РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Щодо автоматизації вимірювань під час проведення вогневих випробувань
Пошуковий запит: (<.>I=Ж70610<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

Згуря, В. І.

Щодо автоматизації вимірювань під час проведення вогневих випробувань: 3. – К., 2001


Розглянуто специфіку застосування засобів вимірювань під час проведення вогневих випробувань у галузі пожежної безпеки. Стисло охарактеризовано існуючі вимірювальні засоби та визначено їх основні недоліки. Описано спеціалізовану цифрову вимірювальну систему "Термоконт", розроблену та впроваджену в УкрНДІПБ, її основні характеристики та галузь застосування.



НАДХОДЖЕННЯ:
Сучасні підходи до визначення пожежної небезпеки покриттів для підлоги та покрівельних матеріалів

Абрамов, О. О.

Сучасні підходи до визначення пожежної небезпеки покриттів для підлоги та покрівельних матеріалів: 3. – К., 2001


Наведено схему створеного випробувального обладнання та результати експериментальних досліджень щодо визначення поширення полум'я поверхнею покриттів для підлоги та покрівельних матеріалів. Зроблено висновок, що випробування і класифікація матеріалів підлог за групою поширення полум'я згідно з ДСТУ Б В.2.7-70-98 (ГОСТ 30444-97) дозволяють оцінювати поведінку матеріалів за умов, наближених до реальних пожеж, а горизонтальне розташування зразків матеріалів під час випробувань відповідають реальним умовам застосування цих матеріалів у будівлях і приміщеннях. Під час дослідження матеріалів покрівель встановлено, що використаний метод випробувань не передбачає можливості випробування матеріалів покрівель, які за умов експлуатації розташовані під нахилом до горизонту, а швидкість потоку повітря, що діє на зразки під час випробувань, не відповідає реальним умовам застосування покрівельних матеріалів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Створення сучасної нормативної бази щодо розроблення та виготовлення обладнання установок газового пожежогасіння

Сізіков, О. О.

Створення сучасної нормативної бази щодо розроблення та виготовлення обладнання установок газового пожежогасіння: 3. – К., 2001


Викладено результати аналітичних досліджень існуючих міжнародних, міждержавних, національних стандартів і технічних вимог до установок газового пожежогасіння та їх основних складових елементів: модулів і батарейного обладнання. Наведено визначення основних нестандартизованих на теперішній час термінів, перелік основних технічних вимог до модулів і батарейного обладнання.



НАДХОДЖЕННЯ:
Стан з пожежами в Україні та їх наслідки за 2000 рік

Доманський, В. А.

Стан з пожежами в Україні та їх наслідки за 2000 рік: 3. – К., 2001


Проаналізовано основні статистичні дані в Україні за 2000 р. на підставі статистичного обліку пожеж згідно з правилами, затвердженими постановою КМУ від 21 жовтня 1999 р. N 1943 "Про стан забезпечення пожежної безпеки та заходи щодо її поліпшення". Наведено основні показники стосовно наслідків пожеж, а саме, знищення та пошкодження будівель, техніки, загибелі тварин тощо.



НАДХОДЖЕННЯ:
Розрахунковий метод визначення мінімальних вогнегасних та мінімальних флегматизувальних концентрацій (С<sub>МВ</sub> та С<sub>СФ</sub>) азотно-кисневих сумішей, збагачених на азот

Орел, В. П.

Розрахунковий метод визначення мінімальних вогнегасних та мінімальних флегматизувальних концентрацій (СМВ та ССФ) азотно-кисневих сумішей, збагачених на азот: 3. – К., 2001


Розроблено розрахунковий метод визначення СМВ та СМФ для застосування азотно-кисневих сумішей, отриманих за мембранною технологією розділення повітря, як флегматизаторів горючих газо- і пароповітряних середовищ. Наведено алгоритм вибору оптимального складу азотно-кисневої суміші для флегматування горючого газового середовища з точки зору економічної ефективності.



НАДХОДЖЕННЯ:
Розвиток термінологічної бази в сфері пожежної безпеки

Доманський, В. А.

Розвиток термінологічної бази в сфері пожежної безпеки: 3. – К., 2001


Наведено 30 термінів та їх визначень, які увійшли окремою статтею до проекту Закону України "Про нову редакцію Закону України "Про пожежну безпеку".



НАДХОДЖЕННЯ:
Проектирование тепловой защиты аварийных регистраторов полетных данных

Новак, С. В.

Проектирование тепловой защиты аварийных регистраторов полетных данных: 3 / С. В. Новак. – К., 2001


Приведены постановка и метод решения задач проектирования тепловой защиты аварийных регистраторов полетных данных, основанный на математическом моделировании процессов теплообмена. Методика расчета оптимальных значений искомых параметров представляет собой применение методов решения прямой задачи теплопроводности и поиска минимума целевой функции. В результате проведенных расчетов определена оптимальная толщина тепловой защиты аварийных регистраторов полетных данных, состоящей из теплоизоляционного материала на основе кремнеземистого волокна (наружный слой) и теплопоглощающего - на основе кристаллогидрата сульфата натрия.



НАДХОДЖЕННЯ:
Прогнозування вогнегасної здатності порошкових вогнегасників

Кавецький, В. В.

Прогнозування вогнегасної здатності порошкових вогнегасників: 3. – К., 2001


Визначено емпіричну залежність вогнегасної здатності порошкових вогнегасників від маси заряду вогнегасного порошку та його типу, кваліфікації оператора та ін. Наведена залежність дозволяє розраховувати вогнегасну здатність даних вогнегасників щодо гасіння пожежі класу В.



НАДХОДЖЕННЯ:
Проблемы обеспечения пожарной безопасности зданий с атриумом

Евсеенко, А. А.

Проблемы обеспечения пожарной безопасности зданий с атриумом: 3 / А. А. Евсеенко, Т. А. Кузнецова. – К., 2001


На основе имеющегося опыта в Украине и за рубежом проанализированы выявленные противоречивые и нерешенные вопросы по обеспечению противопожарной защиты зданий с атриумом, изложены предложения по их решению.



НАДХОДЖЕННЯ:
Пожежна небезпека електрообладнання рухомого складу метрополітену

Добичін, І. Л.

Пожежна небезпека електрообладнання рухомого складу метрополітену: 3. – К., 2001


Проаналізовано основні складові пожежної небезпеки електрообладнання рухомого потягу метрополітену та причин виникнення пожеж. Обгрунтовано висновок щодо необхідності розробки автоматичного пожежогасіння підвагонного устаткування потягу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Оцінка впливу напруги живлення на температури нагрівання опалювальних електричних приладів

Кравченко, Р. І.

Оцінка впливу напруги живлення на температури нагрівання опалювальних електричних приладів: 3. – К., 2001


Проаналізовано вимоги до значень напруг, які можна прикладати до опалювальних електричних приладів під час експлуатації та випробувань у пожежонебезпечних режимах роботи. Наведено результати досліджень впливу напруги живлення на температури нагрівання їх складових частин. Визначено діапазони значень напруги живлення, які повинні прикладатися до електричних приладів під час випробувань в нормальному та небезпечному режимах роботи. Доведено, що опалювальні електричні прилади доцільно випробовувати за верхнього значення встановлених діапазонів напруги живлення.



НАДХОДЖЕННЯ:
Основні тенденції розвитку української термінології в сфері пожежної безпеки на сучасному етапі

Хорошок, М. М.

Основні тенденції розвитку української термінології в сфері пожежної безпеки на сучасному етапі: 3. – К., 2001


Проаналізовано семантичну структуру пожежної термінології, шлях надходження до неї термінів з інших мов, а також порівняно визначення деяких пожежних термінів у чинних термінологічних стандартах.



НАДХОДЖЕННЯ:
Основні тенденції розвитку та шляхи удосконалення модульних установок пожежогасіння

Пономарьов, С. В.

Основні тенденції розвитку та шляхи удосконалення модульних установок пожежогасіння: 3. – К., 2001


На підставі аналізу нормативної документації та інформаційних джерел розроблено класифікацію, визначено основні тенденції та шляхи удосконалення конструкції модульних установок пожежогасіння.



НАДХОДЖЕННЯ:
Основні принципи організації підготовки до боротьби з великомасштабними пожежами

Бикова, О. В.

Основні принципи організації підготовки до боротьби з великомасштабними пожежами: 3. – К., 2001


Розглянуто напрями вдосконалення навчання фахівців протипожежних служб з питань боротьби з великомасштабними пожежами та запропоновано методи підвищення ефективності проведення оперативно-тактичних дій під час гасіння таких пожеж.



НАДХОДЖЕННЯ:
Определение оптимальных диаметров шахтных пожарно-оросительных трубопроводов

Гавриш, Ю. В.

Определение оптимальных диаметров шахтных пожарно-оросительных трубопроводов: 3 / Ю. В. Гавриш. – К., 2001


С использованием метода множителей Лагранжа определена формула для расчета диаметров пожарно-оросительных трубопроводов по критерию их веса.



НАДХОДЖЕННЯ:
Огнезащитная обработка деревянных конструкций и крепи горных выработок угольных шахт

Пашковский, П. С.

Огнезащитная обработка деревянных конструкций и крепи горных выработок угольных шахт: 3 / П. С. Пашковский, В. В. Мамаев. – К., 2001


Представлен краткий анализ состояния и перспективных направлений развития существующих способов огнезащитной обработки древесины с учетом повышенной влажности и агрессивной внешней среды в горных выработках угольных шахт.



НАДХОДЖЕННЯ:

. – К. – 2006

Рассмотрены дополнительные доказательства в пользу новой гипотезы природы зарождения процессов самовозгорания угольных пластов. Изложены вопросы обеспечения безопасных температур нагревающихся элементов рудничного электрооборудования в области предотвращения вспышек метана и пожаров в шахтах. Предложена классификация способов подавления самонагревания угля в пересекаемых подготовительными выработками в зонах геологических нарушений пластов. Обоснован выбор условий синтеза полифосфата аммония для производства эффективных вспучивающихся огнезащитных покрытий.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Откідач М. Я.

. – К. – 2004

Висвітлено процеси горіння водню та його припинення з використанням інгібіторів та інертних розріджувачів. Розлянуто проблеми забезпечення безпеки особового складу підрозділів МНС під час гасіння пожеж та ліквідації наслідків аварій з наявністю небезпечних хімічних речовин, заміни озоноруйнівних газових вогнегасних речовин на альтернативні екологічно безпечні, питання впровадження пожежної насосної установки на базі помпи з криволінійно-профільованими роторами. Наведено вимоги нормативних документів щодо визначення категорій за вибухо-пожежною та пожежною небезпекою виробничих приміщень та будинків, а також щодо протипожежного захисту автозаправних станцій.


Освещены процессы горения водорода и его приостановления с использованием ингибиторов и инертных разредителей. Рассмотрены проблемы обеспечения безопасности личного состава подразделений МЧС в период тушения пожаров и ликвидации последствий аварий с наличием опасных химических веществ, замены озоноразрушающих газовых огнетушащих веществ на альтернативные экологически безопасные, вопросы внедрения пожарной насосной установки на основе помпы с криволинейно-профилированными роторами. Приведены требования нормативных документов относительно определения категорий по взрыво-пожарной и пожарной опасности производственных помещений и домов, а также относительно противопожарной защиты автозаправочных станций.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Откідач М. Я.

. – К. – 2002

Наведено методичні підходи щодо визначення вогнестійкості елементів систем вентиляції та кондиціювання (протипожежних клапанів, повітроводів, вентиляторів димо- та газовидалення), несучих металевих конструкцій (колон, балок, ферм), підвісних стель, кабельних проходок. Розглянуто основні методи визначення необхідного співвідношення чисельності працівників пожежної охорони до чисельності населення залежно від показників, що характеризують економічні особливості та стан пожежної небезпеки регіону. Описано аналітичний метод визначення узагальненого показника потенційної пожежної небезпеки регіону. Висвітлено основні положення проекту державного стандарту на розподільні пристрої установок газового пожежогасіння.


Приведены методические подходы для определения огнестойкости элементов систем вентиляции и кондиционирования (противопожарных клапанов, воздуховодов, вентиляторов дымо- и газоудаления), несущих металлических конструкций (колонн, балок, ферм), подвесных потолков, кабельных проходок. Рассмотрены основные методы определения необходимого соотношения численности работников пожарной охраны к численности населения в зависимости от показателей, характеризующих экономические особенности региона и состояние пожарной опасности. Описан аналитический метод определения усредненного показателя потенциальной пожарной опасности региона. Освещены основные положения проекта государственного стандарта на распределительные устройства установок газового пожаротушения.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Откідач М. Я.

. – К. – 2005

Розглянуто питання моделювання процесу утворення шару модифікованого коксу на поверхні вогнезахищеної деревини. Проаналізовано особливості випробувань несучих конструкцій висотних монолітно-каркасних будинків на вогнестійкість. Наведено результати дослідження пожежонебезпечних властивостей системи "турбінна олива ТП-22 - пари оливи - повітря". Розкрито вплив густини теплового потоку на димоутворювальну здатність будівельних матеріалів. Висвітлено особливості розрахунку часу евакуації людей у разі пожежі та надзвичайної ситуації.


Рассмотрены вопросы моделирования процесса образования слоя модифицированного кокса на поверхности огнезащитной древесины. Проанализированы особенности испытаний несущих конструкций высотных монолитно-каркасных домов на огнеустойчивость. Приведены результаты исследования пожароопасных свойств системы "турбинное масло ТП-22 - пары масла - воздух". Изучено влияние плотности теплового потока на дымообразующую способность строительных материалов. Освещены особенности расчёта времени эвакуации граждан в случае пожара и чрезвычайной ситуации.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Откідач М. Я.
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського