РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Шкала комплексної оцінки декоративних ознак деревних рослин
Пошуковий запит: (<.>I=Ж68985<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 175
Представлено документи з 1 до 20
...

Хороших, О. Г.

Шкала комплексної оцінки декоративних ознак деревних рослин: Вип. 9.9, 1999


Шкала оцінки декоративних ознак деревних рослин дає конкретну уяву про зовнішній вигляд рослин. Вона фіксує їх якісний стан і відхилення від еталону. Зниження декоративності за групою морфологічних ознак допомагає встановити зумовлюючі причини.



НАДХОДЖЕННЯ:
Фотосинтез культур сосни звичайної в умовах хронічного радіаційного опромінення

Заїка, В. К.

Фотосинтез культур сосни звичайної в умовах хронічного радіаційного опромінення: Вип. 9.10, 1999


Вивчено інтенсивність фотосинтезу у 12-річних культур сосни звичайної та 3-річних півсібсових потомств дерев різного ступеня радіаційного ураження. Виявлено вплив опромінення на інтенсивність фотосинтезу сосни і характер його денної динаміки.



НАДХОДЖЕННЯ:
Формування ядрової деревини в дуба червоного

Івченко, А. І.

Формування ядрової деревини в дуба червоного: Вип. 9.9, 1999


На 40 пробних площах у чистих і змішаних насадженнях дуба червоного в вологих грудах і сугрудах зрубано 1 - 3 модельних дерева кожної породи. Аналіз модельних дерев дав можливість встановити відсоток ядра в стовбурах та його вікову динаміку. Виявлено два вікових періоди: інтенсивного наростання відносних показників ядра та період стабілізації. Переломним порогом між ними в дуба червоного для об'ємних показників ядра виступає віковий період 51 - 60 років (у дуба звичайного - 90 - 100 років). Враховуючи, що ядрова деревина якісніша від заболонної, вік рубання слід визначати не раніше 51 - 60 років.



НАДХОДЖЕННЯ:
Фітоценотична структура угруповань саротамнуса віникового (<i>Sarothamnus scoparius</i> (Link) Wimm) як показник інтродукованості виду на Західному Поліссі

Ященко, П. Т.

Фітоценотична структура угруповань саротамнуса віникового (Sarothamnus scoparius (Link) Wimm) як показник інтродукованості виду на Західному Поліссі: Вип. 9.9, 1999


Наведено дані про поширення та сучасний стан угруповань з домінуванням саротамнуса віникового на Західному Поліссі. Зроблено висновок про високий ступінь адаптованості виду в місцях його інтродукції.



НАДХОДЖЕННЯ:
Фітоценотичні властивості колекційних насаджень арборетуму Ботанічного саду УкрДЛТУ

Шукель, І. В.

Фітоценотичні властивості колекційних насаджень арборетуму Ботанічного саду УкрДЛТУ: Вип. 9.9, 1999


Доведено, що у колекційних насадженнях обмеженого простору формуються специфічні рослинні угруповання зі своїм внутрішнім середовищем та структурою, які суттєво відрізняються від природного.



НАДХОДЖЕННЯ:
Фітоіндикація екологічного стану водойм на території Львова

Данилик, Р. М.

Фітоіндикація екологічного стану водойм на території Львова: Вип. 9.9, 1999


Викладено методичні підходи щодо оцінки екологічного стану водойм на основі особливостей ценотичної структури макрофітів. Результати досліджень свідчать про значну відмінність адаптаційних можливостей макрофітів відносно змін природного середовища.



НАДХОДЖЕННЯ:
Трав'янисті рослини в колекціях Ботанічного саду УкрДЛТУ

Павлюк, Г. М.

Трав'янисті рослини в колекціях Ботанічного саду УкрДЛТУ: Вип. 9.9, 1999


Зроблено аналіз різноманіття трав'янистих рослин колекційних ділянок Ботанічного саду УкрДЛТУ за систематичним складом, географічним походженням та іншими показниками. Підкреслюється важлива роль колекційної роботи у збереженні і поширенні рідкісних та ендемічних видів флори України.



НАДХОДЖЕННЯ:
Теоретичні аспекти розвитку морфофізіологічного напрямку в лісовій селекції

Криницький, Г. Т.

Теоретичні аспекти розвитку морфофізіологічного напрямку в лісовій селекції: Вип. 9.10, 1999


Охарактеризовано різні напрямки розвитку генетико-селекційних досліджень деревних рослин: еколого-географічний, фенотиповий з відбором кращих плюс-варіантів, генетико-популяційний. Висвітлено формування нового морфофізіологічного напрямку в лісовій селекції, дана його теоретична інтерпретація та визначено основні задачі і перспективи розвитку.



НАДХОДЖЕННЯ:
Сучасна економічна теорія та проблеми її застосування

Сучасна економічна теорія та проблеми її застосування. – Л., 2002


Висвітлено проблеми економічної теорії в період трансформації національної економіки. Проаналізовано зміни у грошових відносинах економічних суб'єктів у ХХ ст. Особливу увагу приділено чинникам, які спричинили втрату золотом його грошових функцій і сприяли переходу до паперово-кредитних грошей. Описано економічну систему суспільства як наукову категорію, процеси глобалізації ринкового середовища пострадянського простору, зважаючи на еволюцію регіонального брендингу. Викладено теоретичні аспекти деінфляційної політики в Україні. Розкрито основні елементи системи оподаткування в ринковій економіці. Розглянуто питання моделювання функціонування української економіки, визначення ефективності державного регулювання економіки країни, екологічні проблеми сучасної економіки. Висвітлено становлення екологічної парадигми сучасної економічної теорії у контексті взаємодії суспільства та природи на початку ХХІ ст., проблеми запровадження екобезпечних технологій в період трансформації національної економіки. Досліджено витоки української економічної культури та становлення нової національної економічної системи України.


Освещены проблемы экономической теории в период трансформации национальной экономики. Проанализированы изменения в денежных отношениях экономических субъектов в ХХ в. Особое внимание уделено факторам, которые привели к потере золотом его денежных функций и переходу к бумажно-кредитным деньгам. Описана экономическая система общества как экономическая категория, процессы глобализации рыночной среды постсоветского пространства с позиции эволюции регионального брендинга. Изложены теоретические аспекты деинфляционной политики в Украине. Раскрыты основные элементы системы налогообложения в рыночных экономиках. Рассмотрены вопросы моделирования функционирования украинской экономики, определения эффективности государственного регулирования экономики страны, экологические проблемы современной экономики. Освещено становление экологической парадигмы современной экономической теории в контексте взаимодействия общества и природы в начале ХХІ в., проблемы внедрения экобезопасных технологий в период трансформации национальной экономики. Исследованы истоки украинской экономической культуры и становление новой национальной экономической системы Украины.



НАДХОДЖЕННЯ:
Сучасна екологія і проблеми сталого розвитку суспільства

Головний редактор:

Дудюк Д. Л.

Сучасна екологія і проблеми сталого розвитку суспільства: Зб. наук.-техн. пр. – Л., 1999


Розглянуто питання лісового, садово-паркового господарства та лісоексплуатації, зокрема, деякі особливості вивчення грунтового покриву урбоекосистем, вплив суцільних рубок на збільшення кількості вітровалів лісу, індикаційні рослинні комплекси девастованих ландшафтів. Зроблено еколого-агрохімічну оцінку комплексного використання засобів хімізації в агроценозах кукурудзи, подано характеристику гніздового орнітологічного компонента комплексної зеленої зони Львова. Особливу увагу приділено технологіям та устаткуванню деревообробних виробництв, а також актуальним аспектам планування й управління лісовиробничого комплексу, у т.ч. еколого-економічним механізмам регіонального природокористування, оптимізації виробничих зв'язків лісопромислового комплексу, економічним, екологічним і соціальним питанням ефективного використання лісових рекреаційних ресурсів тощо.



НАДХОДЖЕННЯ:
Сучасні теоретичні розробки в деревообробному і меблевому виробництвах

Головний редактор:

Дудюк Д. Л.

Сучасні теоретичні розробки в деревообробному і меблевому виробництвах. – Л., 2002


Висвітлено проблеми технології деревообробки та меблярства. Розглянуто сучасні методи і засоби зменшення віброакустичної активності деревообробних пиляльних верстатів, а також методи підвищення стабільності технологічних операцій у столярному виробництві. Проаналізовано експлуатаційні властивості віконних блоків. Описано технологію формування захисно-декоративних покриттів на деревині поліуретановими лакофарбовими матеріалами, тенденції розвитку дерев'яного домобудування. Особливу увагу приділено тепломасообмінним процесам у деревообробній галузі, фізико-хімічним методам дослідження нових матеріалів.


Освещены проблемы технологии деревообработки и меблировки. Рассмотрены современные методы и средства уменьшения виброакустической активности деревообрабатывающих пилильных станков, методы повышения стабильности технологических операций в столярном производстве. Проанализированы эксплуатационные свойства оконных блоков. Описана технология формирования защитно-декоративных покрытий на древесине полиуретановыми лакокрасочными материалами, тенденции развития деревянного домостроения. Особое внимание уделено тепломассообеменным процессам в деревообрабатывающей отрасли, физико-химическим методам исследования новых материалов.



НАДХОДЖЕННЯ:
Структурно-функціональні особливості популяцій високогірних рослин Українських Карпат

Головний редактор:

Дудюк Д. Л.

Дмитрах, Р. І.

Структурно-функціональні особливості популяцій високогірних рослин Українських Карпат: Вип. 9.9, 1999


Вивчено основні параметри високогірних популяцій, які пов'язані з генетичною, просторовою, статевою, віковою і репродуктивною структурами. Встановлено, що специфічними ознаками популяцій є дискретність просторових контурів, їх фрагментація і обмежені можливості обміну генетичним матеріалом, статевий диференціал чутливості, функціонування репродуктивно-адаптивної системи, як одного з діючих факторів підтримання їх чисельності і об'єму та зміни показників життєвості під впливом різних антропогенних факторів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Структура фітоценозів шпилькових інтродуцентів Західного Полісся

Михайлюк, В. М.

Структура фітоценозів шпилькових інтродуцентів Західного Полісся: Вип. 9.10, 1999


На основі аналізу 32 пробних площ наведено результати дослідження структури фітоценозів шпилькових інтродуцентів Західно-Подільського лісогосподарського округу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Структура гніздового населення птахів лісостанів і чагарникових заростей Подільських Товтр

Гузій, А. І.

Структура гніздового населення птахів лісостанів і чагарникових заростей Подільських Товтр: Вип. 9.9, 1999


Розглядається видовий склад і щільність гніздового населення птахів екосистем з перевагою чагарникового і деревного типів рослинності.



НАДХОДЖЕННЯ:
Структура і динаміка популяцій <i>Leontopodium alpinum</i> Cass. в Українських Карпатах, загроза зникнення

Кияк, В. Г.

Структура і динаміка популяцій Leontopodium alpinum Cass. в Українських Карпатах, загроза зникнення: Вип. 9.9, 1999


Описано структуру та динаміку достовірно відомих популяцій, а також однієї нововиявленої популяції Leontopodium alpinum Cass. в Українських Карпатах. Досліджено розміри популяцій, параметри просторової і вікової структури, а також онтогенез особин та їх взаємовідносини з сусідніми видами. Встановлено міжпопуляційні відмінності морфологічних ознак. Визначено фактори, які загрожують виживанню популяцій.



НАДХОДЖЕННЯ:
Стан і тенденції розвитку лісівничої освіти, науки та лісового господарства в Україні

Стан і тенденції розвитку лісівничої освіти, науки та лісового господарства в Україні. – Л., 2004


Проаналізовано вікову структуру лісів та перспективи її регулювання в межах західного регіону України. Розкрито вплив штучних кислотних дощів на вміст мікро- і макроелементів у грунтах. Висвітлено діагностику стадій захворювання букових дерев збудниками ракових пухлин, аспекти формування високодекоративної текстури деревини. Розглянуто проблему оптимізації лісового покриву Полісся, питання застосування гіперспектральних супутникових знімків для спостережень за лісовими масивами. Визначено тенденції динаміки лісових ресурсів, економічну ефективність лісогосподарського виробництва.


Проанализированы возрастная структура лесов и перспективы её регулирования в западном регионе Украины. Изучено влияние искусственных кислотных дождей на содержание микро- и макроэлементов в почвах. Освещены диагностика стадий заболевания буковых деревьев возбудителями раковых опухолей, аспекты формирования высокодекоративной текстуры древесины. Рассмотрены проблема оптимизации лесного покрова Полесья, вопросы применения гиперспектральных спутниковых снимков для наблюдения за лесными массивами. Определены тенденции динамики лесных ресурсов, экономическая эффективность лесохозяйственного производства.



НАДХОДЖЕННЯ:
Способи оздоровлення соснових насаджень, уражених кореневою губкою

Головний редактор:

Дудюк Д. Л.

Ониськів, М. І.

Способи оздоровлення соснових насаджень, уражених кореневою губкою: Вип. 9.10, 1999


У зоні сильного ураження кореневою губкою з метою оздоровлення соснових насаджень проводиться очистка ділянки від пеньків та коріння. Після цього пропонується провести кругову суцільну оранку грунту. Для підвищення трофності грунту висівають люпин та приорюють його в період бутонізації. Посадку листяних порід здійснюють весною наступного року, розміщуючи ряди в меридіональному напрямку. Приймається, що радіус зони сильного ураження дорівнює 4 радіусам крон середніх за розміром дерев, вважаючи за центр "вікна" місцерозташування перших повалених дерев. У зоні прихованого ураження при посадці листяних порід не проводиться обробіток грунту. Радіус зони прихованого ураження приймається рівним 5,5 радіуса крон середніх дерев.



НАДХОДЖЕННЯ:
Сосна кедрова (<i>Pinus cembra</i> L.) на верхній межі лісу у Горганах: хорологія, екологія, ценологія

Стойко, С. М.

Сосна кедрова (Pinus cembra L.) на верхній межі лісу у Горганах: хорологія, екологія, ценологія: Вип. 9.9, 1999


Висвітлено особливості поширення сосни кедрової у регіоні. Подано короткі історичні відомості щодо вирубування та охорони лісів з її участю. Узагальнено еколого-біологічні та ценотичні особливості виду та досвід створення лісових культур.



НАДХОДЖЕННЯ:
Система pH (DELTA pH) гомогенату зелених листків як показник стійкості деревних рослин до техногенного забруднення

Мазепа, М. Г.

Система pH (DELTA pH) гомогенату зелених листків як показник стійкості деревних рослин до техногенного забруднення: Вип. 9.9, 1999


Надано характеристику кислотності гомогенату зелених листків деревних порід як наслідок впливу техногенних умов зростання. На основі досліджень представлено висновки про репрезентативність системи pH (DELTA pH) як показника стійкості рослин до забруднення довкілля.



НАДХОДЖЕННЯ:
Символ дерева у світовій культурі та художній творчості

Символ дерева у світовій культурі та художній творчості. – Л., 2006


Висвітлено соціально-філософські аспекти "дерева-символу". Проаналізовано символ дерева в поетичній творчості Лесі Українки, його роль у традиційній культурі українців, весільній обрядовій пісенності у регіональному аспекті. Розглянуто питання використання деревної рослинності у фітодизайні, ландшафтній архітектурі та озелененні. Описано механізм дії мінералізованої (пластової) води на сільськогосподарські рослини, декоративні властивості гідрофільних рослин, перспективних для озеленення водних екосистем урбанізованих територій. Розкрито ареалогічну структуру та визначено цінність інтродукції деревно-чагарникових видів рослин ботанічного саду Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського.


Освещены социально-философские аспекты "дерева-символа". Проанализирован символ дерева в поэтическом творчестве Л.Украинки, его роль в традиционной культуре украинцев, свадебной обрядовой песенности в региональном аспекте. Рассмотрены вопросы древесной растительности в фитодизайне, ландшафтной архитектуре и озеленении. Описаны механизм действия минерализированной (пластовой) воды на сельскохозяйственные растения, декоративные свойства гидрофильных растений, перспективных для озеленения водных экосистем урбанизированных территорий. Раскрыта ареологическая структура и определена ценность интродукции древесно-кустарниковых видов растений ботанического сада Таврического национального университета им. В.И.Вернадского.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Дудюк Д. Л.
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського