РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Встановлення зв'язків з провідними країнами Західної Європи як передумова інтеграції України у західноєвропейські і євроатлантичні структури
Пошуковий запит: (<.>I=Ж68306<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 20
Представлено документи з 1 до 20

Ляшенко, О. О.

Встановлення зв'язків з провідними країнами Західної Європи як передумова інтеграції України у західноєвропейські і євроатлантичні структури: Вип. 10, 2001



НАДХОДЖЕННЯ:
Геополітичні дослідження в Україні в 90-х роках ХХ століття: спроба критичного аналізу

Зінченко, А. Л.

Геополітичні дослідження в Україні в 90-х роках ХХ століття: спроба критичного аналізу: Вип. 10, 2001



НАДХОДЖЕННЯ:

НАН України. Ін-т історії України.


. – К. – 2000

Висвітлено маловідомі сторінки з історії взаємин українського народу з зовнішнім світом, зокрема, торговельні зв'язки львівського купецтва у XIV ст., стосунки італійських гарібальдійців з Україною та становлення дипломатичних й економічних відносин України з Німеччиною, Польщею, Великобританією, Францією та Чехословаччиною у міжвоєнні роки. Розглянуто ставлення Франції та Німеччини до національних меншин у першій половині ХХ ст., політичні процеси в Чехословаччині та Туреччині, зовнішню політику Великобританії, СРСР, об'єднаної Німеччини, а також міжнародні відносини на Середньому Сході в новітній час.



НАДХОДЖЕННЯ:
Основні напрями і особливості співпраці України з Європейським Союзом

Головний редактор:

Віднянський С. В.

Герасимчук, Т. Ф.

Основні напрями і особливості співпраці України з Європейським Союзом: Вип. 10, 2001



НАДХОДЖЕННЯ:
Політика України на Близькому Сході: здобутки та перспективи

Скороход, Л. І.

Політика України на Близькому Сході: здобутки та перспективи: Вип. 10, 2001



НАДХОДЖЕННЯ:
Російська стратегія і українська перспектива

Нечай, М. І.

Російська стратегія і українська перспектива: Вип. 10, 2001



НАДХОДЖЕННЯ:
Соціально - політичний вимір європейської інтеграції та України

Горенко, О. М.

Соціально - політичний вимір європейської інтеграції та України: Вип. 10, 2001



НАДХОДЖЕННЯ:
Транскордонне співробітництво України

Динис, Г. Г.

Транскордонне співробітництво України: Вип. 10, 2001



НАДХОДЖЕННЯ:
Україна в новому геополітичному устрої Центральної та Південно-Східної Європи (90-ті роки ХХ століття)

Мельникова, І. М.

Україна в новому геополітичному устрої Центральної та Південно-Східної Європи (90-ті роки ХХ століття): Вип. 10, 2001



НАДХОДЖЕННЯ:
Україна та міжнародні валютно-фінансові інституції: основні етапи і проблеми співпраці

Сюмар, В. П.

Україна та міжнародні валютно-фінансові інституції: основні етапи і проблеми співпраці: Вип. 10, 2001



НАДХОДЖЕННЯ:
Україна у співробітництві з Рухом неприєднання (90-і роки ХХ століття)

Матьовка, М. П.

Україна у співробітництві з Рухом неприєднання (90-і роки ХХ століття): Вип. 10, 2001



НАДХОДЖЕННЯ:
Участь світової спільноти у вирішенні проблем укриття над зруйнованим 4-м енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції

Барановська, Н. П.

Участь світової спільноти у вирішенні проблем укриття над зруйнованим 4-м енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції: Вип. 10, 2001



НАДХОДЖЕННЯ:
Участь України у діяльності міжнародних організацій по охороні довкілля

Васюта, О. А.

Участь України у діяльності міжнародних організацій по охороні довкілля: Вип. 10, 2001



НАДХОДЖЕННЯ:
Формування та еволюція основних принципів і напрямків зовнішньої політики України (1991 - 2001 роки)

Мартинов, Ю. А.

Формування та еволюція основних принципів і напрямків зовнішньої політики України (1991 - 2001 роки): Вип. 10, 2001



НАДХОДЖЕННЯ:
Франція в контексті східноєвропейської безпеки (Україна, Росія, Польща)

Мітрофанова, О. О.

Франція в контексті східноєвропейської безпеки (Україна, Росія, Польща): Вип. 10, 2001



НАДХОДЖЕННЯ:
Югославська криза та проблеми її врегулювання

Шилова, А. В.

Югославська криза та проблеми її врегулювання: Вип. 10, 2001



НАДХОДЖЕННЯ:

Ін-т історії України НАН України.


. – К. – 2004

Проаналізовано освітню діяльність українців Північної Америки (кінець ХІХ - початок ХХ ст.), українсько-німецькі взаємини наприкінці Першої світової війни. Розглянуто проблеми військовополонених, інтернованих і біженців у міждержавних відносинах України та Болгарії (1918 - 1926 рр.), теоретичні аспекти сучасної регіональної етнополітики у ФРН. Наведено головні напрями зовнішньої політики Чеської Республіки на рубежі ХХ - ХХІ ст. Висвітлено життєвий та творчий шлях І.М.Кулинича (1924 - 2002) - відомого українського вченого, історика-германіста, доктора історичних наук, професора, заслуженого діяча науки та техніки України.


Проанализированы образовательная деятельность украинцев Северной Америки (конец ХІХ - начало ХХ вв.), украинско-немецкие отношения в конце Первой мировой войны. Рассмотрены проблемы военнопленных, интернированных и беженцев в межгосударственных отношениях Украины и Болгарии (1918 - 1926 гг.), теоретические аспекты современной региональной этнополитики в ФРГ. Приведены главные направления внешней политики Чешской Республики на рубеже ХХ - ХХІ ст. Освещен жизненный и творческий путь И.М.Кулинича (1924 - 2002) - известного украинского ученого, историка-германиста, доктора исторических наук, профессора, заслуженного деятеля науки и техники Украины.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Віднянський С. В.

НАН України. Ін-т історії України.


. – К. – 2002

Висвітлено історію міжнародних зв'язків України за останні чотири століття. Проаналізовано українсько-молдавські стосунки кінця XVII ст., сприйняття українцями католицької Італії початку XVIII ст., науково-культурні зв'язки українських, чеських і словацьких діячів у першій половині ХІХ ст., відносини України та Австрії, Великобританії, Польщі, Німеччини та деяких інших європейських держав на початку ХХ ст., важливі аспекти міжнародної діяльності української держави наприкінці ХХ ст. Описано становище і громадсько-політичну діяльність української діаспори у зарубіжних країнах та національних меншин в Україні у ХХ ст. Розкрито джерелознавчі та історіографічні аспекти історії українського козацтва та міжнародних відносин.


Освещена история международных связей Украины за последние четыре столетия. Проанализированы украинско-молдавские отношения конца XVII ст., восприятие украинцами католической Италии начала XVIII ст., научно-культурные связи украинских, чешских и словацких деятелей в первой половине ХІХ ст., отношения Украины и Австрии, Великобритании, Польши, Германии и некоторых других европейских государств в начале ХХ ст., важные аспекты международной деятельности украинского государства в конце ХХ ст. Описаны положение и общественно-политическая деятельность украинской диаспоры в зарубежных странах и национальных меньшинствах в Украине в ХХ ст. Раскрыты историографические аспекты истории украинского казачества и международных отношений.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Віднянський С. В.

НАН України. Ін-т історії України.


. – К. – 2003

Висвітлено національно-визвольний рух українців Закарпаття у 1848 р. Проаналізовано економічні та громадсько-політичні взаємини України та Італії на початку ХХ ст., громадську, політичну та культурну діяльність німців Галичини, національно-культурних організацій Веймарської республіки в 1918 - 1920-х рр. Розкрито вплив ультиматуму М.С.Хрущова 1958 р. на американсько-радянські відносини. Охарактеризовано становлення українсько-угорських міждержавних відносин в 1991 - 1993-х рр., розвиток взаємин України та арабського Сходу. Розглянуто демократичний реалізм як українську рецепцію "філософського євростандарту".


Освещены вопросы национально-культурного движения украинцев Закарпатья в 1848 г. Проанализированы экономические и общественно-политические взаимоотношения Украины и Италии в начале ХХ ст., общественная, политическая и культурная деятельность немцев Галиции, национально-культурных организаций Веймарской республики в 1918 - 1920-х гг. Изучено влияние ультиматума Н.С.Хрущёва 1958 г. на американско-советские отношения. Охарактеризованы становление украинско-венгерских межгосударственных отношений в 1991 - 1993-х гг., развитие взаимоотношений Украины и арабского Востока. Рассмотрен демократический реализм как украинская рецепция "философского евростандарта".



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Віднянський С. В.

НАН України. Ін-т історії України.


. – К. – 2005

Проаналізовано причини та політичні наслідки виходу України на міжнародну арену наприкінці Другої світової війни, а також наслідки депортації поляків та українців 1944 - 1946 рр. Розглянуто питання становлення українсько-британських політичних відносин в 1991 - 2000 рр., договірно-правової основи українсько-італійських відносин в 1990-ті рр. Висвітлено перспективи торговельно-економічних відносин між Україною та Францією, українсько-німецькі політичні відносини на початку ХХІ ст., досвід Вишеградського співробітництва в контексті реалізації сучасної євроінтеграційної стратегії України.


Проанализированы причины и политические последствия выхода Украины на международную арену в конце Второй мировой войны, а также последствия депортации поляков и украинцев 1944 - 1946 гг. Рассмотрены вопросы становления украинско-британских политических отношений в 1991 - 2000 гг., договорно-правовой основы украинско-итальянских отношений в 1990-е гг. Освещены перспективы торгово-экономических отношений между Украиной и Францией, украинско-немецкие политические отношения в начале ХХІ ст., опыт Вышеградского сотрудничества в контексте реализации современной евроинтеграционной стратегии Украины.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Віднянський С. В.
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського