РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Пошуковий запит: (<.>I=Ж60594<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

УААН. Ін-т земл-ва і тваринництва Зах. регіону.


. – Л. – 2004

Проаналізовано напрями трансформації органічної речовини у сірому лісовому грунті під впливом різних систем удобрення. Наведено агроекологічну оцінку ясно-сірого лісового грунту за різних систем його використання. Розкрито вміст поверхнево активних речовин у деяких кормових культурах західного регіону України, описано метод їх визначення. Розглянуто питання продуктивності картоплі залежно від технологічних прийомів її вирощування. Висвітлено вплив способів основного обробітку і удобрення на зміну водно-фізичних показників грунту та врожай озимої пшениці на осушених землях, ефективність технологій вирощування ярої пшениці за умов західного Лісостепу України.


Проанализированы направления трансформации органического вещества в серой лесной почве под влиянием разных систем удобрения. Приведена агроэкологическая оценка ясно-серой лесной почвы при разных системах её использования. Раскрыто содержание поверхностно активных веществ в некоторых кормовых культурах западного региона Украины, описан метод их определения. Рассмотрены вопросы продуктивности картофеля в зависимости от технологических приемов его выращивания. Изучено влияние способов основной обработки и удобрения на изменение водно-физических показателей почвы и урожай озимой пшеницы на осушенных землях, освещена эффективность технологий выращивания яровой пшеницы в условиях западной Лесостепи Украины.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Седіло Г. М.

УААН. Ін-т земл-ва і тваринництва Зах. регіону.


. – Л. – 2004

Проаналізовано ефективність згодовування екструдату люпину молодняку свиней, вплив згодовування комбікорму та преміксу нової рецептури на мінеральний статус сінажно-концентратного раціону та молочну продуктивність корів. Описано обмінні процеси в організмі телиць у разі використання у годівлі білково-мінеральної домішки нової рецептури. Визначено шляхи підвищення трансформації поживних речовин корму в продукцію овець. Розглянуто методи прогнозування молочної продуктивності великої рогатої худоби у ранньому віці.


Проанализированы эффективность скармливания экструдата люпина молодняка свиней, влияние скармливания комбикорма и премикса новой рецептуры на минеральный статус сенажно-концентратного рациона и молочную продуктивность коров. Описаны обменные процессы в организме телиц при использовании в кормлении белково-минеральной добавки новой рецептуры. Определены пути повышения трансформации питательных веществ корма в продукцию овец. Рассмотрены методы прогнозирования молочной продуктивности крупного рогатого скота в раннем возрасте.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Седіло Г. М.

УААН. Ін-т земл-ва і тваринництва Зах. регіону.


. – Л. – 2003

Розглянуто питання мінерального живлення, ефективності зеленого добрива, розкиснення грунту під час вирощування сільськогосподарських культур. Описано технології вирощування зернових, технічних і кормових культур. Проаналізовано вплив різних способів обробітку грунту на потенційну забур'яненість та відтворення родючості, якісних характеристик насіння на природні та економічні ресурси у процесі виробництва рослинницької продукції, значення терміну репродукування насіння картоплі для підвищення стійкості рослин до вірусних хвороб та їх продуктивність. Висвітлено роль синтетичних пігментів та цукру у листках рослин, розкрито вплив хімічних мутагенів і роль біотипів у формуванні продуктивності сільськогосподарських культур.


Рассмотрены вопросы минерального питания, эффективности зеленого удобрения, раскисления почвы при выращивании сельскохозяйственных культур. Описаны технологии выращивания зерновых, технических и кормовых культур. Проанализировано влияние разных способов обработки почвы на потенциальную засоренность и воспроизводство плодородности, качественных характеристик семян на природные и экономические ресурсы при производстве растительной продукции, значение срока репродуцирования семян картофеля для повышения устойчивости растений к вирусным болезням и их продуктивность. Освещена роль синтетических пигментов и сахара в листьях растений, изучено влияние химических мутагенов и проанализирована роль биотипов в формировании продуктивности сельскохозяйственных культур.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Седіло Г. М.

Ін-т земл-ва і тваринництва Зах. регіону УААН.


. – Л.; Оброшино. – 2005

Розглянуто закономірності формування лабільних форм гумусу у сірому лісовому грунті під впливом систем удобрення, вплив обробки грунту на чисельність бурякових мінуючих мух. Наведено порівняльну оцінку селекційних номерів конюшини лучної під час сінокосного використання за умов Передкарпаття. Викладено питання створення зимостійких сортів озимої пшениці з використанням низьких температур, формування кальцій-магнієвого складу грунтового поглинаючого комплексу під впливом антропогенного навантаження на ясно-сірий меліорований грунт. Визначено зоогігієнічні умови ефективного використання дійних корів, відгодівельні та забійні якісні показники свиней, одержаних від різних поєднань.


Рассмотрены закономерности формирования лабильных форм гумуса в серой лесной почве под влиянием систем удобрения, влияние обработки почвы на численность свекловичных минирующих мух. Приведена сравнительная оценка селекционных номеров клевера лугового при сенокосном и пастбищном использовании в условиях Предкарпатья. Изложены вопросы создания зимостойких сортов озимой пшеницы с использованием низких температур, формирования кальций-магниевого состава почвенного поглощающего комплекса под влиянием антропогенной нагрузки на светло-серую мелиорованную почву. Определены зоогигиенические условия эффективности использования дойных коров, откормочные и убойные качественные признаки свиней, полученных от разных сочетаний.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Седіло Г. М.

Ін-т земл-ва і тваринництва Зах. регіону УААН.


. – Л. – 2006

Розглянуто питання розвитку смугастої плямистості листя ячменю в західному Лісостепу України, трансформації органічної речовини сірого лісового грунту за різних систем удобрення. Проаналізовано вплив біопрепаратів на врожай насіння озимого ріпаку, репродукції насіннєвого матеріалу на вміст азотистих речовин у бульбах картоплі сортів різних груп стиглості. Визначено продуктивність корму залежно від способів обробітку грунту та травосумішок. Розкрито роль вапнування і удобрення у відновленні мікрофлори деградованих грунтів.


Рассмотрены вопросы развития полосатой пятнистости листья ячменя в западной Лесостепи Украины, трансформации органического вещества серой лесной почвы в условиях разных систем удобрения. Проанализированы влияние биопрепаратов на урожай семян озимого рапса, репродукции семенного материала на содержание азотистых веществ в клубнях картофеля сортов разных групп спелости. Определена продуктивность корма в зависимости от способов обработки почвы и травосмесей. Раскрыта роль известования и удобрения в восстановлении микрофлоры деградированных почв.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Седіло Г. М.

Ін-т земл-ва і тваринництва Зах. регіону УААН.


. – Л. – 2007

Розглянуто питання удосконалення систем удобрення сільськогосподарських культур за сучасних умов. Проаналізовано вплив норм висіву і доз азотних добрив на формування урожайності зерна тритикале, оптимізації умов вирощування бобових і злакових компонентів травосумішки на її продуктивність та пасовищний корм. Висвітлено проблеми дослідження та раціонального землекористування на ясно-сірих лісових грунтах західного Лісостепу. Визначено продуктивність зернових культур у сівозмінах залежно від систем удобрення. Описано ефективні системи удобрення в сівозмінах західного Полісся та Лісостепу, особливості удобрення озимого жита на грунтах західного Полісся.


Рассмотрены вопросы усовершенствования систем удобрения сельскохозяйственных культур в современных условиях. Проанализированы влияние норм посева и доз азотных удобрений на формирование урожайности зерна тритикале, оптимизации условий выращивания бобовых и злачных компонентов травосмеси на её продуктивность и пастбищный корм. Освещены проблемы исследования и рационального землепользования на ясно-серых лесных почвах западной Лесостепи. Определена продуктивность зерновых культур в севооборотах в зависимости от систем удобрения. Описаны эффективные системы удобрения в севооборотах западного Полесья и Лесостепи, особенности удобрения озимой ржи на почвах Западного Полесья.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Седіло Г. М.

Ін-т земл-ва і тваринництва Зах. регіону УААН.


. – Л. – 2007

Висвітлено джерела інфекцій плямистостей листя ярого ячменю та шляхи розповсюдження їх патогенів у західному Лісостепу України. Розглянуто питання використання біопрепаратів як засобу азотного живлення бобових і злакових культур і збереження родючості грунту в системі короткоротаційних сівозмін, створення високопродуктивного потомства гібридів картоплі в поєднанні з високою польовою стійкістю проти фітофторозу. Проаналізовано особливості та перспективи селекції картоплі в західному регіоні. Визначено селекційну цінність гібридних ліній і сортозразків вівса та продуктивність нових гібридів кукурудзи в західному Лісостепу.


Освещены источники инфекций пятнистостей листья ярового ячменя и пути распространения их патогенов в западной Лесостепи Украины. Рассмотрены вопросы использования биопрепаратов как средства азотного питания бобовых и злачных культур и сохранения плодородности почвы в системе краткоротационных севооборотов, создания высокопродуктивного потомства гибридов картофеля в совмещении с высокой полевой стойкостью против фитофтороза. Проанализированы особенности и перспективы селекции картофеля в западном регионе. Определены селекционная ценность гибридных линий и сортообразцов овса и продуктивность новых гибридов кукурузы в западной Лесостепи.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Седіло Г. М.

Ін-т земл-ва і тваринництва Зах. регіону УААН.


. – Л. – 2007

Проаналізовано вплив метеорологічних факторів на ураженість сортів ячменю ярого темно-бурою плямистістю листя, абіотичних чинників на тривалість інкубаційного періоду фітофторозу картоплі, особливості успадкування вмісту сирого протеїну та білка потомством гібридів картоплі різного походження. Висвітлено роль нетрадиційних органічних добрив у регулюванні родючості сірих лісових грунтів. Проведено агроекологічну оцінку калійної функції ясно-сірого лісового поверхнево-оглеєного грунту. Визначено урожайність насіння конюшини гібридної в чистих і покривних посівах, продуктивність пасовищного корму залежно від травосумішок різних строків достигання, багаторічних трав в одновидових і сумісних посівах на еродованих схилах. Описано урожайні властивості насіння пшениці озимої залежно від місця його формування у колосі. Розглянуто питання розвитку хвороб озимої пшениці в короткоротаційних сівозмінах з різним насиченням зерновими культурами. Наведено імунологічну характеристику вихідного матеріалу томатів на стійкість проти фітофторозу та комплексу хвороб.


Проанализировано влияние метеорологических факторов на пораженность сортов ячменя ярового темно-бурой пятнистостью листьев, абиотических факторов на продолжительность инкубационного периода фитофтороза картофеля, особенности унаследования содержания сырого протеина и белка потомством гибрида картофеля разного происхождения. Освещена роль нетрадиционных органических удобрений в регулировании плодородия серых лесных почв. Проведена агроэкологическая оценка калийной функции ясно-серой лесной поверхностно-огленной почвы. Определены урожайность семян клевера в чистых и покрывающих посевах, продуктивность пастбищного корма в зависимости от травосмесей разных сроков созревания, многолетних трав в одновидовых и смежных посевах на эродированных склонах. Описаны урожайные свойства семян пшеницы озимой в зависимости от места их формирования в колосе. Рассмотрены вопросы развития болезней озимой пшеницы в краткоротационных севооборотах с разным насыщением зерновыми культурами. Приведена иммунологическая характеристика исходного материала томатов на устойчивость против фитофтороза и комплекса болезней.



НАДХОДЖЕННЯ:
Наукове забезпечення інноваційного розвитку аграрного виробництва в Карпатському регіоні

Головний редактор:

Седіло Г. М.

УААН, Ін-т земл-ва і тваринництва зах. регіону.


Наукове забезпечення інноваційного розвитку аграрного виробництва в Карпатському регіоні: матеріали Міжнар. наук.-практ. конф., 21 - 23 трав. 2009 р., Львів - Оброшино. – Л., 2009


Описано врожайні властивості та посівні якості насіння пшениці озимої залежно від його передпосівної обробки біологічними препаратами. Розглянуто питання формування продуктивності пирійного перелогу залежно від процесу мінерального живлення на Поліссі. Проаналізовано вплив основного обробітку грунту та систем удобрення на продуктивність культур зерно-просапної сівозміни у регіоні. Визначено економічну ефективність тривалого застосування добрив і вапна в сівозміні на ясно-сірому лісовому поверхнево оглеєному грунті. Вивчено вплив антропогенних факторів на родючість грунту, продуктивність орних земель, лук і пасовищ у передгір'ї гірської зони Буковини. Охарактеризовано антипоживні речовини зернових компонентів комбікормів, методи їх знешкодження та використання екструдованого і неекструдованого зерна вузьколистого люпину в раціонах свиней. Розкрито особливості розведення овець української гірськокарпатської породи в буковинських Карпатах.



НАДХОДЖЕННЯ:

Головний редактор:

Седіло Г. М.
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського