотності в 1882 - 1908 рр., політичну діяльність С. Косіора в 1918 - 1922 рр., його роль у встановленні більшовицького режиму в Україні. Проаналізовано підготовчо-виховну діяльність у відділах Української народної міліції ОУН(Б) у липні - вересні 1941 р. Розкрито внесок українських жінок-медиків у допомозі населенню на фронтах і в тилу в період Другої світової війни.


Описаны организационные модели кадрового обеспечения военно-судебных учреждений Русской империи второй половины ХІХ - начале ХХ ст. по материалам Киевского военно-окружного суда. Рассмотрены вопросы украинской соборности в идейно-политическом дискурсе конца ХІХ - начале ХХ ст. Освещены просветительская деятельность Киевского общества грамотности в 1882 - 1908 гг., политическая деятельность С. Косиора в 1918 - 1922 гг., его роль в установлении большевистского режима в Украине. Проанализирована подготовительно-воспитательная деятельность в отделах Украинской народной милиции ОУН(Б) в июле - сентябре 1941 г. Раскрыт вклад украинских женщин-медиков в помощи населению на фронтах и в тылу в период Второй мировой войны.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Коцур А. П.

Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка.


. – К. – 2009

Висвітлено суспільно-політичні ідеї Г. Сковороди в контексті ідеї української державності. Розглянуто питання реалізації земської реформи на Правобережній Україні в аспекті регіональних етноконфесійних особливостей другої половини ХІХ - початку ХХ ст. Проаналізовано умови господарської діяльності селян Київської губернії у пореформений період, розвиток мережі сільськогосподарських товариств Черкаського краю та їх просвітницьку діяльність на початку ХХ ст. Розкрито засади більшовицької продовольчої політики в Україні у 1919 р., діяльність органів державно-політичного управління під час проведення колективізації хлібозаготівельних кампаній, а також під час Голодомору 1932 - 1933 рр. у південно-східних областях України.


Освещены общественно-политические идеи Г. Сковороды в контексте идеи украинской государственности. Рассмотрены вопросы реализации земской реформы на Правобережной Украине в аспекте региональных этноконфессионных особенностей второй половины ХІХ - начале ХХ ст. Проанализированы условия хозяйственной деятельности крестьян Киевской губернии в послереформенный период, развитие сети сельскохозяйственных обществ Черкасского края и их просветительская деятельность в начале ХХ ст. Раскрыты основы большевистской продовольственной политики в Украине в 1919 г., деятельность органов государственно-политического управления при проведении коллективизации хлебозаготовительных кампаний, а также в период Голодомора 1932 - 1933 гг. в юго-восточных областях Украины.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Коцур А. П.

Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка.


. – К. – 2009

Висвітлено діяльність дворян-іноземців у процесі освоєння та колонізації південноукраїнських земель у другій половині XVIII - XIX ст. Визначено склад, організаційну структуру та повноваження керівних органів філій Українського Національного Союзу у другій половині 1918 - початку 1919 рр. Проаналізовано особливості розвитку української музичної культури на початку ХХ ст., діяльність музикантів і композиторів у контексті відродження та становлення української музики на професійному рівні. Охарактеризовано театральний рух 1920-х рр. в Україні у контексті взаємовідносин представників традиційного та модерного напрямів театрального мистецтва П. Саксаганського та Л. Курбаса. Розкрито причини та наслідки Голодомору для населення Переяславщини у 1930 - 1933 рр.


Освещена деятельность дворян-иностранцев в процессе освоения и коллонизации южноукраинских земель во второй половине XVIII - XIX ст. Определены состав, организационная структура и полномочия руководящих органов филиалов Украинского Народного Союза во второй половине 1918 - начале 1919 гг. Проанализированы особенности развития украинской музыкальной культуры в начале ХХ ст., деятельность музыкантов и композиторов в контексте возрождения и становления украинской музыки на профессиональном уровне. Охарактеризовано театральное движение 1920-х гг. в Украине в контексте взаимоотношений представителей традиционного и модерного направлений театрального искусства П. Саксаганского и Л. Курбаса. Раскрыты причины и последствия Голодомора для населения Переяславского региона в 1930 - 1933 гг.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Коцур А. П.

Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка.


. – К. – 2009

Проаналізовано взаємовідносини кріпаків та священно- й церковнослужителів Правобережної України в першій половині ХІХ ст. Висвітлено соціальні дослідження дворянства Київської губернії наприкінці ХІХ - початку ХХ ст. на основі статистичного методу, діяльність просвітніх організацій Волині у культурно-освітній роботі серед національних меншин наприкінці ХІХ ст. - 1920-х рр. Вивчено податкову політику Центральної Ради та Генерального секретаріату в українських селах в березні 1917 р. - квітні 1918 р. Розглянуто питання змін у духовній сфері українського селянства в 1920 - 1930 рр., виселення населення південних і східних областей України напередодні та під час Голодомору 1932 - 1933 рр. Проаналізовано роль карпатського геополітичного чинника в системі міжнародної дипломатії другої половини 1930-х рр. Описано особливості функціонування правових відділів органів місцевого управління в системі судочинства Рейхскомісаріату "Україна" в 1941 - 1944 рр.


Проанализированы взаимоотношения крепостных крестьян и священно- и церковнослужителей Правобережной Украины в первой половине ХІХ ст. Освещены социальные исследования дворянства Киевской губернии конца ХІХ - начале ХХ ст. на основе статистического метода, деятельность просветительных организаций Волыни в культурно-образовательной работе среди национальных меньшинств конца ХІХ ст. - 1920-х гг. Изучена налоговая политика Центрального Совета и Генерального секретариата в украинских селах в марте 1917 г. - апреле 1918 г. Рассмотрены вопросы изменений в духовной сфере украинского крестьянства в 1920 - 1930 гг., выселения населения южных и восточных областей Украины накануне и в период Голодомора 1932 - 1933 гг. Проанализирована роль карпатского геополитического фактора в системе международной дипломатии второй половины 1930-х гг. Описаны особенности функционирования правовых отделов органов местного управления в системе судопроизводства Рейхскомиссариата "Украина" в 1941 - 1944 гг.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Коцур А. П.
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського