РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Прогнозування вогнегасної здатності порошкових вогнегасників
Пошуковий запит: (<.>I=Ж70610<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

Кавецький, В. В.

Прогнозування вогнегасної здатності порошкових вогнегасників: 3. – К., 2001


Визначено емпіричну залежність вогнегасної здатності порошкових вогнегасників від маси заряду вогнегасного порошку та його типу, кваліфікації оператора та ін. Наведена залежність дозволяє розраховувати вогнегасну здатність даних вогнегасників щодо гасіння пожежі класу В.



НАДХОДЖЕННЯ:
Проблемы обеспечения пожарной безопасности зданий с атриумом

Евсеенко, А. А.

Проблемы обеспечения пожарной безопасности зданий с атриумом: 3 / А. А. Евсеенко, Т. А. Кузнецова. – К., 2001


На основе имеющегося опыта в Украине и за рубежом проанализированы выявленные противоречивые и нерешенные вопросы по обеспечению противопожарной защиты зданий с атриумом, изложены предложения по их решению.



НАДХОДЖЕННЯ:
Розвиток термінологічної бази в сфері пожежної безпеки

Доманський, В. А.

Розвиток термінологічної бази в сфері пожежної безпеки: 3. – К., 2001


Наведено 30 термінів та їх визначень, які увійшли окремою статтею до проекту Закону України "Про нову редакцію Закону України "Про пожежну безпеку".



НАДХОДЖЕННЯ:
Проектирование тепловой защиты аварийных регистраторов полетных данных

Новак, С. В.

Проектирование тепловой защиты аварийных регистраторов полетных данных: 3 / С. В. Новак. – К., 2001


Приведены постановка и метод решения задач проектирования тепловой защиты аварийных регистраторов полетных данных, основанный на математическом моделировании процессов теплообмена. Методика расчета оптимальных значений искомых параметров представляет собой применение методов решения прямой задачи теплопроводности и поиска минимума целевой функции. В результате проведенных расчетов определена оптимальная толщина тепловой защиты аварийных регистраторов полетных данных, состоящей из теплоизоляционного материала на основе кремнеземистого волокна (наружный слой) и теплопоглощающего - на основе кристаллогидрата сульфата натрия.



НАДХОДЖЕННЯ:
Основні тенденції розвитку української термінології в сфері пожежної безпеки на сучасному етапі

Хорошок, М. М.

Основні тенденції розвитку української термінології в сфері пожежної безпеки на сучасному етапі: 3. – К., 2001


Проаналізовано семантичну структуру пожежної термінології, шлях надходження до неї термінів з інших мов, а також порівняно визначення деяких пожежних термінів у чинних термінологічних стандартах.



НАДХОДЖЕННЯ:
Основні тенденції розвитку та шляхи удосконалення модульних установок пожежогасіння

Пономарьов, С. В.

Основні тенденції розвитку та шляхи удосконалення модульних установок пожежогасіння: 3. – К., 2001


На підставі аналізу нормативної документації та інформаційних джерел розроблено класифікацію, визначено основні тенденції та шляхи удосконалення конструкції модульних установок пожежогасіння.



НАДХОДЖЕННЯ:
Пожежна небезпека електрообладнання рухомого складу метрополітену

Добичін, І. Л.

Пожежна небезпека електрообладнання рухомого складу метрополітену: 3. – К., 2001


Проаналізовано основні складові пожежної небезпеки електрообладнання рухомого потягу метрополітену та причин виникнення пожеж. Обгрунтовано висновок щодо необхідності розробки автоматичного пожежогасіння підвагонного устаткування потягу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Оцінка впливу напруги живлення на температури нагрівання опалювальних електричних приладів

Кравченко, Р. І.

Оцінка впливу напруги живлення на температури нагрівання опалювальних електричних приладів: 3. – К., 2001


Проаналізовано вимоги до значень напруг, які можна прикладати до опалювальних електричних приладів під час експлуатації та випробувань у пожежонебезпечних режимах роботи. Наведено результати досліджень впливу напруги живлення на температури нагрівання їх складових частин. Визначено діапазони значень напруги живлення, які повинні прикладатися до електричних приладів під час випробувань в нормальному та небезпечному режимах роботи. Доведено, що опалювальні електричні прилади доцільно випробовувати за верхнього значення встановлених діапазонів напруги живлення.



НАДХОДЖЕННЯ:
Вплив твердості води та модифікуючих добавок на показники якості піноутворювачів для пожежогасіння на основі первинних алкілсульфатів амонію фракції C<sub>12</sub> - C<sub>14</sub>

Боровиков, В. О.

Вплив твердості води та модифікуючих добавок на показники якості піноутворювачів для пожежогасіння на основі первинних алкілсульфатів амонію фракції C12 - C14: 3. – К., 2001


Досліджено вплив жорсткості води на піноутворювальну здатність водних розчинів алкілсульфатів амонію фракції C12 - C14, а також модифікуючих домішок на показники якості піноутворювачів на їх основі. Виготовлено дослідну партію піноутворювача загального призначення для гасіння пожеж "Сніжок-1", рекомендованого за результатами приймальних випробувань до серійного виробництва. Вивчено вплив температури та жорсткості води, а також тиску перед піногенератором на піноутворювальну здатність робочих розчинів даного піноутворювача. Встановлено, що вогнегасна ефективність піни, отриманої з робочих розчинів піноутворювача "Сніжок-1" та змочувальна здатність його водних розчинів у певних межах не залежать від жорсткості води. За результатами досліджень зроблено висновок щодо перспективності його застосування у практиці пожежогасіння.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інформаційно-аналітичне забезпечення органів внутрішніх справ як детермінуючий чинник їх управлінської діяльності

Зубчук, В. А.

Інформаційно-аналітичне забезпечення органів внутрішніх справ як детермінуючий чинник їх управлінської діяльності: 3. – К., 2001


Розглянуто проблемні питання управлінської діяльності органів внутрішніх справ з використанням сучасних інформаційних технологій. Зроблено висновок: основним показником ефективності інформаційно-аналітичної роботи повинно стати впровадження компетентних, законних і своєчасних рішень, спрямованих на вирішення існуючих проблем, усунення недоліків з урахуванням наявних сил і засобів, покращання результатів розкриття злочинів і профілактики правопорушень.



НАДХОДЖЕННЯ:
Розрахунковий метод визначення мінімальних вогнегасних та мінімальних флегматизувальних концентрацій (С<sub>МВ</sub> та С<sub>СФ</sub>) азотно-кисневих сумішей, збагачених на азот

Орел, В. П.

Розрахунковий метод визначення мінімальних вогнегасних та мінімальних флегматизувальних концентрацій (СМВ та ССФ) азотно-кисневих сумішей, збагачених на азот: 3. – К., 2001


Розроблено розрахунковий метод визначення СМВ та СМФ для застосування азотно-кисневих сумішей, отриманих за мембранною технологією розділення повітря, як флегматизаторів горючих газо- і пароповітряних середовищ. Наведено алгоритм вибору оптимального складу азотно-кисневої суміші для флегматування горючого газового середовища з точки зору економічної ефективності.



НАДХОДЖЕННЯ:
Вплив температури експлуатації на ефективність роботи порошкових вогнегасників з діоксидом вуглецю як газом-витискувачем

Гладишев, О. В.

Вплив температури експлуатації на ефективність роботи порошкових вогнегасників з діоксидом вуглецю як газом-витискувачем: 3. – К., 2001


За результатами досліджень стосовно впливу температури експлуатації на ефективність роботи порошкових вогнегасників зроблено висновок, що для вогнегасників, обладнаних балонами високого тиску з діоксидом вуглецю CO2 як газом-витискувачем порошку, необхідно визначити діапазон температур експлуатації, за якого вони зберігають значення показника якості за вогнегасною здатністю, або замість одного показника якості потрібно встановити діапазон температур експлуатації, а саме ввести два показники: діапазон температур експлуатації та діапазон температур застосування.



НАДХОДЖЕННЯ:
Створення сучасної нормативної бази щодо розроблення та виготовлення обладнання установок газового пожежогасіння

Сізіков, О. О.

Створення сучасної нормативної бази щодо розроблення та виготовлення обладнання установок газового пожежогасіння: 3. – К., 2001


Викладено результати аналітичних досліджень існуючих міжнародних, міждержавних, національних стандартів і технічних вимог до установок газового пожежогасіння та їх основних складових елементів: модулів і батарейного обладнання. Наведено визначення основних нестандартизованих на теперішній час термінів, перелік основних технічних вимог до модулів і батарейного обладнання.



НАДХОДЖЕННЯ:
Стан з пожежами в Україні та їх наслідки за 2000 рік

Доманський, В. А.

Стан з пожежами в Україні та їх наслідки за 2000 рік: 3. – К., 2001


Проаналізовано основні статистичні дані в Україні за 2000 р. на підставі статистичного обліку пожеж згідно з правилами, затвердженими постановою КМУ від 21 жовтня 1999 р. N 1943 "Про стан забезпечення пожежної безпеки та заходи щодо її поліпшення". Наведено основні показники стосовно наслідків пожеж, а саме, знищення та пошкодження будівель, техніки, загибелі тварин тощо.



НАДХОДЖЕННЯ:
Щодо автоматизації вимірювань під час проведення вогневих випробувань

Згуря, В. І.

Щодо автоматизації вимірювань під час проведення вогневих випробувань: 3. – К., 2001


Розглянуто специфіку застосування засобів вимірювань під час проведення вогневих випробувань у галузі пожежної безпеки. Стисло охарактеризовано існуючі вимірювальні засоби та визначено їх основні недоліки. Описано спеціалізовану цифрову вимірювальну систему "Термоконт", розроблену та впроваджену в УкрНДІПБ, її основні характеристики та галузь застосування.



НАДХОДЖЕННЯ:
Сучасні підходи до визначення пожежної небезпеки покриттів для підлоги та покрівельних матеріалів

Абрамов, О. О.

Сучасні підходи до визначення пожежної небезпеки покриттів для підлоги та покрівельних матеріалів: 3. – К., 2001


Наведено схему створеного випробувального обладнання та результати експериментальних досліджень щодо визначення поширення полум'я поверхнею покриттів для підлоги та покрівельних матеріалів. Зроблено висновок, що випробування і класифікація матеріалів підлог за групою поширення полум'я згідно з ДСТУ Б В.2.7-70-98 (ГОСТ 30444-97) дозволяють оцінювати поведінку матеріалів за умов, наближених до реальних пожеж, а горизонтальне розташування зразків матеріалів під час випробувань відповідають реальним умовам застосування цих матеріалів у будівлях і приміщеннях. Під час дослідження матеріалів покрівель встановлено, що використаний метод випробувань не передбачає можливості випробування матеріалів покрівель, які за умов експлуатації розташовані під нахилом до горизонту, а швидкість потоку повітря, що діє на зразки під час випробувань, не відповідає реальним умовам застосування покрівельних матеріалів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Основні принципи організації підготовки до боротьби з великомасштабними пожежами

Бикова, О. В.

Основні принципи організації підготовки до боротьби з великомасштабними пожежами: 3. – К., 2001


Розглянуто напрями вдосконалення навчання фахівців протипожежних служб з питань боротьби з великомасштабними пожежами та запропоновано методи підвищення ефективності проведення оперативно-тактичних дій під час гасіння таких пожеж.



НАДХОДЖЕННЯ:
Дослідження виїздів підрозділів пожежної охорони на гасіння пожеж з використанням дихальних апаратів

Єрмаков, М. В.

Дослідження виїздів підрозділів пожежної охорони на гасіння пожеж з використанням дихальних апаратів: 3. – К., 2001


Наведено результати досліджень щодо використання дихальних апаратів під час гасіння пожеж гарнізонами пожежної охорони Севастополя, Миколаєва, Києва. Зроблено припущення стосовно пуасонівського характеру розподілу таких виїздів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Визначення мінімальних флегматизувальних концентрацій газових вогнегасних речовин для сумішей повітря з парами легкозаймистих рідин

Цапко, Ю. В.

Визначення мінімальних флегматизувальних концентрацій газових вогнегасних речовин для сумішей повітря з парами легкозаймистих рідин: 3. – К., 2001


Розглянуто конструкцію спеціального обладнання та особливості методики визначення мінімальних флегматизувальних концентрацій газових вогнегасних речовин для сумішей повітря з парою горючих рідин з застосуванням установки "ФК" за ДСТУ 3958-2000. Наведено результати досліджень умов флегматизування пари ряду горючих рідин азотом і діоксидом вуглецю на установках "ФК" і "Предел".



НАДХОДЖЕННЯ:
Дослідження якості напірних пожежних рукавів

Авраменко, В. М.

Дослідження якості напірних пожежних рукавів: 3. – К., 2001


Наведено результати досліджень щодо встановлення якості напірних пожежних рукавів під час проведення гідравлічних випробувань стосовно визначення адгезії, а також випробувань на стійкість до стирання та на жорсткість за методиками, передбаченими у розробленому раніше стандарті.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського