РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
New technique of near maximum likelihood detection processes
Пошуковий запит: (<.>I=Ж29126:Рад.тех.<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 304
Представлено документи з 1 до 20
...

AL-Rawi, Muhanned

New technique of near maximum likelihood detection processes = Новий підхід до реалізації декодера квазімаксимальної правдоподібності


Представлено новий адаптивний детектор квазімаксимальної правдоподібності (НАДКП). Цей детектор є адаптивним поєднанням трьох типів детекторів максимальної правдоподібності: псевдобінарного, псевдочетвертного і псевдовісімкового. Продуктивність НАДКП, псевдобінарного, псевдочетверічного і псевдовосьмирічного детекторів виміряна за допомогою передачі даних телефонним каналом на швидкості 9,6 кб/с. Результати моделювання показали, що продуктивність НАДКП краща, ніж у псевдобінарного і псевдочетвертного детекторів, але трохи гірша, ніж продуктивність псевдовісімкового детектора.



НАДХОДЖЕННЯ:
Моделі оптимальних багатовимірних сигналів на векторних комбінаторних конфігураціях

Різник, В. В.

Моделі оптимальних багатовимірних сигналів на векторних комбінаторних конфігураціях


Розглянуто моделі оптимальних багатовимірних сигналів у вигляді двійкового монолітно-групового коду, в якому будь-яке кодове слово містить не більше одного блоку послідовно розміщених за кільцевою схемою однойменних символів, а множина усіх кодових комбінацій взаємно однозначно відповідає множині векторних координат усіх вузлових точок багатовимірної просторової решітки, число яких збігається з кількістю всіх кільцевих вектор-сум, утворених на послідовності векторів обраної ідеальної кільцевої в'язанки (ІКВ). Наведено приклади побудови оптимальних багатовимірних сигналів у вигляді кодових послідовностей, призначених для проектування сучасних систем зв'язку та розвитку оптимальних векторних інформаційних технологій.



НАДХОДЖЕННЯ:
Математическая модель цифрового оптико-электронного спектроанализатора

Колобродов, В. Г.

Математическая модель цифрового оптико-электронного спектроанализатора


Цель работы - разработка физико-математической модели цифрового оптико-электронного спектроанализатора, в котором входной сигнал модулируется пространственно-временным модулятором света, а выходной сигнал регистрируется матричным приемником излучения с последующей компьютерной обработкой. На основе этой модели получены выражения для расчета импульсного отклика и передаточной функции спектроанализатора, которые позволяют анализировать и оптимизировать его основные характеристики.



НАДХОДЖЕННЯ:
Оцінка інформативності моніторингових ознак і сигнатур та міри їх невизначеності при розпізнаванні джерел та об'єктів моніторингу в інформаційному середовищі телекомунікаційних систем

Ільяшов, О. А.

Оцінка інформативності моніторингових ознак і сигнатур та міри їх невизначеності при розпізнаванні джерел та об'єктів моніторингу в інформаційному середовищі телекомунікаційних систем


Оцінено величину інформативності моніторингових ознак і сигнатур та їх ефективність як міра невизначеності у процесі розпізнавання джерел та об'єктів моніторингу в інформаційному середовищі телекомунікаційних систем, які доцільно оцінювати величиною втрат інформації. Розглянуто процес і механізм оцінювання інформаційних втрат при формуванні сигнатур на підставі одержаних моніторингових ознак. Сформовані відповідні сигнатури використовуються у процесі розпізнавання і покладені в основу прийняття рішення про належність джерел до певного класу або про оперативний (фазовий) стан об'єктів. Визначена оптимальна кількість моніторингових ознак при розпізнаванні джерел об'єкта моніторингу та раціональна кількість сигнатур для розпізнавання одного джерела або об'єкта.



НАДХОДЖЕННЯ:
Условия существования и классификация обратных связей в электронных цепях

Сташук, В. Д.

Условия существования и классификация обратных связей в электронных цепях


Проанализировано состояние вопроса о существовании и классификации обратных связей в электронных цепях. Показана необходимость, но недостаточность присутствия зависимых источников для реализации обратных связей. Предложено критериями существования обратных связей (ОС) в электронной цепи рассматривать возможность получения режима самовозбуждения в схеме замещения при варьировании параметров схемы и изменении направления зависимых источников, а также характер влияния ОС на схемные функции. При определении вида ОС в электронных цепях нужно анализировать их влияние на все функции цепи, входные и передаточные, характеризуя режим на входе и выходе как напряжениями, так и токами.



НАДХОДЖЕННЯ:
Оптимизация систем обнаружения сигналов на фоне пассивных помех

Попов, Д. И.

Оптимизация систем обнаружения сигналов на фоне пассивных помех


Рассмотрена оптимизация систем обнаружения сигналов движущихся целей на фоне пассивных помех по вероятностному критерию. Получены выражения для вероятностных характеристик соответствующих систем обнаружения. Приведены критерии оптимизации весового вектора режекторного фильтра, позволяющие установить связь оптимального весового вектора с параметрами помехи на основе методов нелинейного программирования. Приведена квазиньютоновская итерационная процедура поиска оптимального вектора. Получены числовые результаты оптимизации системы обнаружения. Установлены существенные выигрыши в эффективности обнаружения сигналов по сравнению с оптимизацией систем обнаружения по энергетическому критерию.



НАДХОДЖЕННЯ:
Ентропійний аналіз процесу радіокерування рухомими об'єктами

Бичковський, В. О.

Ентропійний аналіз процесу радіокерування рухомими об'єктами


На підставі макроскопічного підходу до аналізу процесу радіокерування встановлено співвідношення між швидкістю зміни ентропії об'єкта керування та швидкістю надходження керуючої інформації. Виконано декомпозицію системи радіокерування, враховано інформаційні зв'язки між об'єктом та керуючою частиною, встановлено необхідний час для зменшення ентропії до передбаченого значення. Проаналізована ситуація, яка виникає в умовах збільшення ентропії некерованого об'єкта. Встановлено умову зменшення ентропії в разі надходження керуючої інформації та необхідний час керування. Проаналізована ситуація, коли є відомими потенційні можливості системи радіокерування. Розглянуто вплив втрат інформації в об'єкті керування на закономірність зміни ентропії. Встановлено необхідний час керування за умов втрат інформації. Визначено можливість реалізації процесу керування за умов втрат інформації.



НАДХОДЖЕННЯ:
Coupling coefficients of different disk microresonators with whispering gallery modes

Trubin, A. A.

Coupling coefficients of different disk microresonators with whispering gallery modes = Коефіцієнти зв'язку різних дискових мікрорезонаторів з коливаннями шепочучої галереї


Приведено результати розрахунків коефіцієнтів взаємного зв'язку різноманітних дискових мікрорезонаторів з коливаннями шепочучої галереї, виконаних із різних матеріалів. Отримані аналітичні вирази для коефіцієнтів зв'язку. Розглянуті основні закономірності зміни зв'язку при варіації параметрів структури. Приведені результати розрахунків коефіцієнтів передачи та відбиття смугових фільтрів, побудованих на різних микрорезонаторах з різними видами коливань. Розраховані частотні залежності матриці розсіювання смугових фільтрів на різних дискових микрорезонаторах інфрачервоного діапазону довжин хвиль. Визначені значення добротності діелектрику, необхідні для отримання прийнятних характеристик розсіювання. Досліджені амплітудно-частотні характеристики смугових фільтрів на вертикально зв'язаних, а також зв'язаних по боковій стінці дискових мікрорезонаторах. Встановлено найбільш оптимальні конфігурації зв'язаних мікрорезонаторів, які дозволяють достигати найкращих характеристик розсіювання. Показано, що застосування мікрорезонаторів з коливаннями шепочучої галереї дозволяє відносно просто отримувати частотно-симетричні характеристики розсіювання фільтрів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Система управління ресурсами в центрах обробки даних оператора мережі мобільного зв'язку

Суліма, С. В.

Система управління ресурсами в центрах обробки даних оператора мережі мобільного зв'язку


Розглянуто можливість віртуалізації мережі мобільного зв'язку. Представлено метод побудови системи управління ресурсами для віртуальних мережевих функцій в центрах обробки даних оператора мережі мобільного зв'язку. Запропонований метод використовує гнучку аналітичну модель для визначення оптимальної кількості ресурсів, які виділяються функціональним блокам системи, що розгортаються в центрах обробки даних, та враховує як попередньо отримані статистичні дані, так і поточні тенденції.



НАДХОДЖЕННЯ:
Подавлення об'ємних хвиль у фільтрі на поверхневих акустичних хвилях

Нелін, Є. А.

Подавлення об'ємних хвиль у фільтрі на поверхневих акустичних хвилях


Наведено огляд способів заглушення паразитних об'ємних акустичних хвиль (ОАХ) у фільтрах на поверхневих акустичних хвилях (ПАХ). Найефективніший з традиційних способів заглушує ОАХ до рівня - 65 дБ, але механічно ослаблює звукопровід фільтра. Перевірено ефективність запропонованого авторами способу заглушення ОАХ за допомогою хвильової неоднорідності спеціальної форми у вузькосмуговому фільтрі на ПАХ з гранично високим рівнем позасмугового заглушення. Досліджено залежність відносного рівня заглушення паразитних повільних квазізсувних ОАХ від глибини хвильової неоднорідності у вигляді замкненої канавки, прорізаної у нижній поверхні звукопроводу фільтра. Показано, що така хвильова неоднорідність дозволяє заглушити повільні квазізсувні ОАХ до рівня - 70 дБ, що підтверджує високу ефективність запропонованого способу заглушення ОАХ.



НАДХОДЖЕННЯ:
Наближений метод розрахунку компактного фільтру із щілинними резонаторами

Рассохіна, Ю. В.

Наближений метод розрахунку компактного фільтру із щілинними резонаторами


Розглянуто компактні (з використанням відрізків ліній lambda/16) мікросмужкові смуго-пропускні фільтри на основі прототипів трансформаторів опорів з додаванням в схему прямокутних щілинних резонаторів, що забезпечують фізичну реалізацію індуктивних відрізків та додаткове загасання сигналу поза смугою пропускання фільтра. На основі теорії довгих ліній розроблено методику наближеного розрахунку таких фільтрів за допомогою ABCD-матриць. Запропоновано, проаналізовано та експериментально виміряно конструкції компактних фільтрів з використанням щілинних резонаторів в заземлювальній підкладці. За результатами досліджень реалізовано мікросмужкові смуго-пропускні фільтри на базі прототипів із n = 2 та n = 4 із шириною смуги пропускання відповідно 30 % та 50 % та рівнем згасання основного сигналу поза смугою - 20... - 40 дБ.



НАДХОДЖЕННЯ:
Чвертьхвильовий геліконовий резонатор

Вунтесмері, В. С.

Чвертьхвильовий геліконовий резонатор


Досліджено характеристики невзаємного трансформатора на основі геліконового резонатора, на одну площину якого нанесений шар металізації. Показано, що такий резонатор є чвертьхвильовим і дозволяє зменшити резонансну частоту майже вчетверо, не збільшуючи габарити резонатора.



НАДХОДЖЕННЯ:
Дослідження амплітуд поля, збудженого лінійною решіткою рупорних опромінювачів

Сидорчук, О. Л.

Дослідження амплітуд поля, збудженого лінійною решіткою рупорних опромінювачів


Розроблено методику дослідження амплітуд електромагнітного поля, збудженого у розкриві n-го випромінювача лінійної решітки за падіння плоскої електромагнітної хвилі, нормально поляризованої до площини падіння від довільно заданих джерел. З'ясовано, що за таких умов у розкриві будуть збуджуватись лише хвилі магнітного типу. Амплітуда хвиль, збуджена n-м випромінювачем, практично не відрізняється від амплітуди центрального навіть з урахуванням відстані між ними. Наведені результати можна використати для дослідження більш складних прямокутних антенних решіток, що складаються з n-ї кількості лінійних.



НАДХОДЖЕННЯ:
Оценка границы Крамера - Рао для 2D радиопеленгации в плоских антенных решетках

Нечаев, Ю. Б.

Оценка границы Крамера - Рао для 2D радиопеленгации в плоских антенных решетках


Рассмотрены кольцевые, дугообразные и L-образные антенные решетки для задачи радиопеленгации со сверхразрешением стохастическим методом максимального правдоподобия и MUSIC. Вычислены границы Крамера - Рао для различных ситуаций, в т.ч. расположения сигналов по азимуту и углу места, а также отношений сигнал - шум. Получены зависимости среднеквадратического отклонения для азимутальной и угломестной пеленгации методом максимального правдоподобия и MUSIC в различной шумовой обстановке.



НАДХОДЖЕННЯ:
Фрагментація пакетів в радіоканалах передачі даних

Головін, В. А.

Фрагментація пакетів в радіоканалах передачі даних


Запропоновано аналітичну модель фрагментації пакетів в радіоканалі передачі даних. Так, як максимальна довжина пакета для канального та фізичного рівнів визначена з умов ефективної роботи мережі в цілому, то довжина пакета за малих значень бітової похибки в каналі може бути значно меншою від оптимальної, а за великих значень бітової похибки пропонується вибирати довжину фрагментів діленням максимальної довжини на рівні частини, за умови поліпшення ефективної швидкості передачі. Розроблена аналітична модель дозволяє для вибраних параметрів циклу передачі даних протоколу ARQ з Stay And Wait розрахувати значення ймовірності бітових помилок, за яких необхідно змінити параметри фрагментації для одержання кращої ефективної швидкості передачі.



НАДХОДЖЕННЯ:
Peculiarities of signal formation of the autodyne short-range radar with linear frequency modulation

Noskov, V. Y.

Peculiarities of signal formation of the autodyne short-range radar with linear frequency modulation = Особливості формування сигналів автодинних радіолокаторів із лінійною частотною модуляцією


Наведено результати досліджень особливостей формування сигналів автодинних систем ближньої радіолокації міліметрового діапазону з лінійною частотною модуляцією за несиметричним пилкоподібним законом. Одержано вирази для розрахунку автодинних сигналів в загальному випадку довільного часу запізнювання відбитого випромінювання. Побудовано тимчасові та спектральні діаграми автодинних сигналів для випадків, коли тривалість їх періоду значно більше часу запізнювання відбитого випромінювання, а також для випадків, коли така нерівність не виконується. Експериментальні дослідження виконані із застосуванням генератора на діоді Ганна 8-мм діапазону довжини хвиль, електрично керованого по частоті варикапом.



НАДХОДЖЕННЯ:
Критерії наближення кристалоподібних структур решітками імпедансних дельта-неоднорідностей

Нелін, Є. А.

Критерії наближення кристалоподібних структур решітками імпедансних дельта-неоднорідностей


Розглянуто особливості залежностей активної й реактивної складових вхідного імпедансу решіток імпедансних delta-неоднорідностей у квантово-механічному, електромагнітному та акустичному середовищах. На основі порівняльного аналізу залежностей вхідного імпедансу необмежених і обмежених кристалоподібних структур (КС) та решіток імпедансних delta-неоднорідностей встановлено критерії наближення КС решітками імпедансних delta-неоднорідностей. Ці критерії обмежують ширину неоднорідності КС однією четвертою довжини хвилі, а нормований хвильовий імпеданс електромагнітних та акустичних неоднорідностей значеннями не менше 3 або не більше 1/3.



НАДХОДЖЕННЯ:
Застосування регресійної моделі коефіцієнта використання каналів для формування плану розподілу навантаження в мережі

Романов, О. І.

Застосування регресійної моделі коефіцієнта використання каналів для формування плану розподілу навантаження в мережі


Під час вирішення завдань управління, проектування й оцінювання якості обслуговування в телекомунікаційних мережах нерідко використовується математична модель коефіцієнта використання каналів. Однак, її використання в стандартному вигляді має ряд незручностей. Це пов'язано з тим, що в моделі використовуються аналітичні вирази, які не мають похідних і не дозволяють в явному вигляді одержувати залежність одних параметрів через інші. Запропоновано апроксимацію математичної моделі коефіцієнта використання каналів наближеними диференційованими функціями на базі математичного апарату регресійного аналізу. Надано рекомендації щодо використання одержаних результатів в ході вирішення мережевих задач.



НАДХОДЖЕННЯ:
Радиометрическая подсветка ближней радиолокации

Павлюченко, А. В.

Радиометрическая подсветка ближней радиолокации


Представлены результаты исследований различных источников шумового излучения в сверхвысокочастотном диапазоне длин волн для увеличения радиояркостного контраста объектов и их использования в качестве подсветки в многоканальной радиометрической системе. Низкочастотная модуляция энергосберегающих ламп позволяет их использовать при построении модуляционных радиометрических систем мм-диапазонов длин волн для дистанционного детектирования объектов. Плотность потока мощности шумовой панели ниже, чем у энергосберегающих ламп, однако фронт излучаемой электромагнитной волны становится практически плоским на расстоянии от нее 300 - 400 мм.



НАДХОДЖЕННЯ:
Температурная стабильность сверхнизковольтного перемножителя сигналов

Павлов, Л. Н.

Температурная стабильность сверхнизковольтного перемножителя сигналов


Рассмотрена температурная стабильность сверхнизковольтных перемножителей сигналов, которые составляют основу дискретно-аналоговых программируемых фильтров-корреляторов. Эти корреляторы осуществляют свёртку вектора выборок входного сигнала и последовательности весовых коэффициентов импульсной функции. Эти коэффициенты принимают два значения: +1 или -1. Перемножитель построен на основе МОП-транзистора. Первым сомножителем выступает напряжение выборки сигнала, которое хранится на затворе транзистора, а второй определяется адресом, куда будет направлен ток транзистора, который и составляет результат перемножения. В данном случае весовой коэффициент +1 означает, что ток будет направлен в шину суммирования "положительных" токов, а коэффициент импульсной функции -1 определит подключение тока перемножителя к шине суммирования "отрицательных" токов. Окончательный результат перемножения векторов формируется вычитанием выходных сигналов весовых шин суммирования. Как вариант это может быть преобразование выходных токов в напряжение двумя внешними преобразователями ток напряжение и образование дифференциального сигнала в виде выходного напряжения. Так как ток МОП транзистора подвержен температурной зависимости, то этот фактор влияет на точность перемножения. Анализ этой зависимости и возможность её ослабления представлены в данной работе. В частности предложены стратегия линейного и нелинейного приближения к термостабильной точке. Получено аналитическое соотношение для необходимых условий температурной стабилизации. Для стратегии нелинейного приближения к термостабильной точке. Получено аналитическое соотношение для необходимых условий температурной стабилизации. Для стратегии нелинейного приближения предложена схема с нелинейным элементом - биполярным транзистором. Получены экспериментальные результаты улучшения температурной стабилизации для обеих стратегий.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського