РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Пошуковий запит: (<.>I=Ж71236<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

Кам'янець-Поділ. держ. ун-т.


. – Кам'янець-Поділ. – 2004

Проаналізовано становлення першого ВНЗ на Поділлі - Кам'янець-Подільського державного українського університету - в добу директорії Української Народної Республіки (1918 - 1920 рр.), розвиток початкової та середньої освіти на Поділлі у 1917 - 1919 рр., просвітницько-освітній рух у містечках Подільської губернії в 1917 - 1918 рр. Розглянуто питання історії бібліотечної справи, книговидавництва та архівів Поділля, духовної культури регіону.


Проанализированы становление первого ВУЗ на Подолье - Каменец-Подольского государственного украинского университета - в период директории Украинской Народной Республики (1918 - 1920 гг.), развитие начального и среднего образования на Подолье в 1917 - 1919 гг., просветительско-образовательное движение в городках Подольской губернии в 1917 - 1918 гг. Рассмотрены вопросы истории библиотечного дела, книгоиздательства и архивов Подолья, духовной культуры региона.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Тронько П. Т.

Кам'янець-Поділ. держ. ун-т.


. – Кам'янець-Поділ. – 2005

Проаналізовано просвітницький рух на Поділлі в період української національно-демократичної революції 1917 - 1920 рр., розвиток освітніх товариств закладів освіти і культури в регіоні в ХХ - на початку ХХІ ст. Висвітлено діяльність сільських "Просвіт" Подільської губернії щодо забезпечення населення літературою у 1917 - 1923 рр., становище подільських шкіл за польського окупаційного режиму 1919 - 1920 рр. Розглянуто пресу початку ХХ ст. як джерело дослідження становлення української ідеології, національної освіти, церкви і культури на Поділлі, питання функціонування театрів та просвітянських товариств у Кам'янець-Подільській області в роки нацистської окупації (1941 - 1944).


Проанализированы просветительское движение на Подолье в период украинской национально-демократической революции 1917 - 1920 гг., развитие образовательных обществ образовательных и культурных заведений в регионе в ХХ - начале ХХІ ст. Освещены деятельность сельских "Просвит" Подольской губернии относительно обеспечения населения литературой в 1917 - 1923 гг., положение подольских школ при польском оккупационном режиме 1919 - 1920 гг. Рассмотрены пресса начала ХХ ст. как источник исследования становления украинской идеологии, национального образования, церкви и культуры на Подолье, вопросы функционирования театров и просветительских обществ в Каменец-Подольской области в годы нацистской оккупации (1941 - 1944).



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Тронько П. Т.

Кам'янець-Поділ. держ. пед. ун-т.


. – Кам'янець-Поділ. – 2002

Описано революційні мотиви у творчості представників "української школи" в польській літературі 1820 - 1840-х рр. Висвітлено історію національних початкових шкіл Поділля у другій половині ХІХ - на початку ХХ ст., діяльність сподвижників освіти, науки та культури. Розглянуто подільські бібліотеки наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. Проаналізовано стан освіти в містечках Подільської губернії у період Української революції (1917 - 1920 рр.). Розглянуто питання професійної підготовки та загальної освіти галицьких стрільців на теренах Поділля, підготовки учительських кадрів в 1920-х рр. Викладено новітні методики освіти та виховання.


Описаны революционные мотивы в творчестве представителей "украинской школы" в польской литературе 1820 - 1840-х гг. Освещены история национальных начальных школ Подолья во второй половине ХІХ - в начале ХХ ст., деятельность сподвижников образования, науки и культуры. Рассмотрены подольские библиотеки в конце ХІХ - в начале ХХ вв. Проанализировано состояние образования в городках Подольской губернии в период Украинской революции (1917 - 1920 гг). Рассмотрены вопросы профессиональной подготовки и общего образования галицких стрельцов на территории Подолья, подготовки учительских кадров в 1920-х гг. Изложены новейшие методики образования и воспитания.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Тронько П. Т.

Кам'янець-Поділ. держ. ун-т.


. – Кам'янець-Поділ. – 2003

Проаналізовано становлення і розвиток архівної справи на Хмельниччині у 1920 - 1930 рр., наукову діяльність Кам'янець-Подільського державного університету на межі ХХ - ХХІ ст., досвід організації міжнародних зв'язків в університеті. Висвітлено мовно-літературні проблеми в культурологічній практиці громадянського виховання підростаючого покоління, стан і перспективи розвитку краєзнавства у регіоні.


Проанализированы становление и развитие архивного дела в Хмельницком регионе в 1920 - 1930 гг., научная деятельность Каменец-Подольского государственного университета на рубеже ХХ - ХХІ ст., опыт организации международных связей в университете. Освещены языково-литературные проблемы в культурологической практике гражданского воспитания подрастающего поколения, состояние и перспективы развития краеведения в регионе.



НАДХОДЖЕННЯ:
Культура, освіта і просвітницький рух на Поділлі у XVIII - на початку ХХІ ст.

Головний редактор:

Тронько П. Т.

Кам'янець-Поділ. держ. ун-т.


Культура, освіта і просвітницький рух на Поділлі у XVIII - на початку ХХІ ст.. – Кам'янець-Поділ., 2006


Проаналізовано культурно-просвітницьку діяльність земств Поділля у 1917 - 1920 рр. Висвітлено заходи повітових земств з покращення соціально-економічного становища подільських учителів у 1918 р. Розглянуто питання розвитку освітніх товариств, закладів освіти і культури на Поділлі в ХХ - на початку ХХІ ст., історії архівів, бібліотек та книговидавництв у даному регіоні.


Проанализирована культурно-просветительская деятельность земств Подолья в 1917 - 1920 гг. Освещены мероприятия уездных земств по улучшению социально-экономического положения подольских учителей в 1918 г. Рассмотрены вопросы развития образовательных обществ, учебных и культурных заведений на Подолье в ХХ - начале ХХІ ст., истории архивов, библиотек и книгоиздательств в данном регионе.



НАДХОДЖЕННЯ:
Культура, освіта і просвітницький рух на Поділлі у XVIII - на початку ХХІ ст.

Головний редактор:

Тронько П. Т.

Кам'янець-Поділ. держ. ун-т.


Культура, освіта і просвітницький рух на Поділлі у XVIII - на початку ХХІ ст.. – Кам'янець-Поділ., 2006


Розглянуто питання поширення просвітницьких осередків в українських селах в період правління Центральної Ради в 1917 р. Висвітлено діяльність інституту комісарів народної освіти на Поділлі в 1917 - 1919 рр., культурно-освітню діяльність Української Галицької армії у даному регіоні в липні 1919 р. - травні 1920 р. Проаналізовано політику нацистського окупаційного режиму щодо розвитку освіти та функціонування навчальних закладів в Україні в період Великої Вітчизняної війни, проблему організації культурно-освітньої роботи в країні у післявоєнний період (1945 - 1959 рр.). Розкрито роль громадських організацій і творчих спілок у краєзнавчому русі Правобережної України з 1991 р.


Рассмотрен вопрос о распространении просветительских центров в украинских селах в период правления Центрального Совета в 1917 г. Освещены деятельность института комиссаров народного образования на Подолье в 1917 - 1919 гг., культурно-образовательная деятельность Украинской Галицкой армии в данном регионе в июле 1919 г. - мае 1920 г. Проанализированы политика нацистского оккупационного режима относительно развития образования и функционирования учебных заведений в Украине в период Великой Отечественной войны, проблема организации культурно-образовательной работы в стране в послевоенный период (1945 - 1959 гг.). Раскрыта роль общественных организаций и творческих союзов в краеведческом движении Правобережной Украины с 1991 г.



НАДХОДЖЕННЯ:
Культура, освіта і просвітницький рух на Поділлі

Головний редактор:

Тронько П. Т.

Кам'янець-Поділ. держ. ун-т.


Культура, освіта і просвітницький рух на Поділлі: Матеріали четверт. кругл. столу. – Кам'янець-Поділ., 2006


Проаналізовано національну політично-просвітню діяльність Української Галицької армії серед населення Поділля в 1919 - 1920 рр., часописи української революції 1917 - 1920 рр. як важливе джерело вивчення освітніх процесів у містечках Подільської губернії. Висвітлено політику радянської влади щодо релігійної освіти етнічних меншин на правобережній Україні у 1920-ті рр., становище учителів Хмельниччини в період нацистської окупації (1941 - 1944 рр.). Розглянуто питання реабілітації жертв сталінських репресій на Поділлі.


Проанализированы национально-политическо-просветительская деятельность Украинской Галицкой Армии среди населения Подолья в 1919 - 1920 гг., журналы украинской революции 1917 - 1920 гг. как важный фактор изучения образовательных процессов в городках Подольской губернии. Освещены политика советской власти относительно религиозного образования этнических меньшинств на правобережной Украине в 1920-е гг., положение учителей Хмельницкого региона в период нацистской оккупации (1941 - 1944 гг.). Рассмотрены вопросы реабилитации жертв сталинских репрессий на Подолье.



НАДХОДЖЕННЯ:
Культура, освіта і просвітницький рух на Поділлі

Головний редактор:

Тронько П. Т.

Кам'янець-Поділ. держ. ун-т.


Культура, освіта і просвітницький рух на Поділлі: Матеріали IV круглого столу. – Кам'янець-Поділ., 2007


Розглянуто православно-церковний рух на Поділлі на початку XX ст. Проаналізовано проблеми співвідношення політичної та професійної підготовки культурно-освітної та наукової інтелігенції даного регіону у 1920-х рр. у контексті тиску владних структур на суспільство. Висвітлено історію жіночої освіти у Вінниці у 1900 - 1919 рр. Наведено інформацію про діяльність ВНЗ Хмельниччини в роки голодомору 1932 - 1933 рр. Розкрито сучасні проблеми викладання історичної географії на історичних факультетах.


Рассмотрено православно-церковное движение на Подолье в начале XX в. Проанализированы проблемы соотношения политической и профессиональной подготовки культурно-просветительной и научной интеллигенции данного региона в 1920-х гг. в контексте давления властных структур на общество. Освещена история женского образования в Виннице в 1900 - 1919 гг. Приведена информация о деятельности ВУЗ Хмельницкой области в годы голодомора 1932 - 1933 гг. Раскрыты современные проблемы преподавания исторической географии на исторических факультетах.



НАДХОДЖЕННЯ:
Культура, освіта і просвітницький рух на Поділлі

Головний редактор:

Тронько П. Т.

Кам'янець-Поділ. держ. ун-т.


Культура, освіта і просвітницький рух на Поділлі: Матеріали VI круглого столу. – Кам'янець-Поділ., 2007


Висвітлено адміністративно-правовий та соціальний аспекти польської громади Кам'янця-Подільського XV - XVIII ст. Проаналізовано основні напрямки діяльності Українського Червоного Хреста на Поділлі в 1918 - 1920 рр. Розглянуто питання розвитку культури та освіти у даному регіоні в період правління Директорії УНР в 1919 - 1920 рр. Охарактеризовано документи Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України як джерело до вивчення ставлення селянства до влади Директорії УНР у період її перебування на Поділлі в даний період. Визначено культурно-освітню політику окупаційного режиму на Хмельниччині в 1941 - 1944 рр. Вивчено політичну культуру краю в контексті політології за матеріалами діяльності політичних і громадських організацій Хмельницької області у сучасний період, розвиток краєзнавчого руху та історико-регіональних досліджень в даному регіоні.


Освещены административно-правовой и социальный аспекты польского общества Каменца-Подольского XV - XVIII ст. Проанализированы основные направления деятельности Украинского Красного Креста на Подолье в 1918 - 1920 гг. Рассмотрены вопросы развития культуры и образования в данном регионе в период правления Директории УНР в 1919 - 1920 гг. Охарактеризованы документы Центрального государственного архива высших органов власти и управления Украины как источник к изучению отношения крестьянства к власти Директории УНР в период её пребывания на Подолье в данный период. Определена культурно-образовательная политика оккупационного режима в Хмельницком регионе в 1941 - 1944 гг. Изучены политическая культура края в контексте политологии по материалам деятельности политических и общественных организаций Хмельницкой области в современный период, развитие краеведческого движения и историко-региональных исследований в данном регионе.



НАДХОДЖЕННЯ:
Культура, освіта і просвітницький рух на Поділлі. Присвячено 90-річчю Кам'янець-Подільського національного університету

Головний редактор:

Тронько П. Т.

Культура, освіта і просвітницький рух на Поділлі. Присвячено 90-річчю Кам'янець-Подільського національного університету. – Кам'янець-Поділ., 2008


Розглянуто питання національно-патріотичного виховання та самоорганізації студентів Кам'янець-Подільського державного українського університету в 1918 - 1920 рр. Висвітлено історію бібліотеки та факультетів, а також міжнародне співробітництво Кам'янець-Подільського національного університету. Проаналізовано зміни в національно-культурній сфері Поділля наприкінці XVIII - початку ХІХ ст. та їх особливості, культурно-освітнє середовище міст Подільської губернії у другій половині ХІХ - початку ХХ ст., діяльність владних структур української держави на Поділлі у даній сфері в 1918 р. Розкрито роль православного духовенства у розвитку початкової освіти на Поділлі наприкінці ХІХ - початку ХХ ст., особливості розвитку православно-католицьких відносин у даному регіоні на початку ХХ ст. Розглянуто питання про українізацію православної церкви у подільському регіоні в 1920-ті рр. Описано засоби та форми нацистської пропаганди в рейхскомісаріаті "Україна" за матеріалами генерального округу Волинь - Поділля. Визначено умови праці подільських репатріантів - представників міської та сільської інтелігенції в повоєнному радянському суспільстві.


Рассмотрены вопросы национально-патриотического воспитания и самоорганизации студентов Каменец-Подольского государственного украинского университета в 1918 - 1920 гг. Освещены история библиотеки и факультетов, а также международное сотрудничество Каменец-Подольского национального университета. Проанализированы изменения в национально-культурной сфере Подолья конца XVIII - начала ХІХ ст. и их особенности, культурно-образовательная среда городов Подольской губернии во второй половине ХІХ - начала ХХ ст., деятельность властных структур украинского государства на Подолье в данной сфере в 1918 г. Раскрыты роль православного духовенства в развитии начального образования на Подолье конца ХІХ - начала ХХ ст., особенности развития православно-католических отношений в данном регионе в начале ХХ ст. Рассмотрен вопрос об украинизации православной церкви в подольском регионе в 1920-е гг. Описаны средства и формы нацистской пропаганды в рейхскомиссариате "Украина" по материалам генерального округа Волынь - Подолье. Определены условия труда подольских репатриантов - представителей городской и сельской интеллигенции в послевоенном советском обществе.



НАДХОДЖЕННЯ:
Культура, освіта і просвітницький рух на Поділлі

Головний редактор:

Завальнюк О. М.

Культура, освіта і просвітницький рух на Поділлі: матеріали VIII круглого столу, присвяч. 90-річчю Кам'янець-Поділ. нац. ун-ту ім. І.Огієнка. – Кам'янець-Поділ., 2008


Висвітлено етнорелігійні перетворення на Поділлі наприкінці XVIII - початку ХІХ ст., визначено вплив церковно-релігійного чинника на особливості виконання рекрутської повинності населення регіону. Проаналізовано освітню діяльність органів самоврядування Поділля в добу Директорії УНР у листопаді 1918 р. - листопаді 1920 р. Розглянуто питання розвитку радянської пропаганди на Хмельниччині в період нацистського окупаційного режиму (1941 - 1944 рр.), бібліотек регіону в системі ідеологічних цінностей 1917 - 1991 рр.


Освещены этнорелигиозные преобразования на Подолье конца XVIII - начала ХІХ ст., определено влияние церковно-религиозного фактора на особенности выполнения рекрутской повинности населения региона. Проанализирована образовательная деятельность органов самоуправления Подолья в эпоху Директории УНР в ноябре 1918 г. - ноябре 1920 г. Рассмотрены вопросы развития советской пропаганды в Хмельницком регионе в период нацистского оккупационного режима (1941 - 1944 гг.), библиотек региона в системе идеологических ценностей 1917 - 1991 гг.



НАДХОДЖЕННЯ:
Присв'ячено 90-річчю Кам'янецької доби УНР

Головний редактор:

Завальнюк О. М.

Кам'янець-Поділ. нац. ун-т ім. І.Огієнка.


Присв'ячено 90-річчю Кам'янецької доби УНР. – Кам'янець-Поділ. – 2009


Проаналізовано фонди Державного архіву Хмельницької області як джерело дослідження культуротворчої діяльності інтелігенції у період української революції (1917 - 1920 рр.). Розкрито витоки та причини репресивної політики щодо культурно-освітньої та наукової інтелігенції Поділля наприкінці 1920 - 1930 рр. Висвітлено діяльність Наукового товариства Кам'янець-Подільського державного українського університету в 1919 - 1920 рр., основні етапи діяльності подільських "Просвіт" у 1906 - 1923 рр., історико-краєзнавчі дослідження Поділля в часописах Всеукраїнського етнографічного товариства в другій половині 1920-х рр.


Проанализированы фонды Государственного архива Хмельницкой области как источник исследования культуротворческой деятельности интеллигенции в период украинской революции (1917 - 1920 гг.). Раскрыты истоки и причины репрессивной политики относительно культурно-образовательной и научной интеллигенции Подолья конца 1920 - 1930 гг. Освещены деятельность Научного общества Каменец-Подольского государственного украинского университета в 1919 - 1920 гг., основные этапы деятельности подольских "Просвит" в 1906 - 1923 гг., историко-краеведческие исследования Подолья в газетах и журналах Всеукраинского этнографического общества во второй половине 1920-х гг.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Завальнюк О. М.
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського