РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Деякі результати ландшафтно-геохімічних досліджень грунтового покриву "Михайлівської цілини"
Пошуковий запит: (<.>I=Ж70579<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

Буц, Ю. В.

Деякі результати ландшафтно-геохімічних досліджень грунтового покриву "Михайлівської цілини": Вип. 1. – Х., 2000


Досліджено міграцію важких металів у генетичних горизонтах грунтового розрізу в грунтах типового потужного малогумусного великопилуватосуглинкового чорнозему, закладеного у неоелювіальному елементарному ландшафті на території філії Українського степового природного заповідника "Михайлівська цілина". Наведено ряд досліджуваних елементів за коефіцієнтом радіальної диференціації у гумусовому горизонті. Виділено два типи перерозподілу рухомих форм важких металів у грунтовому профілі.



НАДХОДЖЕННЯ:
Екологічна проблематика в географії та геології, її зміст та розвиток в Україні

Рудько, Г. І.

Екологічна проблематика в географії та геології, її зміст та розвиток в Україні: Вип. 1. – Х., 2000


Розглянуто аспекти екологічної проблематики в географії та геології. Надано характеристику екологічній геології як новому науковому напрямку в геології. Наведено її логічну структуру. На основі оцінки реального екологічного стану, що склався в державі, обгрунтовано необхідність відкриття спеціальності "Екологічна геологія" у вузах України.



НАДХОДЖЕННЯ:
Екологічна ситуація в Харківській області на межі тисячоліть

Задніпровський, В. В.

Екологічна ситуація в Харківській області на межі тисячоліть: Вип. 1. – Х., 2000


На Харківщині збережено тенденцію до стабілізації екологічного стану, який складається з основних показників: поліпшення якості поверхневих вод, зменшення обсягу забору і використання води та скидання стічних вод; зниження валових викидів у атмосферне повітря забруднюючих речовин. Найбільш негативний стан пов'язаний з забрудненням атмосферного повітря, основними джерелами якого в області є, насамперед, Зміївська ТЕС (майже половина забруднення) й автотранспорт, особливо через використання старих автомобілів та неякісного пального (лише в Харкові це складає 50 % всього забруднення). На Харківщині протягом 5 років проводиться двомісячник "Екологічна весна", в рамках якого з метою покращання стану водних ресурсів проводять акції "До чистих джерел", "Первоцвіт", "Нерест", "Чисте повітря". Для покращання екологічного стану в області з ініціативи облдержадміністрації розроблено проект природоохоронної програми на 2000 рік.



НАДХОДЖЕННЯ:
Екологічні акценти у змісті засобів навчання з регіональної географії

Зеленська, Л. І.

Екологічні акценти у змісті засобів навчання з регіональної географії: Вип. 1. – Х., 2000


Розглянуто систему засобів навчання з регіональної географії, її зміст та екологічну складову. Підкреслено значення залучення до екологічної освіти історичного матеріалу. Наведено приклад експертної оцінки одного з компонентів системи - медико-географічного атласу Дніпропетровщини.



НАДХОДЖЕННЯ:
Засоби масової інформації як невід'ємна частка формування екологічної свідомості суспільства

Некос, А. Н.

Засоби масової інформації як невід'ємна частка формування екологічної свідомості суспільства: Вип. 1. – Х., 2000


Розглянуто роль засобів масової інформації (ЗМІ) у системі екологічної освіти людей. Розширення та доповнення знань з актуальних екологічних проблем регіону або держави завдяки ЗМІ формує соціальну турботу суспільства. Важливе значення має своєчасне отримання достовірної інформації, надісланої керівникам областей та районів, які несуть відповідальність за прийняття вірних рішень щодо екологічної безпеки виробництва або життєдіяльності. Для поліпшення екологічної освіти та виховання населення України необхідно створити добре налагоджену Глобальну Інформаційну Екомережу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Корпоративний підхід "клієнт-сервер" до проведення бліц-опитувань з дисциплін підготовки бакалаврів-екологів з використанням програмного комплексу "Екотест"

Васютинська, К. А.

Корпоративний підхід "клієнт-сервер" до проведення бліц-опитувань з дисциплін підготовки бакалаврів-екологів з використанням програмного комплексу "Екотест": Вип. 1. – Х., 2000


Запропоновано новий програмний комплекс "Екотест", що використовує корпоративний підхід "клієнт-сервер" для поточного тестування студентів з дисципліни екологічного профілю. Комплекс складається з сукупності методів і процедур обробки запитів "клієнт-сервер". Застосовано технологію http-потоків під час динамічного формування вихідних форм. "Екотест" дозволяє одержувати експрес-інформацію про рівень підготовки майбутніх фахівців-екологів і на цій основі корегувати процес навчання, удосконалювати методологічну базу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Людина і довкілля. Проблеми неоекології

Людина і довкілля. Проблеми неоекології. – Х., 2001


Висвітлено проблеми екологічної безпеки в авіатранспортних процесах. Проаналізовано вплив тривалого зрошення мінералізованою водою на зміну хімічного складу грунтового покриву Інгулецького масиву, а також регіональну діагностику водно-ресурсного потенціалу. Основну увагу приділено науково-методичному забезпеченню підготовки фахівців з екологічного менеджменту та менеджменту природокористування, ролі екологічної освіти та культури у формуванні екологічної свідомості сільського населення. Досліджено генетичну структуру та процеси формування гідрохімічних макросистем Житомирщини.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Некос В. Ю.

Харк. нац. ун-т ім В.Н.Каразіна.


. – Х. – 2000

Наведено результати досліджень з теоретичних і практичних проблем екології та географії, екологічної освіти, екології людини, екологічних проблем охорони компонентів довкілля, нових інформаційних технологій. Розглянуто роль екологічної освіти у формуванні нового наукового світобачення, інноваційні підходи до організації ландшафтно-екологічної практики студентів-екологів, екологічні акценти у змісті засобів навчання з регіональної географії. Зроблено прогноз процесів трансформації техногенних елементів у грунтах, проаналізовано роль засобів масової інформації як невід'ємної частини формування екологічної свідомості суспільства.



НАДХОДЖЕННЯ:
Меридіональне перенесення озону в атмосфері

Головний редактор:

Некос В. Ю.

Басманов, Є. І.

Меридіональне перенесення озону в атмосфері: Вип. 1. – Х., 2000


Розглянуто екологічну і кліматологічну роль атмосферного озону, його участь в атмосферних процесах, його транспортування атмосферною циркуляцією і можливість діагнозу та прогнозу атмосферних процесів за його допомогою.



НАДХОДЖЕННЯ:
Методика і результати оцінки впливу господарської діяльності на стан ландшафтів через зміну просторової топологічної структури Гвінеї-Бісау

Мусса, Со Карлос. Со Карлос

Методика і результати оцінки впливу господарської діяльності на стан ландшафтів через зміну просторової топологічної структури Гвінеї-Бісау: Вип. 1. – Х., 2000


Досліджено вплив господарської діяльності людей на стан ландшафтів крізь зміну просторової топологічної структури за методом А.Г.Топчієва. Визначено закономірний хід структурних змін: проста первинна структура ускладнюється під час піонерського освоєння, набуває найбільшої складності за умови нормального навантаження на природне середовище й деградує через навантаження або надмірне освоєння. Це надає можливість оптимізувати природокористування, забезпечити самовідновлення природноресурсного потенціалу без надмірного відчуждження оброблених земель.



НАДХОДЖЕННЯ:
Методологические аспекты подготовки и аттестации бакалавров по направлению 6.070800 - экология

Шмандий, В. М.

Методологические аспекты подготовки и аттестации бакалавров по направлению 6.070800 - экология: Вип. 1. – Х., 2000


Розглянуто питання підготовки й атестації бакалаврів зі спеціальності "Екологія". Виконання кваліфікованої роботи передбачає оцінку та аналіз стану навколишнього середовища з наступним визначенням антропогенного навантаження на компоненти біосфери - атмосферу, гідро- та літосферу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Методологічні основи та склад курсу "Геоекологія"

Чорний, С. Г.

Методологічні основи та склад курсу "Геоекологія": Вип. 1. – Х., 2000


Розглянуто програму курсу "Геоекологія" для бакалаврів спеціальності "Екологія та охорона навколишнього середовища". Визначено завдання, предмет та базові поняття.



НАДХОДЖЕННЯ:
Науково-методичне обгрунтування програми підготовки бакалавра-еколога

Замостян, В. П.

Науково-методичне обгрунтування програми підготовки бакалавра-еколога: Вип. 1. – Х., 2000


Аналіз різних підходів до класифікації сучасних напрямків розвитку екології дозволив удосконалити навчальний процес підготовки бакалавра-еколога. Застосування методів морфологічного аналізу дозволяє науково-методично обгрунтувати навчальні програми.



НАДХОДЖЕННЯ:
Основные процессы и аппараты природозащитных технологий

Филатов, Л. Г.

Основные процессы и аппараты природозащитных технологий: Вип. 1. – Х., 2000


Розглянуто процеси і апарати природоохоронних технологій, прообразом яких є замкнутий кругообіг речовин. Показано шляхи інтенсифікації основного процесу будь-якого класу з найменшими витратами і підвищення терміну служби апарата, що забезпечує його оптимальні умови для високопродуктивного очищення викидів і переробки відходів. Наведено технологічні процеси виготовлення ефективних апаратів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Особливості та практичні аспекти технологій екологічної освіти в університетах транспортної спрямованості

Плахотних, В. М.

Особливості та практичні аспекти технологій екологічної освіти в університетах транспортної спрямованості: Вип. 1. – Х., 2000


Головною причиною такого становища є недостатня забезпеченість залізниць, підприємств транспорту фахівцями-екологами. Обговорено особливості підготовки фахівця-еколога наземного транспорту.



НАДХОДЖЕННЯ:
Подальше удосконалення внутрішньовузівської діагностики знань в Україні - комп'ютеризація тестового контролю

Некос, В. Ю.

Подальше удосконалення внутрішньовузівської діагностики знань в Україні - комп'ютеризація тестового контролю: Вип. 1. – Х., 2000


Розглянуто програму діагностики знань студентів-екологів "Test of ecology", яка відповідає вимогам спрощеної діагностики.



НАДХОДЖЕННЯ:
Практические работы как основа углубления и расширения знаний бакалавра экологии

Пляцук, Л. Д.

Практические работы как основа углубления и расширения знаний бакалавра экологии: Вип. 1. – Х., 2000


Предложена серия практических работ, являющихся инновационными в области экологического образования на основе новых подходов к усовершенствованию технологии, с целью углубления знаний студентов по дисциплинам экологического профиля.



НАДХОДЖЕННЯ:
Принципи підготовки фахівців-екологів

Степаненко, С. М.

Принципи підготовки фахівців-екологів: Вип. 1. – Х., 2000


Структуру сучасної екології недостатньо повно відображено у планах підготовки фахівців-екологів. У вузах не додержуються логічної послідовності структурних розділів екології, а також принципу безперервності екологічної освіти. На прикладі одеського регіону доведено можливості практичної реалізації підготовки фахівців-екологів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Проблемы экологизации непрерывного обучения в техногенном регионе

Швиндлерман, С. П.

Проблемы экологизации непрерывного обучения в техногенном регионе: Вип. 1. – Х., 2000


Запропоновано зміни в навчальних програмах вузів: збільшення кількості годин на дисципліни екологічної спрямованості, залучення до викладання фахівців з відповідною науковою підготовкою, створення нових підручників з загальної екології для вузів і шкіл, написаних за принципом "від простого до складного".



НАДХОДЖЕННЯ:
Прогноз і оцінка процесів трансформації техногенних елементів у грунтах

Козуля, Т. В.

Прогноз і оцінка процесів трансформації техногенних елементів у грунтах: Вип. 1. – Х., 2000


Наведено нові особливості поведінки важких металів у грунтах, визначених у результаті дослідження екологічного стану грунтів завдяки комплексу фізико-хімічних методів аналізу природних об'єктів. Підтверджено гіпотезу про взаємодію техногенних елементів між собою у грунтах з утворенням неорганічних сполук нерозчинного характеру.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського