РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Пошуковий запит: (<.>I=Ж70206<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди.


. – Переяслав-Хмельниц. – 2005

Наведено історико-краєзнавчу характеристику топонімів села Лецьки Переяславського регіону України. Наведено результати вивчення календарної обрядовості Переяславщини в етнографічних дослідженнях визначного українського вченого М.О.Максимовича. Висвітлено питання історії переяславського козацького полку до і після 1654 р., участі переяславського козацтва у російсько-турецькій війні 1735 - 1739 рр., ідеї державотворення в Україні в першій чверті ХІХ ст., українського повстанського руху початку ХХ ст. Проаналізовано промисловість України на початковому етапі впровадження нової економічної політики в 1921 - 1922 рр., особливості голодомору в країні в 1932 - 1933 рр., діяльність груп ОУН на окупованій території України в 1941 - 1942 рр., антифашистську спрямованість інформаційно-пропагандистської діяльності ОУН - УПА на окупованій території України в 1941 - 1944 рр., продовольчу політику в країні в роки німецької окупації. Висвітлено аспекти ідеологізації навчально-виховного процесу у ВНЗ України в 1953 - 1965 рр. Розкрито політичне значення всесоюзного референдуму 17 березня 1991 р.


Рассмотрены вопросы археологии, этнографии, истории Украины. Приведена историко-краеведческая характеристика топонимов села Лецьки Переяславского региона Украины. Приведены результаты изучения календарной обрядности Переяславщины в этнографических исследованиях известного украинского учёного М.А.Максимовича. Представлено описание образа козака Мамая в украинской мифопоэтике, освещены вопросы истории переяславского казаческого полка до и после 1654 г., участия переяславского казачества в русско-турецкой войне 1735 - 1739 гг., идеи создания государства в Украине в первой четверти ХІХ ст., украинского повстанческого движения начала ХХ ст. Проанализированы промышленность Украины на начальном этапе внедрения новой экономической политики в 1921 - 1922 гг., особенности голодомора в стране в 1932 - 1933 гг., деятельность групп ОУН на оккупированной территории Украины в 1941 - 1942 гг., антифашистская направленность информационно-пропагандистской деятельности ОУН - УПА на оккупированной территории Украины в 1941 - 1944 гг., продовольственная политика в стране в годы немецкой оккупации. Освещены аспекты идеологизации учебно-воспитательного процесса в ВУЗ Украины в 1953 - 1965 гг. Раскрыто политическое значение всесоюзного референдума 17 марта 1991 г.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Коцур В. П.

Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ін-т ім. Г.С.Сковороди. Каф. історії і культури України.


. – Переяслів-Хмельницький. – 2000

Досліджено актуальні проблеми вітчизняної історії з найдавніших часів до наших днів. Висвітлено соціально-економічний, політичний та культурний розвиток України в цілому й окремих її регіонів. Проаналізовано українську та радянську історіографію, творчу спадщину вчених-істориків. Відображено діяльність політичних партій та військове будівництво в республіці. Охарактеризовано нову економічну політику в 1920-ті рр., роботу наукових установ та культурно-освітніх закладів України.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Шевчук В. П.

Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди.


. – Переяслав-Хмельниц. – 2004

Розглянуто питання археології, етнографії та історії України. Описано стильові особливості давньоруських храмів м.Переяслава. Проаналізовано наслідки українсько-російського договору 1654 р. в геополітичній перспективі. Висвітлено соціально-економічну структуру переяславського козацтва першої половини XVIII ст., репресивні заходи російського самодержавства стосовно євреїв України у 1830 - 1850 рр. Розкрито аспекти ідейних витоків українського інтегрального націоналізму 1920 - 1930 рр., особливості національної політики більшовицької влади у мовній сфері в зазначений період, формування системи тотального контролю в Радянському Союзі.


Рассмотрены вопросы археологии, этнографии и истории Украины. Описаны стилевые особенности древнерусских храмов г.Переяслава. Проанализированы последствия украинско-российского договора 1654 г. в геополитической перспективе. Освещены социально-экономическая структура переяславского казачества первой половины XVIII ст., репрессивные мероприятия российского самодержавия относительно евреев Украины в 1830 - 1850-е гг. Раскрыты аспекты идейных истоков украинского интегрального национализма 1920 - 1930-х гг., особенности национальной политики большевистской власти в сфере языка в указанный период, формирования системы тотального контроля в Советском Союзе.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Коцур В. П.

Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди.


. – Т.: Вид-во "Астон". – 2006

Проаналізовано становище шляхти на Правобережній Україні у період правління Олександра І в 1801 - 1825 рр. Висвітлено розвиток внутрішньої торгівлі Наддніпрянської України у другій половині ХІХ - на початку ХХ ст. Описано моделі побудови держави на конституційних засадах в програмах політичних партій Наддніпрянщини наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст., а також державотворчі процеси в Західній Україні на початку ХХ ст. в контексті розвитку української національної ідеї. Розглянуто питання розвитку освіти на Київщині в період української революції 1917 - 1918 рр., становлення системи педагогічної освіти в Україні в 1920-х рр., розвитку медичної освіти і науки в даний період. Визначено напрямки трансформації інформаційно-пропагандистської діяльності ОУН за умов нацистської окупації в 1941 - 1942 рр., основні форми і методи боротьби радянської тоталітарної системи з українським дисидентським рухом в 1960 - 1970 рр.


Проанализировано положение шляхты на Правобережной Украине в период правления Александра І в 1801 - 1825 гг. Освещено развитие внутренней торговли Надднепрянской Украины во второй половине ХІХ - начале ХХ ст. Описаны модели построения государства на конституционных основах в программах политических партий Надднепрянщины в конце ХІХ - начале ХХ ст., а также процессы развития государства в Западной Украине в начале ХХ ст. в контексте развития украинской национальной идеи. Рассмотрены вопросы развития образования в Киевском регионе в период украинской революции 1917 - 1918 гг., становления системы педагогического образования в Украине в 1920-х гг., развития медицинского образования и науки в данный период. Определены направления трансформации информационно-пропагандистской деятельности ОУН в условиях нацистской оккупации в 1941 - 1942 гг., основные формы и методы борьбы советской тоталитарной системы с украинским диссидентским движением в 1960 - 1970 гг.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Коцур В. П.

Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди.


. – Переяслав-Хмельниц. – 2008

Описано ранньослов'янські пам'ятки переяславського Лівобережжя першої половини І тис. н.е., курганний могильник давньоруського часу з ознаками тілопального обряду поблизу с. Циблі на Переяславщині, основні типи оздоблення київської кераміки другої половини XIII - початку XVI ст. Наведено порівняльну характеристику конструкцій оборонних укріплень Переяслава Руського та Білгорода Київського, результати археологічних досліджень літописного міста Прилуки, матеріали дослідження давньоруського грунтового могильника у Переяславі. Визначено антропологічний склад населення Лівобережної України давньоруської доби за матеріалами з могильника на околиці Переяслава-Хмельницького, основні чинники руйнації археологічних пам'яток давньоруського періоду Переяславщини. Висвітлено історію вивчення та датування храмів Зарубського монастиря. Проаналізовано церковно-єпархіальний устрій Переяславщини наприкінці ХІ ст. Розглянуто питання формування поселенських структур на території середньої течії Горині в межах Погоринської волості.


Описаны раннеславянские памятки переяславского Левобережья первой половины І тыс. н.э., курганный могильник древнерусского периода со свойствами телосжигающего обряда около с. Цибли в Переяславском регионе (ПР), основные типы отделки киевской керамики второй половины ХІІІ - начала XVI ст. Приведены сравнительная характеристика конструкций оборонных укреплений Переяслава Русского и Белгорода Киевского, результаты археологических исследований летописного города Прилуки, материалы исследования древнерусского почвенного могильника в Переяславе. Определены антропологический состав населения Левобережной Украины древнерусской эпохи по материалам из могильника на окраине Переяслава-Хмельницкого, основные факторы разрушения археологических памяток древнерусского периода ПР. Освещена история изучения и датировки храмов Зарубского монастыря. Проанализирован церковно-епархиальный строй ПР в конце ХІ ст. Рассмотрены вопросы формирования поселенческих структур на территории среднего течения Горыни в пределах Погоринской волости.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Коцур В. П.

Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г.Сковороди.


. – Переяслав-Хмельниц. – 2008

Наведено результати етнографічних досліджень Переяславщини в 1990-х рр. - початку ХХІ ст. Проаналізовано особливості цифрового моделювання місцевості в археологічних дослідженнях. Описано типологію бастіонових укріплень Правобережжя XVI - XVII ст. Висвітлено політику гетьманського і царського урядів щодо міщан Переяслава та чиновників магістрату у другій половині XVII - початку XVIII ст., його містобудівну структуру з XVII по XX ст. Розглянуто питання сільськогосподарського розвитку Полтавської губернії у ХІХ ст. за матеріалами Переяславського повіту. Вивчено політику українізації та національно-культурний розвиток Переяславщини у 1920-ті рр. Наведено критерії класифікації громадських об'єднань України щодо культурно-освітньої роботи (КОР) в періоду непу (1921 - 1929 рр.). Розкрито особливості антифашистського руху опору на Переяславщині у період радянсько-німецької війни 1941 - 1945 рр., внесок вчителів та жителів Переяслава-Хмельницького у відбудову КОР у повоєнний період (1943 - 1953 рр.).


Приведены результаты этнографических исследований Переяславского региона (ПР) в 1990-х гг. - начале ХХІ ст. Проанализированы особенности цифрового моделирования местности в археологических исследованиях. Описана типология бастионных укреплений Правобережья XVI - XVII ст. Освещены политика гетманского и царского правительств относительно мещан Переяслава и чиновников магистрата во второй половине XVII - начала XVIII ст., его градостроительная структура с XVII по XX ст. Рассмотрены вопросы сельскохозяйственного развития Полтавской губернии в ХІХ ст. по материалам Переяславского уезда. Изучены политика украинизации и национально-культурное развитие ПР в 1920-е гг. Приведены критерии классификации общественных объединений Украины по культурно-образовательной работе (КОР) в период нэпа (1921 - 1929 гг.). Раскрыты особенности антифашистского движения сопротивления в ПР в период советско-немецкой войны 1941 - 1945 гг., вклад учителей и жителей Переяслава-Хмельницкого в восстановление КОР в послевоенный период (1943 - 1953 гг.).



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Коцур В. П.
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського