РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Пошуковий запит: (<.>I=Ж71800<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

Ін-т історії України НАН України.


. – К. – 2004

Розглянуто питання історії соціальних спільнот, історичної конфліктології. Проаналізовано якості та функції дипломата у ранньомодерний період в уявленнях теоретиків та у практичних інструкціях послам з Речі Посполитої до Османської імперії в XVII ст. Висвітлено соціальні функції козацтва в інтерпретаціях українських істориків-романтиків ХІХ ст.


Рассмотрены вопросы истории социальных сообществ, исторической конфликтологии. Проанализированы качества и функции дипломата в раннемодерный период в представлениях теоретиков и в практических инструкциях послам Речи Посполитой в Османской империи в XVII ст. Освещены социальные функции казачества в интерпретациях украинских историков-романтиков ХІХ ст.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Смолій В.

НАН України. Ін-т історії України.


. – К. – 2002

Висвітлено проблеми соціальної історії українського суспільства доби середньовіччя та Нового часу. Розглянуто питання історії емоцій та уявлень, любові, сексуальності та статевої моралі, сприйняття смерті, політичного ритуалу, проявів ментальності, соціокультурних орієнтацій репрезентантів різних соціальних станів і прошарків населення. Особливу увагу приділено їх розумовим орієнтаціям, свідомісним і поведінковим стереотипам, а також деяким правовим і політико-інституційним аспектам соціального буття тогочасної людини.


Освещены проблемы социальной истории украинского общества эпохи средневековья и нового времени. Рассмотрены вопросы истории эмоций и представлений, любви, сексуальности и половой морали, восприятия смерти, политического ритуала, проявлений ментальности, социокультурных ориентаций репрезентантов разных социальных прослоек населения. Особое внимание уделено их умственным ориентациям, сознательным и поведенческим стереотипам, а также некоторым правовым и политико-институциональным аспектам социального бытия человека того времени.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Смолій В.

НАН України. Ін-т історії України. Центр. соц. історії.


. – К. – 2003

Висвітлено проблеми соціальної історії доби середньовіччя та Нового часу. Розглянуто питання з історії соціальних спільнот і соціальних конфліктів, приватного життя різних соціальних станів та прошарків населення. Описано організацію та структуру влади київського магістрату XVI - першої половини XVII ст. Проаналізовано реалії та міфи релігійного протистояння на Волині в кінці XVI - першій половині XVII ст., вплив соціоантропологічних чинників на інститут власності у традиційному українському суспільстві.


Освещены проблемы социальной истории эпохи средневековья и нового времени. Рассмотрены вопросы по истории социальных сообществ и социальных конфликтов, частной жизни разных социальных состояний и прослоек населения. Описаны организация и структура власти киевского магистрата XVI - первой половины XVII ст. Проанализированы реалии и мифы религиозного противостояния на Волыни в конце XVI - первой половине XVII ст., влияние социоантропологических факторов на институт собственности в традиционном украинском обществе.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Смолій В.

НАН України. Ін-т історії України.


. – К. – 2003

Висвітлено історію соціальних спільнот, питання історичної конфліктології. Розкрито вплив візантійського права в князівському середовищі. Проаналізовано міжконфесійні відносини в Україні та Білорусі у XVIII ст. Описано механізми конфлікту початку ХІХ ст. - розправи над військовополоненими-мусульманами у м.Валки Харківського полку.


Освещены история социальных сообществ, вопросы исторической конфликтологии. Раскрыто влияние византийского права в княжеской среде. Проанализированы межконфессионные отношения в Украине и Беларуси в XVIII в. Описаны механизмы конфликта начала ХІХ в. - расправы над военнопленными-мусульманами в г.Валки Харьковского полка.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Смолій В.

Ін-т історії України НАН України.


. – К. – 2005

Розглянуто питання історії соціальних спільнот, історичної конфліктології, гендерних взаємин. Наведено результати досліджень професійного середовища митців Поділля у XVII ст. Висвітлено соціально-правові взаємини магістрату і юридиків у Києві у XVI - першій половині XVII ст. Проаналізовано девіантні особливості жінок на Слобожанщині в 1780 - 1790 рр. на основі архівних документів повітових судів Харківщини.


Рассмотрены вопросы истории социальных сообществ, исторической конфликтологии, гендерных взаимоотношений. Приведены результаты исследований к истории профессиональной среды художников Подолья в XVII ст. Освещены социально-правовые взаимоотношения магистрата и юридиков в Киеве в XVI - первой половине XVII ст. Проанализированы девиантные особенности женщин на Слобожанщине в 1780 - 1790 гг. на основе архивных документов уездных судов Харьковского региона.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Смолій В.

НАН України. Ін-т історії України .


. – К. – 2006

Розглянуто питання етики і культури міжкнязівських взаємин на Русі, легітимації покарання зради рязанських князів 1207 р. Проаналізовано взаємовідносини панів і слуг в контексті уявлень про вірність і зраду на Волині та Наддніпрянщині наприкінці XVI - першій половині XVII ст., а також у світосприйнятті міщанства Київщини та Волині в XVI - першій половині XVII ст. Висвітлено особливості подружніх зрад як наслідок практики укладання шлюбів в Україні в даний період.


Рассмотрены вопросы этики и культуры межкняжеских взаимоотношений на Руси, легитимации наказания предательства рязанских князей 1207 г. Проанализированы взаимоотношения господ и слуг в контексте представлений о верности и предательстве на Волыни и Надднепрянщине в конце XVI - первой половине XVII ст., а также в мировосприятии мещанства Киевского региона и Волыни в XVI - первой половине XVII ст. Освещены особенности супружеских предательств как последствия практики заключения брака в Украине в данный период.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Смолій В.

НАН України. Ін-т історії України, Центр соц. історії.


. – К. – 2007

Наведено результати досліджень з проблем зародження, ескалації та розв'язання соціальних конфліктів у середньовічну та ранньомодерну добу. Проаналізовано відносини київської міської влади з воєводами в 1559 - 1648 рр. Висвітлено історію взаємовідносин української і польської громад Львова в першій половині XVIII ст. Описано особливості міського самоврядування і систему міського управління на Волині наприкінці XVIII - початку ХІХ ст.


Приведены результаты исследований по проблемам зарождения, эскалации и решения социальных конфликтов в средневековую и раннемодерную эпохи. Проанализированы отношения киевской городской власти с воеводами в 1559 - 1648 гг. Освещена история взаимоотношений украинского и польского обществ Львова в первой половине XVIII ст. Описаны особенности городского самоуправления и система городского управления на Волыни конца XVIII - начала ХІХ ст.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Смолій В.

НАН України, Ін-т історії України, Центр соц. історії.


. – К. – 2008

Описано церемоніали та обряди княжого двору періоду середньовіччя в Києві. Висвітлено соціальну та професійну структуру населення Києва у контексті фіскальних джерел другої половини XVI ст. Проаналізовано шляхи та здобутки в місцевих органах влади єпархіального управління в 1721 - 1786 рр. Розглянуто питання формування й еволюції жовнірських громад у XVIII ст. Охарактеризовано "освітні стратегії" посполитих Гетьманщини та їх соціальну мобільність у даний період.


Описаны церемониалы и обряды княжего двора периода средневековья в Киеве. Освещены социальная и профессиональная структура населения Киева в контексте фискальных источников второй половины XVI ст. Проанализированы пути и достижения в местных органах власти епархиального управления в 1721 - 1786 гг. Рассмотрены вопросы формирования и эволюции жовнирских обществ в XVIII ст. Охарактеризованы "образовательные стратегии" посполитых Гетманата и их социальная мобильность в данный период.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Смолій В.
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського