РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Теоретико-методологічні засади класифікування географічних карт
Пошуковий запит: (<.>I=Ж72536<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 699
Представлено документи з 1 до 20
...

Курач, Т.

Теоретико-методологічні засади класифікування географічних карт: Вип. 2, 2012


Розглянуто основні теоретико-методологічні питання теорії класифікування географічних карт: проаналізовано визначення, поняття класифікації, її основних елементів, ознак і властивостей, властивості класифікації як системи. Усю множину властивостей об'єктів класифікування розподілено на три групи: загальні, індивідуальні та специфічні.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інтегрування гетерогенної просторової інформації під час розв'язання нафтогазопошукових задач

Станкевич, С.

Інтегрування гетерогенної просторової інформації під час розв'язання нафтогазопошукових задач: Вип. 2, 2012


Розглянуто проблеми сумісного використання гетерогенної геопросторової інформації під час виконання завдань пошуку нафти та газу. Розглянуто модель інтеграції аерокосмічної інформації та даних наземних спектральних вимірювань, запропоновано підхід до інтегрування даних із використанням програмного продукту FME. Наведено результати експериментальних досліджень.



НАДХОДЖЕННЯ:
Визначення асиметрії у деталях архітектурних пам'яток

Глотов, В.

Визначення асиметрії у деталях архітектурних пам'яток: Вип. 2, 2012


Запропоновано цифровий стереофотограмметричний спосіб визначення асиметрії деталей архітектурних пам'яток із використанням неметричних камер. Надано результати апробації та зроблено відповідні виcновки про можливість застосування способу для виконання реставраційних робіт архітектурних пам'яток.



НАДХОДЖЕННЯ:
The technology of the urban areas modelling

Sholomytskyi, A.

The technology of the urban areas modelling: Вип. 2 = Технологія моделювання міських територій, 2012


Розглянуто різноманітні технології тривимірного моделювання міської території та описано напівавтоматичну технологію створення тривимірних моделей у Delta/Digitals. Наведено результат пілотного проекту зі створення тривимірної моделі м. Донецьк.



НАДХОДЖЕННЯ:
Reformy katastru nieruchomosci w Polsce w skali lokalnej i globalnej

Hopfer, A.

Reformy katastru nieruchomosci w Polsce w skali lokalnej i globalnej: Вип. 2 = Реформи кадастру нерухомості в Польщі в локальних та глобальних межах, 2012


Проаналізовано умови кадастру, завдання державних і громадських органів державного управління, пов'язані з вимогами кадастрової реформи, відповідно до акта щодо розвитку інфраструктури просторових даних. Розглянуто можливості для виконання таких реформ у місцевому та глобальному масштабах. 7.05.2010 р. актом від 04.03.2010 р. з інфраструктури просторових даних проголошено в Офіційному віснику Республіки Польща, N 76, пункт 489. Акт Європейського парламенту та Європейська Директива Ради N 2007/2/WE від 14.03.2007 р., яка встановила інфраструктури просторових даних (INSPIRE) в Європейському співтоваристві. Цей указ ввів основні зміни в обов'язковий закон, тобто закон геодезії і картографії і, як наслідок, виникла потреба в розробленні різних адміністративних указів. Нині такі укази розробляються і деякі з них будуть незабаром опубліковані.



НАДХОДЖЕННЯ:
Теоретичні аспекти моделювання процесів напружено-деформованого стану свердловин підземних сховищ газу

Перович, І.

Теоретичні аспекти моделювання процесів напружено-деформованого стану свердловин підземних сховищ газу: Вип. 2, 2012


Розроблено методику визначення напружено-деформованого стану свердловин внаслідок вертикальних рухів покрівлі газосховища, викликаних процесами нагнітання та відбору газу в пласті-колекторі.



НАДХОДЖЕННЯ:
Створення web-атласу Чернігівської області за допомогою геоінформаційних технологій

Зацерковний, В.

Створення web-атласу Чернігівської області за допомогою геоінформаційних технологій: Вип. 2, 2012


Розглянуто підходи до використання геоінформаційних технологій для створення соціально-екологічного web-атласу Чернігівської області.



НАДХОДЖЕННЯ:
Опыт разработки экологического атласа бассейна реки на примере реки Днестр

Сыродоев, Г.

Опыт разработки экологического атласа бассейна реки на примере реки Днестр: Вип. 2, 2012


Трансграничное сотрудничество и управление проектами бассейна р. Днестр было начато совместно национальными партнерами в Украине и Молдове, при поддержке и координации со стороны ЮНЕП/ГРИД-Арендал. Проект направлен на создание в бассейне р. Днестр атласа и пилотной системы ГИС.



НАДХОДЖЕННЯ:
Практика застосування вейвлет-аналізу до гравітаційного поля Місяця

Нікулішин, В.

Практика застосування вейвлет-аналізу до гравітаційного поля Місяця: Вип. 2, 2012


Досліджено гравітаційне поле Місяця в районі маскона Imbirum з використанням неперервного вейвлет-перетворення.



НАДХОДЖЕННЯ:
Класифікація та основні характеристики наземних 3D-сканерів

Романишин, І.

Класифікація та основні характеристики наземних 3D-сканерів: Вип. 2, 2012


Класифіковано різні типи наземних сканерів і проаналізовано принципи їх роботи. Авторська класифікація покликана пояснити особливості застосування сканерів у різних сферах і допомогти у виборі оптимальних моделей залежно від поставлених цілей.



НАДХОДЖЕННЯ:
Визначення координат пунктів у системі УСК-2000 із GPS-спостережень

Савчук, С.

Визначення координат пунктів у системі УСК-2000 із GPS-спостережень: Вип. 2, 2012


Показано можливість реконструкції геодезичної мережі за допомогою сучасних супутникових технологій без використання пунктів Державної геодезичної мережі як вихідних.



НАДХОДЖЕННЯ:
Глибинна динаміка Землі за результатами GNSS-вимірів та комплексних геолого-геофізичних даних

Кульчицький, А.

Глибинна динаміка Землі за результатами GNSS-вимірів та комплексних геолого-геофізичних даних: Вип. 2, 2012


За результатами GNSS-вимірів і комплексних геолого-геофізичних даних побудовано робочий варіант моделі руху конвекційних потоків у верхній мантії Землі (астеносфера) та розглянуто їх узгодження з плитовою тектонікою.



НАДХОДЖЕННЯ:
Дослідження деформаційних характеристик фундаментів газоперекачувальних агрегатів компресорних станцій з використанням методів механіки грунтів

Дутчин, М.

Дослідження деформаційних характеристик фундаментів газоперекачувальних агрегатів компресорних станцій з використанням методів механіки грунтів: Вип. 2, 2012


Розглянуто метод визначення допустимих величин деформаційних характеристик фундаментів газоперекачувальних агрегатів компресорних станцій із використанням теорії еквівалентного шару кутових точок. Наведено результати досліджень.



НАДХОДЖЕННЯ:
Разработка автоматизированной системы контроля большепролетных покрытий сооружений

Лобов, М.

Разработка автоматизированной системы контроля большепролетных покрытий сооружений: Вип. 2, 2012


Раскрыт авторский подход к созданию автоматизированной системы геодезического мониторинга большепролетных покрытий уникальных и сложных сооружений. Описаны приборы мониторинга, принцип их работы, схемы размещения оборудования на конструкциях сооружений.



НАДХОДЖЕННЯ:
Аналіз можливостей навігаційної апаратури споживачів супутникових навігаційних систем СН 3003 "Базальт" для топогеодезичної прив'язки позицій артилерії

Полець, О.

Аналіз можливостей навігаційної апаратури споживачів супутникових навігаційних систем СН 3003 "Базальт" для топогеодезичної прив'язки позицій артилерії: Вип. 2, 2012


Проаналізовано можливість використання навігаційної апаратури споживачів супутникових навігаційних систем ГЛОНАСС і GPS СН 3003 "Базальт" для топогеодезичної прив'язки позицій артилерії щодо питань характеристики точності.



НАДХОДЖЕННЯ:
Застосування нейронних мереж для визначення параметрів калібрування наземних лазерних сканерів

Шульц, Р.

Застосування нейронних мереж для визначення параметрів калібрування наземних лазерних сканерів: Вип. 2, 2012


Розроблено та апробовано новий універсальний метод калібрування наземних лазерних сканерів з використанням нейронних мереж.



НАДХОДЖЕННЯ:
Privatisation of residential properties in Latvia

Parsova, V.

Privatisation of residential properties in Latvia: Вип. 2 = Приватизація квартир у Латвії, 2012


У Латвії власні квартири є окремим видом нерухомого майна. Поділ житлових будинків на власні квартири та їх приватизація стали базовою реформою житлового фонду. Наведено юридичне обгрунтування формування власності на квартири та проаналізовано процес приватизації житлових будинків.



НАДХОДЖЕННЯ:
Приближенное определение широты и азимута по неизвестным звездам

Пандул, И.

Приближенное определение широты и азимута по неизвестным звездам: Вип. 2, 2012


Предложен новый оригинальный способ определения астрономического азимута направления без знания координат места, звездного времени и экваториальных координат звезд. Азимут определяется по двойным измерениям зенитных расстояний наблюдаемой звезды и горизонтальных направлений на нее. Приведены теоретическое обоснование способа, методику измерений, последовательность производства полевых работ. Исследованы выгоднейшие условия наблюдений. Подана схема журнала наблюдений. Предлагаемый способ позволит шире внедрить определения астрономических азимутов в практику топографических и прикладных геодезических работ.



НАДХОДЖЕННЯ:
Створення комплексу програм для навчання теоретичним та практичним навичкам роботи з електронним тахеометром SokkiaSET 630RT

Бурак, К.

Створення комплексу програм для навчання теоретичним та практичним навичкам роботи з електронним тахеометром SokkiaSET 630RT: Вип. 2, 2012


Запропоновано варіант впровадження у навчальний процес, для вивчення роботи з електронними геодезичними приладами, інформаційної технології, що базується на використанні гіпертекстового навчального посібника, електронного тренажера та симулятора.



НАДХОДЖЕННЯ:
О согласовании площадей и границ земельных участков в геоинформационных системах кадастра объектов недвижимости

Брынь, М.

О согласовании площадей и границ земельных участков в геоинформационных системах кадастра объектов недвижимости: Вип. 2, 2012


Показана необходимость согласования площадей и границ объектов недвижимости в геоинформационных системах. Приведены алгоритмы уравнивания координат межевых знаков и непосредственно измеренных расстояний между ними, а также алгоритмы уравнивания площадей земельных участков и результатов геодезических измерений.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського