РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Пошуковий запит: (<.>I=Ж69453<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

Прикарп. ун-т ім. В.Стефаника.


. – Івано-Франківськ. – 2000

Досліджено проблему слов'янських русів у світлі археології. Охарактеризовано українське національне відродження кінця XVIII - початку ХХ ст. Розкрито національний феномен українського січового стрілецтва. Наведено методологічні аспекти періодизації українського націогенезису. Зроблено історико-політологічний аналіз державотворчої концепції українських християнських суспільників у міжвоєнній Галичині (1920 - 1939 рр.). Розглянуто проблеми традиції та новаторства монументального мистецтва в Галичині кінця ХІХ - початку ХХ ст. Висвітлено участь України у діяльності міжнародних організацій з питань охорони довкілля.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Кугутяк М.

Прикарп. ун-т ім. В.Стефаника.


. – Івано-Франківськ. – 2001

Збірник присвячено життю та творчості визначного українського вченого, педагога та громадського діяча О.Карпенка. Значну увагу приділено поміщицьким промисловим підприємствам Східної Галичини як складовій частині системи товарного виробництва кінця XVIII - першої половини XIX ст., законотворчій діяльності та державному устрою ЗУНР, моделям посткомуністичної політики в країнах Центрально-Східної Європи. Детально проаналізовано становище українського населення Галичини напередодні Хмельниччини.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Кугутяк М.

Прикарп. ун-т ім. В.Стефаника.


. – Івано-Франківськ. – 2004

Розглянуто питання археології, історії, політології, мовознавства, мистецтвознавства. Наведено результати археологічних досліджень дерев'яного церковного будівництва в Галичині в ХІІ - ХІІІ ст. Проаналізовано топоніміку як джерело вивчення історичної топографії середньовічних монастирів та церков Прикарпаття. Висвітлено австрійську колонізаторську політику в Галичині наприкінці XVIII - в середині ХІХ ст., розвиток преси в галицькому краї у другій половині ХІХ - на початку ХХ ст., проблему державно-політичного розвитку України в діяльності Української радикальної партії у 1918 - 1926 рр. Визначено стильові особливості фразеологізмів української мови XVI - XVII ст. Розкрито образний світ болгарських та українських іконостасів XVI - XVIII ст.


Рассмотрены вопросы археологии, истории, политологии, языковедения, искусствоведения. Приведены результаты археологических исследований деревянного церковного строительства в Галиции в ХІІ - ХІІІ ст. Проанализирована топонимика как источник изучения исторической топографии средневековых монастырей и церквей Прикарпатья. Освещены австрийская коллонизаторская политика в Галиции в конце XVIII - середине ХІХ ст., развитие прессы в галицком крае во второй половине ХІХ - начале ХХ ст., проблема государственно-политического развития Украины в деятельности Украинской радикальной партии в 1918 - 1926 гг. Определены стилевые особенности фразеологизмов украинского языка XVI - XVII ст. Раскрыт образный мир болгарских и украинских иконостасов XVI - XVIII ст.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Кугутяк М.

Прикарп. ун-т ім. В.Стефаника.


. – Івано-Франківськ. – 2001

Висвітлено проблеми гармонізації національної правової демократичної держави та відкритого громадянського суспільства. Досліджено питання організаційно-політичного становлення ОУН. Проаналізовано ставлення польської політичної еліти до ідеї української державності у роки Другої світової війни. Охарактеризовано культурно-мистецьку діяльність лемків на теренах України у другій половині ХХ ст.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Кугутяк М.

Прикарп. ун-т ім. В.Стефаника.


. – Івано-Франківськ. – 2002

Проаналізовано національно-патріотичний рух студентської молоді Галичини у 1900 - 1914 рр., політику Великобританії у загальноукраїнському та галицькому питаннях напередодні та під час Першої світової війни. Висвітлено питання історіографії українського національно-демократичного руху у 1918 - 1939 рр., взаємини українських соціал-демократів Галичини з польською соціалістичною партією у зазначений період. Охарактеризовано діяльність української греко-католицької церкви у період німецької окупації у 1941 - 1944 рр. Розкрито аспекти сучасної вітчизняної історіографії щодо виникнення та становлення української повстанської армії. Описано українсько-німецькі етнокультурні взаємини в Галичині.


Проанализированы национально-патриотическое движение студенческой молодежи Галиции в 1900 - 1914 гг., политика Великобритании в общеукраинском и галицком вопросах накануне и во время Первой мировой войны. Освещены вопросы историографии украинского национально-демократического движения в 1918 - 1939 гг., взаимоотношения украинских социал-демократов Галиции с польской социалистической партией в указанный период. Охарактеризована деятельность украинской греко-католической церкви в период немецкой оккупации в 1941 - 1944 гг. Раскрыты аспекты современной отечественной историографии относительно возникновения и становления украинской повстанческой армии. Описаны украинско-немецкие этнокультурные взаимоотношения в Галиции.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Кугутяк М.

Прикарп. нац. ун-т ім. В.Стефаника. Ін-т історії і політол.


. – Івано-Франківськ. – 2005

Висвітлено ідею української соборності в діяльності "Руської трійці" та її послідовників в 1830 - 1840 рр., імперську ідею в концепціях польських консерваторів другої половини 1930-х рр. Розглянуто питання трансформації політичних функцій Української греко-католицької церкви у західному регіоні України в 1939 - 1989 рр. Проаналізовано волинську трагедію 1943 р. в сучасній українській історіографії, форми протесту західноукраїнських сіл у другій половині 1960-х рр. Наведено результати археологічних досліджень давнього Галича в 2003 - 2005 рр.


Освещены идея украинской соборности в деятельности "Русской троицы" и её последователей в 1830 - 1840 гг., имперская идея в концепциях польских консерваторов второй половины 1930-х гг. Рассмотрены вопросы трансформации политических функций Украинской греко-католической церкви в западном регионе Украины в 1939 - 1989 гг. Проанализированы волынская трагедия 1943 г. в современной украинской историографии, формы протеста западноукраинских сел во второй половине 1960-х гг. Приведены результаты археологических исследований древнего Галича в 2003 - 2005 гг.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Кугутяк М.

Прикарп. нац. ун-т ім. В.Стефаника, Ін-т історії і політол.


. – Івано-Франківськ. – 2008

Висвітлено проблеми методології та історії національно-визвольного руху ХІХ - ХХ ст. Проаналізовано громадсько-політичну та державотворчу діяльність головного командира УПА - Р. Шухевича, роль греко-католицького духовенства Східної Галичини в міжвоєнний період. Розкрито правові засади державотворчої концепції українських націоналістів у 1920 - 1930 рр., ідеологічні засади українського національно-визвольного руху 1930 - 1950 рр. Розглянуто питання тероризму в оцінці митрополита А. Шептицького в контексті етико-моральної доктрини християнства. Висвітлено діяльність українських націоналістів на початку окупації Києва (вересень - грудень 1941 р.), політичну стратегію українського визвольного підпілля в 1944 р., радянську політику депортації учасників українського націоналістичного руху та їх сімей у 1945 - 1953 рр.


Освещены проблемы методологии и истории национально-освободительного движения ХІХ - ХХ вв. Проанализированы общественно-политическая и государственно-созидательная деятельность главного командира УПА - Р. Шухевича, роль греко-католического духовенства Восточной Галиции в межвоенный период. Раскрыты правовые основы государственно-созидательной концепции украинских националистов в 1920 - 1930 гг., идеологические основы украинского национально-освободительного движения 1930 - 1950 гг. Рассмотрены вопросы терроризма в оценке митрополита А. Шептицкого в контексте этико-моральной доктрины христианства. Освещены деятельность украинских националистов в начале оккупации Киева (сентябрь - декабрь 1941 г.), политическая стратегия украинского освободительного подполья в 1944 г., советская политика депортации участников украинского националистического движения и их семей в 1945 - 1953 гг.



НАДХОДЖЕННЯ:
Степан Бандера в українському національно-визвольному русі ХХ століття

Головний редактор:

Кугутяк М.

Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника.


Степан Бандера в українському національно-визвольному русі ХХ століття: матеріали Міжнар. наук. конф., 11 груд. 2008 р., Івано-Франківськ. – Івано-Франківськ, 2009


Висвітлено українську національну ідею в Галичині в контексті польсько-українського протистояння за виборчу реформу 1900 - 1914 рр. Розглянуто питання організації та становлення російської окупаційної адміністрації в Галичині та Буковині в 1914 - 1915 рр., українського повстанського руху на Кубані в 1918 - 1920 рр., особливості національно-визвольного руху (НВР) українців Буковини та Бессарабії в міжвоєнний період (1918 - 1939 рр.). Проаналізовано проблеми взаємовідносин української соціал-демократії та інтегрального націоналізму у Другій Речі Посполитій в 1920 - 1930 рр. Розкрито "Бессарабське питання" в 1921 - 1924 рр. і статус українських етнічних територій в європейській системі міжнародних відносин, проблему взаємовідносин українських і польських націоналістів у Галичині в першій половині 1930-х рр., польську проблему в державотворчій діяльності ОУН в 1940 - 1941 рр. Висвітлено історію німецької національної політики та українське питання в 1944 - 1945 рр., міжнародне співробітництво українського НВР в спадщині С. Бандери, його громадсько-політичну та державотворчу діяльність. Проведено політичну оцінку діяльності ОУН у процесі польсько-українського примирення. Проаналізовано роль ОУН у громадсько-політичній діяльності українських емігрантів у Великобританії в 1940 - 1950 рр. Розглянуто питання розвитку ідей С. Бандери у творчості пропагандистів ОУН у повоєнний період у Західній Україні.


Освещена украинская национальная идея в Галиции в контексте польско-украинского противостояния за избирательную реформу 1900 - 1914 гг. Рассмотрены вопросы организации и становления русской оккупационной администрации в Галиции и Буковине в 1914 - 1915 гг., украинского повстанческого движения на Кубани в 1918 - 1920 гг., особенности национально-освободительного движения (НОД) украинцев Буковины и Бессарабии в межвоенный период (1918 - 1939 гг.). Проанализированы проблемы взаимоотношений украинской социал-демократии и интегрального национализма во Второй Речи Посполитой в 1920 - 1930 гг. Раскрыты "Бессарабский вопрос" в 1921 - 1924 гг. и статус украинских этнических территорий в европейской системе международных отношений, проблема взаимоотношений украинских и польских националистов в Галиции в первой половине 1930-х гг., польская проблема в государственной деятельности ОУН в 1940 - 1941 гг. Освещены история немецкой национальной политики и украинский вопрос в 1944 - 1945 гг., международное сотрудничество украинского НОД в наследии С. Бандеры, его общественно-политическая и государственная деятельность. Проведена политическая оценка деятельности ОУН в процессе польско-украинского примирения. Проанализирована роль ОУН в общественно-политической деятельности украинских эмигрантов в Великобритании в 1940 - 1950 гг. Рассмотрены вопросы развития идей С. Бандеры в творчестве пропагандистов ОУН в послевоенный период в Западной Украине.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Кугутяк М.
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського